Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Sotheby's

Колекція П’єра Чена б’є рекорди на Sotheby’s

10.07.2024, Новини

На Sotheby’s відбувся перший ексклюзивний продаж бургундських вин від одного власника. Колекція побила вісім світових рекордів і сягнула 2 мільйонів євро.


На аукціоні, який пройшов на початку червня у підвалах XIII століття Caves du Couvent des Cordeliers у Боні, було продано понад 175 лотів з льоху колекціонера вин та творів мистецтва – П’єра Чена (Pierre Chen).

Джордж Лейсі (George Lacey), глава Sotheby’s Wine в Азії, сказав, що активність усіх каналів, де відображалися торги, включаючи заповнене приміщення, де вони безпосередньо відбувалися, є свідченням «видатної якості вин П’єра Чена».

Більше третини лотів продали за цінами вищими за їхні оцінки, на частку покупців з Азії припало понад 70% загальних витрат. Лейсі зазначив, що зал у Боні продемонстрував нові світові рекорди цін.

Sotheby's у Франції

П’єр Чень (Pierre Chen)

Партія з трьох пляшок DRC Montrachet 2007 року, була продана за €15 800 за пляшку, що приблизно на 50% вище за попередній світовий рекорд. Магнум DRC La Tâche 2005 року теж побив попередній ціновий рекорд, досягнувши €35 000 за пляшку, а сет DRC La Tâche із трьох пляшок 2014 року було продано на Sotheby’s у Франції більш ніж за €9 100 за одиницю.

Серед інших «бургундських» рекордів – партія з трьох пляшок DRC Échezeaux 2005 року, яка була продана за €10 000 за пляшку, що вдвічі перевищує попередній рекорд. Ящик з 12 пляшок Rousseau Chambertin Clos de Bèze 1990 року був проданий за € 8 300 за пляшку. Партія з трьох пляшок Domaine Leroy Chambertin 2011 року побила ще один рекорд, досягнувши €16 600 за пляшку.

Торги в Боні відбулися майже одразу після ексклюзивного продажу шампанського з колекції П’єра Чена, вартість склала €1,35 мільйона. На даний момент два аукціони, проведених у Франції, принесли загалом €3,3 мільйона, що робить цю колекцію вин найціннішою з коли-небудь проданих на Sotheby’s у Франції.

Приблизно 45% лотів Sotheby’s у Боні було продано за ціною вищою за їхні найвищі оцінки, а середня ціна молотка майже вдвічі перевищила середню вартість лоту, проданого на Sotheby’s по всьому світу в період з січня по червень 2024 року, і склала €7 198 за лот.

«Для мене вино – це мистецтво. І це єдина форма мистецтва, яку можна споживати, використовуючи органи чуття, які зазвичай не задіяні в інших формах мистецтва, наприклад, смак і запах, і це вимагає творчості з боку власника», – каже П’єр Чень.

В минулому році П’єр Чень відкрив свій перший ресторан Le Restaurant Blanc у Парижі, де в меню представлені вина з його величезного льоху.

Джерело: thedrinksbusiness.com, scmp.com
Фото: scmp.com

X
Украина