Американський бумеранг
Коли в Європі пересічний вайнловер каже «американське вино», в 99 зі ста випадків має на увазі Каліфорнію. Чому? Відповідь полягає в одній майже детективній історії, яку закрутив в 1976 році Стівен Спур’є (Steven Spurrier) – кмітливий виноторговець, який у 70-ті роки відкрив лавочку в Парижі. Обурений зневагою французів до американських вин, він наважився на крамольну дегустацію всліпу, де співставив вина уславлених шато Франції з винами каліфорнійців. До суддівства запросив найагресивніших апологетів Бордо та Бургундії. І що ви думаєте, всліпу європейські експерти виставили бали, які дозволили перемогти Каліфорнії!
Зауважимо, що дійсно, виноробство на цих американських землях, вперше датоване ще серединою 17 століття, досить довго розвивалося не надто вдало. Згодом американці почали наслідувати європейські стилі та висаджувати здебільшого французькі сорти винограду – Шардоне, Каберне Совіньон, Піно Нуар тощо. Аж згодом місцеві винороби в долинах Напа та Сонома, в Мендосино, Санта Крус та на інших теруарах штату почали висаджувати власні сорти і перш за все Зінфандель, що згодом і дало ті чудові результати каліфорнійцям, зафіксовані з подачі Спур’є в Парижі.
Найбільш вражаючих оцінок на Judgement of Paris – «Суді Парижа», а саме під такою назвою той революційний тейстинг увійшов в історію, – набуло американське Chateau Montelena. Хоча вирок у Парижі в 1976 році залишається визначальним моментом, це лише один розділ на довгому шляху виноробні. Понад п’ятдесят років, перебуваючи у власності сім’ї Барретт, Chateau Montelena культивує глибоке розуміння своїх виноградників, охоплюючи нюанси кожного врожаю. Філософія полягає не у відтворенні рік за роком одного смаку, а в охопленні суті кожного вегетаційного періоду, дозволяючи природі виражати себе через кожен вінтаж.
А сьогодні виноробня, що утримує статус одного з найкращих виробництв Долини Напи, увійшла до ком’юніті WTA – і якщо ви читаєте ці рядки, можете стати дотичним до цієї легенди світового виноробства – проголосувавши за Chateau Montelena.
До речі, поруч з Шато Монтелена на Judgement of Paris фігурувала ще одна виноробня, яка сьогодні пліч-о-пліч стала і в проєкті WTA – один з найстаріших каліфорнійських виробників – Ridge Vineyards.
Ці американські винарні запустили тоді на бік Європи своєрідний бумеранг зацікавленості, який відтоді повертається і знову курсує між материками. А Каліфорнія і досі утримує статус «мекки американського виробництва». До речі, Каліфорнія в 2025 році номінована проєктом Wine Travel Awards як Регіон року, а разом з нею, під егідою California Wines, в нинішньому релізі премії зібралося сузір’я видатних каліфорнійців.
Чого вартує лише ім’я Robert Mondavi Winery! Майже шість десятиліть виноробня Роберта Мондаві була маяком інновацій, досконалості та майстерності в Долині Напа. Справжній піонер, Роберт Мондаві не лише сформував виноробну промисловість регіону, але й встановив стандарти, які знаходять відгук у всьому світі. Сьогодні виноробня Robert Mondavi має виноградники в різних частинах долин Напа та Сонома.
Фоловери WTA, гарних вин та захоплюючих винних доріг мають змогу ознайомитися із виноградниками та винами Роберта Мондаві і, зрозуміло, проголосувати за зіркову виноробню.
Черговий учасник нашого огляду – Duckhorn Vineyards. Цю виноробню також не варто представляти поціновувачам преміальних вин. Заснована Деном і Маргарет Дакхорн у 1976 році, компанія Duckhorn Vineyards витратила майже п’ятдесят років на те, щоб стати одним із провідних виробників вин у Долині Напа. Про що сьогодні розповідають їхні виноградники, – дізнавайтеся і голосуйте. А будете в Каліфорнії, не пропустіть чудовий захід: Duckhorn Vineyards пропонує винні Derby Party. У 2025 році 10-та щорічна вечірка відбудеться 3 травня.
Крім того, цього року в премії взяли участь такі яскраві виробники, як The Silver Oak Winery та Dunn Vineyards. Останній має виноградник в унікальному теруарі Howell Mountain з офіційним статусом субрегіону AVA. Про ці вина визначний винний критик Antonio Galloni писав так: «Це каберне для терплячих, але у найкращих урожаях Howell Mountain є одним із найкращих вин не лише Каліфорнії, а й усього світу».
Чи не зворотнім вектором того американського бумерангу зацікавленості, запущеного під час Judgement of Paris, стало придбання у 2020 році каліфорнійської виноробні, що сьогодні носить ім’я Cathiard Vineyard’s, піонерами бордоського винного туризму – власниками славетного французького Château Smith Haut Lafitte – Флоранс і Даніель Катьяр. Вони придбали маєток з виноградниками на територіях Rutherford та St. Helena AVA, закохавшись у його біорізноманіття. Ви можете дізнатися про цей блискучий проєкт, заразом підтримати наших номінантів і проголосувати за цих видатних виноробів, які прокладають місток між Америкою та Європою.
І тут маємо згадати ще один канал зв’язку – чи то транспорту, якщо точніше, – що задовольняє зацікавленість вайнловерів зі Старого та Нового світу. Це – Expedia Cruises. Круїзна компанія – світовий лідер в сегменті лакшері туризму, що працює з 1987 року, нещодавно першою у світі розробила напрямок нішевих винних круїзів. Дякуючи цій інноваційній ідеї, сьогодні винні туристи, що відправляються винними дорогами світу, замість традиційного «Поїхали!» сміливо можуть казати: «Попливли!»)).
Винні круїзи, очолювані видатним діячем винного туризму і провідним експертом вина Полом Вагнером, пропонують неперевершене поєднання розкоші, освіти та пригод. Від залитих сонцем виноградників Долини Напа до стародавніх терас Грузії та Вірменії, круїзи Expedia доставляють пасажирів у серце найвідоміших виноробних регіонів світу. Пасажири насолоджуються ексклюзивними дегустаціями, вечерями з поєднанням вин і приватними зустрічами з виноробами та сомельє. Ці круїзи створюють відчуття спільності та зв’язку, починаючи від дегустації вин Шатонеф-дю-Пап в Авіньйоні й закінчуючи дослідженням португальської Долини Дору. Через інновації та інклюзивність Expedia Cruises змінює світ винного туризму, пропонуючи динамічну, захоплюючу альтернативу традиційним відвідуванням виноградників. Їхні винні круїзи наголошують на розповіді історій та освіті, створюючи глибший зв’язок між пасажирами та винами, які вони пробують. Такий підхід перетворює пасажирів на поінформованих ентузіастів. Зрозуміло, команда WTA прагла залучити в проєкт Expedia Cruises – і ми пропонуємо ознайомитися з новаторськими пропозиціями цього оператора туризму, заразом підтримати його в голосуванні.
І в контексті взаємозв’язків винних регіонів та континентів не можемо не згадати найяскравіших американських інфлюенсерів, представників інформаційного сектору, які надають унікальні дані про нові винні релізи, локації, маршрути. Які поєднують світи і відкривають нові смаки та напрямки. Наша рекомендація – звертайтеся до творчості цих персоналій, обирайте для себе найкраще джерело інформації про безмежний світ вина та винного туризму. І підтримуйте своїх фаворитів лайками під час голосування! Представляємо наших номінантів-інфлюенсерів, колег з американського континенту і дозволимо собі невеличку сентиментальну ремарку – наші серця належать кожному з них!
Ґвендолін Еллі — поетеса, мандрівниця, викладачка коледжу та письменниця про вино, яка багато публікувалася. Вона виграла конкурс авторських творів Дженсіс Робінсон про відновлюване сільське господарство у 2022 році.
Доктор Елізабет Сміт — письменниця, суддя конкурсів вина та видатний літератор. А також – креативний партнер і маркетинговий директор компанії Danube Wines, імпортера та роздрібного продавця вина, що базується в Брістолі, Великобританія, і спеціалізується на центральноєвропейських винах. Пані Елізабет Сміт постійний учасник Wine Travel Awards і переможець публічного голосування премії.
Еллісон Левін є власницею агентства Please The Palate, яке спеціалізується на маркетингу та плануванні подій для індустрії вина та спиртних напоїв. Маючи понад 15 років досвіду в комунікаціях, маркетингу та плануванні заходів, Еллісон захоплена навколишнім світом і людьми в ньому. Еллісон має ступінь магістра з міжнародних комунікацій зі спеціалізацією на міжкультурному навчанні в Школі міжнародного обслуговування Американського університету, а також сертифікат WSET рівня 3 і є членом Circle of Wine Writers.
Сусана Очоа Вега — видатний сомельє, журналіст і телеведуча з Квебеку. Вона є продюсером і ведучою популярної телевізійної програми про світ вина та гастрономії La Beauté du Vin, яка охоплює понад 600 000 глядачів щотижня.
Міжнародна винна конференція Wine Future є колективним джерелом унікальних ідей та інформації. Понад 10 років вона слугує майданчиком для зустрічі авторитетних персоналій винного бізнесу та обміну думок. Wine Future 2025 відбудеться з 13 по 15 листопада в Майямі (Miami), в Міжнародному університеті Флориди (FIU). Тема цього року – протистояння 10 головним викликам, які зараз впливають на виноробну промисловість та сектор винного туризму.
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
⇒ Кожен лайк сприймаємо як тост!
- Facebook: https://www.facebook.com/uadrinks
- Instagram: https://www.instagram.com/drinks.ua/
- LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/drinks-media-group
Коли в Європі пересічний вайнловер каже «американське вино», в 99 зі ста випадків має на увазі Каліфорнію. Чому? Відповідь полягає в одній майже детективній історії, яку закрутив в 1976 році Стівен Спур’є (Steven Spurrier) – кмітливий виноторговець, який у 70-ті роки відкрив лавочку в Парижі. Обурений зневагою французів до американських вин, він наважився на крамольну […]