Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Повінь у Словенії

Повінь у Словенії викликала зсуви на виноградниках

18.08.2023, Новини

Уряд країни вже описав зсуви в Словенії як «найруйнівніші в історії країни». Менш ніж за добу випало близько місячної кількості опадів, що завдало «неймовірних збитків», затоплено міста та села, обрушилися десятки мостів, перекрито дороги, сильних збитків завдано виноградникам.


Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб (Robert Golob) заявив, що повені, спричинені сильними дощами, могли завдати збитків у розмірі понад 500 мільйонів євро.

Винороб Тетяна Пуклавець (Tatjana Puklavec), чия виноробня розташована на північному сході країни, прогнозує, що через погодні умови «очікується зростання цін приблизно на 30% порівняно з 2022 роком».

Повінь у Словенії

Тетяна Пуклавець

«Окрім дуже вологого літа, 80% усіх виноградників в країні постраждали від граду, що автоматично призводить до зниження виробництва та підвищення цін. Зсуви, спричинені сильною вологістю, створюють проблеми на виноградниках. Неперервна вогкість із березня вплине на кількість врожаю, його якість та ароматику, – каже Пуклавець. – Збирання врожаю намічено десь на 10 вересня, але поточні умови не дозволяють назвати точну дату».

Винороб підкреслює, що навіть ранньостиглі сорти, такі як Sauvignon Blanc, ще не дозріли, «нам потрібне сонце». Виробники Словенії сподіваються на стабільну, суху, теплу погоду до кінця збирання врожаю, що може призвести до хорошої якості пізньостиглих сортів: Furmint, Rhine Riesling, Welsch Riesling.

Повінь у Словенії

«Ми продовжимо інвестувати у наше виробництво ігристих вин, щоб маневрувати в умовах зміни клімату, тоді ми зможемо збирати врожай раніше та з більшою врожайністю», – ділиться планами Тетяна Пуклавець.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) оголосила про фінансову допомогу у розмірі 400 млн. євро від Фонду солідарності ЄС. Крім того, уряд Словенії також переглядає свій бюджет, щоб виділити 100 млн. євро.

Джерело: thedrinksbusiness.com
Фото: france24.com, wine-searcher.com, ovinu.si

X
Украина