Шведський рітейлер відчинив двері свого першого ресторану у Лондоні на Гаммерсміт.
IKEA, компанія яка відома своїми швидкозбірними меблями, аксесуарами для дому та фрикадельками і з 2008 року є найбільшим у світі меблевим продавцем, відкрила свій перший ресторан у Лондоні. Заклад громадського харчування від IKEA запрацював 31 жовтня, він розрахований на 75 відвідувачів та пропонує широкий асортимент шведських страв, за дуже помірними цінами.
До меню включено фрикадельки, що подаються з картопляним пюре, горошком, вершковим соусом та брусничним джемом, лосось з кускусом та йогуртом, паста пенне з томатним та базиліковим соусом, риба зі смаженою картоплею та страви для дітей.
«Ми знаємо, як сильно наші клієнти люблять IKEA, і ми раді відсвяткувати відкриття нашого першого ресторану на головній вулиці Лондону, – каже Метью Гулд (Matthew Gould), менеджер з маркетингу в IKEA London City. – Прихильники наших смачних страв можуть підкріпитися знаменитими шведськими фрикадельками під час походу магазинами, заскочити на каву та солодощі або знайти доступну їжу для дітей».
Однак вина та міцні спиртні напої у закладі представлені не будуть, оскільки ресторан не має ліцензії на продаж алкоголю, і, як повідомляють в IKEA, на даний час «не планують подавати заявку на її отримання».
За словами шведського винного експерта та автора – Альфа Тамбла (Alf Tumble), виноробна промисловість країни за останні п’ять-сім років почала набирати обертів. Отже, не подавати шведські вина в лондонському ресторані IKEA, на думку Тамбла, є втраченою нагодою познайомити відвідувачів зі шведськими винами.
Швеція має 200 га виноградників, які в основному розташовані на півдні країни. Найбільш розповсюджені сорт винограду Соляріс (для білих вин) та Рондо (для червоних вин). Але через шведську монопольну систему наразі виноробам не дозволено продавати свої вина у власних винних льохах. Втім, ключові гравці ринку вже лобіюють це в уряді, і винні експерти кажуть, що незабаром усе може змінитися: на виноробнях буде дозволено продавати вино, але не більше чотирьох пляшок на людину, і якщо це супроводжується екскурсією чи дегустацією.
Останні роки шведське вино починає експортуватися на міжнародний ринок у ширших масштабах: у 2020 році було відвантажено вина на суму 21,7 млн доларів США, у 2021 році ця сума зросла до 26,3 млн доларів США, що свідчить про позитивну тенденцію.
________________________
Досьє:
IKEA була заснована в Швеції в 1943 році і вперше відкрила свої двері у Великій Британії в Уоррінгтоні в 1987 році. У 2015 році засновник компанії Феодор Інґвар Кампрад (Feodor Ingvar Kamprad) увійшов до списку «Форбс» як один із десяти найбагатших людей у світі, зі статком понад 40 мільярдів доларів. Назва компанії — це абревіатура, що складається з ініціалів Інгвара Кампрада, Ельмтаріда (ферма, де він виріс), Агунарді (рідне місто Інгвара в Сьоленде, південна Швеція).
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Шведський рітейлер відчинив двері свого першого ресторану у Лондоні на Гаммерсміт. IKEA, компанія яка відома своїми швидкозбірними меблями, аксесуарами для дому та фрикадельками і з 2008 року є найбільшим у світі меблевим продавцем, відкрила свій перший ресторан у Лондоні. Заклад громадського харчування від IKEA запрацював 31 жовтня, він розрахований на 75 відвідувачів та пропонує широкий […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до IKEA відкриває ресторан у Лондоні
Болівія та Перу, дві країни, назви яких досі ніколи не були синонімами виноробства, але вони знову представлені в рейтингу вин Descorchados 2024 – дітище винного письменника та експерта-дегустатора Патрісіо Тапіа (Patricio Tapia), що зарекомендувало себе як керівництво з американських вин, вироблених на південь від екватора. До цього вина Болівії та Перу презентували у Descorchados 2021 та 2022 роках.
У виноградарстві Південної Америки протягом тривалого часу домінувала Аргентина та Чилі. Але останні роки про себе стали заявляти Уругвай та Бразилія. Включення Болівії до Descorchados 2024, головного довідника південноамериканських вин, стало значним кроком у виноробній промисловості країни після прориву 2021 року.
До цього вина Болівії залишалися відносно поза увагою; однак унікальні умови високогірних виноградників країни, особливо в регіоні Таріха, починають привертати до себе увагу. Нагадаємо, що на 26-му Concours Mondial de Bruxelles Spirits Competition, який відбувся у місті Женьхуай (Китай), майже половина заявок Болівії вибороли нагороди. Болівійські виробники забрали додому 8 медалей, включаючи Grand Gold.
Регіон Таріха, відомий своїми висотами від 1800 до понад 2000 метрів над рівнем моря, з його високогірними умовами, забезпечує особливе середовище для виноградарства і сприяє виробництву вина з яскравою кислотністю та концентрованим смаком. Ця особливість змусила Descorchados визнати потенціал вин Болівії, особливо з таких місцевих сортів як Negra Criolla та Moscatel de Alejandría, а також всесвітньо відомого – Tannat. Визнання Descorchados – це можливість болівійським виноробам продемонструвати свої інновації та відданість вдосконаленню свого ремесла. Після дебюту у випуску 2021 року, присутність Болівії в Descorchados продовжувала зростати, у випусках 2022 та 2023 років було підкреслено нові розробки у виноробстві Болівії. Гід відзначив поглиблене дослідження терруару Болівії і відмінність її вин від вин інших південноамериканських країн.
Участь Перу в Descorchados є знаковим маркером на виноробної сцени Південної Америки. Незважаючи на те, що Перу затьмарюється більшими виноробними країнами Південної Америки, ця країна займає нішу з унікальними пропозиціями, які викликають увагу всього континенту. Відомий своїми ретельними оцінками Descorchados наразі все більше звертає увагу на Перу, демонструючи різноманітний асортимент вин, які дають виклик стандартним очікуванням. Перуанська виноробна промисловість, історичне коріння якої сягає колоніальної епохи, за останні десятиліття зазнала значних змін, причому останнім часом зусилля були спрямовані на якість та інновації. Поява перуанських вин у 2024 році у рейтингу Descorchados підкреслює цю зміну та прагнення країни підвищити стандарти виноробства.
Одним із найпомітніших аспектів винної сцени Перу є адаптація виноробів до унікальних терруарів, що зустрічаються по всій країні. Прибережні регіони Іка та Арекіпа з їхнім посушливим кліматом і багатими на мінерали ґрунтами виявилися благодатними для виробництва виняткових вин. Ці території, які часто визначаються екстремальними температурами та малою кількістю опадів, створюють для виноробів як проблеми, так і можливості. В свою чергу, здатність виноробів використовувати ці умови та виробляти високоякісні вина – є свідченням винахідливості та відданості справі.
Вина Болівії, що потрапили до Descorchados 2024:
Campos De Solana Tri Varietal Viognier, Riesling, Sauvignon Blanc – це амбіційне біле вино, що складається з 85% Viognier, 10% Riesling та 5% Sauvignon Blanc. Вино набрало 93 бали та було визнано найкращим білим вином Болівії в рейтингу Descorchados 2024. Виготовлене компанією Campos De Solana з винограду вирощеного в регіоні Таріха, вино має золотистий колір, демонструє чудову свіжість і глибоку зрілість. Аромат тропічних фруктів, персика і ванілі, має складний смак з відмінною соковитістю та тривалим післясмаком.
Jardín Oculto Vischoqueña, вино з 92 балами, яке зайняло друге місце в категорії білих вин, виготовляється зі 100% Vischoqueña, місцевого винограду, який зустрічається лише в Болівії та є нащадком Negra Criolla та Moscatel de Alejandría. На вигляд чисте і прозоре з лимонними тонами вино, демонструє свіжі аромати цедри грейпфрута з легкими нотками персика. Ці нотки присутні й у смаку (грейпфрут та персик). Вироблено в долині Сінті компанією Jardín Oculto.
Kohlberg Stelar Ugni Blanc, набрало 91 бал та увійшло в трійку кращих білих вин Болівії. Вино виготовлене із винограду Ugni Blanc, вирощеного в Тарії, який уперше тут посадили в 1967 році. Ugni Blanc – це французький сорт винограду, який також відомий як Trebbiano в Італії. Виробник Vinos Kohlberg. В ароматі тропічні фрукти – сушений ананас та манго. По смаку вино має збалансовану кислотність, насичене та освіжаюче тіло, де центральне місце займає зелене яблуко, багатство квітів, тонкі нотки ванілі і тостів, які поєднуються, перш ніж завершитися чистим, освіжаючим, хрустким та пікантним післясмаком.
Вина Перу, що потрапили до Descorchados 2024:
Bodega Murga Duermevela Albilla Italia, це 94-бальне вино від Bodega Murga, яке складається з 50% Albilla (білий сорт з Іспанії (Кастилія-Ла-Манча) та 50% Italia (білий сорт, також відомий як Muscat of Alexandria і має коріння в Середземноморському регіоні) з виноградників, розташованих у регіоні Піско в Перу. Визнане найкращим білим вином Перу в 2024 році. Descorchados описує його як яскраво-жовте вино, що вказує на тривалу мацерацію. В носі відчуваються ноти білих квітів, трав, анісу, квітів опунції, груші, свіжого яблука і карамболя. На смак сухе, з тонкою кислинкою, середньою терпкістю, гарно збалансоване.
Bodega Murga Dríade Albilla, яке отримало перше місце та набрало 93 бали, це на 100 % Albilla з регіону Піско. Це вино має теплий і насичений жовтий колір із золотистими відблисками, що надають йому яскравого та нефільтрованого вигляду. Аромати сухофруктів, стиглих слив, а також мигдалю, сосни і трохи лайма. В роті сухе, збалансоване, зріле, з середньою терпкістю та ніжною кислинкою, свіже, на фініші поєднує мінеральність і деревину.
Tacama Hanan Sauvignon Blanc – вино з 92 балами, яке завершило трійку кращих білих вин Перу в рейтингу Descorchados 2024 року. 100% Sauvignon Blanc, регіон Іка Вінья Такама. Вино яскраво-жовтого кольору зі складними ароматами, які включають квіткові ноти фіалки та ніжні нотки ванілі та персика. На смак живе і збалансоване, з гладким цитрусовим післясмаком. Виробник Tacama.
У той час, як Південна Америка продовжує набувати глобального значення як виноробний континент, нові учасники цієї сцени – Болівія та Перу створюють освіжаючий контраст порівняно зі стійкими галузями Аргентини, Чилі, Бразилії та Уругваю. Високогірні виноградники Болівії та нова виноробна культура Перу представляють різноманіття та потенціал цих менш відомих регіонів, і обидві країни готові стати важливими гравцями в майбутньому південноамериканського вина.
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Болівія та Перу, дві країни, назви яких досі ніколи не були синонімами виноробства, але вони знову представлені в рейтингу вин Descorchados 2024 – дітище винного письменника та експерта-дегустатора Патрісіо Тапіа (Patricio Tapia), що зарекомендувало себе як керівництво з американських вин, вироблених на південь від екватора. До цього вина Болівії та Перу презентували у Descorchados 2021 […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Болівія та Перу – винний потенціал менш відомих регіонів
З 14 по 18 жовтня 2024 року Франція приймала 45-й Всесвітній конгрес винограду та вина у Діжоні, місті, де зараз розташована нова штаб-квартира Міжнародної організації винограду та вина (OIV). У рамках святкування сторіччя OIV Україна з гордістю представила міжнародній спільноті свій унікальний автохтонний сорт винограду Одеський Чорний. Медіагрупа Drinks+ виступила медіа-партнером української делегації на Конгресі. Під час заходу відбулася презентація та дегустація вин з флагманського сорту України, а також дискусія на тему «Глобальний вплив зміни клімату на виноробні зони України».
Незважаючи на тривалі труднощі, спричинені війною, українська виноробна промисловість продемонструвала надзвичайну стійкість та зростання, посівши чільне місце у світовому винному ландшафті.
Завдяки євроінтеграційним зусиллям країни кількість виноробних підприємств за останні роки зросла на вражаючі 65%. Демонстрація цих досягнень на світовій арені є життєво важливою, особливо враховуючи, що українські вина продовжують отримувати визнання завдяки престижним міжнародним нагородам, створенню нових виноробень та просуванню бренду Wines of Ukraine.
Українська делегація справила велике враження на Конгрес. 16 жовтня представники України вийшли на сцену, щоб поділитися багатою історією виноробства України, викликами, з якими воно стикається, і можливостями, доступними на сучасному глобальному ринку. Основним моментом презентації стала дегустація вин з флагманського українського сорту винограду Одеський Чорний, які полонили поважну міжнародну аудиторію.
Знайомство гостей з винною сценою України почалось з келиха вітального вина BIG WINES Big Art Telti-Kuruk 2023.
Тон заходу задавав очільник офіційної делегації України, голова ГО «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко. «Сьогодні ми запрошуємо вас у подорож різноманітною географією України, щоб дослідити вплив глобального потепління на наші виноградники, а також законодавчі та рекламні кроки, які ми робимо. Наша мета – наблизити Україну до світової виноробної сім’ї та спільноти OIV», – зазначив він.
Наталія Бурлаченко, заступниця голови «УКРСАДВИНПРОМ» та CEO BIG WINES, виступила зі змістовною доповіддю «Глобальний вплив зміни клімату на виноробні зони України». Пані Наталія повідомила, що середньорічна температура повітря в Україні піднялася з приблизно +7°C у 1901-1910 роках до близько +9,5°C у 2011-2019 роках. Дослідження щодо оцінки та районування умов природного зволоження території країни показують, що південні регіони, включаючи Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку область та Крим, за останні 50 років стали більш посушливішими. У результаті глобального потепління виникли нові виноробні райони у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Чернігівській областях.
Після оглядової доповіді пані Бурлаченко провела коментовану дегустацію п’яти вин сорту Одеський Чорний, ретельно відібраних поважною експертною комісією від кращих українських виробників для цієї особливої події. Перелічимо ці вина.
WineryMonCrafto 2023
Регіон: Житомирська обл., м. Андрушівка, Україна
Аромат: чорнослив, шоколад, нотки смородини та ожини
Смак: насичений, дубильний, багатогранний, з ноткою сухофруктів
Витримка: 6 місяців в дубових бочках
Спирт: 13%
Gigi Wine 2022 – Gigineishvili Wine House
Регіон: Вінницька обл., Україна
Аромат: розвинений, з тонами стиглого винограду, шовковиці та нотами солодкого червоного інжиру
Смак: насичений, помірно дубильний з тонами витримки та сухофруктів
Витримка: 12 місяців в дубових бочках
Спирт: 14,5%
BIGWINESBigArt 2021
Регіон: Одеська обл., Ізмаїльський район, м. Рені, Україна
Аромат: копчена вишня, ожина, чорна шовковиця, білий і чорний перець, чорнослив в шоколаді, темний шоколад, евкаліпт, легкі ноти смородини
Смак: збалансований, насичений, з оксамитовими танінами і тривалим посмаком
Витримка: 12 місяців у бочках з французького дуба
Спирт: 13,8%
Maryan Shevchenko Winery 2020
Регіон: Одеська обл., Україна
Аромат: відчувається витримка в бочці, нотки чорносливу, інжиру, спецій (чорний і білий перець), копченої сливи, легкі нотки ванілі
Смак: вино округле, питке, з високими танінами, сушеною сливою, копченою сливою, чорними ягодами. Хороший потенціал для старіння в пляшці
Витримка: 10 місяців в дубових бочках
Спирт: 13,5%
“Taïrovske Soborne” 2021 – “V.Ye. Tairov Institute of Viticulture and Winemaking» NAAS of Ukraine (dessert wine)
Українську делегацію в Діжоні підтримав Доктор Рікардо Ф. Нуньєс, власник міжнародної групи компаній Vinos de La Luz та інвестор в українське виноробство, завдяки зусиллям якого Україна змогла відновити своє місце в OIV.
«Сьогоднішній день мене дуже вразив. Для мене, як для інвестора, наразі найважливіше говорити про майбутнє України. У цьому випадку ми, іноземні інвестори, і говоримо лише про майбутнє. Ви повинні бути там до перемоги, щоб насолоджуватися перемогою і розвивати власні виноградники, щоб потім мати можливість приїжджати сюди. Сьогодні це дешево, завтра буде дуже дорого», – сказав доктор Рікардо Ф. Нуньєс, заохочуючи іноземних бізнесменів інвестувати в майбутнє України.
Інтерес до українських вин стрімко зростає. Дегустаційний захід був повністю заброньований, і учасники прагнули дізнатися більше про винну сцену України. Допитлива аудиторія ставила численні запитання протягом усієї сесії. Українські вина здобули захоплені відгуки від міжнародних експертів, ще більше зміцнивши свою репутацію на світовій арені.
Ігнасіо Санчес Рекарт (Ignacio Sanchez Recarte), генеральний секретар CEEV – Comité Européen des Entreprises Vins (Бельгія): «Це була чудова дегустація. Завжди добре мати можливість подорожувати до України через вино. Я вражений еволюцією якості. Особисто я знаю, що глобальне визнання солодких вин падає, але десертне вино, яке ви представили, було чудовим. Неймовірним! Я вважаю, що вибір Одеського Чорного, як флагманського сорту України, є досить вдалим і перспективним кроком».
Паскаль Дюран (Pascal Durand), президент PNAcademy, професор l’Institut Agro Dijon (Франція), відвідав кілька українських виноробних регіонів у минулому та знайомий із деякими винами країни. Втім, сорт Одеський Чорний став для нього відкриттям під час цієї дегустації. Пан Дюран звернув увагу на розмаїття виноробень, регіонів і підходів до виноробства з використанням одного сорту винограду: «Аромати надзвичайно чіткі. Я не звик куштувати такі вина – фруктові, потужні, з багатою, насиченою текстурою. Але я розумію, чому це подобається багатьом. Одеський Чорний пропонує захоплюючий потенціал для пейрінгу».
Джулі Хескет-Лерд (Julie Hesketh-Laird), виконавчий директор FIVS, міжнародної федерації, яка працює задля загальної сталості світового сектору алкогольних напоїв, поділилася своїми враженнями: «Я була дуже рада почути сьогодні про українське вино, про яке я тільки зараз дізналася. Сьогодні ми спробували дивовижні зразки. Чудово дегустувати щось багатообіцяюче, що прославляє Україну, представляє її в міжнародних організаціях та виноробних спільнотах, до яких належиш».
У той час як Україна продовжує демонструвати свій виноробний потенціал на світовій арені, успіх Одеського Чорного на 45-му Всесвітньому конгресі винограду та вина знаменує важливу віху. Завдяки зростаючому міжнародному інтересу та визнанню, українські вина доводять, що навіть незважаючи на виклики, – вони можуть успішно просуватися. Світ починає помічати, як Україна посідає власне гідне місце на світовій виноробній мапі.
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
З 14 по 18 жовтня 2024 року Франція приймала 45-й Всесвітній конгрес винограду та вина у Діжоні, місті, де зараз розташована нова штаб-квартира Міжнародної організації винограду та вина (OIV). У рамках святкування сторіччя OIV Україна з гордістю представила міжнародній спільноті свій унікальний автохтонний сорт винограду Одеський Чорний. Медіагрупа Drinks+ виступила медіа-партнером української делегації на Конгресі. […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Одеський Чорний на 45-му Всесвітньому конгресі OIV
Англійський винний письменник і винороб Кріс Бойлінг (ChrisBoiling), номінант Wine Travel Awards спеціально для D+ поділився враженнями від подорожі виноробнями Закарпаття, розкриваючи потенціал місцевих сортів винограду…
Мої пошуки менш відомих сортів винограду з величезним потенціалом приводять мене до Закарпатської області. Перетинаю річку Тиса потягом з Угорщини, щоб висловити свою підтримку українцям і дізнатися, чи можу я створити невеликий проєкт, щоб допомогти популяризувати українське вино, цей відносно невідомий регіон і його автохтони.
Закарпаття протягом останнього століття побувало під владою Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Радянського Союзу та України.У радянські часи його називали «землею садів і виноградників», але більшість лоз викорчували під час антиалкогольної кампанії в середині 1980-х років.Отже, під час моєї першої зупинки я був радий знайти кілька виноградних лоз Bakator і Királyleányka, що збереглися з 1960-х років – це, можливо, одні з найстаріших сортів в Україні. Я також був у захваті від різноманітності винограду, що тут росте. У Sass K Winery, в маленькому селі Кідьос, я бачу резервуари з нержавіючої сталі, наповнені винами з традиційних сортів винограду Карпатського басейну: Királyleányka, Hárslevelű, CserszegiFűszeres, SzerémiZöld та Olaszrizling (Welschriesling). Я також помічаю танки з маркуванням Трамінер, Мускат, Шасла, Рислінг, Регент, Соляріс, Каберне Совіньйон і Сапераві.
У кількох інших виноробнях, які я відвідав під час своєї короткої екскурсії, я помітив бочки, наповнені шардоне, мерло та цвайгельтом, а також резервуари з написами Müller-Thurgau, Furmint і Zenit. Але найвидатнішим сюрпризом став Бакатор. У змішаному винограднику, де багато лоз були вражені ботрітисом, місцеві грона Bakator виявилися чистими і неушкодженими. Крім високої стійкості до хвороб, цей сорт дає вина з низьким вмістом алкоголю та хорошою кислотною структурою. Sass K Winery виробляє з нього свіже біле вино і планує використовувати сорт для виробництва класичних ігристих вин. «Цей сорт став дуже важливим для регіону», – каже винороб Крістіан Сасс. І це саме той виноград, на якому я пропоную зосередитись у нашому винному проєкті, що має на меті популяризувати рідкісні і недооцінені сорти винограду. Наразі портфоліо, яке планується запустити пізніше цього року, включає Kisi та Khikhvi з Грузії, Pearl of Victoria з Угорщини, Debine e Zezë з Албанії, Rumeni Plavec зі Словенії, Pugnitello з Італії та два стійких до хвороб (piwi) сорти – Muscaris і Souvignier Gris, вирощені в Австрії.
Крістіан, який виробляє вино разом зі своїм дідусем Карлом з 2011 року, каже, що ми можемо використати Бакатор зі старих лоз. Крістіан з родиною органічним методом обробляє 11 га. Більшість виноградних лоз розташовано над Кігьосом, на пагорбі Хазанезо, який Крістіан намагається перетворити на «крю» регіону, оскільки ґрунт специфічний – має вулканічну основу та верхній шар твердої глини. Поки ми блукаємо між кількома рядами і смакуємо ягоди, він каже, що рослини зараз менш продуктивні після кількох років літньої посухи. М’яка зима, кілька страшних моментів із морозами та градом, ще одне спекотне та посушливе літо – усе це негативно позначається на врожайності. Але якість винограду хороша. Саме коли я прибув, збирання врожаю призупинилося в очікуванні злив – опадів від буревію Борис, який у вересні спустошив великі території Польщі, Словаччини, Австрії, Італії та Румунії. Цікаво, що винороби в цьому регіоні, де вчувається угорський вплив, більше говорять про погоду, ніж про війну (принаймні в моїй компанії). Але війна даєься взнаки: за межами виноробні стоять свіжопофарбовані кошикові преси на випадок, якщо під час збору врожаю вимкнеться електроенергія. «Чотири дні тому ми не могли працювати, тому що не було електроенергії», – каже Крістіан. Зараз стало трохи легше», – заспокоює він мене. Після російського вторгнення у 2022 році виноробня Sass K Winery розливала свої вина, вручну відкачуючи їх із бочок і резервуарів, оскільки не було електроенергії. Їм також було важко дістати потрібні пляшки, і довелося помістити свій оранж, виготовлений з мускатного винограду, у пляшку, яку планували для ігристих вин. Винороб скаржиться, що з 2016 року в регіоні різко зросла якість, але зараз вона нівелювалася. «Це через війну?», – мені цікаво. Пояснює, що деякі виробники інвестують у резервуари з контрольованою температурою, а при цьому збільшують урожайність (або висаджують високоврожайні клони), щоб оплатити обладнання. Головною темою для розмов у виноробні є Királyleányka. Крістіан вітає мене келихом ігристого вина, виготовленого з цього стародавнього карпатського, або трансильванського сорту, природного кроссу Леанки та Kövérszőlő. За кордоном, в Угорщині, з нього виробляють свіжі легкі фруктові вина з тонкими ароматами та нотами, що нагадують цвіт винограду та цукор. Він рідко визріває в дубі. Крістіан каже мені, що колись ненавидів цей сорт, але зараз він йому подобається, «тому що роблю з нього вінтажі з 2019 по 2024 рік, в тому числі ігристе».
Він не любить свіжу, легку та фруктову версію. Віддає перевагу витримці, і вважає, що воно може бути на піку через десять років, тому що «в ньому високий вміст алкоголю (в середньому 14%) та кислоти (понад 7 г/л). В Угорщині мені сказали, що це гладке, легке вино з низькою кислотністю. Гаразд, але ця ділянка на вершині пагорба, глина дуже тверда, грона маленькі, а ягоди концентровані, дає інші результати». У цьому вінтажі Крістіан експериментував, роблячи вино трьома способами: пресування цілого грона та видалення плодоніжок – обидва ферментовані у використаному дубі – і з деяким контактом з мезгою, бродіння в резервуарі. Це бурштинове вино вже дев’ять днів стоїть на міхах, що є високим показником для Крістіана, який надає перевагу виготовленню чистих, простих вин за технологіями низького втручання. Три версії Királyleányka будуть змішані та залишені на осаді на кілька місяців. Для його білих вин характерна коротка витримка на осаді. Він каже мені, що пробує осад частіше, ніж вино, щоб переконатися в його здоров’ї. В іншому його виноробство дуже просте: спонтанне бродіння в бочках або резервуарах для білих, витримка на осаді протягом кількох місяців, освітлення бентонітом і фільтрація, якщо є залишки цукру. «Червоні сорти нефільтровані та неочищені, і я зазвичай не додаю сірку протягом восьми місяців, принаймні через яблучно-молочне бродіння», — коментує Крістіан. Натхненні експериментами Királyleányka, ми погоджуємось, що наш проєкт включатиме спресований Bakator з цілого грона, а також ферментований на шкірці та спільне бродіння приблизно з 5% надзвичайно рідкісного винограду Szerémi Zöld. Кінцеве вино буде сумішшю цих компонентів. Залишилось дочекатися.
Перебуваючи в цьому районі, я також відвідую невелику виноробню Parászka в Бене, селі в передгір’ї Карпат. Одна кімната сімейної виноробні напхана пластиковими діжками, картоном, і баками. Шумно булькає цьогорічний сік; температура в приміщенні регулюється за допомогою настінного кондиціонера. Інша кімната заповнена пластиковими резервуарами, в яких зберігається вино попередніх урожаїв. Тут немає блискучих резервуарів – нержавіюча сталь надто дорога для братів Гергеля та Ласло Параска, які очолювали виноробню після ранньої смерті свого батька Дьєрдя Параски. Більшу частину вина з їхніх 2,5 га виноградників продають туристам. Дегустації відбуваються у дуже старому підвалі, який збудували італійські військовополонені, захоплені австро-угорськими солдатами під час першої світової війни. Угорські предки Гергеля та Ласло продавали свій виноград державному виноробному заводу Budafoki у Будапешті, де він призначався для виробництва ігристих вин Törley. Їхнього прадіда було заслано до Сибіру, а його виноградники знищені під час радянських репресій проти селян у 1920-1930-х роках. Коли він повернувся, зібрав трьох своїх синів і продиктував їм сімейні протоколи на 35 вин. Вони складають основу сімейних вин, які зараз продаються під маркою Parászka Pincészet. Ласло каже, що у їхній колекції близько 250 сортів винограду, і що виноробний регіон Берегсаш називають Токай-2 через схожий клімат і сорти. Він наливає мені пару свіжих білих вин — «Зеніт», потім «Фурмінт» і купаж червоного «Голубок-Аліберне». Обидва сорти виведені в науково-дослідному інституті вина і виноградарства в Одесі і мають у своєму родоводі Каберне Совіньон. В Україні Alibernet називають Odesa Black.
Розташований поруч, але на іншому кінці масштабу виробництва, знаходиться виноробня Cotnar. Раніше він виробляв 20 млн л вина. Зараз виробляє 1 млн л для внутрішнього ринку. Колись у цю напружену пору року в підвалі працювало 11 людей; тепер їх три. Ящики з виноградом Ізабелла складені поза межами виноробні в очікуванні прибуття «mashgichim», щоб їх можна було перетворити на кошерний виноградний сік. Виноробня є великою та промисловою, але вина, які я пробую з барріків у великій кімнаті для витримки в бочках, гарної якості. Це приємний сюрприз. Куштую «Шардоне», єдине біле, витримане в дереві, в французьких та українських бочках. Українські бочки – експеримент. Вино виглядає менш вишуканим і має гіркуватий смак. Також пробую «Мерло», «Каберне Совіньйон» і «Сапераві» з бочки з виноробом Верешом Гейзо. Вина тут комерційні, і, здається, увага зосереджена на міжнародних сортах винограду.
Іншим великим виробником в регіоні є Chateau Chizay. Я встигаю лише на гамбургер у їхньому ресторані, який я запив фурмінтом в техніці амбер. Мені сказали, що це їхнє найцікавіше вино. Потім – прощання з виноробами в резиденції одного із місцевих мерів. Гості привезли свій домашній алкоголь – вино, палинку та напрочуд гарний сидр, який виробник описує як «петнат з яблук».
Коли я повертаюся до Угорщини, відкриваю одну з пляшок вина, яку мені подарували. Це флагманський продукт Sass K Winery, Karlot – польовий купаж, що складається з Каберне Совіньйон, Каберне Фран і Мерло. Я згадую слова Крістіана: «Це наше найуспішніше вино, воно зазвичай отримує дуже високі бали на винних конкурсах. Багато хто дивується, як насправді каберне та мерло можуть бути такими якісними на Закарпатті. А відповідь дуже проста: дивовижний терруар і 60-річні виноградні лози».
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Англійський винний письменник і винороб Кріс Бойлінг (Chris Boiling), номінант Wine Travel Awards спеціально для D+ поділився враженнями від подорожі виноробнями Закарпаття, розкриваючи потенціал місцевих сортів винограду… Мої пошуки менш відомих сортів винограду з величезним потенціалом приводять мене до Закарпатської області. Перетинаю річку Тиса потягом з Угорщини, щоб висловити свою підтримку українцям і дізнатися, чи […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Bakator, Királyleányka та інші
До того, як потрапити до чарівного світу вина, Кріс був журналістом, а також писав сценарії для ВВС. Але вино виявилося настільки магнетичним, що одного дня, ступивши на його дорогу, Кріс залишився у цьому всесвіті назавжди. Кріс Бойлінг винний письменник, винороб та невтомний мандрівник. Він номінант та переможець публічного голосування Wine Travel Awards – премії з українським корінням. Тож не дивно, що нещодавно Кріс побував на Закарпатті, щоб власноруч виготувати вино на теренах Срібної Землі.
Апологет вина, Кріс Бойлінг (Chris Boiling) працює у William Reed, компанії, що надає цінні консультації у секторі продуктів харчування та напоїв. Пан Кріс робить нішеві вина по всьому світу з маловідомих сортів винограду, а також володіє власним невеликим виноградником у Словенії, покупка якого й стала крапкою відліку його занурення у світ вина. Не так давно Кріс відвідав Україну, а саме – Закарпаття, Срібну Землю, як поетично кличуть цей край і нове географічне зазначення, над утворенням якого місцеві винороби ретельно працюють. Вино тут виробляють мало не в кожному дворі, а маловідомих сортів винограду, якими так зачарований Бойлінг, мабуть більше, ніж будь-де в нашій країні.
Ця подорож була частиною пригоди під назвою #harvest24, протягом якої Кріс виробляв рожеве вино в Угорщині, безсульфітне ігристе в Словенії та ферментував червоне вино зі старовинного винограду Pugnitello в Італії. Кінцевою зупинкою маршруту стало Закарпаття.
На виноробнях, які він відвідав, Кріс побачив сорти винограду, що знає по досвіду роботи в Угорщині, – Királyleányka, Hárslevelű, Cserszegi Fűszeres, Szerémi Zöld, Furmint, Zenit та Olaszrizling (Welschriesling); резервуари з маркуванням Traminer, Muscat, Chasselas, Riesling, Regent, Solaris, Müller-Thurgau і Saperavi; бочки, наповнені Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon та Zweigelt.
Розмірковуючи над своїм «закарпатським проєктом», Бойлінг запланував зробити біле вино. Він обрав місцевий сорт Bakator, а майданчиком для здійснення запланованого – виноробню Карла Шоша Sass K Winery. Виноробня пана Карла входить до «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття», головою якої є Олександр Гарновдій, а сам пан Шош є членом єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела.
Результат описують як бленд сорту Bakator, частина сусла якого контактувала з мезгою, а частина була відфільтрована та 5% надзвичайно рідкісного Szerémi Zöld.
«Це була дуже цікава поїздка до виноробного регіону з великим потенціалом. Виноград Bakator заслуговує на те, щоб про нього дізналося якомога більше споживачів», – впевнений Кріс Бойлінг. Про свої враження під час мандрівок Закарпаттям Кріс планує розповісти на нашому сайті в окремій статті. А поки ми рекомендуємо українським любителям вина взяти вино цього року з сорту Bakator від виноробні Карла Шоша Sass K Winery до своїх особистих вайнлистів. З огляду, що то крафтові релізи, незабаром це вино може стати раритетом.
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
До того, як потрапити до чарівного світу вина, Кріс був журналістом, а також писав сценарії для ВВС. Але вино виявилося настільки магнетичним, що одного дня, ступивши на його дорогу, Кріс залишився у цьому всесвіті назавжди. Кріс Бойлінг винний письменник, винороб та невтомний мандрівник. Він номінант та переможець публічного голосування Wine Travel Awards – премії з […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Винна Одіссея Кріса Бойлінга
Щоб не зазнавати фінансових втрат через спеку, яка псує банани, жінки з ферми, що на півночі Малаві, почали виробляти бананове вино.
На півночі Малаві (країна на південному сході Африки) з’явилася ферма, де виготовляють бананове вино. Раніше хазяйка ферми Емілі Нхана (Emily Nkhana) викидала перезрілі банани, поки не дізналася що з них можна робити чудовий напій.
Бананові плантації в поселенні Каронга були розташовані на березі озера, але їх змило в результаті підвищення рівня води, викликаного збільшенням кількості опадів. Фермерам прийшлось перебратися на пагорб. Але це не покращило ситуацію – на височині дуже спекотно, температура сягає 42°C і фрукти дозрівають занадто швидко та псуються. Фермери почали зазнавати збитків. В надії покращити своє фінансове становище жінки селища об’єдналися у кооператив Twitule Cooperative Group та почали виробляти бананове вино.
«Процес виробництва досить простий, – каже Емілі Нхана. – Стиглі банани очищають, нарізають на дрібні шматочки, зважують та змішують з цукром, дріжджами, родзинками, водою і покривають дольками лимонів. Потім суміш залишають бродити на кілька тижнів, перетворюючи бананову м’якоть у вино, що містить 13% алкоголю. Це дуже добре вино. Його потрібно пити сидячи, щоб насолоджуватися смаком кожного ковтка».
Місцевий ентузіаст вина Пол Камвендо (Paul Kamwendo) каже, що бананове вино м’яке та легке. «Я гадки не мав, що з бананів можна робити вино», – каже Камвендо, один з найбільших шанувальників бананового вина в Каронзі.
Вино, колір якого може змінюватись від блідо-жовтого до насиченого бурштинового, має солодкуватий фруктовий смак, з тонким ароматом і легким лимонно-банановим присмаком.
Пані Емілі підкреслює, що для виробництва важливим є стан бананів. «Якщо фрукти надто стиглі – вино буде дуже солодким; надто зелені – вино стане занадто терпким. Отже, важливо спіймати золоту середину». А ще жінка каже, що новий бізнес надав фермерам можливість збудувати житло кращої якості, завести худобу.
На місцевих ринках пляшки бананового вина, які продаються по $3, стали вже звичайним явищем. «Ми продаємо його на ринках по всій країні, в столиці Лілонгве і в найбільшому місті Блантайр, воно дуже популярне», – розповідає Тенісон Гондве (Tennyson Gondwe), генеральний директор Community Savings and Investment Promotion (Comsip), компанії, яка консультує жінок з приводу виробництва бананового вина.
Twitule Cooperative Group виробляє від 20 до 50 літрів вина на місяць, в планах покупка обладнання, щоб збільшити виробництво. «Ми хочемо виробляти більше вина. Хочемо переїхати з невеликого виробничого будинку на фабрику», – каже пані Емілі Нхана.
Нещодавно Community Savings and Investment Promotion звернулись до Бюро стандартів Малаві з проханням схвалити бананове вино для експорту.
Джерело: bbc.com Фото: bbc.com, facebook.com
Щоб не зазнавати фінансових втрат через спеку, яка псує банани, жінки з ферми, що на півночі Малаві, почали виробляти бананове вино. На півночі Малаві (країна на південному сході Африки) з’явилася ферма, де виготовляють бананове вино. Раніше хазяйка ферми Емілі Нхана (Emily Nkhana) викидала перезрілі банани, поки не дізналася що з них можна робити чудовий напій. […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Бананове вино з Малаві
Проєкт Charitable Gastro Dinners (Благодійні гастровечері), який є номінантом та переможцем публічного голосування Wine Travel Awards 2023-2024 у Enogastronomic Events/Event of the Year та володарем спеціальної нагороди – «Вибір журі» WTA, – це команда шефів, яки ось вже більше двох років організовують благодійні заходи на підтримку ЗСУ.
На початку серпня, силами Асоціації кулінарів України, спільноти Шеф-кухарів, рестораторів і волонтерів, відбулась чергова благодійна гастровечеря. На цей раз захід проходив у місті Дніпро в ресторані Qartuli.
Це вже шістнадцята благодійна гастровечеря, до цього було п’ять за кордоном і десять в різних містах України. Результатом вечері у Дніпрі став збір 5 000 000 гривень. Загалом за весь час проведених ивентів було зібрано 25,5 мільйонів гривень живими коштами, а також десятки дронів, півтора десятка автомобілів і реанімобілів, тони продуктів. На зібрані кошти було закуплено системи РЕБ, автівки підвищеної прохідності, дрони, частка коштів була перерахована на протезування військовим.
Дніпровську вечерю готували одинадцять ТОПових шеф-кухарів з України і два шефи з Азербайджану та Грузії. Гостям заходу було презентовано шість страв авторської сучасної української кухні та сет з трьох крафтових наливок. Перед основним івентом відбулась яскрава зустріч гостей в форматі Welcome drink. В рамках вечері, як завжди, проходив благодійний аукціон з ексклюзивними лотами, виступали зірки української естради. 100% зібраних коштів рівними частинами пішли на потреби військових підрозділів та важкопораненого бійця, який потребує дороговартісного лікування.
Слідкуйте за нашими новинами та приєднуйтесь до великої справи! В єдності наша сила. Кожна благодійна вечеря – це ще один крок до Перемоги!
Для надання більш детальної інформації про заходи звертайтесь за телефонами:
Андрій Магалецький – Президент Асоціації кулінарів України (+38 068 805 08 05)
Анастасія Хоменко – адміністративний директор заходів (+38 099 362 52 42)
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Проєкт Charitable Gastro Dinners (Благодійні гастровечері), який є номінантом та переможцем публічного голосування Wine Travel Awards 2023-2024 у Enogastronomic Events/Event of the Year та володарем спеціальної нагороди – «Вибір журі» WTA, – це команда шефів, яки ось вже більше двох років організовують благодійні заходи на підтримку ЗСУ. На початку серпня, силами Асоціації кулінарів України, спільноти […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Ще одна вечеря, ще один крок до Перемоги!
Тема BAROMETER International Bar Show 2024 – HUMANS. У відповідь на незворотні зміни, у 2024 році BAROMETER створить простір для об’єднання ком’юніті навколо нових ідей та цінностей. Drinks+ є міжнародним інформаційним партнером BAROMETER International Bar Show 2024.
Два роки викликів та трансформацій, рефлексій та переосмислення BAROMETER в індустрії та індустрії в BAROMETER, щоб нарешті дійти до точки, в якій буде органічно сказати: «Культовий BAROMETER чекає на вас!»
Нова відповідальність, нові сенси, нові грані – традиційно останні вихідні вересня (28-29.09) у КВЦ «Парковий» будуть присвячені дослідженню коктейльної культури та мистецтва міксології професіоналами та ентузіастами барної індустрії.
«Ми зберемося разом не лише для того, щоб обговорити останні тенденції барної індустрії та відкрити для себе нові смаки та технології, а й щоб розповісти історію нашого зросту та еволюції – еволюції у людей більш свідомих, відповідальних та ціннісних. Людей, які своїм розвитком та діями прагнуть створити краще суспільство. Людей, які будують бізнес нової, свідомої генерації», – кажуть організатори заходу.
З чого складатиметься всесвіт BRMTR 2024:
BARS ZONE (тематична bar-show зона, де будуть представлені топові бари);
3 PROFESSIONAL TASTING ROOMS (дегустаційні зали, де відвідувачі можуть продегустувати нові та класичні лінійки вишуканого алкоголю. Тривалість – 50 хв. Цього року збільшується кількість залів для професійних дегустацій, щоб ще більше гостей мали можливість продегустувати бажані продукти);
MAIN STAGE & LECTURE HALLS (main stage & лекційні зали з виступами та панельними дискусіями від експертів індустрії, бренд-амбасадорів та іноземних спікерів);
WORKSHOPS (воркшопи та майстер-класи від партнерів BRMTR для професіоналів індустрії та аматорів, спрямовані на вдосконалення практичних навичок);
FOOD & LOUNGE ZONE (традиційне місце відпочинку з широким вибором страв різних кухонь світу від найкращих ресторанів столиці, яке доповнюватиме дивовижний вид на Київ та Дніпро з відкритої тераси КВЦ «Парковий»);
EXHIBITION ZONE (зона партнерів, де зібрано усе необхідне для професійного та домашнього бару: обладнання, посуд, аксесуари, література на барну тематику і не тільки)
Важливо зазначити, що організатори BAROMETER, а саме експерти подій гостинності – компанія Hoteliero, зробили невід’ємною частиною своїх подій благодійну допомогу та підтримку тих, завдяки кому є змога проводити наші заходи. Hoteliero підтримує Superhumans Center – частину прибутку від продажу квитків на BRMTR, а також 100% прибутку від всіх інтерактивів BRMTR передаються на підтримку Superhumans Center. Тож, відвідуючи BRMTR та інші події Hoteliero, ви допомагаєте пацієнтам Центру. Саме у цій синергії розвивається індустрія гостинності та робляться маленькі добрі справи для підтримки великих людей нашої країни.
“75 500 відвідувачів, 54 200 коктейлів, 400 лекцій та дегустацій – це BAROMETER від початку його існування. З 2016 року ми творимо історію барної індустрії разом з вами. Разом з кожним із вас ми розширюємо межі всесвіту барної культури, вчимося, надихаємося і будуємо бізнеси нової генерації. Через пандемію та виклики повномасштабного вторгнення ми тримали дистанцію, але завжди були поруч і спостерігали за здобутками та розвитком нашого ком’юніті. Настав час зустрітися та особисто сказати, як ми пишаємося кожним з вас. Кожним із нас! Тож побачимося на BAROMETER, найкращі люди!”, – зазначає команда BAROMETER.
Тема BAROMETER International Bar Show 2024 – HUMANS. У відповідь на незворотні зміни, у 2024 році BAROMETER створить простір для об’єднання ком’юніті навколо нових ідей та цінностей. Drinks+ є міжнародним інформаційним партнером BAROMETER International Bar Show 2024. Два роки викликів та трансформацій, рефлексій та переосмислення BAROMETER в індустрії та індустрії в BAROMETER, щоб нарешті дійти […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Міксологія та магія сенсів: BAROMETER calling!
Результати, ротації та основні моменти 35-ї Grand International Wine Award Mundus Vini Summer Tasting 2024 очима оглядачівDrinks+.
Щойно стартував сезон збору врожаю 2024 в Європі, – і на початку вересня відбулася 35-та церемонія Grand International Wine Award Mundus Vini. Цього року на літній дегустації 1600 вин одержали престижні медалі MUNDUS VINI (нагадаємо: за вивіреними міжнародними правилами нагороджується не більше 40% поданих зразків!), серед яких срібло, золото та вища нагорода – Grand Gold. У Summer Tasting взяли участь експерти з 32 країн, у тому числі два представники України – від Drinks+. Не станемо приховувати: таке традиційне запрошення наших фахівців до суддівського кола сприймається нами із вдячністю, як прояв міжнародного визнання авторитету еногастрономічного видавництва Drinks+. І, звичайно ж, було особистою честю та задоволенням спілкуватися із нашими коллегами – суддями з усього світу, а також з командою Mundus Vini та видавництвом Meininger. Як завжди, нас чекала велика робота: протягом чотирьох днів 119 професіоналів оцінили 3914 вин. Зазначимо, що Україна на конкурсі була представлена 14 винами.
Розповімо детальніше про те, як пройшла цьогорічна літня дегустація, а головне, чим вона вирізнялася від попередніх.
Суддівські ротації
Цього разу на знак визнання експертного досвіду та на честь багатьох років співробітництва організатори Mundus Vini висловили свою щиру вдячність, відзначивши спеціальними нагородами кількох старших професіоналів, які на момент останньої весняної сесії завершили понад 20 років суддівства. Тим часом на літній сесії колегія конкурсу привітала близько 20 нових членів віком від 30 до 45 років з високим рівнем компетентності в дегустації та суддівстві вин.
Крістіан Вольф (Christian Wolf), Director of Degustation, у своєму виступі перед суддями прокоментував поповнення рядів Mundus Vini: «Цього року з нами працюватимуть 20 нових членів журі, кожен з них – авторитет у світі вина, тож ми певні, що ці фахівці привносять свіжі погляди та досвід в оцінювання вин». Пан Вольф підкреслив, що завдяки залученню цих нових експертів Mundus Vini підвищує власну планку вимог та встановлює нові стандарти для глобальних дегустацій.
Дегустаційні враження команди Drinks+
Ольга Тодорюк, головний редактор Drinks+, суддівська колегія №20:
«У нашій команді дегустаторів з Австрії, Німеччини та Португалії під головуванням Matthias Walter Dipl. Ing. Oenologie зустрілися досить інтригуючі зразки. Загалом якість вин була стабільно високою, і варто зазначити, що під час дегустації нам жодного разу не довелося запитувати іншу пляшку, оскільки вина презентувалися (і очевидно зберігалися) за усіма вимогами тейстингу такого рівня і апріорі мали дуже гарні характеристики. Що нас вразило? Перш за все одностайно ми відмітили PIWI, вина, виготовлені з високостійких сортів винограду. Ці інноваційні та екологічно чисті гібриди, що виведені та культивуються заради їхньої стійкості до хвороб та змін клімату, продемонстрували надзвичайну якість. Зрештою наперед зазначу: вони були нагороджені заслуженими золотими медалями та сильними срібними відзнаками від нашої дегустаційної команди.
Сорти PIWI, які набувають популярності завдяки своїй стійкості та зменшеній потребі в пестицидах, вирізнялися не лише своїми перевагами для навколишнього середовища, але й унікальними смаковими профілями. Майстерність цих вин була очевидною, тож ми із задоволенням визнали їх досконалість, зокрема свіжий, приємний і тривалий посмак вин з сортів Cabernet Blanc та Sauvignon Cita. Наші слоти традиційних сортів з Іспанії, Португалії та Німеччини доповнили вина зі Східної Європи. Одним із видатних згадаю флайт Merlot, який представляв вина з таких країн, як Молдова, Грузія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія і Чехія.
Ця різноманітна лінійка запропонувала захоплюючу можливість дослідити унікальні вирази Мерло з цих регіонів, кожен з яких привніс свій власний терруар і традиції виноробства. Це було чудове доповнення до мого досвіду дегустацій, акцентуючи зростання якості мерло зі східноєвропейських країн».
«Сьогодні, на погляд наших оглядачів, питання експертної оцінки вин, зокрема, в рамках конкурсів, стало одним з найактуальніших на міжнародних маркетингових теренах. Ця тема стає приводом запеклих дискусій: які саме конкурси варто обирати виноробам – які гладять по голівці, роздаючи медалі, чи ті, які прагнуть більш адекватної оцінки. Впевнена, вирішальне слово буде за покупцем: вайнловери сьогодні стають все більш обізнаними – і не лише в самих винах, але й в медалях)).
Отже, з огляду на це, перш за все хочу відзначити, що організатори конкурсу надають перевагу різноманітності при формуванні міжнародної суддівської колегії. Вони забезпечують збалансоване представництво різних національностей і ринків, підтримують гендерну рівність і запрошують експертів з усього спектру виноробної галузі. До складу журі входять досвідчені винороби, представники виробничих і виноторгових компаній, винні амбасадори, сомельє, консультанти, журналісти. Крім усіх інших очевидних переваг, це забезпечує репрезентативність (за професією, національністю тощо), а зрештою, релевантність оцінки зразка.
До нашого журі, очолюваного досвідченим суддею Mundus Vini, великим професіоналом і авторитетною особистістю – Петтері Харьюла (Petteri Harjula) з Фінляндії, крім мене як представниці України, входили два експерти з Німеччини та один з Данії. Серед наших флайтів траплялося чимало Італії, яка, до речі, цього разу представила 1130 (!) зразків – максимальну кількість на літньому конкурсі. Зізнаюся, ми насолоджувалися дегустацією вин різних стилів з різних регіонів: просекко з Венето, вин Сицилії, Сардинії, Соаве, Альто-Адідже, Фріулі, Апулії, а також К’янті та Брунелло ді Монтальчіно з Тоскани. Найбільш екзотичним враженням для мене стала дегустація двох небутильованих (tank samples) вин з сорту Pinotin з Таїланду.
Ще одна особиста прем’єра: вперше за свою суддівську кар’єру я одержала на рецензування український зразок – ігристе рожеве піно нуар з Одеської області. Він був включений в міжнародний флайт, що складався з ігристих Італії, Німеччини, Південної Африки, Португалії та Люксембурга. Попри таку жорстку конкуренцію, вітчизняне ігристе отримало гарну оцінку нашої команди – і я, зізнаюся, пишалася таким рівнем українського вина. Втім, нагадаю, на змаганнях діє правило 40% медалей. Звичайно, це підвищує цінність нагород Mundus Vini – їх отримують виключно вина з найвищими оцінками, кращі з кращих. Тож українське рожеве ігристе цього разу стало просто кращим. Але я впевнена – це тільки перший крок цих одеських виноробів до найвищого п’єдесталу. Добре, що ми, усім смертям назло, рухаємося вгору.
Найяскравішими та високо оціненими для нашого журі сортами виявилися солодкі рислінги з Німеччини, деякі зразки з Чехії та Австрії, а також сорти вин Ribera del Duero».
Переможці у фокусі
Зауважимо, що вцілому країни Східної Європи продовжують сяяти як висхідні зірки у світі вина: на літній сесії вони зібрали 175 нагород, у тому числі 5 великих золотих, 108 золотих і 62 срібні медалі.Очолює список Грузія зі 46 нагородами, за нею йде Румунія з 43. Молдова отримала 23 нагороди, Чехія – 16 і Болгарія – 13. Республіка Північна Македонія та Хорватія отримали по 9 нагород, тоді як Вірменія забрала додому 8, Угорщина 5, а Боснія і Герцеговина отримала 3 нагороди.
Ці вражаючі результати підкреслюють зростаючу якість вин з цього регіону, а також їхню вагу на міжнародній арені. Ми хотіли б особисто привітати деяких переможців Mundus Vini, які незмінно досягають успіхів у багатьох релізах цього престижного конкурсу, а також є членами міжнародної спільноти Wine Travel Awards (WTA).
Почнемо з привітання переможця WTA три роки поспіль у кількох категоріях – SHUMI Winery and Estate. Уявіть, саме втретє SHUMI визнано також НАЙКРАЩИМ ВИРОБНИКОМ ГРУЗІЇ за версією Mundus Vini Grand International Awards. Крім того, виноробня SHUMI виборола золото на Summer Tasting 2024 за вина: SALOME 2017, ILERCO 2020, SAPERAVI QVEVRI IBERIULI 2021, MUKUZANI IBERIULI 2022, NAPAREULI IBERIULI 2022.
З переліком усіх нагороджених вин можна ознайомитися тут.
Нетворкінг у вині та не тільки
І на останнє хочемо поділитися ще одним спостереженням щодо функції Mundus Vini. Сьогодні це — це не тільки організатор одного з найпрестижніших винних конкурсів Європи та світу. Кожна дегустаційна сесія надає можливість для навчання професійного суддівського співтовариства через спеціальні супутні заходи програми.
Водночас Mundus Vini — це спільнота для нетворкінгу та обговорення найактуальніших питань та проблем, які постають перед сучасною виноробною індустрією по всій планеті. Цим літом після роботи, в кулуарах конкурсу, ми гаряче обговорювали один із найсерйозніших викликів сьогодення. Як не парадоксально, але серйозною проблемою може стати цілком, на перший погляд, здоровий тренд контрольованого вживання алкоголю. Але, на думку більшості експертів, потроху здоровий тренд мімікрує на чергову нездорову антиалкогольну кампанію, що сьогодні ініційована Всесвітньою організацією охорони здоров’я і результатом якої можуть стати зміни в європейському законодавстві та нові згубні для галузі обмеження. Враховуючи низьке споживання вина серед молодих поколінь (на тлі популярності пива тощо), антиалкогольні кампанії проти вина можуть мати руйнівні наслідки для галузі, яка є життєво важливою для економіки багатьох країн.
Крістоф Майнінгер (Christoph Meininger), генеральний директор і власник видавництва Meininger Verlag, під час обговорень наголошував на суттєвій різниці між культурою вживання алкоголю та алкогольною залежністю.
Крістіан Вольф, зі свого боку, закликав учасників літньої сесії конкурсу об’єднати зусилля, щоб донести до суспільства меседж про те, що вино – це не просто алкогольний напій, це – продукт регіону. Вино – це культура та історія, освіта та цінності, які об’єднують людей. Це продукт, який, на відміну від інших алкогольних напоїв, має значний соціальний аспект.
Принаймні, ми вчергове переконалися на цьому форумі, наскільки важливе вино для німців. Не будемо повторювати банальності про внесок в економіку, про культурні аспекти тощо. Цього літа ми були вражені появою принципово нового, унікального (поки що!)) прошарку вайнловерів – які прагнуть дізнаватися про вино, навіть якщо вони не споживають його самі. Про цих унікумів (зізнаємося – особисто нам цього не зрозуміти) ми дізналися під час відвідин WeinCampus Neustadt. Усім, хто з нас прагнув поглибити свої знання про вино, професор Урліш Фішер провів пізнавальний тур по WeinCampus Neustadt – відомому осередку виноробної освіти, який пропонує передові програми та ресурси як для початківців у вині, так і для досвідчених професіоналів. Кампус поєднує практичну підготовку з теоретичними знаннями, забезпечуючи комплексний досвід навчання. Співпраця WeinCampus Neustadt із понад 600 виноробнями по всьому світу є однією з ключових переваг програми подвійного навчання.
Під час нашого візиту ми побачили величезну кількість відвідувачів кампусу різного віку, які вирішили провести ці надзвичайно спекотні вихідні наприкінці серпня в аудиторії в компанії профессора Фішера, замість того, щоб релаксувати десь на пляжі або в родинному колі під кондиціонером.
Група суддів Mundus Vini, які прагли дослідити нові враження, мала нагоду скуштувати різноманітні вина з підвалу Campus Cellar – різних років та з різних сортів винограду, – щедро надані професором Урлішем Фішером. Насправді ми були вражені не лише невживаючими алкоголь екскурсантами – а усім побаченим WeinCampus Neustadt. Кампус бездоганно поєднує освіту з інноваціями, пропонуючи студентам і відвідувачам унікальний погляд на виноробство. З того моменту, як ми увійшли в заклад, стало зрозуміло, що це не просто місце навчання, а центр передових досліджень і експериментів.
У рамках ретельно підібраної програми, яку команда щороку розробляє для суддів, цього разу журі мало можливість взяти участь в особливій події. Їх пригощали дегустацією вин від молодих німецьких виноробів — чудова колекція, представлена DIE JUNGE PFALZ.
Пояснимо, що DIEJUNGEPFALZ — це група молодих, динамічних виноробів із регіону Пфальц у Німеччині. Ці винороби переосмислюють образ німецького вина за допомогою інновацій та сучасних технологій, зберігаючи при цьому міцний зв’язок із багатою винною традицією регіону. Вони зосереджуються на виробництві високоякісних вин, які відзеркалюють різноманітність і унікальний терруар Пфальца, використовуючи стійкі методи і часто вдаючись до експериментів як з класичними, так і з менш відомими сортами винограду. Багато з цих виноробів знаходяться в авангарді таких тенденцій, як натуральне виноробство. Тим часом мінімальне втручання та виробництво слабоалкогольних і безалкогольних вин допомагає їм виділитися на місцевому та міжнародному рівнях, оскільки вони поєднують традиції з сучасними техніками, привертаючи увагу до молодшої аудиторії, до тієї креативності, яку нове покоління привносить у виноробну промисловість. Під час дегустації ми мали можливість досліджувати та відкривати нові тенденції серед нового покоління виноробів.
Сподіваюся, не стане ложкою дьогтю моє особисте спостереження того дня: хоча багато рислінгів, а також вайсбургундерів були справді чудовими, деякі мали досить високу кислотність. Мені особливо сподобалося Шардоне від Лукаса Хаммельмана, а також ігристе Блан де Блан Брют Натур від Вайнгута Флейшманна-Крігера.
Наступний незабутній і останній вечір літньої дегустації розпочався у Weingut Holz-Weisbrodt – з пулу ігристих на аперитив, створених традиційним методом. Ці вина пропонували вишуканий баланс свіжості, комплексності та елегантності, включаючи безалкогольне ігристе вино Holz-Weisbrodt Sparkling.
До речі, Себастьян Вайсбродт, Holz-Weisbrodt Winery&Gastronomy, великий гравець винного туризму, який, між іншим, здійснює прямі продажі 70% своїх вин, у вітальній промові до суддів конкурсу, після переліку досягнень німецьких виноробів і компліментарних слів на адресу комьюніті Mundus Vini, все ж згадав про загрозу нової антиалкогольної кампанії. Отже, це той виклик, який маємо прийняти усім світом. Ще одна загроза сьогоднішнього дня, подолати яку ми можемо лише спільно. І така спільнота, яку створили організатори Mundus Vini – один з інструментів для цього.
Анонси MundusVini 2025
Вина, відзначені нагородами цьогорічної літньої дегустації, будуть представлені на ProWine Tokyo у квітні 2025 року.
MUNDUS VINI та ProWein підтримують міцне партнерство вже понад 20 років, починаючи з першої дегустаційної зони на виставці в Дюссельдорфі.
Наступна весняна дегустація MUNDUS VINI відбудеться наприкінці лютого 2025 року, якраз до нового урожаю 2024 року. Нагороди будуть вручені на виставці ProWein 2025, що відбудеться 16-18 березня в Дюссельдорфі. Побачимося!
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Результати, ротації та основні моменти 35-ї Grand International Wine Award Mundus Vini Summer Tasting 2024 очима оглядачів Drinks+. Щойно стартував сезон збору врожаю 2024 в Європі, – і на початку вересня відбулася 35-та церемонія Grand International Wine Award Mundus Vini. Цього року на літній дегустації 1600 вин одержали престижні медалі MUNDUS VINI (нагадаємо: за вивіреними […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Mundus Vini 2024. Більше, ніж проcто конкурс
Відомий український бартендер – Дмитро Шовкопляс, який став номінантом міжнародної премії Wine Travel Awards 2023–2024 на звання «Амбасадор року», сьогодні живе з родиною в США і піднімає новий проєкт – ну дуже потенційний бар Medium Cool в Майямі. Отже, якщо вас занесе через океан, не пропустіть зустріч із Дмитром, який продовжує нести знання про улюблену Україну в світі і підтримує нашу країну усіма доступними засобами.
А якщо при цьому з’ясується, що ви цінуєте атмосферні бари з живим джазом, вечірніми ді-джеями та шикарною атмосферою 1970-х років, маєте пристрасть до ремесла бармена або просто шукаєте нових і захоплюючих вражень у культурі напоїв, то Medium Cool коктейль-бар на Саут-Біч, Майямі стане для вас реальною оазою на чужині.
Зауважимо, Дмитро Шовкопляс – не просто бармен, він, незважаючи на досить незначний вік, – легенда у світі коктейлів.
Відомий своїми неймовірними талантами та скілами, він є одним із найпопулярніших барменів України. Досвід та інновації Дмитра в українській міксології справді вражають. Його коктейль Kyiv Sour, створений у 2019 році, отримав міжнародне визнання та нещодавно був представлений у виданні «Signature Cocktails» видавництва Phaidon, де представлено усього 200 виняткових коктейлів – уявіть, з усього космосу світових міксів за останні кілька століть.
Перед тим, як приєднатися до Medium Cool, Дмитро працював керуючим партнером Parovoz SpeakEasy, всесвітньо відомого бару у Києві, який регулярно фігурував у престижному рейтингу Top 500 Bars і був першим українським баром, який потрапив до путівника 50 Best Discovery. Внесок Дмитра у світ коктейлів, і зокрема українського барменського руху, не можна переоцінити.
У 2022 році він був названий одним із 100 найвпливовіших діячів у світі барів за версією Drinks International.
Ну, а його новий проєкт Medium Cool, де Дмитро зараз демонструє свої таланти, нещодавно потрапив до 4 фіналістів 2024 року на конкурсі Tales of the Cocktail’s Best New U.S. Cocktail Bar. Щоб отримати справді винятковий досвід коктейлю та побачити провідний талант у дії, відвідайте Medium Cool і насолодіться роботами Дмитра.
Це чудовий спосіб поринути у світ виняткових коктейлів і відзначити майстерність, що стоїть за ними. Бажаємо вам відкриття чогось нового та незвичайного! Ну, і не забувайте підтримувати збори на ЗСУ, які регулярно відкриває в своїх соцмережах Дмитро Шовкопляс – справжній амбасадор України!
⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.
Відомий український бартендер – Дмитро Шовкопляс, який став номінантом міжнародної премії Wine Travel Awards 2023–2024 на звання «Амбасадор року», сьогодні живе з родиною в США і піднімає новий проєкт – ну дуже потенційний бар Medium Cool в Майямі. Отже, якщо вас занесе через океан, не пропустіть зустріч із Дмитром, який продовжує нести знання про улюблену […]
Рубрика
|Коментарі Вимкнено до Dmytro Shovkoplias рекомендує: «Живи! Пий! Донать!»
ЄДРПОУ 2665504466, тел. 423-11-89, +-380 67-747-14-80
IBAN UA223808380000026003799963479 в АТ “Правекс-банк” м. Києва МФО 380838
Digital magazine subscription DRINKS+ 2020
• DRINKS+ magazine: information addressed to both, professionals in the domestic alcohol market and advanced lovers of quality drinks. • DRINKS+ magazine: news about the best and the most interesting beverages in the world, wine routes, legendary wineries and star restaurants. • DRINKS+ magazine: it is information about beverage and gastronomic exhibitions, contests and forums in Europe, America, Asia. • DRINKS + magazine includes news, expert advices, interviews with famous personalities, tastings articles, market researches, ratings, publications on national traditions and the culture of beverages consumption.
The cost of an annual subscription in 2020:
100 euros
If you want to subscribe to the magazine, fill out the following information:
Print magazine subscription DRINKS+ 2020
• DRINKS+ magazine: information addressed to both, professionals in the domestic alcohol market and advanced lovers of quality drinks. • DRINKS+ magazine: news about the best and the most interesting beverages in the world, wine routes, legendary wineries and star restaurants. • DRINKS+ magazine: it is information about beverage and gastronomic exhibitions, contests and forums in Europe, America, Asia. • DRINKS + magazine includes news, expert advices, interviews with famous personalities, tastings articles, market researches, ratings, publications on national traditions and the culture of beverages consumption.
The cost of an annual subscription in 2020: • 230 euros
If you want to subscribe to the magazine, fill out the following information:
ПОДПИСКА на электронную версию журнала DRINKS+ на 2020 год
Журнал DRINKS+ – это специализированное издание со стильным дизайном и уникальной информацией, адресованной как профессионалам внутреннего алкогольного рынка, так и продвинутым любителям качественных напитков.
Журнал DRINKS+ – о самых лучших и интересных напитках мира, о винных дорогах, легендарных винодельнях и звездных ресторанах.
Журнал DRINKS+ – это информация о напиточных и гастрономических выставках, конкурсах и форумах Европы, Америки, Азии.
Журнал DRINKS+ – это новости, советы специалистов, интервью с известными личностями, тесты, исследования рынка, рейтинги, материалы о дегустациях, публикации о национальных традициях и культуре потребления напитков.
Периодичность – 10 номеров в год (5 в премиальном формате и 5 в деловом – на русском и английском языках).
Стоимость годовой подписки журнала в 2020 году (10 номеров) составит:
в гривне – 1500 грн,
EUR – 70 евро
Реквизиты:
ФОП ПОГРЕБНЯК І. М.
ЄДРПОУ 2665504466, тел. 423-11-89, 8-067-747-14-80
IBAN UA223808380000026003799963479 в АТ “Правекс-банк” м. Києва МФО 380838
Ждем Ваши заявки по тел. +38 067 405 62 03 E-mail: gabrelka@ukr.net
DIGITAL ПОДПИСКА на журнал DRINKS+ на 2020 год
Журнал DRINKS+ – специализированное издание с уникальной информацией, адресованной как профессионалам внутреннего алкогольного рынка, так и продвинутым любителям качественных напитков.
Журнал DRINKS+ – о самых лучших и интересных напитках мира, о винных дорогах, легендарных винодельнях и звездных ресторанах.
Журнал DRINKS+ – это информация о напиточных и гастрономических выставках, конкурсах и форумах Европы, Америки, Азии.
Журнал DRINKS+ – это новости, советы специалистов, интервью с известными личностями, тесты, исследования рынка, рейтинги, материалы о дегустациях, публикации о национальных традициях и культуре потребления напитков.
Периодичность – 10 номеров в год
Стоимость годовой подписки диджитал-версии журнала в 2020 году (10 номеров) составит:
в гривне – 1500 грн
Реквизиты:
ФОП ПОГРЕБНЯК І. М.
ЄДРПОУ 2665504466, тел. 423-11-89, +-380 67-747-14-80
IBAN UA223808380000026003799963479 в АТ “Правекс-банк” м. Києва МФО 380838
Ждем Ваши заявки по тел. +38 067 405 62 03
E-mail: gabrelka@ukr.net
ПОДПИСКА на журнал DRINKS+ на 2020 год
Журнал DRINKS+ – специализированное издание с уникальной информацией, адресованной как профессионалам внутреннего алкогольного рынка, так и продвинутым любителям качественных напитков.
Журнал DRINKS+ – о самых лучших и интересных напитках мира, о винных дорогах, легендарных винодельнях и звездных ресторанах.
Журнал DRINKS+ – это информация о напиточных и гастрономических выставках, конкурсах и форумах Европы, Америки, Азии.
Журнал DRINKS+ – это новости, советы специалистов, интервью с известными личностями, тесты, исследования рынка, рейтинги, материалы о дегустациях, публикации о национальных традициях и культуре потребления напитков.
Периодичность – 10 номеров в год
Стоимость годовой подписки на один экземпляр журнала в 2020 году (10 номеров) составит:
1500 грн – при отправке по Украине
230 евро – при отправке за рубеж
Реквизиты:
ФОП ПОГРЕБНЯК І. М.
ЄДРПОУ 2665504466, тел. 423-11-89, +-380 67-747-14-80
IBAN UA223808380000026003799963479 в АТ “Правекс-банк” м. Києва МФО 380838
Ждем Ваши заявки по тел. +38 067 405 62 03 E-mail: gabrelka@ukr.net