Увага!

Увага! На сайті використовуються cookie файли.

The site uses cookie files

Даний сайт має вікове обмеження.

This site has age restrictions!

Я підтверджую, що мені, на жаль, давно виповнилося 18 років
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Парадокси імпорту та експорту України. По два боки барикад

Команда Drinks+&Wine Travel Awards під час осінньої виставки Wine&Spirits Ukraine організувала захід з дещо дратівливою назвою, з огляду на виклики для бізнесу під час воєнного стану,  – «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України». Організатори поставили за мету дуже непросте завдання: представити виключно позитивні зрушення і перспективи нинішньої України. Причому як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках. З досвіду інсайдерів та видатних закордонних спостерігачів. Ще й у двох форматах: офлайн та онлайн. Інформаційну підтримку цьому комплексному заходу надало гастрономічне видання PostEat.


Небо було до нас прихильне: під час івенту в Києві не сталося ні тривог, ні обстрілів. Отже, попри дрібні технічні збої, все відбулося за планом: яскраві виступи двох найвидатніших британських фахівців, промови вітчизняних спікерів – успішних гравців винної галузі, кругова дегустація вин від міжнародних та українських членів ком’юніті WTA – зібрали  значну аудиторію як в залі виставки, так і онлайн.

Парадокси імпорту та експорту України

Модератор заходу Вероніка Бусел – Head of Operations Wine Travel Awards, представила зірковий британський дует панельної дискусії «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України». Редакція Drinks+ пишається тим, що нам вдалося залучити до розмови таких авторитетних і обізнаних персоналій, як Річард Бемпфілд (Richard Bampfield MW) та відомий винний критик Роберт Джозеф (Robert Joseph). До речі, обидва увійшли до складу журі WTA 2024-2025, а їхній виступ для української аудиторії перекладала Марина Маєвська, номінант першого року WTA у номінації Wine & Food Influencer (категорія The Brightest Journey). Ведучою івенту в залі була головна редакторка Drinks+ Ольга Піневич-Тодорюк.

Paradoxes in Ukraine’s Import & Export

Видатні експерти провели ретельний аналіз винної галузі України, надали фахову органолептичну оцінку певних українських вин та представили своє бачення щодо типу вин, з якими Україні краще виходити на експортні ринки, а також – розвитку винного туризму в країні.   Ми сподіваємося, українські винороби дослухаються до цих порад і на їхньому шляху, який гладким не буває, можливо, дякуючи цій організованій журналом зустрічі, трапиться хоча б на пару помилок менше.


Paradoxes in Ukraine’s Import & Export

Річард Бемпфілд розпочав свій виступ зізнанням про те, що наразі предметом його великого інтересу до України є саме виноробна сфера. Влітку цього року пан Бемпфілд взяв учать у великій професійній дегустації українських вин, що відбувалася у Варшаві за ініціативи Wines of Ukraine в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Серед майже ста зразків ігристих, білих, червоних, рожевих, помаранчевих та солодких вин з різних куточків України було обрано 24 топові позиції та супер-добірка з 12-ті обранців. У дегустації брали участь 6 майстрів вина: Войчех Боньковські (Wojciech Bonkowski) (Польща), Сара Ебботт (Sarah Abbot) (Велика Британія), Річард Бемпфілд (Richard Bamfield) (Велика Британія), Каро Маурер (Caro Maurer) (Німеччина), Кііс ван Кастерен (Cees van Casteren) (Нідерланди), Гайді Мякінен (Heidi Mäkinen) (Фінляндія).

Річард Бемпфілд підкреслив, що був вражений різноманітними стилями вин і якістю їх значної частини.

Експерт зауважив, що не зважаючи на те, що не всі ігристі вина справили сильне враження, в цілому їх якість була непоганою. «Для остаточного вибору ми обрали два ігристих вина: одне виготовлене  резервуарним методом, інше – традиційним».

Щире захоплення пан Бемпфілд висловив на адресу білих вин, особливо відмітив два місцевих сорти – Тельті Курук і Сухолиманський. «Вина з них чудові. Мені подобається те, що винороби не покладаються на дуб, вино має унікальні вирази. На даний момент ці зразки ідеально підходять для міжнародних ринків». Він також визнав якість шардоне та фурмінтів, назвавши останні «багатообіцяючими». «З Фурминту на дегустації був лише один зразок і це – Chateau Chizay Furmint Late Harvest 2022. Проте, були білі сорти, які не справили яскравого враження, здалися менш надихаючими, це вина з Піно Грі а також декілька купажів Соляриса, винограду, який, може добре себе проявити, але ті зразки, що спробували ми, – не вирізнялися чимось особливим. Можливо, вони були з молодших лоз і з часом матимуть перспективу розвинутися».

Щодо рожевих вин Майстер Вина дав також слушний коментар. Він розповів, що з цієї категорії вин до топ-24 потрапило лише одно вино (Rose my Wine Eduard Gorodetsky 2023, – прим. ред.) і жодного до топ-12. «Вино було зроблено зі 100% Піно Нуар, який, на мою думку, є добрим варіантом для рожевого вина. Важко узагальнити, який стиль рожевого зараз шукають міжнародні ринки, їх багато. Але я думаю, що чистота фруктів та свіжість є ключовими, і немає жодних причин, через які рожеве вино не може мати трохи залишкового цукру».

Непоганими, на його думку, були помаранчеві вина. Річард Бемпфілд відмітив вино з Фурмінта (Chateau Chizay Furmint Orange 2023, – прим. ред.) та з Ркацителі (Beykush Winery Arbina 2021, – прим. ред). «Помаранчеві вина – складна територія, але немає сумнівів, що ринок для них є. Він все ще відносно невеликий, але, залежно від того, яка це країна і хто ваш імпортер, безперечно, є можливості».

Схвальні відгуки отримали червоні. «В деяких країнах Східної Європи існує тенденція вважати, що чим вище якість червоних вин, тим більше дубу потрібно використовувати. Щодо України – тут були справді гарні зразки, які були чудово збалансовані й без дуба, а там, де він використовувався, – це було зроблено дуже витончено». Щоправда, два сорти, на думку експерта, показали себе не так добре, як інші – Піно Нуар та Юпітер. Але Одеський Чорний, Каберне Совіньйон, Сапераві та Мерло, а також купажі цих сортів – були на висоті. «Вважаю, що частка червоних могла бути більшою у фінальному виборі з 24».

Особливу увагу отримав сорт Одеський Чорний, його пан Бемпфілд назвав «головним активом для України», підкресливши, що мова йде як про вина у дубі, так і без його застосування.

На завершення Річард Бемпфілд підкреслив, що українські вина заслуговують серйозної уваги на світовому ринку, особливо через цілеспрямоване просування таких сортів, як Одеський Чорний, який здатен отримати чудовий міжнародний резонанс.


Paradoxes in Ukraine’s Import & Export3

Далі гості івенту почули виступ Роберта Джозефа, автора тридцяти книг про вино та одного із найдосвідченіших та найуспішніших представників винного світу. Пан Роберт почав із вдячності за запрошення та наголосив на тому, що йому приємно бути на цьому заході разом з Річардом Бемпфілдом, з яким давно дружать. Як завжди, розповідь пана Джозефа, який славиться як талановитий спікер, була блискучою. І це стосувалося не лише виразної форми, але й глибокого та прикладного змісту. Він повідав про багаторічну роботу у Молдові та Грузії та про досвід із власними винами, що наразі продаються у багатьох країнах, і в Україні зокрема, у тому числі – лангедокський Le Grand Noir. Насправді, нас самих, досить обізнаних у винному маркетингу і в ситуації на міжнародному ринку, вразила одна з тез Роберта: сьогодні на глобальному винному ринку формула «ціна-якість» вже не працює. Щоб марка вина вийшла на світову арену, простого виготовлення якісного вина вже недостатньо – тепер для того, щоб продаватися, потрібен потужний цільовий маркетинг та ефективні комунікації для охоплення різноманітних аудиторій.

І важливо градуювати експертизи різних ринків, глибше вивчати специфіку кожного.  «У мене є друзі в Молдові, які виробляють набагато більш дубові вина, ніж мені хотілося б скуштувати в Лондоні, але вони кажуть, що ринки, на яких вони продають ці вина, дуже  зацікавлені саме у такому стилі». Продовжуючи цю думку, пан Джозеф розповів, що його грузинські партнери продають напівсолодке вино в Польщі (ринок, який він назвав «великим» для вин) та в Україні, де існує значний попит на таке вино. Але у Великій Британії продати червоні вина з 40 г цукру буде однозначно складно. Також Роберт згадав молдавського виробника, який продає кріплене мускатне вино з 16% вмістом алкоголю та смаками персика і ожини на ринок США. Розповів про популярність на ринку США італійського вина зі смаком ананаса та чилі. А ще про те, що молодь хоче бачити автентичні вина з меншим вмістом алкоголю, свіжі та фруктові. Тобто ми бачимо, що існують регіональні та вікові відмінності у смаках споживачів. Роберт Джозеф дав українським виноробам просту, але геніальну пораду: «Отже, слухаючи експертів, треба бути обережними, експерт має володіти глобальним баченням ринків. Ми з Річардом намагаємося бути саме такими, але це дедалі стає важче. Тож, працюючи на експорт, ви маєте шукати, знаходити і покладатися на локальних експертів в кожній окремо взятій країні».

Є регіональні відмінності й у пакуванні. На скандинавських ринках дуже популярна легка, екологічно чиста упаковка. Але якщо намагатися продавати вино в Азії чи Америці, все одно будуть клієнти, які поважать важкі пляшки. Це стосується і укупорки, кожен ринок має свої вимоги.

Деякі експерти виступають виключно за місцеві сорти винограду, наголошуючи при відвідуванні України або Грузії, Греції або Туреччині, що їм треба мати виключно місцеві сорти. Але на експертну думку Роберта, людей, які готові купувати вино з сортів, про які вони не чули, дуже маленький відсоток від загальної кількості споживачів вина. І тут він навів приклад нещодавно продегустованого грецького вина Xinomavro-Syrah. «Це бленд місцевого грецького сорту винограду Ксіномавро та французького Сіра, і це вино продається дисконтною групою Aldi. Я майже впевнений, що вони продають його набагато більше, ніж якби це було моносортове вино з Ксіномавро. Люди впізнають слово Сіра і почуваються впевненіше, купуючи його».

Щодо тренду безалкогольних вин, експерт застеріг українських виноробів розважливо підходити до цього. Він поділився спостереженнями, що багато хто з вайнловерів в принципі відкидає ідею такого продукту, підкреслюючи, що вино – це благородний напій, який передає особливості терруару. Хоча при цьому споживач легко, масово і завзято сприймає існування безалкогольного пива. Отже, на думку Роберта Джозефа, це питання має другу сторону медалі: «Я наголошую, що ці вина не конкурують зі звичайними винами; вони конкурують з Coca-Cola, водою та іншими безалкогольними продуктами. І до речі, глобальний винний ринок в кращому разі стоїть на місці, якщо не падає, тоді як ринок безалкогольних вин зростає приблизно на 7% на рік».

Завершуючи свій виступ, Роберт Джозеф сказав, що не існує узагальненого образу любителів вина. Є багато різних типів вайнловерів як міжнародних, так і в кожній окремій країні. «Наприклад, людина, яка купує моє вино Le Grand Noir Chardonnay за $12 у США, ймовірно, не та сама людина, яка купує моє грузинське  K’AVSHIRI за $35-45 у тій же Америці».

Роберт акцентував увагу українських виноробів на ключових чинниках маркетингу.

– Комунікація. «Завдання для виробників вина полягає в тому, щоб безпосередньо спілкуватися з людьми, які, швидше за все, купуватимуть кожен конкретний тип вина. І ви маєте розуміти, що доведеться вкласти серйозні кошти для спілкування на належному рівні і в достатніх обсягах».

– Дистрибуція. «Вину недостатньо бути просто хорошим, потрібен сильний дистрибутор і хороший маркетинг. Моя порада українським виробникам: пам’ятайте, обираючи дистрибутора, важливо постійно думати про те, хто саме буде купувати ваше вино».

Пан Джозеф зауважив, що протягом року він скуштував багато дуже хороших українських вин, і вважає, що зараз справді гарний час, щоб представити їх на світовому винному ринку.

Після виступів двох поважних експертів, яким ми дуже вдячні за їх аналіз перспектив українського винного ринку, присутні мали нагоду прослухати сім кейсів українських виробників, про які детально ми розкажемо згодом.

Paradoxes in Ukraine’s Import & Export

А фінальним акордом цього складного, але надихаючого заходу, стала дегустація зразків від українських і міжнародних виробників. Зокрема, були представлені неймовірно цікаві вина Роберта Джозефа та Володимира Кублашвілі: K’avshiri White 2022 та K’avshiri Red 2022, які є гармонійним поєднанням стародавніх традицій виноробства та сучасних методів виноградарства Кахетії та Імереті, помножених на креативне бачення авторів.

Увагу гостей привернули вина нової зірки Італії – виноробні Tenuta Manoylo, що презентувала кілька своїх видатних вінтажів: 2021 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Marche IGT Passerina; 2021 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Marche DOC Falerio, Pecorino; 2022 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Rosso Piceno DOC. Нагадаємо, що усі ці вина протягом року збирали колекцію вищих нагород міжнародних конкурсів, а Pecorino 2022 Falerio DOC буквально щойно отримало срібну медаль на 27-му конкурсі Japan Wine Challenge 2024. До речі, вина від Tenuta Manoylo вже можна придбати в України.

Свого роду діжестивом івенту стала дегустація українських наливок вищої якості від Honey Badger: Blackcurrant Nalyvka, Cherry Nalyvka,  Cornelian Cherry Nalyvka.

Про 7 українських позитивних кейсів та детальніше про тейстинг – читайте в наступній частині статті про івент «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України».



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!


 

Команда Drinks+&Wine Travel Awards під час осінньої виставки Wine&Spirits Ukraine організувала захід з дещо дратівливою назвою, з огляду на виклики для бізнесу під час воєнного стану,  – «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України». Організатори поставили за мету дуже непросте завдання: представити виключно позитивні зрушення і перспективи нинішньої України. Причому як на внутрішньому, так і […]

Звіт мандрівника або Рислінг і тапаси від Томаша Пранге-Барчинського

Поважний винний критик, письменник та номінант і переможець публічного голосування Wine Trawel Awords у категорії Wine & Food Influencer/Expert opinion – Томаш Пранге-Барчинський нещодавно видав книгу про незвичайні поєднання їжі та вина на маршрутах Європи.


Томаш Пранге-Барчинський (Tomasz Prange-Barczyński) – журналіст і винний критик, який вже чверть століття займається темою вина. Він є головним редактором Ferment та ініціатором, засновником і багаторічним головним редактором Magazyn Wino, що популяризує культуру вживання вина у Польщі. Також пан Томаш є автором радіопередачі PIN do wina та перекладачем книг на винну тематику. Він також виступає суддею відомих міжнародних винних конкурсів. У 2023 році в Кракові, під час виставки ENOEXPO, де відбувалася презентація вин та міцних спиртних напоїв учасників ком’юніті Wine Travel Awards, пан Томаш виступив з дослідженням «Сьогодення та майбутнє польського винного ринку. Найкращі енотуристичні місця в Польщі». Також пан Томаш є членом талановитої і професійної команди організаторів Warsaw Wine Experience. У 2023 році на виставці у Варшаві, де Wine Travel Awards був інформаційним партнером заходу, Пранге-Барчинський провів семінар «Німецький рислінг і терруар» та представив огляд найцікавіших грузинських вин.

Томаш Пранге-Барчинський

«Рислінг і тапаси. Про незвичайні поєднання їжі та вина на маршрутах Європи» – не кулінарна книга, це подорож з розповіддю про захоплення, які відчував автор у виноробнях, ресторанах, тавернах і барах, під час мандрівок. У своїй новій праці Томаш Пранге-Барчинський окреслює сорти вин із пропозиціями найкращих кулінарних композицій.

Автор переносить читача до різних виноробних країн. Томаш Пранге-Барчинський не лише із захопленням розповідає про смаки різних видів алкоголю, а й про їх поєднання з особливостями місцевих кухонь, які довелося спробувати: про найкращі сільванери зі спаржею, венеціанські чікетті з просекко, поєднання запечених восьминогів із петнатом та ще багато чого цікавого і дуже смачного. Але вино та страви до нього – лише частина цього оповідання, книга наповнена зустрічами з людьми, історіями місць та місцевими традиціями. Ця книга пробудить не тільки голод і спрагу, а й надихне на подорож.  У «Рислінг і тапаси. Про незвичайні поєднання їжі та вина на маршрутах Європи» увійшли розповіді про 24 винно-кулінарні подорожі пана Томаша.

Tomash



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!


Фото: facebook.com/tomasz.prangebarczynski, lubimyczytac.pl, edugaleria.pl, spirits.com.pl

Поважний винний критик, письменник та номінант і переможець публічного голосування Wine Trawel Awords у категорії Wine & Food Influencer/Expert opinion – Томаш Пранге-Барчинський нещодавно видав книгу про незвичайні поєднання їжі та вина на маршрутах Європи. Томаш Пранге-Барчинський (Tomasz Prange-Barczyński) – журналіст і винний критик, який вже чверть століття займається темою вина. Він є головним редактором […]

Відкрито реєстрацію на Wine Travel Awards 2024-2025! Прийом заявок до 31 грудня!

Премія Wine Travel Awards (WTA) запрошує професіоналів винного туризму стати частиною її яскравого ком’юніті у рамках кампанії 2024-2025 років.


Приєднавшись до WTA, ви отримаєте доступ до надійної 1,5-річної глобальної маркетингової кампанії, яка допоможе підвищити вашу впізнаваність та зв’язати вас з міжнародною аудиторією колег та ентузіастів. Маркетингова кампанія Wine Travel Awards 2024-2025 включає представлення на виставках, у ЗМІ та заходах на різних ринках. Спираючись на минулі успіхи, WTA продовжує розширюватися, об’єднуючи учасників із більш ніж 44 країн, це вже як відомі бренди, так і нові імена у галузі. Цього року ми плануємо розширити географію та вже вітаємо нових номінантів із різних куточків світу — від Таїланду до країн Північної Європи, де виноробство лише починає розвиватися.

До нашого шановного журі увійшли такі світила галузі, як Роберт Джозеф (Robert Joseph), Великобританія; Фелісіті Картер (Felicity Carter), Австралія; Пер Карлссон (Per Karlsson), Швеція; проф. д-р проф. Гергей Сольнокі (Gergely Szolnoki), Німеччина; Стефан Баде (Stephane Badet), Франція; Янг Шен (Yang Shen), Нова Зеландія; Пол Вагнер (Paul Wagner), США; Річард Бемпфілд MW (Richard Bampfield), Велика Британія; Пол Роберт Блом (Paul Robert Blom), Нідерланди; Меттью Хоркі (Matthew Horkey), США; Марінела Арделін (Marinela Ardelean), Румунія; Філіппо Маньяні (Filippo Magnani), Італія.

Early Bird Registration for Wine Travel Awards 2024-2025

Попередні кампанії WTA встановили високі стандарти, сформувавши партнерські відносини з відомими винними брендами, такими як Asti DOCG, та висвітлюючи учасників на великих галузевих заходах, таких як ProWein, Wine Paris, Vinitaly та London Wine Fair. Цього року структура нагород включає шість окремих категорій, щоб відзначити різноманітні таланти в індустрії винного туризму:

Категорії, орієнтовані на бізнес:

¹Примітка. Категорія «Винний гід» знаходиться у категоріях, орієнтованих на бізнес, оскільки участь можуть брати як компанії, такі як туристичні оператори та постачальники послуг винного туризму, так і окремі гіди, що відображає широке охоплення цієї категорії в галузі.

Категорії, орієнтовані на особистість:

Ці категорії висвітлюють діяльність як компанії, так і окремих осіб, та створені для визнання інноваційних лідерів, що відповідають новим тенденціям у винному туризмі. Платформа WTA виділяє впливових осіб та бренди, покращуючи багату та різноманітну палітру світової винної спільноти. Беручи участь у Wine Travel Awards 2024-2025, ви розширите своє глобальне охоплення, зміцните свій бренд і приєднайтесь до мережі, присвяченої просуванню досконалості та інновацій у винному туризмі, а також підтримці просування, експорту та дистрибуції вин та спиртних напоїв.

Переваги ранньої реєстрації

Рання реєстрація відкрита до 31 грудня 2024 року та пропонує ексклюзивні переваги:

  • Знижка за розширену, високоефективну маркетингову кампанію¹;
  • Раннє просування для максимальної видимості;
  • Пріоритетний доступ до оновлень та заходів спільноти WTA для нетворкінгу та співпраці.

¹Примітка: реєстраційний внесок за одну категорію становить 380 євро. Якщо ви підтвердите дві категорії – вартість другої становитиме 285 євро (-25%). При поданні заявки на три категорії – третя коштуватиме 190 євро (-50%).

Це унікальна можливість для професіоналів винного туризму використовувати велику мережу та ресурси WTA. Приєднуйтесь до спільноти WTA та вирушайте у подорож, яка прославляє та підносить світову індустрію винного туризму.

Зареєструйтесь зараз, щоб скористатися перевагами ранньої реєстрації та розпочати свою подорож з WTA, де вино та подорожі зустрічаються з досконалістю.

Wine Travel Awards 2024-2025



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!


 

Премія Wine Travel Awards (WTA) запрошує професіоналів винного туризму стати частиною її яскравого ком’юніті у рамках кампанії 2024-2025 років. Приєднавшись до WTA, ви отримаєте доступ до надійної 1,5-річної глобальної маркетингової кампанії, яка допоможе підвищити вашу впізнаваність та зв’язати вас з міжнародною аудиторією колег та ентузіастів. Маркетингова кампанія Wine Travel Awards 2024-2025 включає представлення на виставках, […]

Кругова дегустація від ком’юніті Wine Travel Awards

Унікальне дослідження світу вина та міцних напоїв очікується на івенті від Wine Travel Awards «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України», де після виступів видатних спікерів будуть представлені найкращі зразки напоїв від ком’юніті премії. Захід, запланований на 30 жовтня з 15:00 до 17:00 за українським часом на виставці  Wine&Spirits Ukraine, запрошує професіоналів та вайнловерів.


Гості івенту зможуть продегустувати та обговорити визначні пропозиції як українських, так і міжнародних виноробів. Зокрема, творіння Роберта Джозефа та Володимира Кублашвілі, включаючи їх вина K’avshiri White 2022 та K’avshiri Red 2022, які є гармонійним поєднанням стародавніх традицій виноробства та сучасних методів виноградарства Кахетії та Імереті, помножених на креативне бачення авторів.

WTA Event

На ексклюзивному заході представлять молоду, але вже зіркову італійську виноробню Tenuta Manoylo, яка презентуватиме кілька своїх видатних вин: Passerina (2021 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Marche IGT Passerina), відзначене нагородами Pecorino (2021 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Marche DOC Falerio, Pecorino) та Rosso Piceno (2022 Tenuta Manoylo, Passo del Borgo, Rosso Piceno DOC). Pecorino 2022 Falerio DOC щойно отримало срібну медаль на 27-му конкурсі Japan Wine Challenge 2024, вино вирізняється винятковою якістю та виділяє регіон Марке як актуальний напрямок для винного туризму в Італії.

Також будуть представлені яскраві наливки від Honey Badger: Blackcurrant Nalyvka, Cherry Nalyvka,  Cornelian Cherry Nalyvka. Наливки від Honey Badger – це неперевершений смак фруктових алкогольних напоїв, які зберігають насичені аромати літа та багату гастрономічну спадщину України.

Запрошені нами експерти – Роберт Джозеф і Річард Бемпфілд, обговорять світові тенденції винної галузі, прибутковий зв’язок між вином і туризмом та різноманітні переваги на різних ринках. Дискусія дозволить глибше зрозуміти поточну динаміку у винній галузі та прогнози щодо її майбутніх напрямків.

Крім того, своїм досвідом із гостями заходу поділяться провідні лідери української винної галузі. Спікери представлять тематичні дослідження, які демонструють стійкість та інноваційність українського винного бізнесу, незважаючи на проблеми та перешкоди, наголошуючи на зростаючому визнанні України в міжнародній винній спільноті та майбутніх можливостях.

Захід проводитиметься англійською та українською мовами, і також доступний через Zoom.

Ця зустріч обіцяє не лише покращити ваші смакові відчуття, а й розширити знання про багатий та різноманітний ландшафт винної галузі. Приєднуйтесь до нас у день досліджень та відкриттів, святкуючи пристрасть, традиції та інновації, що визначають яскравий світ вина.



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!


 

Унікальне дослідження світу вина та міцних напоїв очікується на івенті від Wine Travel Awards «Холістичний підхід: парадокси імпорту та експорту України», де після виступів видатних спікерів будуть представлені найкращі зразки напоїв від ком’юніті премії. Захід, запланований на 30 жовтня з 15:00 до 17:00 за українським часом на виставці  Wine&Spirits Ukraine, запрошує професіоналів та вайнловерів. Гості […]

Від Марке до Японії: Pecorino Tenuta Manoylo одержав нагороду на Japan Wine Challenge

Завжди приємно спостерігати, як такі виноробні, як Tenuta Manoylo, не лише дотримуються традицій якості, але й впроваджують інновації у виноградарстві та виноробстві.


Нещодавній успіх Tenuta Manoylo на 27th Japan Wine Challenge 2024, змаганні, відомому тим, що формує винні тенденції в Японії, є свідченням відданості та досвіду. Tenuta Manoylo Pecorino 2022 Falerio DOC отримало срібну медаль, привернувши увагу до винограду Pecorino – сорту, який заслуговує на всесвітнє визнання та підкреслює багату спадщину виноградарства регіону Марке.

Дегустаційні нотатки Tenuta Manoylo Pecorino 2022 Falerio DOC:

  • Зовнішній вигляд: вино має яскравий лимонний колір із золотистими відтінками, що свідчить про ретельну виніфікацію.
  • Аромат: це насичена суміш липового цвіту, цитрусових, кісточкових фруктів, медової дині та груші, посилена тонкими мінеральними нюансами.
  • Смак: сухий, але м’який, він врівноважує хорошу кислотність зі смаком білого персика та апельсинової цедри, збагачений ароматними травами та довгим фруктовим післясмаком.

Tenuta Manoylo

Виноград Pecorino, переважно з Марке, відомий своїми міцними, сухими та багатими на мінеральність винами, які добре старіють. Досвід Tenuta Manoylo підняв цей місцевий сорт на вражаючі висоти. Це досягнення не тільки демонструє потенціал вин Марке, але й підвищує привабливість регіону як головного місця для винного туризму, запрошуючи ентузіастів досліджувати його ландшафти та виноробні.

Для тих, хто цікавиться цим відзначеним нагородами Pecorino або досліджує чарівні винні маршрути Марке, пропонуємо відвідати офіційний сайт виноробні. Це вино варто спробувати тим, хто хоче відчути найкращі винні пропозиції Марке та познайомитися з багатою культурною спадщиною його виноробних регіонів.



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!


 

Завжди приємно спостерігати, як такі виноробні, як Tenuta Manoylo, не лише дотримуються традицій якості, але й впроваджують інновації у виноградарстві та виноробстві. Нещодавній успіх Tenuta Manoylo на 27th Japan Wine Challenge 2024, змаганні, відомому тим, що формує винні тенденції в Японії, є свідченням відданості та досвіду. Tenuta Manoylo Pecorino 2022 Falerio DOC отримало срібну медаль, привернувши […]

Bakator, Királyleányka та інші

Англійський винний письменник і винороб Кріс Бойлінг (Chris Boiling), номінант Wine Travel Awards спеціально для D+ поділився враженнями від подорожі виноробнями Закарпаття, розкриваючи потенціал місцевих сортів винограду…


Мої пошуки менш відомих сортів винограду з величезним потенціалом приводять мене до Закарпатської області. Перетинаю річку Тиса потягом з Угорщини, щоб висловити свою підтримку українцям і дізнатися, чи можу я створити невеликий проєкт, щоб допомогти популяризувати українське вино, цей відносно невідомий регіон і його автохтони.

Закарпаття протягом останнього століття побувало під владою Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Радянського Союзу та України.У радянські часи його називали «землею садів і виноградників», але більшість лоз викорчували під час антиалкогольної кампанії в середині 1980-х років.Отже, під час моєї першої зупинки я був радий знайти кілька виноградних лоз Bakator і Királyleányka, що збереглися з 1960-х років – це, можливо, одні з найстаріших сортів в Україні. Я також був у захваті від різноманітності винограду, що тут росте. У Sass K Winery, в маленькому селі Кідьос, я бачу резервуари з нержавіючої сталі, наповнені винами з традиційних сортів винограду Карпатського басейну: Királyleányka, Hárslevelű, CserszegiFűszeres, SzerémiZöld та Olaszrizling (Welschriesling). Я також помічаю танки з маркуванням Трамінер, Мускат, Шасла, Рислінг, Регент, Соляріс, Каберне Совіньйон і Сапераві.

У кількох інших виноробнях, які я відвідав під час своєї короткої екскурсії, я помітив бочки, наповнені шардоне, мерло та цвайгельтом, а також резервуари з написами Müller-Thurgau, Furmint і Zenit. Але найвидатнішим сюрпризом став Бакатор. У змішаному винограднику, де багато лоз були вражені ботрітисом, місцеві грона Bakator виявилися чистими і неушкодженими. Крім високої стійкості до хвороб, цей сорт дає вина з низьким вмістом алкоголю та хорошою кислотною структурою. Sass K Winery виробляє з нього свіже біле вино і планує використовувати сорт для виробництва класичних ігристих вин. «Цей сорт став дуже важливим для регіону»,  – каже винороб Крістіан Сасс. І це саме той виноград, на якому я пропоную зосередитись у нашому винному проєкті, що має на меті популяризувати рідкісні і недооцінені сорти винограду. Наразі портфоліо, яке планується запустити пізніше цього року, включає Kisi та Khikhvi з Грузії, Pearl of Victoria з Угорщини, Debine e Zezë з Албанії, Rumeni Plavec зі Словенії, Pugnitello з Італії та два стійких до хвороб (piwi) сорти – Muscaris і Souvignier Gris, вирощені в Австрії.

Крістіан, який виробляє вино разом зі своїм дідусем Карлом з 2011 року, каже, що ми можемо використати Бакатор зі старих лоз. Крістіан з родиною органічним методом обробляє 11 га. Більшість виноградних лоз розташовано над Кігьосом, на пагорбі Хазанезо, який Крістіан намагається перетворити на «крю» регіону, оскільки ґрунт специфічний – має вулканічну основу та верхній шар твердої глини. Поки ми блукаємо між кількома рядами і смакуємо ягоди, він каже, що рослини зараз менш продуктивні після кількох років літньої посухи. М’яка зима, кілька страшних моментів із морозами та градом, ще одне спекотне та посушливе літо – усе це негативно позначається на врожайності. Але якість винограду хороша. Саме коли я прибув, збирання врожаю призупинилося в очікуванні злив – опадів від буревію Борис, який у вересні спустошив великі території Польщі, Словаччини, Австрії, Італії та Румунії. Цікаво, що винороби в цьому регіоні, де вчувається угорський вплив, більше говорять про погоду, ніж про війну (принаймні в моїй компанії). Але війна даєься взнаки: за межами виноробні стоять свіжопофарбовані кошикові преси на випадок, якщо під час збору врожаю вимкнеться електроенергія. «Чотири дні тому ми не могли працювати, тому що не було електроенергії», – каже Крістіан. Зараз стало трохи легше», – заспокоює він мене. Після російського вторгнення у 2022 році виноробня Sass K Winery розливала свої вина, вручну відкачуючи їх із бочок і резервуарів, оскільки не було електроенергії. Їм також було важко дістати потрібні пляшки, і довелося помістити свій оранж, виготовлений з мускатного винограду, у пляшку, яку планували для ігристих вин. Винороб скаржиться, що з 2016 року в регіоні різко зросла якість, але зараз вона нівелювалася. «Це через війну?», – мені цікаво. Пояснює, що деякі виробники інвестують у резервуари з контрольованою температурою, а при цьому збільшують урожайність (або висаджують високоврожайні клони), щоб оплатити обладнання. Головною темою для розмов у виноробні є Királyleányka. Крістіан вітає мене келихом ігристого вина, виготовленого з цього стародавнього карпатського, або трансильванського сорту, природного кроссу Леанки та Kövérszőlő. За кордоном, в Угорщині, з нього виробляють свіжі легкі фруктові вина з тонкими ароматами та нотами, що нагадують цвіт винограду та цукор. Він рідко визріває в дубі. Крістіан каже мені, що колись ненавидів цей сорт, але зараз він йому подобається,  «тому що роблю з нього вінтажі з 2019 по 2024 рік, в тому числі ігристе».

Chris Boiling

Він не любить свіжу, легку та фруктову версію. Віддає перевагу витримці, і вважає, що воно може бути на піку через десять років, тому що «в ньому високий вміст алкоголю (в середньому 14%) та кислоти  (понад 7 г/л). В Угорщині мені сказали, що це гладке, легке вино з низькою кислотністю. Гаразд, але ця ділянка на вершині пагорба, глина дуже тверда, грона маленькі, а ягоди концентровані, дає інші результати». У цьому вінтажі Крістіан експериментував, роблячи вино трьома способами: пресування цілого грона та видалення плодоніжок – обидва ферментовані у використаному дубі – і з деяким контактом з мезгою, бродіння в резервуарі. Це бурштинове вино вже дев’ять днів стоїть на міхах, що є високим показником для Крістіана, який надає перевагу виготовленню чистих, простих вин за технологіями низького втручання. Три версії Királyleányka будуть змішані та залишені на осаді на кілька місяців. Для його білих вин характерна коротка витримка на осаді. Він каже мені, що пробує осад частіше, ніж вино, щоб переконатися в його здоров’ї. В іншому його виноробство дуже просте: спонтанне бродіння в бочках або резервуарах для білих, витримка на осаді протягом кількох місяців, освітлення бентонітом і фільтрація, якщо є залишки цукру. «Червоні сорти нефільтровані та неочищені, і я зазвичай не додаю сірку протягом восьми місяців, принаймні через яблучно-молочне бродіння», — коментує Крістіан. Натхненні експериментами Királyleányka, ми погоджуємось, що наш проєкт включатиме спресований Bakator з цілого грона, а також ферментований на шкірці та спільне бродіння приблизно з 5% надзвичайно рідкісного винограду Szerémi Zöld. Кінцеве вино буде сумішшю цих компонентів. Залишилось дочекатися.

Chris Boiling

Перебуваючи в цьому районі, я також відвідую невелику виноробню Parászka в Бене, селі в передгір’ї Карпат. Одна кімната сімейної виноробні напхана пластиковими діжками, картоном, і баками. Шумно булькає цьогорічний сік; температура в приміщенні регулюється за допомогою настінного кондиціонера. Інша кімната заповнена пластиковими резервуарами, в яких зберігається вино попередніх урожаїв. Тут немає блискучих резервуарів – нержавіюча сталь надто дорога для братів Гергеля та Ласло Параска, які очолювали виноробню після ранньої смерті свого батька Дьєрдя Параски. Більшу частину вина з їхніх 2,5 га виноградників продають туристам. Дегустації відбуваються у дуже старому підвалі, який збудували італійські військовополонені, захоплені австро-угорськими солдатами під час першої світової війни. Угорські предки Гергеля та Ласло продавали свій виноград державному виноробному заводу Budafoki у Будапешті, де він призначався для виробництва ігристих вин Törley. Їхнього прадіда було заслано до Сибіру, ​​а його виноградники знищені під час радянських репресій проти селян у 1920-1930-х роках. Коли він повернувся, зібрав трьох своїх синів і продиктував їм сімейні протоколи на 35 вин. Вони складають основу сімейних вин, які зараз продаються під маркою Parászka Pincészet. Ласло каже, що у їхній колекції близько 250 сортів винограду, і що виноробний регіон Берегсаш називають Токай-2 через схожий клімат і сорти. Він наливає мені пару свіжих білих вин — «Зеніт», потім «Фурмінт» і купаж червоного «Голубок-Аліберне». Обидва сорти виведені в науково-дослідному інституті вина і виноградарства в Одесі і мають у своєму родоводі Каберне Совіньон. В Україні Alibernet називають Odesa Black.

Chris Boiling

Розташований поруч, але на іншому кінці масштабу виробництва, знаходиться виноробня Cotnar. Раніше він виробляв 20 млн л вина. Зараз виробляє 1 млн л для внутрішнього ринку. Колись у цю напружену пору року в підвалі працювало 11 людей; тепер їх три. Ящики з виноградом Ізабелла складені поза межами виноробні в очікуванні прибуття «mashgichim», щоб їх можна було перетворити на кошерний виноградний сік. Виноробня є великою та промисловою, але вина, які я пробую з барріків у великій кімнаті для витримки в бочках, гарної якості. Це приємний сюрприз. Куштую «Шардоне», єдине біле, витримане в дереві, в французьких та українських бочках. Українські бочки – експеримент. Вино виглядає менш вишуканим і має гіркуватий смак. Також пробую «Мерло», «Каберне Совіньйон» і «Сапераві» з бочки з виноробом Верешом Гейзо. Вина тут комерційні, і, здається, увага зосереджена на міжнародних сортах винограду.

Іншим великим виробником в регіоні є Chateau Chizay. Я встигаю лише на гамбургер у їхньому ресторані, який я запив фурмінтом в техніці амбер. Мені сказали, що це їхнє найцікавіше вино. Потім – прощання з виноробами в резиденції одного із місцевих мерів. Гості привезли свій домашній алкоголь – вино, палинку та напрочуд гарний сидр, який виробник описує як «петнат з яблук».

Коли я повертаюся до Угорщини, відкриваю одну з пляшок вина, яку мені подарували. Це флагманський продукт Sass K Winery, Karlot – польовий купаж, що складається з Каберне Совіньйон, Каберне Фран і Мерло. Я згадую слова Крістіана: «Це наше найуспішніше вино, воно зазвичай отримує дуже високі бали на винних конкурсах. Багато хто дивується, як насправді каберне та мерло можуть бути такими якісними на Закарпатті. А відповідь дуже проста: дивовижний терруар і 60-річні виноградні лози».



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!

Англійський винний письменник і винороб Кріс Бойлінг (Chris Boiling), номінант Wine Travel Awards спеціально для D+ поділився враженнями від подорожі виноробнями Закарпаття, розкриваючи потенціал місцевих сортів винограду… Мої пошуки менш відомих сортів винограду з величезним потенціалом приводять мене до Закарпатської області. Перетинаю річку Тиса потягом з Угорщини, щоб висловити свою підтримку українцям і дізнатися, чи […]

Винна Одіссея Кріса Бойлінга

До того, як потрапити до чарівного світу вина, Кріс був журналістом, а також писав сценарії для ВВС. Але вино виявилося настільки магнетичним, що одного дня, ступивши на його дорогу, Кріс залишився у цьому всесвіті назавжди. Кріс Бойлінг винний письменник, винороб та невтомний мандрівник. Він номінант та переможець публічного голосування Wine Travel Awards – премії з українським корінням. Тож не дивно, що нещодавно Кріс побував на Закарпатті, щоб власноруч виготувати вино на теренах Срібної Землі.


Апологет вина, Кріс Бойлінг (Chris Boiling) працює у William Reed, компанії, що надає цінні консультації у секторі продуктів харчування та напоїв. Пан Кріс  робить нішеві вина по всьому світу з маловідомих сортів винограду, а також володіє власним невеликим виноградником у Словенії, покупка якого й стала крапкою відліку його занурення у світ вина. Не так давно Кріс відвідав Україну, а саме – Закарпаття, Срібну Землю, як поетично кличуть цей край і нове географічне зазначення, над утворенням якого місцеві винороби ретельно працюють. Вино тут виробляють мало не в кожному дворі, а маловідомих сортів винограду, якими так зачарований Бойлінг, мабуть більше, ніж будь-де в нашій країні.

Кріс Бойлінг

Ця подорож була частиною пригоди під назвою #harvest24, протягом якої Кріс виробляв рожеве вино в Угорщині, безсульфітне ігристе в Словенії та ферментував червоне вино зі старовинного винограду Pugnitello в Італії. Кінцевою зупинкою маршруту стало Закарпаття.

На виноробнях, які він відвідав, Кріс побачив сорти винограду, що знає по досвіду роботи в Угорщині, – Királyleányka, Hárslevelű, Cserszegi Fűszeres, Szerémi Zöld, Furmint, Zenit та Olaszrizling (Welschriesling); резервуари з маркуванням Traminer, Muscat, Chasselas, Riesling, Regent, Solaris, Müller-Thurgau і Saperavi; бочки, наповнені Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon та Zweigelt.

Кріс Бойлінг

Розмірковуючи над своїм «закарпатським проєктом», Бойлінг запланував зробити біле вино. Він обрав місцевий сорт Bakator, а майданчиком для здійснення запланованого – виноробню Карла Шоша Sass K Winery. Виноробня пана Карла входить до «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття», головою якої є Олександр Гарновдій, а сам пан Шош є членом єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела.

Результат описують як бленд сорту Bakator, частина сусла якого контактувала з мезгою, а частина була відфільтрована та 5%  надзвичайно рідкісного Szerémi Zöld.

«Це була дуже цікава поїздка до виноробного регіону з великим потенціалом. Виноград Bakator заслуговує на те, щоб про нього дізналося якомога більше споживачів», – впевнений Кріс Бойлінг. Про свої враження під час мандрівок Закарпаттям Кріс планує розповісти на нашому сайті в окремій статті. А поки ми рекомендуємо українським любителям вина взяти вино цього року з сорту Bakator від виноробні Карла Шоша Sass K Winery до своїх особистих вайнлистів. З огляду, що то крафтові релізи, незабаром це вино може стати раритетом.



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!

До того, як потрапити до чарівного світу вина, Кріс був журналістом, а також писав сценарії для ВВС. Але вино виявилося настільки магнетичним, що одного дня, ступивши на його дорогу, Кріс залишився у цьому всесвіті назавжди. Кріс Бойлінг винний письменник, винороб та невтомний мандрівник. Він номінант та переможець публічного голосування Wine Travel Awards – премії з […]

Wine Travel Awards 2024-2025: старт четвертої кампанії з високоповажним журі

Організаційний комітет WTA з радістю повідомляє про початок сезону Wine Travel Awards 2024-2025.


Відкриваючи цю нову главу, ми з гордістю представляємо суддів, які нам вже добре знайомі, а також розширюємо суддівську колегію новими видатними експертами. Будь ласка, знайдіть хвилинку, щоб познайомитися з цією неймовірно захоплюючою колегією. Їхній колективний досвід і свіжі погляди, поради і емпатія до цього молодого проєкту з винного туризму, організованого українською командою в найскладніші для нас часи,  відіграють надважливу роль у розвитку та успіху WTA.

Наше шановне журі

Роберт Джозеф (Robert Joseph), Великобританія.

robert-joseph

Роберт Джозеф – відомий винний критик, письменник і засновник винних конкурсів. Його досвід та знання допомогли сформувати сучасну винну критику та маркетинг. Один з визначних проєктів пана Роберта  – запуск International Wine Challenge, який став еталоном оцінки якості вина в усьому світі. Він також відомий своєю освітньою роллю, мудрими та просякнутими гумором лекціями з винного бізнесу та маркетингу на різних міжнародних платформах. Роберт Джозеф є засновником Wine Intelligence, світового лідера з аналітики тенденцій та поведінки споживачів вина, а також автором низки видань з питань вина та винного туризму. З його думками і проєктами можна ознайомитися на авторському сайті.

 

Фелісіті Картер (Felicity Carter), Австралія.

Felicity

Кар’єра Фелісіті Картер як винного журналіста триває більше десяти років, утвердивши її як одного з провідних голосів у винних ЗМІ. Вона обіймала видатні редакторські посади, зокрема була головним редактором Meininger’s Wine Business International, головного виноробного видання Німеччини, засновником та виконавчим редактором The Drop/Pix Wine – цифрової винної платформи. Робота пані Картер виходить за рамки традиційних тем вина, досліджуючи перетини вина з технологіями, стійким розвитком і тенденціями світового ринку. Фелісіті, відома своїм ретельним підходом до винної критики та здатністю захоплююче пояснювати складні проблеми, вона є шанованою фігурою як у галузі виноробства, так і в журналістиці.

Пер Карлссон (Per Karlsson), Швеція.

Per Karlsson

Відомий винний комунікатор і експерт з винного туризму, Пер Карлссон зробив значний внесок у формування ландшафту винного туризму завдяки своїй роботі як редактора та автора BKWine Magazine і Forbes. Його компанія BKWine, що встановлює стандарти для винних подорожей та гастрономічних вражень, здобула визнання за свої виняткові пропозиції. Книга пана Пера Framtidens Vin отримала премію OIV Book Award, що підкреслює прихильність автора до просування принципів сталого розвитку у виноробній галузі та освіти світової аудиторії щодо важливості охорони навколишнього середовища у виноградарстві.

Проф. д-р проф. Гергей Сольнокі (Prof. Dr. Prof. h.c. Gergely Szolnoki), Греція/Німеччина.

Gergely Szolnoki

Професор Гергей Сольнокі є відомим авторитетом у галузі дослідження ринку вина та сталого винного туризму. Зараз він є професором Університету Гайзенхайма в Німеччині та почесним професором Університету Західної Аттики в Афінах. Дослідження пана Сальнокі охоплюють поведінку споживачів, спілкування в соціальних мережах, тенденції органічного вина та аналіз ринку. Відданість сталому винному туризму принесла йому міжнародне визнання, зокрема OIV Book Award за його співавторські роботи про інноваційні моделі винного туризму. Крім того, Гергей Сольнокі є делегатом Міжнародної організації виноградарства та вина (OIV), беручи участь у глобальних дискусіях щодо економіки винної галузі та стійкості винного туризму.

Стефан Баде (Stephane Badet), Франція.

Stephane Badet

Стефан Баде поєднує академічну майстерність і практичний досвід як викладач Університету Бордо та EPL Bordeaux, де він навчає майбутніх професіоналів вина. Його роль консультанта включає роботу з міжнародними організаціями, такими як Interco NA та FAO, а також національними органами, такими як Міністерство сільського господарства та продовольства Франції, де він зосереджується на сталому розвитку виноробства. Пан Стефан також тісно співпрацює з посольствами Франції та Німеччини, консультуючи дипломатичні ініціативи та проєкти, пов’язані з вином.

Янг Шен (Yang Shen), Китай, Нова Зеландія.

Yang

Янг Шен родом із Ченду, столиці провінції Сичуань, що на південному заході Китаю. Він є директором Cloudy Bay, однієї з найвидатніших виноробних компаній Нової Зеландії, яка відома своїми винятковими винами. Подорож пана Шена у світ вина почалася з пляшки найстарішого виноробного господарства Китаю – ChangYu. Але відкриття світу вина у глобальному його розумінні відбулося, коли дядько Янг Шена – Мішель Сю (Michel Xu) познайомив племінника з французьким вином. Він вивчав виноградарство та виноробство у престижних навчальних закладах Франції, перш ніж розпочати кар’єру, яка привела його до ключових посад у Moët Hennessy та Diageo. Керівництво Chandon China сприяло значному просуванню діяльності компанії. Пан Янг вільно володіє трьома мовами. Під його керівництвом Cloudy Bay продовжує підтримувати свою репутацію провідного імені в портфоліо LVMH.

Нові судді:

Пол Вагнер (Paul Wagner), США.

Paul Wagner

Пол Вагнер — видатний лідер у винній індустрії, відомий своєю стратегічною проникливістю, маркетинговими інноваціями та участю у винному туризмі та освіті. Як засновник Balzac Communications & Marketing він відіграв важливу роль у просуванні світових винних брендів за допомогою креативних рекламних кампаній. У його книзі Wine Marketing & Sales, що було написано у співавторстві з Ліз Тах (Liz Thach) та Джейнін Олсен (Janeen Olsen), розглядаються складнощі насиченого ринку та встановлюються галузеві стандарти. Пол Вагнер також є суддею численних престижних винних конкурсів, він невпинно ділиться своїм досвідом на світових винних конференціях і виступає як старший консультант, формуючи стратегії винного туризму та маркетингу по всьому світу.

Річард Бемпфілд (Richard Bampfield MW), Великобританія.

Richard Bampfield

Будучи Майстром Вина з багатим досвідом у сфері міжнародної освіти та консультування, Річард Бемпфілд є провідною фігурою в оцінці вина. Його кар’єра в роздрібній торгівлі стартувала в юнацькі роки і проклала шлях до найвищого реному у світовому винному бізнесі. Значною мірою багаж досвіду склався під час його управління європейськими операціями Brown Brothers. Наразі, маючи власну консалтингову практику, пан Річард консультує вражаючий список клієнтів, включаючи як відомих виробників вина, так і початківців, а також операторів рітейлу. Він є палким прихильником сталого розвитку, беручи участь у глобальних ініціативах, таких як міжнародний «Круглий стіл з екологічно чистого вина», метою якого є сприяння співпраці між усіма ланками створення вартості вина для забезпечення більш стійкого майбутнього. Річард Бемпфілд є відомим і авторитетним винним письменником.

Пол Роберт Блом (Paul Robert Blom), Нідерланди.

Robert

Пол Роберт Блом, відомий експерт з вина та алкогольних напоїв, розпочав свою видатну кар’єру в Амстердамі у 1965 році. Він є ключовою фігурою в оцінюванні вина та винній освіті. Понад п’ять десятиліть пан Блом обіймав посаду судді на великих винних змаганнях на різних континентах – від Європи до Північної Америки та Південної Африки. Крім суддівства, Пол Роберт Блом присвятив понад 33 роки навчанню початківців професіоналів у галузі виноробства, зосереджуючись на недооцінених винних регіонах та сортах. Співпраця пана Блома з такими відомими діячами, як Г’ю Джонсон (Hugh Johnson) і Дженсіс Робінсон (Jancis Robinson), збагатила впливові винні видання, зокрема «Кишенькову книгу про вино» та «Всесвітній винний атлас». Пол Роберт Блом має титул Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (Кавалер ордена Оранж-Нассау) та визнання першої в історії «Виноробної особистості Балкан».

Меттью Хоркі (Matthew Horkey), США.

Matthew Horkey

Доктор Меттью Хоркі – викладач вина та творець контенту, розпочав свою кар’єру у світі вина у 2015 році під час всесвітньої творчої відпустки й з тих пір став відомим голосом у винному співтоваристві. Він написав багато творів, включаючи три впливові книги про вино та численні статті, а також створив величезну кількість відео, доступних на його каналі YouTube. Глибоке занурення пана Метью у знання про виноробні регіони світу зробило його авторитетним суддею винних конкурсів у всьому світі.

Марінела Арделеан (Marinela Ardelean), Румунія.

Marinela Ardelean

Марінела Арделеан, яка має ступінь магістра ділового адміністрування та доктора філософії з маркетингу, є видатною, визнаною за свій великий внесок у галузь, фігурою у виноробній промисловості Європи. Її новаторська книга, яка поєднує румунські вина з італійською кухнею, демонструє інноваційний підхід до міжкультурного гастрономічного досвіду і підкреслює глибоке захоплення автора італійською культурою та румунським вином. Ця книга, разом із стратегічними зусиллями пані Марінели щодо просування румунських вин, зробила вагомий внесок у міжнародний авторитет Марінели Арделеан. Вона також веде курс професійного розвитку з сенсорного аналізу та поєднання вина і їжі в Італійській академії шеф-кухарів. Її академічні навички та галузеві знання відіграли важливу роль у сприянні кращому розумінню та оцінці недостатньо представлених виноробних регіонів, що зробило її ключовим амбасодором нових винних територій у світовій винній спільноті.

Філіппо Маньяні (Filippo Magnani), Італія.

Filippo Magnani

Філіппо Маньяні, італійський експерт з винних подорожей, у 1999 році заснував Fufluns Ltd, консьєрж-службу з винного туризму. Випускник Університету економіки у Флоренції, він також отримав ступінь магістра ділового адміністрування в Брайтонському університеті. Пан Маньяні має сертифікати Le Conseil Interprofessionnel du Vin de Bordeaux та WSET у Лондоні. Як шанований винний письменник він публікується у кількох поважних виданнях та має власний блог Tales behind the wine. Філіппо Маньяні є активним членом кількох винних асоціацій і суддею міжнародних винних конкурсів. Його внесок у винну спільноту охоплює освіту та маркетинг, розкриває багатство італійської винної культури.

♥ ♥ ♥ Команда Wine Travel Awards також висловлює щиру вдячність суддям минулого сезону: Ніні Бассе (Nina Basset) і Флоренс Кетіярд (Florence Cathiard), які зробили значний внесок у те, щоб WTA 2023-2024 (третє видання), стало потужним і всеосяжним. Ми також вдячні всім нашим суддям за попередні роки та друзям, які зробили великий внесок у те, щоб наш проєкт відображав сектор винного туризму та приносив користь членам WTA. Велика персональна подяка доктору Рікардо Нуньєсу (Dr. Ricardo Nunez) – він одним з перших повірив і усебічно підтримав наш проєкт; Тіму Ханні MW (Tim Hanni) – який попри надзвичайну завантаженість, з-за океану надсилав свої експертні оцінки і поради; Естер Гарсіа Адрадос (Ester Garcia Adrados), Хав’єру де лас Муеласу (Javier de las Muelas), Фіоні Моррісон MW (Fiona Morrison), Філіпу Массолу (Philippe Massol), Ользі Буссінелло (Olga Bussinello), Ейнат Кляйн (Einat Klein), Саверіо Савіо (Saverio Savio) та Максиміліану Тафелю (Maximilian Tafel) і багатьом іншим персонам, які надавали нам фахову допомогу на цьому шляху довжиною в три непростих роки.

Завершивши формування нашого зіркового пулу експертів світового класу з вина для Wine Travel Awards 2024-2025, ми готуємося до сезону, який обіцяє бути надзвичайно цікавим.  Наші судді налаштовані на те, щоб унікальне комьюніті, яке вони оберуть, відображало широкий й різноманітний світ винного туризму без кордонів. Долучайтеся!

Слідкуйте за нашими анонсами івентів та публікаціями! Ми розглядаємо винний туризм як можливість для всієї галузі винного бізнесу спілкуватися з людьми різного походження та профілів. Ми прагнемо зробити WTA яскравою подією року у винному туризмі, відзначаючи досвід, пристрасть та наполегливу працю, які рухають цілу індустрію.



⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!

Організаційний комітет WTA з радістю повідомляє про початок сезону Wine Travel Awards 2024-2025. Відкриваючи цю нову главу, ми з гордістю представляємо суддів, які нам вже добре знайомі, а також розширюємо суддівську колегію новими видатними експертами. Будь ласка, знайдіть хвилинку, щоб познайомитися з цією неймовірно захоплюючою колегією. Їхній колективний досвід і свіжі погляди, поради і емпатія […]

Ще одна вечеря, ще один крок до Перемоги!

Проєкт Charitable Gastro Dinners (Благодійні гастровечері), який є номінантом та переможцем публічного голосування Wine Travel Awards 2023-2024 у Enogastronomic Events/Event of the Year та володарем спеціальної нагороди – «Вибір журі» WTA, – це команда шефів, яки ось вже більше двох років організовують благодійні заходи на підтримку ЗСУ.


На початку серпня, силами Асоціації кулінарів України, спільноти Шеф-кухарів, рестораторів і волонтерів, відбулась чергова благодійна гастровечеря. На цей раз захід проходив у місті Дніпро в ресторані Qartuli.

Charitable Gastro Dinners

Це вже шістнадцята благодійна гастровечеря, до цього було п’ять за кордоном і десять в різних містах України. Результатом вечері у Дніпрі став збір 5 000 000 гривень. Загалом за весь час проведених ивентів було зібрано 25,5 мільйонів гривень живими коштами, а також десятки дронів, півтора десятка автомобілів і реанімобілів, тони продуктів. На зібрані кошти було закуплено системи РЕБ, автівки підвищеної прохідності, дрони, частка коштів була перерахована на протезування військовим.

Charitable Gastro Dinners

Дніпровську вечерю готували одинадцять ТОПових  шеф-кухарів з України і два шефи з Азербайджану та Грузії. Гостям заходу було презентовано шість страв авторської сучасної української кухні та сет з трьох крафтових наливок. Перед основним івентом відбулась яскрава зустріч гостей в форматі Welcome drink. В рамках вечері, як завжди, проходив благодійний аукціон з ексклюзивними лотами, виступали зірки української естради. 100% зібраних коштів рівними частинами пішли на потреби військових підрозділів та важкопораненого бійця, який потребує дороговартісного лікування.

Charitable-Gastro-Dinners

Слідкуйте за нашими новинами та приєднуйтесь до великої справи! В єдності наша сила. Кожна благодійна вечеря – це ще один крок до Перемоги!

Для надання більш детальної інформації про заходи звертайтесь за телефонами:

  • Андрій Магалецький – Президент Асоціації кулінарів України (+38 068 805 08 05)
  • Анастасія Хоменко – адміністративний директор заходів (+38 099 362 52 42)


⇒ Приєднуйтесь до наших соцмереж ⇒ Оптимістична редакція D+ прийме це за комплімент.

⇒ Кожен лайк  сприймаємо як тост!

Проєкт Charitable Gastro Dinners (Благодійні гастровечері), який є номінантом та переможцем публічного голосування Wine Travel Awards 2023-2024 у Enogastronomic Events/Event of the Year та володарем спеціальної нагороди – «Вибір журі» WTA, – це команда шефів, яки ось вже більше двох років організовують благодійні заходи на підтримку ЗСУ. На початку серпня, силами Асоціації кулінарів України, спільноти […]

«Національний день вина» Молдови 2024 року: грандіозне свято, відзначене нагородами

5-6 жовтня Молдова заграє строкатими барвами з «Національним днем ​​вина», святом, яке стало улюбленою осінньою традицією мешканців та гостей Кишинева.


Цього року захід обіцяє бути ще яскравішим, адже «Національний день вина» святкує свою нещодавню перемогу у Wine Travel Awards 2023-2024 як Enogastronomic Event/Magnet of the Region. Ця нагорода, оголошена посольством Молдови у Великій Британії 21 травня, підкреслює міжнародну привабливість та визнання виняткових вин і культури виноробства Молдови.

 

Свято, що проходитиме на головній площі Кишинева, збере понад 100 молдавських виробників, пропонуючи дегустації як свіжих молодих вин, так і рідкісних вин обмеженого випуску. Крім вина, на фестивалі буде представлена ​​багата кулінарна спадщина Молдови – мамалига, сармале та інші традиційні страви, які ідеально поєднуються з місцевими винами. На вас чекає жива музика, яскраві народні танці та майстер-класи під керівництвом експертів, які занурять гостей в історію та майстерність молдавських вин.

Цього року відвідувачі зможуть взяти участь в екскурсіях виноградниками найкращих виноробних регіонів – Кодру, Штефан-Воде та Валул-луй-Траян. Екологічні зони відпочинку та практичні майстер-класи з традиційних ремесел, таких як гончарна справа та вишивка, ще більше збагатять культурний досвід.

Національний день вина Молдови

З кожним роком виноробна сцена Молдови отримує все більше і більше заслуженого міжнародного визнання і цьогорічний «Національний день вина» надає чудову можливість відкрити для себе автентичні смаки та гостинний дух цієї динамічної виноробної країни. Не пропустіть найбільший винний фестиваль у Східній Європі!

5-6 жовтня Молдова заграє строкатими барвами з «Національним днем ​​вина», святом, яке стало улюбленою осінньою традицією мешканців та гостей Кишинева. Цього року захід обіцяє бути ще яскравішим, адже «Національний день вина» святкує свою нещодавню перемогу у Wine Travel Awards 2023-2024 як Enogastronomic Event/Magnet of the Region. Ця нагорода, оголошена посольством Молдови у Великій Британії 21 […]

X
Украина