Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Грузія

Давні традиції та сучасний підхід: Лідери грузинського виноробства та винного туризму у публічному голосуванні WTA 2023.

11.04.2023,

Грузія справедливо вважається колискою виноробства. У 2015 році під час археологічних розкопок на південному сході Грузії були виявлені стародавні глиняні амфори (квеврі), яким 8 000 років. Дослідники, які проаналізували залишки винограду та виноградних кісточок всередині квеврі, датували їх 6000 роком до нашої ери. Цей науковий факт доводить, що стародавня Грузія є найдавнішим місцем виноробства у світі, яке існувало за 5 000 років до початку залізного віку. Відомо, що багато виноградних лоз, які культивуються в Європі та Азії, мають грузинське походження. Сьогодні ця прекрасна країна стародавньої виноробної культури плекає національну спадщину, виробляючи одні з найвидатніших вин у світі, а винна культура сприяє розвитку національної туристичної індустрії. Не дивно, що Грузія є одним з лідерів публічного голосування Wine Travel Awards 2023! Команда WTA рада привітати грузинських переможців. 


SHUMI Winery стала переможцем WTA 2023 у кількох категоріях: The Visiting Card of the Country / Must visit, Brand – the visiting card of the country, Progressive approach, Cultural mission, Magnet of the region, а також Education in Enotourism / Unique program for Shumi Wine School

Виноробно-туристичний комплекс SHUMI розташований у селі Цинандалі, Кахетія, у легендарному виноробному регіоні Грузії. Ця земля належала царям Грузії та Кахетії, князю Олександру Чавчавадзе. Виноробня має 25-річну історію у виноградарстві та виноробстві і має бездоганну репутацію виробника грузинських вин. SHUMI створив широкий асортимент алкогольних напоїв на основі винограду, виготовлених за власними унікальними технологіями. Виноробня SHUMI була визнана кращим виробником Грузії за версією міжнародної премії MUNDUS VINI Grand. SHUMI – один з лідерів грузинського енотуризму. Туристичний комплекс SHUMI унікальний як за інфраструктурою, так і за принципом роботи. Перший музей вина в Грузії, перша приватна колекція ампелографії, Грузинський етнографічний павільйон, автентична Марані, де вина SHUMI виготовляються в квеврі і витримуються в дубових бочках, знаменита Енотека – підвал-сховище, де зберігаються найкращі вина SHUMI, і все це, в оточенні прекрасного саду зі скульптурами, робить SHUMI видатною туристичною локацією. 

Винна школа SHUMI, заснована 6 років тому, пропонує освітні програми з історії та розвитку виноградарства, сучасних та інноваційних методів закладки та вирощування виноградників, заснованих на сортовому біорізноманітті, а також повних агротехнологічних циклів управління виноградниками. Тут викладають особливості переробки винограду, сучасні інноваційні та традиційні технології виробництва вина та інших алкогольних напоїв виноградного походження, техніки вініфікації, сенсорної оцінки на основі міжнародних правил, а також сучасні тенденції світового винного туризму, включаючи управління, планування та просування “винних маршрутів”. Програму викладають фахівці SHUMI, а також відомі грузинські та міжнародні експерти. Найкращі студенти можуть пройти практику на виноробні SHUMI.

Chateau Mukhrani, переможець WTA 2023 у номінації The Visiting Card of the Country / Must visit category, є однією з найвідоміших виноробень Грузії, яка виготовляє вишукані вина з 1878 року. З того часу Chateau Mukrani є іконою якості, статусу, досконалості та стилю. 

Сьогодні Chateau Mukhrani, розташоване в селі Мухрані поблизу Мцхета, теруар Картлі, є одним з найкращих винних напрямків Грузії, пропонуючи дивовижні вина та чудовий сервіс, поєднуючи автентичні традиції з найкращими міжнародними практиками. Шато Мухрані є лідером країни як у виробництві якісного вина, так і у винному туризмі / гостинності. Палац Мухрані XIX століття – це велична будівля з розкішними інтер’єрами, створеними всесвітньо відомим дизайнером Хуаном Пабло Моліньйо. Дизайн інтер’єрів Моліньйо звертається до минулого, поєднуючи фантазію та багатовікові техніки.

Розкішний палац Château Mukhrani XIX століття оточений лісом, французькими садами та незайманими виноградниками. У їдальні палацу подають страви французької кухні з місцевим колоритом, які супроводжуються вишуканими винами з підвалів Шато Мухрані.

Askaneli Winery & Distillery, переможець громадського голосування WTA 2023 у двох номінаціях Brand – the visiting card of the country та Progressive approach, починає свою історію в невеликому селі Аскана в регіоні Гурія, де винороб Антімос Чхаїдзе, один із засновників, займався виробництвом вина, продаючи його не тільки в Грузії, але й за кордоном. Сьогодні його нащадок, власник компанії Гоча Чхаїдзе відомий своїм неймовірним внеском у відродження грузинського виноградарства, збереження та відновлення унікальних сортів винограду. Askaneli Winery & Distillery володіє сотнями гектарів виноградників, двома виноробними підприємствами в Кахетії та Тбілісі, а також одним фруктовим дистилятором в Гурії. Окрім виробництва понад 60 марок вина, компанія виробляє витриманий коньяк, чачу та ігристі вина. “Асканелі” – одна з найбільших компаній Грузії, що займається порятунком і збереженням місцевих сортів винограду та просуванням грузинського виноробства. 

Gocha’s Collection – це топ-лінійка преміальних вин від “Асканелі”, яку Гоча Чхаїдзе створив власноруч. До колекції входять три тихі вина: Prima, елегантне поєднання Шардоне та Ркацителі; Muza Qvevri, видатне поєднання місцевих сортів Ркацителі, Кахурі Мцване, Кісі, Крахуна та Мцвівані, витриманих у Квеврі, та Saperavi Reserve. Одне зі своїх вин Prima він присвятив своїй дружині, своїй музі, прима-балерині Ірмі Ніорадзе.

Окрім своїх виноробень, Грузія відома проведенням вражаючих міжнародних винних заходів, найвідомішим з яких є WinExpo Georgia, переможець публічного голосування WTA 2023 у категорії Enogastronomic Events / Magnet of the region. WinExpo Georgia – провідна виставка виноробної промисловості з безперервною 15-річною традицією. Протягом усіх цих років вона надає найкращі можливості грузинським виробникам представити свою продукцію як на місцевому, так і на міжнародному ринках. Серед відвідувачів виставки – винні агенти, трейдери, представники HoReCa, закупівельники з роздрібних мереж та винних бутиків, професіонали виноробної галузі, впливові особи та міжнародні ЗМІ. Щорічно WinExpo Georgia приваблює майже 4000 відвідувачів, які представляють до 100 компаній з різних країн. 15-а Міжнародна винна та алкогольна виставка ExpoGeorgia відбудеться 2-4 червня 2023 року.

Грузинський винний туризм навряд чи існував би без натхненних і надихаючих гідів. Команда WTA рада представити двох грузинських переможців громадського голосування WTA 2023 у категорії “Найяскравіша подорож”: Daria Kholodilina також відома як Dariko Mogzauri та Sofia Nikabadze.

Daria Kholodilina – фахівець з винного туризму, яка народилася в Україні та живе в Грузії, а також великий друг і промоутер грузинського вина. Вона регулярно веде блог про грузинське вино у своїх соціальних мережах під псевдонімом Dariko Mogzauri (Даріко Мандрівниця грузинською мовою). Брала участь у розробці Національної стратегії туризму Грузії на 2015-2025 роки. Її внесок був зосереджений на маркетингу та промоції.

Даріко також є співавтором остаточного (і єдиного) англомовного путівника винними регіонами Грузії “Georgia: A Guide to the Cradle of Wine”. Опублікована у 2017 році, ця книга отримала нагороду Джеффрі Робертса і була високо оцінена провідними міжнародними ЗМІ у світі вина: The Guardian, jancisrobinson.com, World of Fine Wine та іншими. Дарія є співзасновницею компанії “Trails and Wines”, постачальника індивідуальних турів і гордої володарки нагороди  Best Niche Tourism Award 2019 Грузинської національної туристичної премії. Завдяки діяльності компанії Trails and Wines вона була включена до списку 50 найсміливіших підприємців 2018 року за версією журналу Entrepreneur Magazine Georgia.

Sofia Nikabadze, відомий грузинський винний блогер, обожнює вина і багато подорожує Грузією, щоб відкрити для себе цікаві маленькі сімейні виноробні і познайомити з ними любителів вина. Вона цікавиться грузинським виноробством вже 8 років. Є випускницею винної школи та студії Wine Connoisseur і членом Грузинської винної гільдії,“Wine and Grape Origin Alcoholic Beverage Tasting”. Софія вважає, що Грузія переживає епоху винного ренесансу: з’являються нові виноробні, змінюється ставлення до грузинського вина, все більше іноземних експертів, поціновувачів та споживачів цікавляться грузинським вином. Грузинське вино знаходить своє гідне місце у великій родині світового вина.

І все це відбувається завдяки видатній роботі та зусиллям грузинських виноробів, експертів, професіоналів винного туризму та ентузіастів вина. Браво, Сакартвело!

X
Украина