Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

MINES TO VINES: Мінні поля перетворять на виноградники

06.12.2022, Новини

Гуманітарна некомерційна організація Roots of Peace («Коріння миру») у партнерстві з Ротарі е-Клубом України заявили про втілення в нашій країні програми MINES TO VINES. Розпочати цю важливу міссію вирішили на покалічених війною землях Миколаївської області, де тисячоліттями існувало виноробство.


Через російське вторгнення, розпочате в лютому 2022 року, виноградники Миколаївщини були частково знищені, а земля стала заручницею смертоносних вибухонебезпечних пам’яток війни.

«Оскільки майже 30 відсотків території України залишаються забрудненими російськими мінами, ми твердо віримо, що за підтримки Roots for Peace процес розмінування в Україні буде виконано швидко та ефективно, повернувши нормальне життя нашим людям, які постраждали від російської агресії», – впевнений Дмитро Кушнерук, генеральний консул України в Сан-Франциско.

Програму було офіційно оголошено 3 грудня на першому «Фестивалі дзвонів» в маєтку Grgich Hills у долині Напа, штат Каліфорнія. Фестиваль 2022 року пов’язаний зі святкуванням 25-ї річниці підписання Оттавського договору про заборону протипіхотних мін. Світові високопосадовці провели низку панельних дискусій, щоб підвищити глобальну обізнаність щодо 60 мільйонів протипіхотних мін, які залишаються на землі 60 країн світу – понад 25 років після того, як 162 країни підписали Оттавський договір. Серед спікерів – почесний президент Всесвітньої продовольчої премії Кеннет Квінн, надзвичайний и повноважний посол Азербайджана в США Хазар Ібрагім, генеральний консул України в Сан-Франциско Дмитро Кушнерук та ін.

Вайолет Гргіч (Violet Grgich), президент Grgich Hills Estate, співпрацюватиме з генеральним директором організації Roots of Peace Хайді Кун (Heidi Kuhn), щоб очолити глобальну кампанію зі знищення вибухонебезпечних предметів та встановлення сталого миру за допомогою сільського господарства в Україні. У 1997 році Хайді Кун особисто була присутня на підписанні історичного Оттавського договору разом із трьома каліфорнійськими виноградарями (Mondavi, Beringer та Wente), які просували ідею перетворити мінні поля на виноградники. Наразі Roots of Peace знищило понад 100 000 протипіхотних мін та вібухонебезпечних предметів і посадило понад сім мільйонів фруктових дерев, культивуючи мир за допомогою сільського господарства по всьому світу.

«Я пройшлася мінними полями світу, і Roots of Peace має програми в кожному з них, включаючи Хорватію, Боснію і Герцеговину, Афганістан, Анголу, Азербайджан, В’єтнам і Ізраїль. Тепер ми розширюємо масштаб до ланів України, яка завжди була житницею Європи, а зараз стикається з проблемою вибухонебезпечної землі, насиченою російськими мінами і снарядами. Ми хочемо перетворити міни на лози і замінити лихо щедрими виноградниками в Україні!» – заявила Хайді Кун.

За матеріалами rootsofpeace.org

X
Украина