Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

використання одноразового пластику

Уряд Великобританії оголосив про заборону використання одноразового пластику у підприємствах громадського харчування та гостинності Англії

23.01.2023, Бар

Нове законодавство, яке забороняє одноразовий пластик в англійських закладах, набуде чинності у жовтні 2023 року після консультацій з Департаментом довкілля, продовольства та сільського господарства.


У прес-релізі, опублікованому Департаментом згадуються «одноразові пластикові тарілки, таці, миски, столові прилади, палички для повітряних куль, а також деякі види полістиролових стаканчиків та харчових контейнерів» як предмети, що підпадають під майбутню заборону, що набуде чинності у жовтні 2023 року.

Англія використовує 2,7 мільярда одиниць одноразових столових приладів, більшість із яких пластикові, і 721 мільйон одноразових тарілок на рік, за оцінками уряду переробляються лише 10%.

З жовтня 2023 року роздрібним торговцям, підприємствам, які працюють на винос, постачальникам продуктів харчування та індустрії гостинності, буде заборонено використовувати одноразовий пластик. Це може стати проблемою, особливо для тих, хто пропонує їжу та напої на винос. Проте реакція галузі була позитивною. Згідно з офіційними даними, понад 95% тих, хто брав участь в опитуванні, висловилися за.

використання одноразового пластику

«Пластик занадто довго був найдешевшим рішенням, а це означає, що більшість підприємств не мали стимулу піклуватися про навколишнє середовище і щось змінювати, – каже Габріель Уотерхаус (Gabriel Waterhouse), шеф-кухар та власник The Water House Project у Лондоні. – Однак поки не ясно, як заборона вплине на ресторани, оскільки пластик, що обговорюється, це в основному тара з місць, де їжу купують на виніс. Пошук не пластикової альтернативи – додаткові витрати для закладів. Ще одна проблема – це ланцюжок доставок. Я думаю про незліченні пластикові ящики, які ресторани отримують щодня і які часто не використовуються повторно або не переробляються, а також про непотрібне пакування фруктів та овочів».

Загалом Уотерхаус вважає заборону «позитивною і запізнілою», проте критикує надмірну увагу уряду до місць гостинності замість великих супермаркетів, для яких одноразовий пластик є «набагато більшою проблемою». Він додав, що супермаркети «уникнуть більшості наслідків цієї політики, оскільки фінансово вони міцніше стоять на ногах та готові до здійснення прогресивних та великомасштабних змін».

Виконавчий директор UKHospitality Кейт Ніколлс (Kate Nicholls) сказала про нову політику наступне: «Стійкий розвиток є пріоритетом для сектору гостинності, UKHospitality взяла на себе загальногалузеву мету досягнення нульового рівня викидів до 2040 року, що включає повну відмову від одноразового пластику. Місця гостинності вже досягли величезних успіхів у відмові від одноразового пластику та використання більш екологічних альтернатив, але існують побоювання щодо практичності запропонованої заборони для закладів громадського харчування, які пропонують їжу не тільки на місці, а й на виніс. Уряд прислухався до побоювань UKHospitality з цього приводу та розширив список тих, хто звільнений від заборони, включивши до нього цих гібридних операторів. Таке звільнення дає додатковий час для розвтку альтернативних ринків стійкої упаковки».

З минулого року заборона на одноразовий пластик у місцях громадського харчування діє у Шотландії.

Уряд Великобританії також розглядає можливість розповсюдження заборони на одноразові пластикові пакети, вологі серветки та тютюнові фільтри.

Джерело: thedrinksbusiness.com, thecaterer.com
Фото: thecaterer.com, hotbargainsstore.com

X
Украина