Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Кіпр. Лімасол. Три гарячі дні з життя сомельє

Міжнародна асоціація сомельє (ASI) після трьох днів напруженої боротьби (чвертьфінал – 16 листопада, півфінал – 17 листопада та фінал – 19 листопада) оголосила переможця конкурсу на звання Найкращий сомельє Європи та Африки 2021 р.


Етапи та континенти

Оглядач Drinks+ побувала на Кіпрі, в Лімассолі, де 19 листопада завершився конкурс на звання Найкращий сомельє Європи та Африки 2021. Переможцем став Сальваторе Кастано (Salvatore Castano) з Італії, друге місце посіла Ніна Йенсен (Nina Jensen), учасниця з Дані, третього місця був удостїний Сувад Златич (Suvad Zlatic), який представляє Австрію. Про змагання найсильніших – з місця події.

Міжнародна асоціація сомельє

Конкурс, що відбувся в Лімасолі, – одне з трьох континентальних змагань ASI, які асоціація проводить кожні три роки. У лютому 2022-го в Чилі намічено змагання на звання Найкращого сомельє Північної та Південної Америки з наступним конкурсом восени 2022 року на Тайвані на звання Найкращий сомельє Азії та Океанії.

ASI

А потім у Парижі, наприкінці лютого 2023 року, переможці континентальних змагань, які своєю перемогою автоматично забезпечують собі перепустку на наступний, найскладніший етап, а також найсильніші представники індустрії – претенденти з різних країн світу, висунуті асоціаціями-членами ASI після численних випробувань на локальному рівні, зустрінуться на конкурсі на звання Найкращий сомельє світу.

ASI

«Результати конкурсу підтверджують, що міжнародне співтовариство сомельє зростає та розширюється, дедалі більше відображаючи різноманітність цього прекрасного світу. Ми дуже пишаємось кандидатами, які вирішили взяти участь, – поділився враженнями від конкурсу, що відбувся у Лімассолі, президент ASI Вільям Воутерс (William Wouters). – Тиждень на Кіпрі був чудовий. Після того, як змагання двічі відкладалися через пандемію, місцева команда під керівництвом президента Кіпрської асоціації сомельє Георгіоса Кассіаноса (Georgios Kassianos) нарешті досягла справжнього успіху. Вони виявили фантастичне почуття гнучкості та неймовірну доброзичливість. Вся організація у дивовижному місті Лімассолі, гостинність, унікальний прийом, виняткова їжа та дуже цікаві місцеві вина надовго залишаться у наших спогадах».

Хід конкурсу

Із 32 кандидатів, які прибули з Європи та Африки та розпочали змагання на початку конкурсного тижня, вже у вівторок увечері, 16 листопада, залишилося лише 10 півфіналістів. Ними стали: Сальваторе Кастано/ Salvatore Castano (Італія), Ніна Йенсен/ Nina Jensen (Данія), Максиміліан Вільм/ Maximillian Wilm (Німеччина), Сувад Златич/ Suvad Zlatic (Австрія), Роман Сосновський (Росія), Якуб Прібил/ Jacub Pribyl (Чехія), Кетрі Лейс / Ketri Leis (Естонія), Реза Нахабу / Reza Nahaboo (Швейцарія), Ерік Цвібель / Eric Zwiebel (Великобританія), Джо Весселс / Jo Wessels (Південна Африка).

Таке рішення було прийнято суддівською комісією в ході багатоетапних випробувань: сліпих дегустацій вин та спиртних напоїв, практичних завдань на знання сервісу та письмових теоретичних тестів. Що особливо здалося цікавим – багато кандидатів обговорювали значну кількість питань на знання особливостей, винних регіонів та навіть окремих брендів Східної Європи. У тому числі було багато питань щодо України – добрий знак для країни. (Примітка: відбірковий тур (чвертьфінал) та півфінал проходили у закритому форматі. Але посилання на виступи у півфіналі та фіналі можна знайти на офіційному каналі ASI у YouTube.)

ASI

Завершальний виступ розпочався відразу після оголошення фіналістів, які стояли на сцені Rialto Theatre в Лімассолі. Інтрига зберігалася до останньої секунди: троє тих, хто вийшов у фінал, лише опинившись на цій сцені серед 10 півфіналістів, дізналися про свою долю у цьому конкурсі. І що їхня show must go on.

Під час фінального виступу три кандидати змагалися у проходженні 7 ідентичних випробувань, проведених в обстановці, максимально наближеній до ресторанної, на очах у суддів та глядачів.

Спочатку учасники за чотири хвилини мали приготувати та подати коктейль з меню для трьох осіб. Потім треба було ідентифікувати одне вино в сліпій дегустації та описати його – на все відводилося чотири хвилини. Наступне завдання: вибрати червоне вино з льоху для супроводу класичної французької рибної страви Sole Meunière (морська мова). Потім вино потрібно було декантувати та подати гостям, на все це відводилося сім хвилин.

ASI

Після цього фіналістів попросили визначити п’ять вин і розташувати їх від найсухішого до найсолодшого (4 хвилини). Наступний квест: скласти меню з чотирьох страв, щоб поєднувати їх із чотирма з п’яти попередніх вин (4 хвилини). Заключні частини випробування включали сліпу дегустацію трьох напоїв за відведені 90 секунд, відповідь на теоретичне питання без підготовки та виправлення винної картки з великою кількістю помилок (4 хвилини).

Судді виконували роль гостей, і для багатьох фіналістів це стало додатковим стресом, додавши градуса напруженості на сцені, яка передавалася і глядачам. Протягом усього конкурсу, на 2,5 години зал буквально затамував подих.

ASI

Зауважу, було через що хвилюватися, варто лише подивитися на регалії суддів, які оцінювали виступи: президентом комітету конкурсу став Олів’є Пус’є, чемпіон світу (2000 р.). Серед інших суддів опинилися сомельє – чемпіони світу та континентів різних років, а також Майстри Вина, такі як Андреас Ларссон/ Andreas Larsson зі Швеції (ЧМ, 2007), Маркус Дель Монего/ Markus Del Monego з Німеччини (1998), Філіп Фор-Брак / Philippe Faure-Brac з Франції (1992), Серж Дуббс/ Serge Dubbs з Франції (1989), Джузеппе Ваккаріні/ Giuseppe Vaccarini з Італії (1978), а також Хайді Мякінен/ Heidi Mäkinen Майстер Вина з Фінляндії, Веронік Рівест/ Veronique Rivest з Канади (2 місце на міжнародному чемпіонаті в Токіо у 2013 р.) та Пас Левінсон/ Paz Levinson з Аргентини (Кращий сомельє Аргентини у 2014 р.).

Якщо аналізувати, що у конкурсних завданнях стало несподіваним для учасників чи особливо складним, можна написати окрему статтю. Наприклад, росіянина Романа Сосновського, який має великий досвід, збентежила необхідність прокоментувати mise en place (особливість завдання – не продемонструвати сервіс, до чого сомельє готові в таких конкурсах, а дати детальні коментарі щодо заданого розміщення). Здивування конкурсантів викликало й те, що у чвертьфіналі не прозвучало жодного питання ні щодо Бордо, ні щодо Бургундії, до яких, зрозуміло, готові були багато хто.

Залишилося й багато питань щодо сервісу та дегустацій наосліп: жодних коментарів чи зауважень, які б дозволили конкурсанту зрозуміти, чи припустився він помилки чи справився вірно, судді не давали. Тож кулуарні обговорення прорахунків та перемог киплять серед учасників досі.

Міжнародна асоціація сомельє

Під час конкурсних днів, щоб знизити напруження пристрастей та пом’якшити жорсткість боротьби, було проведено безліч дегустацій та майстер-класів іменитими сомельє, виноробами, амбасадорами та Майстерами Вина. Серед виступаючих були Джуліа Скаво/Julia Scavo та Марінела Арделін/Marinela Ardelean – виноробня The Iconic Estate, Румунія; Міхаель Моосбруггер/ Michael Moosbrugger – виноробня Schloss Gobelsburg, Австрія, який прокоментував гостям конкурсу систему позначення та класифікації для австрійських виноробень (ÖTW); Раймонд Томсонс (Латвія) представив різні види саке із Японії; Luis Cerdeira, енолог та власник виноробні Soalheiro (Португалія) на прикладі своєї роботи розповів про один із головних португальських білих сортів – альваріньо; Елейн Чукан Браун/ Elaine Chukan Brown (MW) була підключена через відеоконференцію, щоб представити преміальні вина з прибережних гір Сономи та інші.

Кандидат від ASI України Марина Ревкова

Цього року на престижному конкурсі Україну представляла Марина Ревкова, сомельє ресторану Vino e Сucina. Ristorante/Enoteca. Усього 2,5 місяці тому на національному конкурсі Марину було визнано Найкращим сомельє України за результатами 2020 року.

Марина Ревкова

Марина Ревкова, за визнанням багатьох, виступила на відбірному турі чудово, хоч їй і не вдалося вийти у фінальні змагання. Знаючи характер українки та вірячи в її таланти, ми переконані, що події цього року для неї лише проба пера. Із заявлених 35 кандидатів* на боротьбу в Лімассолі Марина Ревкова стала однією з шести жінок-сомельє (ще п’ятеро прибули з Данії, Швеції, Естонії, Словенії та Португалії), які борються за звання Найкращого сомельє Європи та Африки. Хочу поділитися спостереженням: багато хто з сомельє та гостей заходу – з різних країн та континентів, з якими довелося спілкуватися, висловлювали надію, що цього року фіналістом нарешті стане жінка. Причому значну кількість уболівальників ставили на Ніну Йенсен, яка мала очевидний шанс. На жаль, Ніна виявилася другою. Але азарт, зважаючи на все, зростає. І передбачаю, що найближчими роками гендерне питання для переможців конкурсу сомельє буде зняте. Подивіться!

*Спочатку конкурс планувався на листопад 2020 року і на нього було відібрано 35 кандидатів, але у зв’язку з пандемією COVID-19 конкурс двічі переносили, і в результаті кількість учасників скоротилася до 32. Зі списком учасників можна ознайомитись тут.

Роман Сосновський, учасник від Росії, який увійшов до топ-5 найсильніших кандидатів конкурсу, підтримував Марину Ревкову і так прокоментував D+ її виступ: «Наші країни вже інтегровані у світове співтовариство сомельє. Марина Ревкова, незважаючи на те, що не пройшла до півфіналу, показала дуже добрий результат. Чудово впоралася зі сліпою дегустацією. І в принципі зрозуміло, що у неї гідний, високий рівень. Думаю, це справа найближчих років, і Україна покаже блискучі результати на світових конкурсах».

Кіпрські канікули

Незважаючи на те, що конкурс на звання Найкращий сомельє Європи та Африки передбачав неймовірну боротьбу та напругу для учасників, організатори зробили все, щоб гості відчули себе як на канікулах. З 15 по 19 листопада Кіпр дійсно відкрив свої обійми для винних професіоналів і журналістів з усього світу.

Інвестиції у понад 40 тис. євро дозволили конкурсу пройти з розмахом та привернути увагу громадськості до Кіпру як до некласичного, але перспективного винного регіону, вартого уваги світової спільноти.

Міжнародна асоціація сомельє

Для гостей з різних країн організатори підготували тури регіоном, щоб дозволити відчути всі принади винного туризму на Кіпрі. Одна з найбільш експресивних екскурсій – у винне село Омодос. Це місце, розташоване на висоті понад 800 метрів, зазвичай називають винним селом Кіпру. В історичному центрі села, прямо на даху з дивовижним виглядом була організована дегустація вин від семи виноробень з найближчих околиць. Дегустацію проводили самі винороби та їхні помічники, і це живе спілкування дозволило краще зрозуміти, чим живе місцева винна спільнота.

Не хочу здатися надмірно романтичною, але факт, який слід визнати: Кіпр сам собою став автором, яскравим суб’єктом заходу. Чудова природа, гарні краєвиди, м’який середземноморський клімат, неповторна самобутність, теплота та гостинність місцевих жителів, а також, безумовно, гастрономія та цікаві вина, які ще належить переосмислити, з власними автентичними сортами винограду, – все це стало фоном і головною декорацією цьогорічного конкурсу.

Міжнародна асоціація сомельє

Відповідаючи на моє запитання про те, чи додавало журі бали за згадку про місцеву гастрономію на конкурсі у завданнях на фудпейрінг, президент Кіпрської асоціації сомельє Георгіос Кассіанос зазначив: «Погодьтеся, для будь-якої приймаючої країни це могло б стати хорошим доповненням. І це одна із причин, чому ми змагаємось з іншими країнами за увагу всіх цих людей. Кожна країна є індивідуальною, має свою культуру, гастрономію, винні традиції. І ми дуже раді, що так багато впливових сомельє тепер ближче познайомилися з нашою культурою, гастрономією та винами. Так, це є плюсом для технічного комітету, коли ми бачимо, що сомельє відкриті до регіонів, винного туризму, культури та гастрономії, знають, як інтегрувати ці знання у своїй роботі».

Міжнародна асоціація сомельє

Пан Касіанос так підбив підсумок цього гарячого тижня конкурсу: «Ми з гордістю продемонстрували легендарну кухню, винну культуру та гостинність Кіпру та представили наш острів світу».


Досьє D+

Міжнародна асоціація сомельє (з фр. Association de la Sommellerie Internationale, скорочено ASI) – некомерційна організація, заснована в Реймсі (Франція) у 1969 році, головна мета якої – просування культури споживання та престижу професії сомельє. Сьогодні склад її учасників – це представники 63 країн (60 членів та 3 кандидати) з усіх континентів. Слідкуйте за новинами ASI та асоціації-члена ASI в Україні на медіаресурсах групи Drinks+, а також на офіційному сайті ASI: asi.info та у соціальних мережах організації.

Міжнародна асоціація сомельє (ASI) після трьох днів напруженої боротьби (чвертьфінал – 16 листопада, півфінал – 17 листопада та фінал – 19 листопада) оголосила переможця конкурсу на звання Найкращий сомельє Європи та Африки 2021 р. Етапи та континенти Оглядач Drinks+ побувала на Кіпрі, в Лімассолі, де 19 листопада завершився конкурс на звання Найкращий сомельє Європи та […]

Каберне Фран – яскрава зірка Віллані

«Згадуєш про Віллань, на думку одразу спадає Каберне Фран. Згадуєш Каберне Фран – одразу думаєш про Віллань». Це усталена фраза угорських виноробів, а також поціновувачів вин Віллані – найпівденнішого із виноробних регіонів Угорщини. Але сталими є лише слова, адже кожен винороб рухається до ідеалу, має власний стиль, а в найближчі роки вина Віллані прагнуть піднятися на п’єдестал найкращих вин Європи. Переконатися в цьому головний редактор Drinks+ Ольга Піневич-Тодорюк змогла, відвідавши Угорщину та Franc&Franc Forum and Tasting Day 2021 – шосту щорічну головну винну подію у Віллані.


Коли у Віллані свято…

Дводенне свято Каберне Фран складається з міжнародної конференції, за якою слідує день дегустації, коли шанувальники сорту можуть ознайомитися з винним регіоном і моносортовими винами від різних виробників навколо Віллані.

Починаючи з 2015 року, коли вперше винороби з долини Луари (Франція) разом з угорськими презентували свої вина, конференція та дегустація стали щорічною еталонною подією сорту Каберне Фран. В програму заходу входили дегустації класичних, преміальних та суперпреміальних вин сорту Каберне Фран, а у Віллані його все частіше називають Віллані Фран, в інтерпретації визнаних експертів.

Віллань

Каберне Фран займає особливе місце у Віллані, де він знайшов свій дім, а вино з цього сорту стало одним із флагманів винного регіону. Згідно офіційних даних, загальна площа найпівденнішого регіону Угорщини з її субсередземноморським кліматом становить 4500 га, з яких лише 2500 га засаджені лозами. Завдяки особливим кліматичним умовам, унікальному ґрунту та завзятій роботі виноробів вина з сорту Каберне Фран у  Віллані демонструють мистецьку елегантність, баланс, чудову структуру, є досить універсальними, дають змогу підкреслити роботу кожного винороба, щоб надати їм індивідуальних характеристик.

Щодо законодавчих особливостей, то категорії преміум і суперпреміум продаються під визнаним брендом Villany Franc. Каберне Фран витримується в дубових бочках щонайменше рік, а також отримує свої найкращі характеристики від витримки у пляшках. Суперпреміум Villany Franc має бути зроблений зі 100% сорту Каберне Фран, витриманий не менше року у бочці та пляшці. Вперше такі правила були введені у 2015 році.  Слід зазначити, що фактично Угорщина стала п’ятим за величиною виробником вин з сорту Каберне Фран у світі (після Франції, Італії, США та Чилі) з 1458 га виноградників, з яких 341 га знаходяться у Віллані, і площі цього сорту постійно зростають.

Franc&Franc Forum в деталях

У 2021 році конференція була задумана як своєрідний огляд вин з сорту Каберне Фран по всьому світу, оскільки регіон улітку 2022 готується прийняти перший міжнародний конкурс Franc du Monde. Слід також зазначити, що сам захід проходив на території виноробні та готельного комплексу у центрі Віллані – 4-зірковому готелі Bock Hotel Ermitage.

F&F2021 conference

Розпочали з дегустації віллані фран з усіх трьох категорій – класичної, преміальної та суперпреміальної, під назвою «Єдність у різноманітті». Ця панель передбачала тейстинг дванадцяти вин Віллані Фран: трьох класичних, шести преміальних і трьох суперпреміальних.

конференция МW

Існувала очевидна різниця в стилі між трьома категоріями: класичні вина демонстрували більшу фруктову яскравість, чітку сортову типовість, преміальні стилі демонстрували насиченість та силу вина, якому потрібен час стати ще більш витонченими та елегантними. В той же час вина суперпреміум-класу чітко відповідають інтернаціональному стилю з тривалішою витримкою, більшим впливом дуба, темними увареними фруктами, спеціями.

Особисто хотілося б відмітити виноробні Jackfall Bormanufaktura, Lelovits Tamas Pinceszete, Heumann Pinceszet, Sauska Boraszat, Bock Pince, Gere Attila Pinceszete.

Каберне Фран – інтернаціональна збірна

Учасники міжнародної конференції мали чудову нагоду прослухати майстер-класи від запрошених володарів титулу Master of Wine – Деметрі Уолтерс MW (Demetri Walters MW) та Пітер Мак Комбі MW (Peter Mc Combie MW).

рассказ о блюдах на конференции

Деметрі Уолтерс провів учасників конференції Старим Світом через центри Каберне Фран у Луарі – Бургей (Bourgeuil) і Шинон (Chinon), винами з Бержераку (Bergerac) і Тоскани (Toscana). В той час, як Пітер Мак Комбі очолив подорож навколо Нового Світу Каберне Фран через Аргентину, Нову Зеландію, Південну Африку та Чилі. Ми також познайомилися з різними терруарами, на яких висаджують Каберне Фран у Віллані, дізналися про експерименти з управління підрізками та ефекти видалення листя на кущах сорту Каберне Фран, відкрили деякі переосмислені традиції швабських страв, люб’язно представлені Золтаном Гьорфі (Zoltan Gyorffy) на прикладі ресторанів Bock Óbor Mandula і Sauska 48.

День дегустації

Другий день міжнародної конференції пройшов під знаком дегустацій на більш як 30 виноробнях, які презентують свої вина в 5 різних локаціях, включаючи виноробні Csányi, Gere A Winery, Gere Tamás & Zsolt Winery, Heumann и Vylyan Vineyard and Winery.

Наш шлях був прокладений через наступні.

Jammertal Wine Estate

Виноробне господарство розташоване в селі Віллань, засноване в 2001 році і складається з двох виноробень. Власні виноградники займають 75 га. Крім того, 25 га винограду закуповують у виноградарів-підрядників, які повинні дотримуватися суворих правил виробництва.

Червоні вина – сортів Каберне Совіньон, Каберне Фран, Мерло, Піно Нуар, Блауфренкіш і Блауер Португізер.Вина дозрівають у обладнаній відповідно до останніх технологій та дизайнерських рішень будівлі винниці у великих дерев’яних бочках або барріках, після ферментації з контрольованою температурою.

Великий асортимент продукції складається з брендів Cassiopeia, Koh-I-Noor, Wunderlich Classic та Wunderlich 4U. Екскурсію виноробнею та дегустацію провела талановита й обізнана, незважаючи на юний вік, Zsófia Kövesdi.

Jammertal Cellar

Особливим подарунком стали відвідани винниці Jammertal, яка  відкривається для гостей регіону лише в особливих випадках. Родина Бок (Bock) володіє винним погребом з 1850 року.

У 1946 році його було відібрано у родини, зрештою льох викупив у 1958 році Антал Бок (Antal Bock) і повернув до сімейної династії. У 1970-х роках його поглибили, переобладнання тривало до 1994 року.

Наразі погріб може вмістити 400 гектолітрів вина, втім на сьогодні в ньому зберігаються лише особливі вина родини Бок. У Jammertal Cellar можна побачити особливі музейні експонати – релізи, починаючи з 1981 року. Ми були удостоєні честі продегустувати вина  1991, 1992, 1995 вінтажів.

Csányi Winery

У далекому 1881 році виноробня була відома як Chateau Teleki Winery завдяки Жигмонду Телекі (Zsigmond Teleki), ім’я якого прославилося в Європі під час епідемії філоксери. З того часу виноробня перенесла безліч змін і наразі це масштабне виробництво з власними виноградниками площею понад 380 га та своїм власним брендом під назвою Teleki, а річний продаж становить 2 мільйони пляшок на рік.

Csányi Winery

Виноградники розташовані на живописних схилах околиць містечка Віллань, прославленого у винному світі тим, що тутешній клімат часто порівнюють із знаменитим Бордо. Пагорби Віллані захищають виноградні лози від поривчастого вітру, а температурні умови забезпечують особливості ґрунту.

Вина Csányi представлені декількома лінійками: Teleki Gasztro складається з моносортових вин і була створена для сектору HoReCa з міжнародних сортів. Teleki Selection представила три вина найкращих вінтажів. Chateau Teleki Villany – це вина преміум класу, створені на честь засновника виноробні Жигмонда Телекі. Kovilla Selection – назва лінійки пов’язана з віллою Kovilla, яка розташована посеред моря виноградників і стала свідком найважливіших історичних подій цього регіону. Csányi Selection – лінійка преміальних вин найкращих вінтажів, що мають нагороди національних та міжнародних конкурсів.

Bock Estate

Це підприємство можна назвати сімейним концерном. Родина Бок вирощує виноград і виробляє вино у виноробному регіоні Віллань з 1850 року. Любов до вина та виноробного ремесла передається від батька до сина протягом дев’яти поколінь.

bock wineryНа початку своєї кар’єри Йожеф Бок (József Bock) працював на ділянці трохи більше 0,5 га, а наразі родина культивує 145 га виноградників, виробляючи 36 видів вина, 6-7 тисяч гектолітрів в рік.

Перлиною Bock Hotel Ermitage можна впевнено назвати винний льох, який знаходиться під самим готелем – Circular Cellar. Його будівництво розпочалося в 1994 році і було завершено в три етапи (1994-1996, 1998-1999, 2002-2003). У 2008-2012 роках відбулися нові інвестиції, в ході яких для переробки та зберігання вина було побудовано ряд приміщень, переробний цех, два крила погребу (одне 30, інше 100 метрів) та каплицю – круглу винницю.

bock winery льохНа даний момент в погребі розташовано 1400 бочок, а також сталевий контейнер, придатний для зберігання 2300 гектолітрів вина. Назвати це погребом – нічого не сказати – це низка довгих тунелів, заповнених величезними винними бочками.

Bock Estate

В кінці 100-метрової винниці знаходиться особлива архітектурна композиція – каплиця Бок. Завдяки особливій акустиці, технології освітлення та атмосфері, це чудове місце для проведення концертів та весільних церемоній на 100-120 осіб.

Gere A Winery

Це сімейне підприємство, яке започатковано в 1991 році і зараз є однією із найславетніших виноробень Угорщини. Виноградники розташовані на 70 гектарах на схилах Kopar, Konkoly, Ördögárok и Csillagvölgy. Нині відомими винами виноробні є флагманське вино Kopar Cuvée, Solus і Attila Cuvée.

Виноробний регіон Віллань – неосяжна скарбниця червоних вин. Його порівнюють то з французьким Бордо, то з італійською Тосканою. Однак його аутентика полягає не у порівняннях, а у цілеспрямованому русі та масштабному просуванні вин регіону Віллань в усьому світі. І коли наша інтернаціональна делегація винних журналістів підняла келихи каберне фран – за те, щоб зустрітися разом у наступному році, ми всі розуміли, що невдовзі зустрічатимемо вина Віллані серед переможців найгучніших конкурсів і в картах ресторанів найвищого рангу. Бо вони того варті!

Фото: Zoltán ’Gadget’ Kiss та Ольга Піневич-Тодорюк 

«Згадуєш про Віллань, на думку одразу спадає Каберне Фран. Згадуєш Каберне Фран – одразу думаєш про Віллань». Це усталена фраза угорських виноробів, а також поціновувачів вин Віллані – найпівденнішого із виноробних регіонів Угорщини. Але сталими є лише слова, адже кожен винороб рухається до ідеалу, має власний стиль, а в найближчі роки вина Віллані прагнуть піднятися на […]

Worldwide oeufs en meurette в Бургундії

В Мецці французької гастрономії Château du Clos de Vougeot щорічно відбувається Worldwide oeufs en meurette. У 2021 році насичена дводенна програма заходу включала дегустації бургундських вин, уроки кулінарії, Чемпіонат світу з oeufs en meurette, круглий стіл, гастрономічний обід та багато іншого.


Оeufs en meurette є однією з традиційних бургундських страв, яку ми наполегливо рекомендуємо спробувати, якщо будете в цьому регіоні! Страва складається з яєць-пашот у соусі meurette (соус на основі соку, що витікає з м’яса, коли його смажать) або соусу бургиньон, для приготування якого використовують бургундське червоне вино, бекон, цибулю-шалот, підсмажену на вершковому маслі. Oeufs en meurette подається з підсмаженим часниковим хлібом.

oeufs en meurette

З 1953 року цю страву, яка є одним з найкращих символів бургундської гастрономії, подають на прийомах і весіллях, організованих у Château du Clos de Vougeot. Та чи могли б ви уявити, що навколо цієї страви можна було створити дводенний захід, який щорічно збирає сотні учасників?

oeufs en meurette

9-10 жовтня 2021 року  Château du Clos de Vougeot організував третій Всесвітній чемпіонат світу з oeufs en meurette. В перший день змагалися аматори, любителі oeufs en meurette, намагаючись створити свій найкращий варіант страви. Один рецепт, але так багато його інтерпретацій та переосмислень! Крім того, у цей день гості могли відвідати дегустації, де подавали страви, приготовані шеф-кухарем Château du Clos de Vougeot, та бургундське вино.

meurette amateurs

Наступного дня 13 кращих кухарів змагалися за титул Всесвітнього чемпіону з oeufs en meurette. Кухарі, які представляли різноманітні регіони – від Бургундії до Вашингтона – є свідченням зростаючої міжнародної репутації цього змагання:

 • Mathieu SCHERRER, шеф-кухар Le Murat, Париж
 • Jerome JOUBERT, шеф-кухар La Rive Gauche, Жуаньї
 • Mourad HADDOUCHE, шеф-кухар Loiseau des Vignes, Бон
 • Iza GUYOT, шеф-кухар Le Comptoir de Pagny, Паньї-ле-Шато
 • Eric ZIEBOLD, шеф-кухар компанії Kinship, Вашингтон, округ Колумбія
 • Gregory CUILLERON, шеф-кухар Le Cinq Mains, Ліон
 • Franco BOWANEE, шеф-кухар Le Louis XIII, Château de Vault de Lugny
 • Christophe QUEANT, шеф-кухар Le Carmin, Бон
 • Olivier CHARDIGNY, шеф-кухар L’Ancienne Auberge, Вонна
 • Chem Hwei GAN, шеф-кухар Le Parapluie, Діжон
 • Yves REBSAMEN, шеф-кухар Chez Guy, Жевре-Шамбертен
 • Marcel RAVIN, шеф-кухар ресторану Blue Bay, Монако
 • Issihaka SYLLA, шеф-кухар Le P’tit Canon, Париж.

Коментуючи подію та свою участь у чемпіонаті, Ерік Зіболд (Eric Ziebold) розповів: «Коли мене запросили взяти участь, я подумав, що це велика честь, тому що цей рецепт має багато традицій, історії та техніки приготування соусу та яєць. Тож я подумав, що було б цікаво зробити мою інтерпретацію oeufs en meurette».

Chem Hwei Gan

Чем Хвей Ган (Chem Hwei Gan) з великим натхненням розповів про конкурс: «Я хотів зробити щось інше. Oeufs en meurette має свій класичний бургундський рецепт, але я хотів показати, що страву старої школи можна інтерпретувати по-новому з новими інгредієнтами, іншим настроєм і завжди вишуканим вином».

Meurette Jury

Журі під головуванням Гійома Гомеса (Guillaume Gomez) (Meilleur Ouvrier de France та особистий речник президента з питань гастрономії, їжі та кулінарного мистецтва) складалося з 11 авторитетних особистостей еногастрономічної індустрії:

 • Frederic VARDON, чемпіон світу Oeuf en Meurette 2019 року та шеф-кухар у 39V, Париж
 • Bruno BRANGEA, чемпіон світу Oeuf en Meurette 2020 року та шеф-кухар Champeaux les Halles, Париж
 • Michel GROBON, колишній шеф-кухар президента Рональда Рейгана
 • Jean-Robert PITTE, географ і кулінарний письменник
 • Emmanuelle JARY, кулінарна журналістка
 • Albert II, князь Монако
 • Louise PETITRENAUD, журналіст
 • Sebastien NEUSCH, співзасновник Poulehouse
 • Bertrand de VILLAINE, виноградар
 • Bruno BLANCHO, шеф-кухар групи SEB
 • Alexandra BOUVRET, шеф-кухар Château du Clos de Vougeot.

Meurette Jury

Члени журі оцінювали страви, приготовані кожним шеф-кухарем на основі єдиного протоколу та використанням їхнього власного досвіду та бачення. Після цього були підраховані бали та визначені переможці.

Gregory Cuilleron

Переможцем Worldwide oeufs en meurette Championship 2021 року став Грегорі Куйєрон (Gregory Cuilleron) (ресторан Le Cinq Mains, Ліон), найнаполегливіший шеф-кухар, який вже втретє брав участь у конкурсі.

Jerome Joubert

Шеф-кухар Жером Жубер (Jerome Joubert) (ресторан La Rive Gauche, Joigny) отримав приз креативності 2021 року за цікаву презентацію страви.

oeufs en meurette

Тібо Монфурні (Thibaud Monfourny), співорганізатор Worldwide oeufs en meurette Championship, зазначив: «Ми дуже пишаємося тим, що до нас приїхали кухарі з різних куточків Франції та світу. Після року без публіки через пандемію ми раді знову вітати відвідувачів і надавати їм можливість скуштувати знамениті страви з Château du Clos de Vougeot».

oeufs en meurette

Організатори Worldwide oeufs en meurette радо запрошують кухарів з різних країн, у тому числі з України, взяти участь у конкурсі наступного року. Усі подробиці та оновлення з цього приводу можна знайти на офіційному сайті.

Фото: Bénédicte Maniere

В Мецці французької гастрономії Château du Clos de Vougeot щорічно відбувається Worldwide oeufs en meurette. У 2021 році насичена дводенна програма заходу включала дегустації бургундських вин, уроки кулінарії, Чемпіонат світу з oeufs en meurette, круглий стіл, гастрономічний обід та багато іншого. Оeufs en meurette є однією з традиційних бургундських страв, яку ми наполегливо рекомендуємо спробувати, […]

Уроки органічного виноградарства від Альберто Антоніні

Провідний винний консультант коментує підхід, який називає «регенеративним виноградарством».


Італійський енолог та винний консультант Альберто Антоніні (Alberto Antonini), власник виноробні Poggiotondo, яка розташована в регіоні Кьянті, нещодавно в одному зі своїх інтерв’ю розповів «покроковий рецепт» вирощування здорового високоякісного винограду для виробництва виразних яскравих вин.

Ключовим аспектом для Антоніні є перехід до виноградарства «без синтетичних матеріалів», будь то хімічні добрива або гербіциди та пестициди. «Але, на жаль, не кожен може це зробити», – наголошує знаменитий енолог. Альберто Антоніні каже, що він збирається пояснювати власникам виноробень, з якими співпрацює, чи можуть вони переходити до органічних методів вирощування винограду, чи ні. «Деякі райони не можуть оброблятися без синтетичних матеріалів, а отже, не повинні використовуватися для виноградарства. Органіка вчить нас тому, де ми повинні, а де не повинні вирощувати виноград».

Серед головних проблем промислового землеробства Антоніні називає обіцянки того, що можна робити все де б то не було. «Але це не так, можна безрезультатно намагатися вирощувати виноград, і через 20 років хтось один із двох помре – виноградар чи виноградник».

Уроки органічного виноградарства від Альберто Антоніні

Ще одна проблема для фермерів, які вибрали органічний шлях – хибна борошниста роса. «Якщо ви по-справжньому за стійке виноробство і, разом з тим, перебуваєте у боротьбі з цією грибковою хворобою, можливо, вам слід робити щось інше. Інакше кажучи, якщо винороб не можете дотримуватись правил органіки там, де знаходиться – це місце не підходить для вирощування винограду і слід використовувати цю землю якось інакше».

Наступне, на чому загострює увагу винний консультант – безпосередньо сам перехід від традиційних методів ведення сільського господарства до органічних, Антоніні порівнює рослину з наркоманом і вважає, що коли виноградар «перестає годувати її синтетикою» – виникає проблема.

Але, разом з тим, Альберто Антоніні окреслює ознаки регенерації ґрунту – він стає пористим, такий ґрунт енолог описує як «протилежність ущільненню, яке ви отримуєте за традиційного землеробства». За його словами ґрунт без синтетики – пористий ґрунт, і це дозволяє глибоко проникати воді, а також кисню та органічним речовинам, які живитимуть мікроби у ґрунті, «їм потрібна вода для пиття, кисень для дихання та їжа для зростання». У свою чергу, ці мікроби «дозволяють тонкому корінню виноградної лози поглинати мінерали з ґрунту, а це означає, що ґрунт матиме набагато більш високу родючість».

Винний консультант запевняє, що «ущільнений ґрунт із поверхневим корінням – родючий лише на 1/3, порівняно з пористим ґрунтом із розгалуженою кореневою системою». Виноградні лози з поверхневим укоріненням «більше страждають від посухи, таким чином винороб потрапляєте у погану ситуацію: краплинне зрошення та штучні добрива – і це жахливо, це повна протилежність тому, як усе має відбуватися».

Уроки органічного виноградарства від Альберто Антоніні

Антоніні з жалем говорить про те, що з часів його навчання у Флоренції, Бордо та Каліфорнії мало, що змінилося, сьогодні всім, хто навчається сільському господарству, не викладають «основні принципи родючості». З часів свого навчання він згадує величезні таблиці з переліком добрив «і це те, з чим я стикаюся, спілкуючись із молодими виноробами, їх вчать тому ж самому…»

Найкращим прикладом продуктивної екосистеми для Антоніні є ліс, який, за його словами, дає гарний урожай щороку, ніколи не удобрюється та живе вічно. Що стосується виноградника, яким керують, енолог каже, що життєво важливо усунути шкоду, яку завдали ґрунту тракторами та іншою технікою, й це можна зробити шляхом щорічної аерації землі після збирання врожаю. Це включає «розпушування» ґрунту, посадку покривної культури для збільшення кількості біомаси в ґрунті, у разі необхідності додавання органічного добрива з коров’ячого гною, «який має бути ферментований». Такий підхід спонукає виноградну лозу глибоко вкорінюватися в підґрунті, «поміщаючи коріння в материнський ґрунт, що розклався».

Цей підхід Альберто Антоніні називає «регенеративним виноградарством», і таке управління виноградниками дає більш здоровий виноград, не вимагає сертифікації і може допомогти врятувати планету.

Підготувала О.Бантишева за матеріалами thedrinksbusiness.com
Фото: thedrinksbusiness.com, vinobythesea.com, viator.com

Провідний винний консультант коментує підхід, який називає «регенеративним виноградарством». Італійський енолог та винний консультант Альберто Антоніні (Alberto Antonini), власник виноробні Poggiotondo, яка розташована в регіоні Кьянті, нещодавно в одному зі своїх інтерв’ю розповів «покроковий рецепт» вирощування здорового високоякісного винограду для виробництва виразних яскравих вин. Ключовим аспектом для Антоніні є перехід до виноградарства «без синтетичних матеріалів», будь […]

Tre Bicchieri Week у Римі

Головний редактор Drinks+ побувала у Ватикані та в епіцентрі подій, організованих Gambero Rosso.


Провідний італійський медіахолдинг Gambero Rosso в черговий раз представив вина, нагороджені Tre Bicchieri гіду Vini d’Italia. «Три келихи» від GR сьогодні котируються як найвища нагорода для італійських виробників. Головний редактор D+ Ольга Піневич-Тодорюк взяла участь в ексклюзивних заходах у Римі: закритій вертикальній дегустації найкращих з найкращих Tre Bicchieri Vini d’Italia 2022, вечірній зустрічі Gambero Rosso Special Awards Winners 2022 та дводенній церемонії Tre Bicchieri 2022. Тим самим приєднавшись до команди винного гіда на чолі з Марко Сабелліко (Marco Sabellico) – одного з найшанованіших винних експертів Італії, головного редактора гіда Gambero Rosso Italian Wines.

Tre Bicchieri Week

Зануритися в атмосферу римського винного інтенсиву і, зізнаюся чесно, до досить захоплюючої роботи команди винного гіда Vini d’Italia змогли лише представники обраної міжнародної винної преси – пул запрошених на офіційний захід Gambero Rosso International цього року особливо жорстко фільтрувався. Проте прийом виявився широким у всіх сенсах цього слова. Тііна Ерікссон (Tiina Eriksson), директорка з міжнародного бізнесу Gambero Rosso, так прокоментувала організацію візиту: «Ми хотіли створити неформальну обстановку для запрошеної міжнародної преси, зробити її більш душевною, відійти від формальностей, показати всі деталі роботи команди. Адже журналісти – це особливі гості, наші друзі та партнери у просуванні глобальної місії Gambero Rosso International у світі».

Tre Bicchieri Week

Цього року щасливчиками від міжнародної винної преси стали 6 журналістів з України, Японії, Німеччини, Чехії, Канади та Росії. Наші «Римські канікули» виявилися настільки насиченими та динамічними, що заявлена ​​концепція Friendly Informal Evenings була дуже доречною, дозволивши обговорити всі питання, згуртуватися з командою GR, зрозуміти нюанси та глобальний рівень їхньої роботи та отримати особливий дегустаційний досвід. Що ж, переходимо до подробиць.


Ексклюзивний вертикальний тейстинг The Best of The Best: Argiano, Livio Felluga та Guido Berlucchi

Стартували з вершин: перший день був присвячений найкращим із найкращих. Окремо відзначу локацію, обрану Gambero Rosso для цієї події, що надає особливої ​​атмосфери і журналістській тусовці, і нашій нелегкій роботі 🙂 , і навіть винам. Місцем зустрічі стало розташоване біля воріт Ватикану Chorus Cafè. З його високих вікон відкривався вид на Via della Conciliazione, що з’єднує Замок Святого Ангела і Храм Святого Петра, а також туристів, святих отців і паломників з усіх куточків Землі. Атмосфера просто космічна.

Міжнародна винна преса, в тому числі головна редакторка D+, разом з командою Gambero Rosso та Gambero Rosso International, представленою метрами – Луїджі Салерно (Luigi Salerno) (CEO), Паоло Куччіа (Paolo Cuccia) (президент), Марко Сабелліко (Marco Sabellico) та Джанні Фабриціо (Gianni Fabrizio) (автори, редактори та куратори гіда Vini d’Italia), Тііни Ерікссон (Tiina Eriksson) (директорка з міжнародного бізнесу), Лоренцо Руджері (Lorenzo Ruggeri) (автор і міжнародний редактор), Джузеппе Каррусом (Giuseppe Carrus) (автор і співредактор керівництва Gambero Rosso Vini d’Italia), Мікелою Рікотта (Michela Ricotta) в той день реально здійснили вихід у космос, дегустуючи вина, відзначені найвищими нагородами для італійських виноробів: Red Wine of the Year 2022, White Wine of the Year 2022, Winery of the Year 2022.

Tre Bicchieri Week

Не перестану повторювати, що це ексклюзивний вертикальний тейстинг, про який, як то кажуть, «ні в казці сказати, ні пером описати», проте професія зобов’язує і пером. Тож спробуємо передати особливу атмосферу, а також пласт різноманітних історичних подій та нинішню філософію, які вплинули на становлення найкращих господарств за версією «Червоних Креветок».


Red Wine of the Year 2022. Найкраще червоне вино Brunello di Montalcino Vigna del Suolo’16 від виноробні Argiano – однієї з найвидатніших локацій, без перебільшення – історичних пам’яток регіону Монтальчино. Маєток з унікальною виноробною історією, яка бере початок близько п’яти століть тому. У 2012 році маєток придбав бразильський підприємець Андре Сантос Естевес (André Santos Esteves). Пройшовши довгий шлях модернізації та вдосконалення технологій з 2019 року, Argiano – перша компанія в Монтальчино, яка відмовилася від пластику, використовує технологію повної переробки сировини на всіх етапах виробництва. Шанобливе ставлення до вирощування виноградної лози з огляду на кліматичні умови регіону – девіз енолога Франческо Монарі (Francesco Monari) та СЕО Бернардіно Сані (Bernardino Sani).

Tre Bicchieri Week

У коментованій дегустації на чолі з Марко Сабелліко ми продегустували Argiano Brunello di Montalcino 1971, 1978, 1979, 1980 та 2006 вінтажів та Argiano Brunello di Montalcino Vigna del Soulo 2015 та 2016.

Tre Bicchieri Week

Дегустаційні нотатки

Argiano Brunello di Montalcino 1971 – в ароматі підлісок, третинні ноти, вино вже практично закінчило свій «винний шлях», проте бальзамічні нотки надають йому енергії.

Argiano Brunello di Montalcino 1978 – в ароматі складні третинні ноти, спеції, апельсин та кумкват, вино, як і раніше, демонструє широкий фруктовий профіль, приємні таніни, довгий післясмак.

Vigna del Soulo – унікальна ділянка на винограднику, яка розташована на висоті 320 м над рівнем моря, глинисті ґрунти, багаті скам’янілістю, колись були морським дном, а сьогодні стали ідеальним середовищем для культивування стародавнього сорту Санджовезе Гроссо, яке надає винам пікантний кислотний профіль. А вінтаж 2016 року – просто вищий клас!

Argiano Brunello di Montalcino Vigna del Soulo 2016 – першокласна кислотність і структура, ніжні оксамитові таніни, в ароматі стигла вишня, квіти шипшини, цедра, що плавно переходять у третинні аромати тютюну, прянощів.


White Wine of the Year 2022. Rosazzo Terre Alte 2018 виноробні Livio Felluga – найкраще біле вино 2022 та дегустація одного з найвідоміших, шанованих та незмінно гідних білих вин Фріулі-Венеція-Джулія. Фріулано, Совіньйон Блан і Піно Б’янко, що становлять Rosazzo Terre Alte, сплелися воєдино, втілюючи філософію італійських білих вин – легкість, питкість, елегантність. Зазначу, саме з виноробні Livio Felluga в середині 70-х почалися якісні стилістичні зміни білих вин, тим самим переконавши світ винних профі, що в Італії виробляють не лише сильні червоні, а й елегантні білі вина, які мають потенціал до витримки.

Tre Bicchieri Week

Трохи історії. Засновник виноробні Лівіо Феллуга (Livio Felluga) приїхав до цього регіону з Істрії у 30-х роках минулого сторіччя. У середині 50-х у Браззано-ді-Кормонс, неподалік абатства Розаццо він заснував компанію Livio Felluga. Незадовго до смерті у 2016 році Лівіо заповів своїм чотирьом дітям Мауріціо, Ельді, Андреа та Філіппо 180 га виноградників на околицях Розаццо, а також знамениту винну етикетку. Її історію розповідають у сім’ї: одного разу зайшовши в антикварний магазин, що належить другу, Лівіо Феллуга побачив античну карту Фріулі. Вона його зачарувала, і він її купив, на той момент не усвідомлюючи, що з нею робити. І лише згодом у нього народилася ідея помістити географічну карту на винні етикетки, щоб покупці бачили зону походження винограду.

Tre Bicchieri Week

Зв’язок виноробні з місцевістю зведено власниками у філософію. У 2008 році вони уклали договір з абатством, згідно з яким сім’я береться дбати про будівлю та прилеглу територію. До речі, походження споруди досі покрите таємницею віків, відомо лише, що будівництво велося близько 1000 року у романському стилі та присвячене Святому Апостолу Петру.

Tre Bicchieri Week

Вертикальна дегустація вин Terre Alte виноробні Livio Felluga складалася з 1996, 1998, 2001, 2006, 2011, 2014 вінтажів, а також вина-переможця Livio Felluga Rosazzo Terre Alte 2018. Мої враження – у душі та в дегустаційних нотатках.

Дегустаційні нотатки

Terre Alte 2018 – вино багате на аромати польових квітів, лікарських трав, зеленого яблука, шавлії, відчувається легка нотка кориці. Прекрасна комбінація мінеральності та свіжості. Вино насичене, маслянисте. Післясмак легкий, з особливою стійкістю.

Terre Alte 2014 – в ароматі нотки свіжого персика, абрикоса, смак обволікаючий, стійкий. Вино елегантне, міцне, комплексне. Один з найкращих вінтажів у Фріулі.

Terre Alte 1998 – чудова структура вина, в ароматі жовті сухофрукти, довгий обволікаючий післясмак, яскраві медові нотки.

Terre Alte 1996 – дуже рідкісний екземпляр, що практично не пропонується до дегустацій навіть на виноробні. Перший ніс – злегка бензольні тони, у смаку димні нотки і кава. Чудова структура, незважаючи на вік.


Winery of the Year 2022. Guido Berlucchi – це історія класичного італійського ігристого вина Franciacorta. Перші 3000 пляшок, виготовлені в 1961 році, зробили регіон Franciacorta колискою італійського класичного ігристого. На сьогоднішній день Guido Berlucchi виробляє 4 мільйони пляшок Franciacorta на рік із своїх виноградників площею 120 га, а також закуповує виноград у партнерів. За словами Паоло Зіліані (Paolo Ziliani), який керує компанією разом зі своїм братом Артуро (енологом та керуючим директором) та сестрою Крістіною: «Кожні сім секунд по всьому світу відкорковується пляшка Berlucchi Franciacorta».

Tre Bicchieri Week в Риме

Ми також відкрили для себе чудовий дегустаційний сет Franciacorta Riserva Palazzo Lana Extreme 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004 вінтажів, і ще один особливий експонат – Riserva di Famiglia Magnum.

Tre Bicchieri Week

Дегустаційні нотатки

Franciacorta Riserva Palazzo Lana Extreme 2009 – інтенсивний, багатий та складний аромат, виробляється тільки з винограду сорту Піно Нуар з витримкою на осаді не менше 7 років. В ароматі прянощі, фруктовий сироп, нотки підсмаженої випічки, цитрусового варення, м’який смак, пікантний, мінеральний.

Franciacorta Riserva Palazzo Lana Extreme 2007 – дуже елегантне, стримане, в ароматі нотки стиглих жовтих фруктів, цитрусових, меду, випічки. Смак чудовий, обволікаючий та витончений, зі свіжою кислотністю, виразна мінеральність.

Franciacorta Riserva Palazzo Lana Extreme 2004 – незважаючи на свій вік, ігристе у чудовій формі. Перший ніс – витончений аромат прянощів, чорної смородини, потім м’якоть жовтих фруктів, легка нота ванілі. У смаку насичене, питне.


Звана вечеря

Цей насичений день, присвячений найкращим з найкращих італійських вин 2022 року, був завершений чудовою вечерею у чудовій компанії з головними героями року – 12 Spеcial Awarded Wineries – нагородженими виробниками, їхніми фантастичними винами, чудовими історіями та чудовою римською кухнею в затишній атмосфері.

Tre Bicchieri Week

Gambero Rosso не дарма зупинили свій вибір на цій локації, що стала одним із історичних брендів гастрономічного Риму. Заклад починався з античної пекарні, яка отримала благословення Папи Римського, і ось уже чотири покоління керують рестораном із традиційною римською кухнею, розкішною енотекою та власним Винним клубом.


Gambero Rosso Tre Bicchieri змінює життя на краще! Підсумки

Команда з 70 дегустаторів Gambero Rosso героїчно оцінила більше 47 000 вин, з них 476 винам був присвоєний вищий статус Tre Bicchieri, а вина 1982 року пройшли у фінал і потрапили до переліку кращих згідно з гідом Vini d’Italia 2022 року. Крім того, список дебютантів склав біля 10% від сумарної кількості продегустованих вин, а на закритій дегустації найкращих з найкращих головні дегустатори Gambero Rosso в один голос відзначили: «У цьому, 35-му виданні Italian Wines Guide, ми захоплювалися менш відомими регіонами, які мають повноцінне право після нашої оцінки виходити на міжнародний рівень та представляти свої вина світу».

Tre Bicchieri Week


Spicial Awarded Wineries

• Sparkling of the Year – Cartizze Brut La Rivetta ‘20 Villa Sandi

• Winery of the Year – Guido Berlucchi& Co

• Solidarity Project Award – Paestum Fiano ‘20 San Salvatore

• Red Wine of the Year – Brunello di Montalcino V. del Soulo ‘16 Argiano

• Cooperative Winery of the Year – Primitivo di Manduria Sessantanni ‘18 – San Marzano Wines

• Sustainable Viticulture Award – Amarone della Valpolicella CI ‘16 – Brigaldara Winery

• White Wine of the Year – Rosazzo Terre Alte ‘18 Livio Felluga

• Rose of the Year – Zero Gagliopo Rosato ‘20 Brigante

• Best value for money – Brindisi Rosso Susumaniello Oltreme’ 19 Tenuta Rubino

• Grower of the Year – Barbera d’Asti ‘20 – Gianni Doglia

• Up-and-Coming Winery – Sobi ‘19 Bentu Luna

• Sweet Wine of the Year – Zhabib Passito ‘20 Hibiscus

Доводиться констатувати, що на сьогоднішній день ситуація з пандемією, як і у всіх винних регіонах світу, внесла певні корективи у діяльність малих виноробень Італії. У ході дискусії з представниками GR з’ясувалося, що винороби тепер переосмислили свої можливості, а також політику зовнішніх комунікацій, маркетингові бюджети та з позитивом розпочали боротьбу за нагороди Vini d’Italia 2022 з великими виробниками, представивши свої блискучі вінтажі. Судячи з результатів, дегустатори Gambero були раді прийняти та оцінити новачків. І справді, гідно оцінили їх. Зрозуміло, великі винні регіони Італії з великою кількістю виробників утримують головні п’єдестали Vini d’Italia. Проте, як прокоментував цей момент Марко Сабелліко, команда Gambero Rosso готова дегустувати вина з невеликих регіонів, наприклад, Молізе або Валле-д’Аоста, та присуджувати їм більше нагород.

Tre Bicchieri Week

Ще більш захоплюючим експірієнс виявилися дегустації італійських автохтонів. Таких, наприклад, як Сузуманьєлло (Susumaniello), Тиморассо, Чильєджоло (Ciliegiolo). Офіційне нагородження переможців та оголошення 12 спеціальних нагород було поділено на кілька днів. Першого дня були оголошені Tre Bicchieri Vini d’Italia 2022 з П’ємонту, Сицилії, Альто-Адідже, Кампанії, Марці, Емілії-Романьї, Ломбардії, Калабрії, Лаціо, Лігурії, Валле-д’Аоста. Другий день був присвячений нагородженню вин з Апулії, Тоскани, Фріулі, Абруццо, Молізе, Сардінії, Венето, Трентіно, Умбрії, кантону Тічіно.

Можливість продегустувати всі нагороджені вина регіонів (деякі з них, ймовірно, лише в ці дні) через обмежену кількість була надана після церемонії нагородження. І це стало, мабуть, кульмінацією нашого візиту до Риму: пробувати нові вина з рідкісних локальних сортів, зустрічати вже відомі нам вина та персоналії, про які журнал Drinks+ писав неодноразово і чиї виноробні наша команда відвідувала, насолоджуючись красою давньої Італії, її вином з талановитими та гостинними виноробами – всі ці зустрічі викликали яскраві емоції, які разом із образом Вічного міста залишаться зі мною назавжди…

Дякуємо команді Gambero Rosso та Gambero Rosso International за надану можливість взяти участь у такому актуальному для винного світу заході – Tre Bicchieri Week 2021 та презентації винного гіда Vini d’Italia 2022!

Головний редактор Drinks+ побувала у Ватикані та в епіцентрі подій, організованих Gambero Rosso. Провідний італійський медіахолдинг Gambero Rosso в черговий раз представив вина, нагороджені Tre Bicchieri гіду Vini d’Italia. «Три келихи» від GR сьогодні котируються як найвища нагорода для італійських виробників. Головний редактор D+ Ольга Піневич-Тодорюк взяла участь в ексклюзивних заходах у Римі: закритій вертикальній дегустації […]

Європейців все більше приваблює органічне вино

Згідно з опитуванням Ipsos, проведеним серед європейців для Millésime Bio, великої торгової виставки, запланованої в Монпельє на січень 2022 року, споживачів все більше приваблюють екологічно чисті вина.


Вже відомий факт, що Західна Європа споживає дедалі менше вина. У 2021 році 73% опитаних німців, англійців та французів заявили, що вживали вино протягом останніх шести місяців, порівняно з 82% у 2015.

У цьому контексті гарні результати показують лише вина, сертифіковані AB (Agriculture Biologique – органічне сільське господарство). Під час минулорічного опитування 39% європейців (фокусну групу складали 3000 жителів Франції, Великої Британії та Німеччини) заявили, що вже вживали органічне вино. Цей показник на 30% більший, ніж у попередньому опитуванні, проведеному у 2015 році. 29% респондентів навіть кажуть, що споживають органічне вино регулярно, зазвичай або час від часу, шість років тому ця цифра складала лише 17%.

Крім того, опитування визначило, що французи більше люблять екологічно чисті вина, ніж їхні сусіди. Серед них 36% респондентів вживають такі напої хоча б час від часу. Це вдвічі більше, ніж у 2015 році. Натомість у Великій Британії так звані «структурні» споживачі органічних вин становлять 27%, а у  Німеччині – 23%.

Крім того, опитування надало кілька пояснень причин зростання інтересу до органічного вина. Перш за все популярність таких продуктів пов’язана з турботою про навколишнє середовище, адже 54% опитаних вважають, що виробництво органічних вин екологічніше, ніж виробництво звичайних вин.

Другий купівельний важіль – це цікавість, викликана органічним вином як чимось новим, і саме це спонукає 40% споживачів його спробувати.

І нарешті, 35% респондентів готові купувати органічне вино, бо це сприятиме розвитку виробничого сектора, особливо з точки зору створення робочих місць.

 

Європейських споживачів все більше приваблюють екологічно чисті вина.

5 винних трендів ресторанного бізнесу 2022

У 2022 році сомельє та менеджери ресторанів мають намір проявляти творчий підхід у веденні бізнесу.


Поступово сфера гостинності приходить у норму після локдаунів, люди знову їдять поза домом, але багато ресторанів все ще відчувають нестачу відвідувачів та готові креативити. Отже!

• Послуга Wine-to-Go стає дедалі популярнішою. Згідно з аналітичними даними за час пандемії 30-40% доходів ресторанів надходило від продажу вина, це стало важливим джерелом прибутку. Вина у бляшанках стали зручним варіантом для ресторанів, таку тару можна використовувати разом із меню на винос.

У США сегмент вин у бляшанках різко виріс: за даними міжнародної маркетингової компанії Nielsen, яка представлена у понад 100 країнах світу, зараз у Сполучених Штатах доступно 386 варіантів такого продукту. Він залишається ідеальним вибором для замовлень to go, а завдяки міленіалам обсяг продажів буде тільки збільшуватися.

• Оптимальна вартість вина. Збиратися за столом у ресторані з друзями та сім’єю в минулі роки було нормальною практикою і навіть традицією, але відтепер відвідувачі та ресторани по-новому дивляться один на одного. Відвідувачі стають більш свідомими щодо витрат і будуть шукати вигідні пропозиції, доступні та якісні вина.

Під час пандемії став помітним різкий контраст між роздрібними та ресторанними цінами на вино, і це змусило відвідувачів засумніватися в доцільності ціни, яку вони платять за вино в ресторані. Оптимізація винної карти та ретельне поєднання з меню означатиме переосмислення того, які вина пропонувати відвідувачу.

• Невеликі винні карти. Деякі ресторани світу з великими винними льохами під час пандемії розпродали значну кількість обладнання задля того, щоб сплатити оренду та зарплатню співробітникам. Створення величезних винних карт забирає час та гроші. В 2022 році спостерігатиметься тенденція на невеликі винні карти. Такі карти дозволяють персоналу надавати відвідувачам більш широку інформацію про вина та виноробні.

• Кращі для здоров’я. Категорія вин Better for You, як, наприклад, вина з низьким вмістом калорій, точно не зникнуть з винних карт. Пандемія змусила ретельно ставитися до власного здоров’я та самопочуття, і, зокрема, покоління Z і Millenials цьому явний приклад – їм важливо, що вони споживають і що п’ють. Прогнозується, що продажі слабоалкогольного вина продовжать зростати. Очікується, що тенденція до виробництва органічних, біодинамічних та екологічно чистих вин також посилиться.

• Акцент на локальних винах. COVID вплинув на виробництво та канали дистрибуції вина: ресторани, які працюють у виноробних регіонах або поблизу них, будуть активно продавати місцеві напої. Через збільшення податків та витрат на імпорт, з якими стикаються багато виробників вина, у ресторанів з’являється можливість представити місцеві вина відвідувачам. Розвиток внутрішнього винного туризму, бажання споживачів підтримати місцеві виноробні – це тенденції, які й надалі будуть домінувати.

За матеріалами sommelierschoiceawards.com підготувала О. Піневич-Тодорюк
Фото: sommelierschoiceawards.com

У 2022 році сомельє та менеджери ресторанів мають намір проявляти творчий підхід у веденні бізнесу. Поступово сфера гостинності приходить у норму після локдаунів, люди знову їдять поза домом, але багато ресторанів все ще відчувають нестачу відвідувачів та готові креативити. Отже! • Послуга Wine-to-Go стає дедалі популярнішою. Згідно з аналітичними даними за час пандемії 30-40% доходів ресторанів надходило від […]

Поєднання вина з веганськими стравами: що ми оберемо в першу чергу?

Вибір вина до страви не завжди простий та очевидний. Веганські страви здаються легкими в порівнянні з м’ясними чи рибними стравами та сирними тарілками. Як же тоді обрати правильне вино? На це запитання мені допомогли відповісти шеф-кухарі та сомельє гастрономічних ресторанів Данії, Австрії, України та США.


Багато вин рекомендується поєднувати з м’ясними та рибними стравами або ж з сиром. Я часто зустрічаю ці «установки» на етикетках винних пляшок або у винних блогах. І немає нічого поганого в свинині, гамбургері, м’ясному тартарі чи оленині, які ідеально поєднуються з повнотілим вином, яке не загубиться на їхньому фоні, як-от насичені червоні Гренаш, Сіра або Мурведр.

Однак як вегану чи вегетаріанцю обрати вино для своїх страв? Чи існують правила фудпейрінгу? Та чи можуть веганські страви бути гастрономічними? На ці та деякі інші питання я спробую відповісти в матеріалі завдяки коротким інтерв’ю з шеф-кухарями та сомельє авторитетних ресторанів з різних куточків світу.

TIAN

Глобальний рух переходу від вегетаріанства до веганства набув неймовірної сили. В результаті The Economist оголосив 2019 рік «Роком вегана». За останні п’ять років кількість пошуків у Google за словом «веганство» збільшилася на 580 відсотків. Зараз загальна кількість веганів, вегетаріанців і всіх споріднених категорій становить близько 14 відсотків населення світу. І мені здається, що винним маркетологам варто придивитися до цієї тенденції.

Отже, почнемо ми нашу розмову з питання щодо принципів фудпейрінга. У своїй книзі «Винний експерт за 24 години» Дженсіс Робінсон (Jancis Robinson) ділиться кількома хитрощами: якщо ви плануєте пити молоде енергійне червоне з високим вмістом танінів, тобто дещо в’яжуче, щедрі та багаті на смак страви будуть оптимальною для нього парою; ароматні, насичені білі вина, такі як Рислінг і Гевюрцтрамінер, особливо з яскраво вираженою фруктовістю, добре поєднуються з гострою їжею, наприклад в азіатському стилі; а якщо ви хочете продовжувати пити вино з чимось солодким, стежте, щоб вино було солодше за вашу страву, інакше смак вина буде дуже терпким і скудним; остерігайтесь артишоків – вони зіграють жарт з вашим піднебінням і додадуть будь-якому вину металевий присмак, тому дорогі вина в цьому випадку недоречні.


Søren Ledet

Сорен Ледет (Søren Ledet), винний директор і генеральний менеджер Geranium, прокоментував, на що варто звернути увагу при виборі вина: «Сьогодні в принципі немає обмежень щодо того, що можна приготувати з продуктів рослинного походження, тому я насправді думаю, що всі стилі вина можуть бути поєднані з правильною стравою. Це питання розуміння кислотності, солодкості та балансу в страві та вибору правильного вина для неї, щоб підкреслити її смакові якості. Я б завжди рекомендував спочатку скуштувати їжу і звернути увагу на її структурні елементи, такі як кислотність, гіркота та солодкість, перш ніж обирати вино».

Betroot steak

Geranium — це ресторан (3 зірки Мішлен), розташований у Данії, на 8-му поверсі в Фелледпарку у центрі Копенгагена, звідки можна простежити зміну пір року, споглядаючи за кронами дерев, побачити озеленені мідні дахи міста і спостерігати рух вітряних млинів Ересунна. Розташування підкреслює бачення Geranium гастрономічної прозорості та різноманітності.

Søren Ledet

«У нашому веганському меню ми пропонуємо стейк з червоного буряка з хроном і каперсами. Ця страва дуже добре поєднується з фруктовим Піно Нуар з Каліфорнії або Сіра з північної Рони. Моя улюблена страва – гарний хот-дог на рослинній основі з селерою, маринованим огірком, смаженою цибулею та кетчупом. Він найкраще поєднується з Etna Rosso 2018 від Федеріко Граціані», – зазначив Сорен Ледет.

plant-based hot dog

*Фотографії страв зроблені з більш популярного вегетеріанського ресторану Angelika і не подаються в тому ж вигляді в Geranium.


Пол Івіч (Paul Ivić), шеф-кухар ресторану TIAN, разом із Андре Дрекселем (Andre Drechsel), сомельє TIAN, люб’язно погодилися поділитися своїм досвідом поєднання вина зі стравами на рослинній основі: «Все наше меню також можна замовити веганським. Немає точної рекомендації, яка підходить для всіх веганських страв. Важливий індивідуальний підхід до кожної страви. Проте ми любимо подавати вино «Birdscape» Крістіана Чиди (Christian Tschida) або «Anadjucka» Еріха Андерта (Erich Andert), тому що ці вина мають відмінну кислотність і гарний баланс».

Paul Ivic

TIAN – це ресторан (одна зірка Мішлен), який спеціалізується на виключно веганських та вегетаріанських стравах та органічних винах. Він розташований у Відні, Австрія. Філософія ресторану говорить про те, що по-справжньому якісно приготовлена, креативна, вегетаріанська кухня може стати невід’ємною частиною сучасного способу життя. Команда ресторану поважає природні цикли та надає перевагу переважно органічним продуктам. Їхні сезонні інгредієнти здебільшого постачаються регіональними партнерами, які розуміють і дотримуються високих стандартів якості щодо свіжих продуктів.

TIAN

Чи всі вина можна поєднувати зі стравами на рослинній основі? Можливо, варто віддати перевагу певним сортам винограду, виноробним регіонам тощо?

Пол Івіч: Усі вина можна подавати до вегетаріансько-веганської кухні. Загалом, можна сказати, що більше підходять білі вина. Звичайно, всі вина повинні відповідати нашій філософії, коли мова йде про стійкість. Тому нам подобається працювати з натуральними винами.

TIAN

Як відбувається процес фудпейрінга? Наприклад, що б Ви порекомендували любителю вина, який дотримується веганського способу життя, – почати з вибору вина чи страви?

Пол Івіч: Спочатку ми куштуємо їжу, щоб визначити окремі компоненти. Потім ми куштуємо різні вина. Після дегустації вирішуємо, яке вино добре гармонує з їжею.

TIAN Sunny Side Up

Який Ваш вибір вина номер один для веганських страв?

Андре Дрексель: Особисто я завжди раджу, перш за все, австрійські вина. Не тому, що я патріот, а тому, що у нас в Австрії є гідні винні регіони.


Yevhen Klopotenko

Оскільки журнал Drinks+ має українське походження, я не могла втратити можливість дізнатися про підхід до теми та тенденції в українському ресторанному бізнесі. Євген Клопотенко, шеф-кухар, співвласник ресторану «100 років тому вперед» (Київ), поєднує українську гастрономічну спадщину та сучасні кулінарні техніки, щоб створити нову українську кухню без стереотипів. Це принципово новий вид української кухні зі своїми суперфудами, дивовижними рецептами та переосмисленими традиціями.

100 rokiv tomu vpered

Пане Євгене, Ви неодноразово говорили, що традиційно українська кухня є доволі здоровою і збалансованою. А чи знайдуться у ній страви, які б підходили під категорію веганських?

Українці дійсно завжди були вегетаріанцями, бо свинина чи телятина на нашому столі були лише на свята. Основу ж раціону складали овочі та злакові. Тому в нас і було так багато постів – в ці періоди не було можливості їсти м’ясо. Так що ми історично є вегетаріанцями, ситуативними.

Vegan borshch

Потрапивши до Вас у ресторан «100 років тому вперед», чи можна скуштувати українські веганські страви? Що це за страви з Вашого меню?

Ресторан «100 років тому вперед» не спеціалізується на вегератіанських стравах, але вони є у нашому меню. Так, з веганських страв маємо нагоду подавати:

 • Цукіні з зеленим горошком та соусом зі стиглих абрикосів;
 • Салат зі шпинатом, щавлем, яблуком, горохом фрі та кремом зеленим (українське авокадо);
 • Пісний борщ з печі зі сливовим лекваром;
 • Запечений баклажан з томатами та чебрецем;
 • Сорбет для охолодження (з кагором та ялівцем).

Ці страви розповідають про нашу любов до концепції slow food, яку ми всіляко підтримуємо в ресторані.

Sorbet with cahors and juniper

На Вашу думку, чи всі вина можна поєднати з веганськими стравами? Чи, можливо, варто робити акцент на окремі регіони, сорти винограду?

Вина з витримкою від 3 років (у нас в ресторані, наприклад, є й вина 10-річної витримки) краще поєднувати з такими ж складними стравами. Веганські страви здебільшого легкі, тому ми радимо обирати під них легке молоде вино.

Разом з тим ми завжди залишаємо простір для індивідуальних вподобань наших гостей, вони однозначно мають пріоритет над всіма правилами вайн-пейрінгу.

Baked eggplant with tomatoes and thyme

Як відбувається процес поєднання вина та страви? Наприклад, що б Ви порекомендували любителю вина, який дотримується веганського способу життя, – почати з вибору вина чи страви?

Класичний метод вказує, що спочатку варто обрати страву, а вже відповідно до неї – вино. Однак, на мою думку, тут не варто розставляти пріоритети і тим самим в чомусь створювати «рамки». Єдиною рекомендацією буде пробувати якомога більше різного вина, формувати цим свій досвід, експериментувати зі смаками.

Salad with spinach, sorrel, apple, French fries

Які Ваші особисті фаворити серед веганських страв? І яке вино Ви до них обираєте? Можливо, щось з вин українських виробників?

У меню «100 років тому вперед» є салат з «українським авокадо». Звісно, авокадо ніколи й близько не було на нашій кухні, бо це не український продукт, але кухарям вдалось приготувати ніжний крем з зеленого горошку, який нагадує гуакамоле. Це однозначно одна з найулюбленіших моїх страв. Під неї я б порадив келих EL CAPITAN PINO GRIS від 46 PARALLEL.


Процес підбору вина для страви або страви для вина здається мені досить глибоким та комплексним – ти вчишся розуміти свої відчуття та вподобання, але водночас креативним і різнобічним – тобі відкривається можливість експериментувати, пробувати і відкривати нове. Тому цю тему я також підняла при розмові з шеф-кухарями, які брали участь у 3-му Всесвітньому чемпіонаті з oeufs en meurette (традиційна страва Бургундії), організованого Château du Clos de Vougeot на початку жовтня. І тут я хотіла би підсумувати коментарем Еріка Зіболда (Eric Ziebold), шеф-кухаря ресторану Kinship (одна зірка Мішлен), Вашингтон, округ Колумбія:

«Я роблю і те, і інше: іноді я вирішую, чим мені вечеряти, іноді я вирішую, що я хочу випити. Це залежить від того, який це вечір чи нагода. І якщо вибір щодо вина зроблено, я будую страву навколо нього. Я думаю, що всі вина можна поєднувати з веганськими стравами. У них немає нічого такого, що не могло б поєднуватися з певними винами. І якщо ви хочете підібрати червоне вино до веганської страви, то вам потрібно це усвідомлювати і подумати про те, як ви надасте страві достатньої ваги, достатньої насиченості та достатньої текстури».

Eric Ziebold

Незважаючи на деякі основні принципи фудпейрінга, існують різні підходи до цього. І необов’язково бути професіоналом, щоб збагачувати власний досвід і розвивати власні смаки. Як на мене, святкування Різдва та прийдешнього Нового року – це чудова нагода, щоб попрактикуватися!

Фото: Clase Bech-Poulsen (Geranium), Ingo Pertramer (TIAN), Vlad Nahornyi (100 rokiv tomu vpered), Bénédicte Maniere (Eric Ziebold)

Вибір вина до страви не завжди простий та очевидний. Веганські страви здаються легкими в порівнянні з м’ясними чи рибними стравами та сирними тарілками. Як же тоді обрати правильне вино? На це запитання мені допомогли відповісти шеф-кухарі та сомельє гастрономічних ресторанів Данії, Австрії, України та США. Багато вин рекомендується поєднувати з м’ясними та рибними стравами або […]

USMEF – не тільки м’ясо, а найкраще м’ясо для найкращих кухарів

Національний відбір професійного гастрономічного конкурсу Bocuse d’Or, що вперше проводиться в Україні, відбувся 11 жовтня. Цей провідний світовий конкурс приваблює з усього світу лише найкращих – рестораторів та готельєрів, шефів, постачальників та, звичайно, спонсорів. Тому присутність серед них Американської Федерації з Експорту М’яса (USMEF), яка виступила партнером цього заходу, – не випадковість, а закономірність.


Bocuse d’Or – золоті дні

На національний відбір Bocuse d’Or Ukraine з’їхалися шеф-кухарі, ресторатори та спеціалісти сегменту HoReCa з усіх регіонів України. В результаті на глядачів конкурсу чекав каскад яскравих заходів. В експозоні офіційних партнерів Bocuse d’Or Ukraine привертав особливу увагу учасників та гостей стенд USMEF. Тут команда молодих шефів синхронно та нон-стоп готувала страви з американської свинини та яловичини, що дозволяють продемонструвати всю різноманітність смаку висококласного м’яса, а кожен відвідувач отримував не лише тарілку з черговим зразком для тейстингу, а й порцію інформації про продукти USMEF – як у живому спілкуванні. з представниками GoodWine, одного з дистриб’юторів в Україні, а також зі сторінок корпоративних випусків від USMEF гастрономічної газети MENU.

USMEF


Що вибирає Шеф?

В рамках заходу проходили різні майстер-класи від знаменитих шеф-кухарів, лекції та воркшопи від представників ресторанної індустрії. Євген Корольов, засновник та керівник Bocuse d’Or Ukraine, капітан національної кулінарної збірної України, шеф-кухар ресторанів авторської кухні Winovnik та «4-Вежа» у Дніпрі, провів майстер-клас з приготування страв з американської яловичини від партнера конкурсу – USMEF, одним із яких став тартар із яловичини. Адже для цієї страви, де фігурує сира яловичина, головне – найсвіжіше м’ясо найвищої якості. А такі шефи, як Корольов, знають, де взяти саме таке – висококласне, із гарантією.

USMEF


Тартар – мігрант з Америки?

Комусь здасться дивним збігом, але на початку ХХ століття страва з сирого яловичого фаршу, яка зараз широко відома як «тартар», у Європі носила ім’я steak à l’Américaine. Один із варіантів подачі припускав соус тартар і звучав як steak à la tartare (що буквально означало «стейк із соусом тартар»). Пізніше цей рецепт перестали використовувати, але назва «тартар» за блюдом збереглася. До речі, всупереч співзвуччю, до татарської кухні тартар не має відношення. Хоча колишні версії наполегливо мусували саме цю етимологію. Куди реалістичніше виглядає історія, що це просто спотворена назва соусу «таратор», поширеного в Туреччині, Греції, Болгарії, який цілком міг бути перейнятий французькими кухарями від своїх балканських колег. 

USMEF


Досьє D+

Американська Федерація з Експорту М’яса (USMEF), починаючи з 1976 року, представляє інтереси провідних американських виробників, постачальників, комерсантів, фермерських та відгодівельних господарств та науково-дослідних організацій у сфері тваринництва, рослинництва та кормовиробництва та концентрує свої зусилля на розвитку існуючих та створених ринків для яловичини та свинини з США по всьому світу. Федерація бере участь у міжнародних виставках, організовує «М’ясні Форуми» та семінари, зустрічі професіоналів, відвідування заводів та ферм у США, реалізує для кінцевих споживачів промоакції в роздрібних мережах та фестивалі, а також освітні програми з роботи з американською м’ясною продукцією для професіоналів, кухарів, технологів, закупників м’яса, рестораторів, інших гравців ринку. USMEF працює над створенням маркетингових кампаній, організацією взаємодії спеціалістів та освітою споживачів з приводу корисних властивостей американського червоного м’яса.


Рекомендація D+

Ми не відкриємо Америку, сказавши, що до тартару імпонує червоне вино 🙂 . Однак, залежно від інгредієнтів, що додаються до м’яса, і гостроти, можуть бути варіанти. Скажімо, непогано прозвучить тартар із англійським елем або грецьким рожевим вином, витриманим у амфорі.

Тартар з американської яловичини з ананасом

Інгредієнти:

Американська яловичина – 120 г
Олія оливкова – 10 мл
Сіль – 2 г
Перець свіжомелений – 0,1 г
Каперси/бутони черемші – 5 г
Сіль малдонська – 1 г
Табаско – 1 мл
Маслини чорні – 10 г
Соєвий соус – 10 мл
Ворчестер – 5 мл
Мікрогрін Water Cress – 5 г
Ананас су вид – 80 г
Олія горіхова – 15 мл

USMEF

Спосіб приготування:

Яловичину нарізати дрібним кубиком, змішати з оливковою олією, соєвим соусом, табаско та ворчестером. Каперси/бутони черемші та оливки дрібно порубати і змішати з м’ясом. Заправити сіллю та свіжомеленим перцем. Ананас очистити від шкірки та серцевини, помістити у вакуумний пакет з цукровою пудрою (10 г), ваніллю або екстрактом (0,3 г), маслом вершковим (50 г), додати щіпку каррі. Завакуумувати та готувати 20 хвилин при температурі 72 градуси Цельсія в Sous Vide. Охолодити. Перед подачею трохи прогріти і обпекти пальником. Викласти тартар на тарілку по центру, нарізати збоку обпалені слайси ананаса, прикрасити мікрогрином водяного кресу і полити горіховим маслом, зверху посипати сіллю Малдон.

Національний відбір професійного гастрономічного конкурсу Bocuse d’Or, що вперше проводиться в Україні, відбувся 11 жовтня. Цей провідний світовий конкурс приваблює з усього світу лише найкращих – рестораторів та готельєрів, шефів, постачальників та, звичайно, спонсорів. Тому присутність серед них Американської Федерації з Експорту М’яса (USMEF), яка виступила партнером цього заходу, – не випадковість, а закономірність. Bocuse […]

Вина Австрії підкорюють світ

Найкращі оцінки від Джеймса Саклінга, ТОП-10 світу та ще багато оцінок і визнань від шанованих видань та інтернет ресурсів.


Оцінки Джеймса Саклінга

Минулого тижня на відомій американській винній платформі jamessuckling.com було опублікувано список 100 найкращих вин Австрії, які дегустували протягом 2021 року. 57 вин були виготовлені в Нижньої Австрії, 26 – в Бургенланді, 14 виробили в Штайєрмаркі, три – у Відні. П’ять вин отримали 99 балів, у тому числі Blaufränkisch 2019 з Бургенланду. Це найвища оцінка, яку Джеймс Саклінг (James Suckling) будь-коли давав австрійському червоному вину. П’ятдесят вин отримали 95 і більше балів, а Sauvignon Blanc 2019 зі Штайєрмарка дебютував у десятці найкращих.

П’ять совіньйонів у ТОП-10 світу

Нещодавно міжнародна база даних вин wine-searcher.com назвала найкращі совиньйони світу. У топ-10 увійшла п’ятірка з Австрії, всі зі Штайєрмарка. «Якщо вам потрібен першокласний совіньйон, зверніть увагу на виноградники Штайєрмарка в Австрії», – рекомендує wine-searcher.com.

Вина Австрії

Австрія в ТОП-100 та найкращі оцінки від Wine Spectator

Чотири австрійські виноробні з Нижньої Австрії та Штайєрмарку також мали привід для святкування, потрапивши до сотні найкращих виноробень світу за версією журналу Wine & Spirits Magazine.

А експерти ще одного шанованого американського видання – Wine Spectator, продегустувавши вінтажі 2019 року, особливо відзначили Grüner Veltliner та Riesling з Нижньої Австрії. У докладному звіті автор Брюс Сандерсон (Bruce Sanderson) пише, що загалом 60 вин отримали понад 90 балів, три екземпляри отримали 95 балів (найвища оцінка) і це були Grüner Veltliner и Riesling, «продемонструвавши індивідуальність та витонченість».

Jancisrobinson.com: «Австрія, як виноробна країна, безумовно заслуговує на увагу»

«Світ австрійського вина включає безліч захоплюючих і унікальних скарбів», – підкреслюють Тамлін Каррін (Tamlyn Currin) і Джулія Хардінг (Julia Harding) MW на ресурсі jancisrobinson.com. Для статті «Austrian Diversität» вони протестували 46 червоних та білих вин: від Pinot Blanc, Sauvignon Blanc, Gelber Muskateller та Roter Muskateller до Zweigelt, St. Laurent та Pinot Noir. Переконавшись у якості, експерти дотримуються думки, що Австрія, як виноробна країна, безумовно заслуговує на увагу.

Вина Австрії

Forbes: в центрі уваги Zweigelt & Blaufränkisch

Найвідоміший у світі діловий журнал Forbes нещодавно опублікував дослідження про два червоні вина Австрії.

У статті про виноробний регіон Нойзідлерзее, Пер і Бріт Карлссон (Per/Britt Karlsson*) звернули увагу на головний сорт регіону – Zweigelt. Вони визначили «чудову кислотність», що забезпечується прохолодними ночами регіону, як безпомилкову характеристику кожного смаку Neusiedlersee DAC Zweigelt.

Через тиждень, також у Forbes, винний письменник Джилл Барт (Jill Barth) досліджувала потенціал австрійських вин Blaufränkisch. За словами експерта, цей пізньостиглий сорт «прекрасно вписується в популярну категорію холодних червоних вин, яка нещодавно зачарувала споживачів та відвідувачів регіону».

В свою чергу австрійський сомельє Леопольд Шнеєманн (Leopold Schneemann) дав шість порад щодо поєднання австрійського Blaufränkisch: від сирних тарілок та м’ясних закусок до гамбургерів та стейків.

*Нещодавно Пер Карлссон став суддею міжнародної премії у галузі винного туризму Wine Travel Awards

Відродження Blaufränkisch

Докладний звіт про Blaufränkisch було написано Алексом Зечевичем (Aleks Zecevic) для американського видання Beverage Media. Автор розповідає, що сорт мав бездоганну репутацію в 19 столітті в Австро-Угорській імперії, але був незаслужено забутий у 1900-х роках. Проте, за словами журналіста, сьогодні Blaufränkisch повертається «зі стилем, який можна охарактеризувати як шовковистий та яскравий із середнім тілом». Переконавшись у перевагах цього сорту, його почали садити винороби Австралії та США.

Підготовила О.Бантишева за матеріалами austrianwine.com
Фото: austrianwine.com, tasteatlas.com/zweigelt

Найкращі оцінки від Джеймса Саклінга, ТОП-10 світу та ще багато оцінок і визнань від шанованих видань та інтернет ресурсів. Оцінки Джеймса Саклінга Минулого тижня на відомій американській винній платформі jamessuckling.com було опублікувано список 100 найкращих вин Австрії, які дегустували протягом 2021 року. 57 вин були виготовлені в Нижньої Австрії, 26 – в Бургенланді, 14 виробили в Штайєрмаркі, […]

X
Украина