Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Світ об’єднується через хліб

Проект Palyanytsya – допомога Україні.


Ольга Граф, російсько-німецький стратег та консультант у галузі сталого розвитку харчових продуктів, Марія Каленська, український кулінарний письменник, блогер та амбассадор одеської кухні та Микола Неврев, українсько-словацький пекар, автор та фотограф – створили мережу хлібопекарської промисловості та збирають кошти для забезпечення України продовольством під час російського вторгнення.

«На зібрані гроші ми купуємо оптом продукти для пекарень в Україні, які нині відіграють важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки солдатів та громадянського суспільства, – розповідають про проект його організатори. – Ми безпосередньо пов’язані з пекарнями та маємо велику мережу в Німеччині, яка дозволяє нам це робити. Про всі зібрані кошти ми звітуємо на нашому сайті».

Palyanytsya

Марія Каленська

Ідея проекту полягає в тому, що команда надає традиційні рецепти українського хліба, а саме – паляниці, у пекарні всього світу, після чого просить ці пекарні спекти його, розповісти свою історію та пожертвувати частину обігу волонтерському проекту Palyanytsya. Пекарні самі вирішують, скільки пожертвувати організації, люди також можуть безпосередньо пожертвувати кошти «хлібному проекту». На сьогодні таким чином вдалося зібрати та передати в Україну вантажу на 55 000 євро.

Palyanytsya

«Ми займаємось просуванням нашої справи, а також маркетингом для пекарень, що беруть участь, представляючи їх як партнерів на нашому сайті і наших сторінках у соціальних мережах. Надаємо цим пекарням історії рецептів хліба та матеріали для мерчендайзингу, – розповідають організатори Palyanytsya. – Самі печемо хліб у професійній пекарні і віддаємо на пожертвування по суботах на знаменитому берлінському ринку Markthalle Neun. Показуючи, як світ об’єднується через хліб, ми просуваємо мир та інформуємо про вплив війни на глобальний ланцюжок постачання продовольства».

Хліб – як ідея для проекту було обрано як просту сакральну їжу, щоденний продукт, «що нагадує людям у всьому світі про війну». Але ще й як символ України, яка має родючі землі та є надзвичайно важливим виробником зерна у глобальному контексті, забезпечуючи 7–12% світових постачань пшениці. «Важливість зерна в Україні відображена навіть у державному прапорі: синій = небо, жовтий = хлібне поле», – кажуть організатори проекту.

Palyanytsya

Згодом волонтери планують додати більше рецептів української випічки, і таким чином продемонструвати різноманітність багатої кулінарної культури нашої країни. А поки що – традиційна паляниця – символ миру, затишного будинку та щедрої української душі.

Стати учасником як пекарня, можна відправивши листа на електронну адресу hello@bakerforukraine.org, в якому вказати: коли плануєте спекти хліб для збору коштів, скільки одиниць плануєте спекти і скільки реально пожертвувати. До листа необхідно прикріпити логотип компанії.

Фото: facebook.com/mkalenska/photos, landlord.ua

Проект Palyanytsya – допомога Україні. Ольга Граф, російсько-німецький стратег та консультант у галузі сталого розвитку харчових продуктів, Марія Каленська, український кулінарний письменник, блогер та амбассадор одеської кухні та Микола Неврев, українсько-словацький пекар, автор та фотограф – створили мережу хлібопекарської промисловості та збирають кошти для забезпечення України продовольством під час російського вторгнення. «На зібрані гроші ми […]

Oranta – 7 вин від 4 українських виноробень

У паризькому ресторані української кухні відбулася дегустація українських вин.


Певний час тому Drinks+ писав про перший ресторан української кухні в Парижі, відкритий недалеко від Лувру. Вланиця Oranta – Аліна Вольф (Alina Wolf) народилася в Івано-Франківську, але переїхала з сім’єю до Парижа коли їй було 10 років.

Меню ресторану пропонує борщ, п’ять видів вареників, деруни, запечені ребра… та багато інших традиційних смаколиків української кухні. Тут лунає українська музика, а співробітники розмовляють один з одним українською. Справжній острівець України у центрі Парижа і це особливо приємно зараз, коли так багато людей були змушені залишити свої домівки через російську агресію.

Oranta

Нещодавно в Oranta відбулась дегустація українських вин, наразі це дуже велика підтримка для українських виноробів, адже багато виноробень постраждали від варварських дій окупанта.

Але приємно, що останнім часом українське вино набирає популярності не лише у себе на батьківщині, а й за її межами, українські виноробні виграють конкурси та одержують престижні медалі. Цього року в найавторитетнішому конкурсі вин Великобританії Decanter World Wine Awards від України брали участь 4 виноробні: Beykush Winery, Chateau Edem, Chateau Chizay, Odesos Winery, було представлено 14 вин, усі вина взяли медалі.

Oranta

Beykush Winery цього року також стала номінантом Wine Travel Awards у номінації The Visiting Card of the Country/Must Visit та презентувала свої вина на Першої Церемонії нагородження переможців WTA на London Wine Fair-2022, причому одночасно – на стенді Wine Travel Awards і стенді Wines of Ukraine, співорганізаторами якого стали медіагрупа Drinks+ та «Украсадвинпром».

Oranta

Вина України були також представлені на Balkans International Wine Competition, який проходив на історичному грецькому острові Саламіна. Туди приїхали Vinoman, Le Pri-more, Biologist craft winery, Odesos Winery, VinSancho. Odesos Winery за вино Odessos Merlot Limited Edition 2020 була нагороджена премією Best of Show, цією премією відзначають вино, яке набрало на Конкурсі найбільшу кількість балів серед вин своєї країни.

Отже повернемося до Парижа! На дегустації українських вин в Oranta були присутні як українці, так і французи, їм пропонували спробувати:

«Колоніст» (Одеська область)

• Haut de Gamme 2017, Cabernet-Merlot, red wine

• Riesling 2020, white wine

Prince Trubetskoi Winery (Херсонська область)

• Riesling Rheinskiy 2016, white wine

• Oksamyt Ukrainy, Grand Reserve 2016, Cabernet Sauvignon, red wine

Beykush Winery (Миколаївська область)

• Riesling 2020, white wine

• Artania 2020, white wine

Villa Tinta (Одеська область)

• Chardonnay 2018, white wine

• Odessa Black 2018, red wine

В рамках екскурсу в українське виноробство було влаштовано аукціон, на якому виставили пляшку Riesling Rheinskiy 2016 Prince Trubetskoi Winery, нагадаємо, що це вино здобуло срібло на престижному Le Mondial des Vins Blancs 2021 і три золоті медалі на Berliner Wine Trophy за Prince Trubetskoi 2018, Cabernet Franc 2017, Oksamit of Ukraine 2016. В категорії BWT Special Awards 2022 Winners Prince Trubetskoi Winery отримала звання Best Producer Still wine of Ukraine. Prince Trubetskoi Winery також стала цього року номінантом Wine Travel Awards у номінації The Visiting Card of the Country/Brand – the Visiting Card of the Country.

Торги на дегустації в Oranta почалися з 15 євро, інтрига вечора завершилась покупкою ексклюзивного лота українкою Софією за 75 євро.

Чекаємо на нові події від українських виноробів. Ми обов’язково переможемо та піднімемо келихи за перемогу!

Джерело: facebook.com/Oranta.Paris, facebook.com/events, posteat.ua
Фото: https://www.facebook.com/Oranta.Paris

У паризькому ресторані української кухні відбулася дегустація українських вин. Певний час тому Drinks+ писав про перший ресторан української кухні в Парижі, відкритий недалеко від Лувру. Вланиця Oranta – Аліна Вольф (Alina Wolf) народилася в Івано-Франківську, але переїхала з сім’єю до Парижа коли їй було 10 років. Меню ресторану пропонує борщ, п’ять видів вареників, деруни, запечені […]

BIWCF підбиває підсумки

Найкращим вином на Балканах визнано Bela Voda White 2021 Tikves Winery з Північної Македонії.


Tikves Winery з Північної Македонії отримала Гран-прі на Balkans International Wine Competition & Festival за Bela Voda White 2021.

Balkans International Wine Competition & Festival

Рішення експертного журі стало відоме під час традиційної церемонії нагородження Balkan Wine Oscars на одинадцятому BIWCF.

Balkans International Wine Competition & Festival

Радос Вукічевіч, Tikves Winery

«Не за горами той час, коли Балкани посядуть п’яте місце у рейтингу світових виробників. Я хотів би подякувати Галині Ніфорі за те, що вона вже в 11-й раз є рушійною силою цього престижного заходу, який стає все більш пізнаваним, зростаюча кількість поціновувачів – найкраще тому підтвердження», – сказав Цвєтан Симеонов, голова Болгарської торгово-промислової палати.

Balkans International Wine Competition & Festival

Георгій Тодоров

На церемонії були присутні виконавчий директор Агентства винограду та вина Георгій Тодоров, який зачитав вітальне звернення міністра сільського господарства Івана Іванова та Йордан Чорбаджійський, голова Національної палати винограду та вина.

Престижну нагороду конкурсу переможцю Радосу Вукічевічу, власнику  Tikves Winery, вручила директор BIWCF та голова Болгарської асоціації виноробства та експорту Галина Ніфору.

Balkans International Wine Competition & Festival

Галина Ніфорі, Радос Вукічевіч

«Я дуже рада, що це вино отримало головний приз Балканського міжнародного конкурсу вин. Воно було створено 12 років тому і стало першим вином із Північної Македонії, яке отримало високі бали від Роберта Паркера. Сьогодні воно номер один на Балканах!» — підкреслила Ніфору.

Трофей «Краща виноробня на Балканах» третій рік поспіль присуджується турецькій виноробні Suvla. Нагорода вручається виноробні, що завоювала найбільшу кількість медалей на конкурсі.

Balkans International Wine Competition & Festival

Селим Эллиальти, Suvla Winery

На завершення церемонії Галина Ніфору оголосила країну, яка прийме змагання у 2022 році, журі винного форуму оцінюватиме балканські вина в Румунії (Бістриця-Насауд, Трансільванія).

Власники Трофеїв у різних категоріях:

• Best Dry White Wine Trophy – Bela Voda White 2021, Tikves winery, North Macedonia

• Best Dry Red Wine Trophy – N 1/2, Vinarija Ivanovic, Serbia

• Best Dry Rose Wine Trophy – ISSA Pinot Noir Rose 2021, Crama la Salina, Romania and Zelanos Pinot Noir Rose 2021, Zelanos Winery, Bulgaria

• Best Sparkling wine Trophy – Rose Metodo Classico, 2016, Edoardo Miroglio, Bulgaria

• Best Orange Wine Trophy – Orange, 2020, Vidinska Gamza, Bulgaria

• Best Organic Wine Trophy – Assyrtiko Nikolaou Bio 2021, Greece

• Best Dessert Wine Trophy – Monemvasia-Malvasia, 2011, Monemvasia Winery, Greece

• Best Semisweet Wine Trophy – Oenodos Moschato Semisweet, 2021, Evdaimon – Tselepis P.C, Greece

• Best Special Wine Trophy – SWEET SUNSET, 2020, Skevofilax, Greece

• Best Indigenous Red Wine Trophy – Prokupac 2019, Vinarija Grabak, Serbia

• Best Indigenous White Wine Trophy – Cuvee Evdemon, 2018, Estate Argyros, Santorini, Greece

• Best Indigenous Dessert Wine Trophy – Vinsanto Late Release,  2002, Estate Argyros, Santorini, Greece

• Best Label Design Trophy – Gorun Winery, Bulgaria.

Інші учасники конкурсу з рекордною кількістю зразків завоювали подвійні золоті, золоті, срібні та бронзові медалі. Нагороди за найкращі вина країни – Best of Show – були оголошені після закінчення конкурсу у Греції на острові Саламіна. Цього року від України таким переможцем на Саламіна стало вино Odessos Merlot Limited Edition 2020, виноробня ODESSOS WINERY.

Balkan Wine Festival

Odessos Winery

Медіагрупа Drinks+ і Міжнародна премія з винного туризму Wine Travel Awards виступили на конкурсі у Греції і винному Фестивалі в Болгарії у якості інформаційного партнера. На обох заходах команда WTA представила каталог Wine Travel Awards Guide, виданий медіагрупою Drinks+, що включає розповіді про всіх номінантів, переможців голосування та призерів премії.

Balkans International Wine Competition & Festival

В останній день Balkans International Wine Competition на Саламіна були представлені вина номінантів та спонсорів Wine Travel Awards, зокрема проведена презентація і українських вин, а саме: Vinoman, Le Pri-more, Biologist craft winery, Odesos Winery, VinSancho.

Фото: www.bookmark.bg

Найкращим вином на Балканах визнано Bela Voda White 2021 Tikves Winery з Північної Македонії. Tikves Winery з Північної Македонії отримала Гран-прі на Balkans International Wine Competition & Festival за Bela Voda White 2021. Рішення експертного журі стало відоме під час традиційної церемонії нагородження Balkan Wine Oscars на одинадцятому BIWCF. Радос Вукічевіч, Tikves Winery «Не за […]

Barolo En Primeur: враження від вин 2021 року

Благодійний аукціон Barolo En Primeur відбувся вдруге.


Перший Barolo En Primeur відбувся минулого року, як соціальний проект Cassa di Risparmio di Cuneo Foundation спільно з CRC Donare Foundation та Consorzio di Tutela Barolo Barbaresco Alba Langhe & Dogliani.

Barolo en primeur задуманий як благодійний аукціон на підтримку «соціально корисних проектів» і пропонує 15 бариків Бароло перед розливом у пляшки, продаж вин здійснюється з Grinzane Cavour. Минулого року аукціон приніс понад 600 000 євро від продажу вин 2020 року.

На дегустації були президенти Cassa di Risparmio di Cuneo Foundation, CRC Donare Foundation, Consorzio di Tutela Barolo Barbaresco Alba Langhe & Dogliani, енолог, член OIV, автор публікацій про вино Донато Ланаті (Donato Lanati), винний експерт Філіппо Бартолотта (Filippo Bartolotta).

Barolo En Primeur

Маттео Ашері (Matteo Ascheri), президент Consorzio di Tutela Barolo, Barbaresco Alba & Dogliani, підкреслив, що, незважаючи на град, що завдав шкоди виноградникам на початку літа та подальшу посуху, вінтаж 2021 року «виявився напрочуд красивим». «Коли настав час збирання винограду – він був ідеальним, ми отримали вражаючий урожай», – каже Ашері.

Розповідаючи про виробництво, експерти кажуть, що виноград з різних ділянок ферментується окремо: у нержавіючій сталі, у дубових бочках, яблучно-молочне бродіння здійснюється у бариках. Після цього всі зразки знаходяться протягом 18 місяців у бариках середнього обсмажування другого проходу. «На даному етапі вина ще не переливалися і всі вони мають чудовий аромат, – розповідають експерти. – Після дегустації кількох зразків 2020 року основна увага була приділена барикам 2021 року, які показали більш глибоку та реактивну структуру вин з яскравим чистим кольором та дуже яскравою кислотністю. Ділянка старих лоз дала більш солодкі та щедрі на смак фрукти з елегантним відтінком».

На думку професіоналів, останні вінтажі Бароло «демонструють набагато більшу чіткість і легший для розуміння стиль, навіть на ранніх стадіях».

Філіппо Бартолотта запитав Маттео Ашері, чи благодійні заходи можуть стати прелюдією до можливого офіційного відкриття Barolo En Primeur у 2024 році, як у Бордо. «Можливо, ще зарано для цього, але…», – з інтригою відповів Маттео Ашері.

До Barolo En Primeur 2021 також були додані «містечкові» лоти, так звані Lotti Comunali: 8 Бароло 2021 з восьми різних міст плюс 6 лотів Барбареско 2021.

Як тільки вина будуть розлиті у пляшки у 2023 році, всі вони отримають спеціальну етикетку, створену художником, чиє ім’я поки що тримається у секреті. Лоти виставлять на онлайн-аукціон у Нью-Йорку, під керівництвом винного критика Антоніо Галлоні (Antonio Galloni) та у Ланзі – на аукціоні Christie’s одночасно з Barolo En Primeur 2022 року.

Джерело: thedrinksbusiness.com
Фото: worldoffinewine.com, thedrinksbusiness.com

Благодійний аукціон Barolo En Primeur відбувся вдруге. Перший Barolo En Primeur відбувся минулого року, як соціальний проект Cassa di Risparmio di Cuneo Foundation спільно з CRC Donare Foundation та Consorzio di Tutela Barolo Barbaresco Alba Langhe & Dogliani. Barolo en primeur задуманий як благодійний аукціон на підтримку «соціально корисних проектів» і пропонує 15 бариків Бароло […]

Борис Слабошевський: «Після перемоги будемо щиро раді бачити усіх виноманів на виноробні VINOMAN!»

Drinks+ поспілкувався з власником Vinoman Winery Борисом Слабошевським – експонентом London Wine Fair, де вперше в історії України на спільному стенді Wines of Ukraine представлено продукцію українських виноробень. Організаційні зусилля та витрати взяли на себе LWF, а з української сторони – Комунікаційна медіагрупа Drinks+ та ТОВ «Укрсадвинпром».


У 2015 році Борис Слабошевський почав втілювати у життя свій амбітний та неординарний проєкт – створення найпівнічнішої виноробні України у Чернігівський області. Інтуїція винороба і підприємця не підвела. Вже за кілька років з’явилися перші вина, а на виноробню почали запрошувати гостей і проводити дегустації. Vinoman Winery постійно представляла свою продукцію на винних виставках і господарі планували виготовляти 20 тис. літрів вина на рік…

Vinoman Winery

Але свої корективи у мирні плани виноробів внесла війна, підло розв’язана загарбником з півночі. Вже у перші дні від її початку виноробня та рибне господарство Бориса, опинилися в зоні воєнних дій. Господарство залишилось без світла, без інтернета і майже без зв’язку. Довкола лунали вибухи і надходили страшні звістки. Господарі та співробітники виноробні чим могли допомагали обороні рідного краю. Винні пляшки згодилися для виготовлення коктейлів Молотова. Також надавали військовим пальне, годували рибою, передавали продукти через волонтерів для постраждалих місцевих жителів.

Врешті решт спільними зусиллями наших славних воїнів і опору та взаємодопомозі місцевих жителів ворог був вигнаний з Чернігівщини. Зараз тут намагаються налагодити нормальне життя. Як справляються з цієї задачею, нам розповів Борис Слабошевський.

Що відбувалося на вашій виноробні під час ворожої навали?

У перші дні війни на виноробні ще навіть проводили планові роботи з вином. Та згодом, коли посилилися бойові дії навколо Чернігова, було вже не до того. З поганим настроєм до вина вирішив не підходити, тільки кожний місяць на повну Луну доливав вина у бочки, що на витримці у підвалі.

Vinoman Winery

Чи збереглися ваші виноградники?

Так, виноградники збереглися, недалеко прилітало декілька мін, тому єдине, що трохи постраждало від уламків, це виноградні стовпчики.

Vinoman Winery

А осетри вціліли?

На жаль, їх залишилася невелика кількість… Риба була майже повністю знищена під час бомбардувань касетними снарядами.

Вам вдалося провести весняні роботи?

Так. Навіть незважаючи на те, що відбувалися активні бойові дії, ми попри все вирішили під обстрілами розкривати виноград та проводити всі необхідні роботи. Єдиним фактором, що дуже відволікав, була досить холодна та дощова весна.

Vinoman Winery

Що відбувається у вашому господарстві зараз?

Зараз на винограднику кипить робота. У цьому сезоні постійно балансуємо між різкими погодними перепадами, також займаємось плановими роботами з вином та готуємось до розливу у пляшки. Дегустації поки що на паузі, але навіть під час активних бойових дій знаходились бажаючі відвідати виноробню та продегустувати вина, як у старі добрі часи!

Яке саме вино розливаєте?

Планується розлив Rose Cabernet Sauvignon 2020 та Rose Merlot reserve 2020 (витримане у дубі), Pinot Noir 2020, Merlot 2020, Cabernet Sauvignon  2020, а далі буде видно…

Vinoman Winery

Яким був урожай 2021? Які сорти винограду вирощуєте, та які з них зараз у пріоритеті, чому?

На Північному винограднику урожай був непоганий, але був би у два рази більший, якби не сильні дощі та холод. На Південному – все добре. Вирощуємо Chardonnay, Traminer, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Bianca, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon. В пріоритеті Pinot Noir, Merlot, Traminer, Chardonnay, вони добре прижилися та дають цікавий результат при виробництві вина.

Які молоді вина ви запропонуєте споживачам вже у 2022 році?

Скоріш за все це будуть наші Північні вина: Bianca, Traminer, Pinot Gris, Pinot Noir та Riesling (якщо не вирішу його витримувати у дубі).

Vinoman Winery

Які з вин Vinoman Winery можуть продегустувати відвідувачі London Wine Fair?

Підкорювати London Wine Fair відправились наші витримані вина: Rkatsiteli 2020, Merlot & Cabernet Sauvignon 2020, Pinot Noir & Metlot 2019.

Який асортимент пропонується на виноробні? Яким чином вина можуть потрапити до споживача?

На виноробні пропонується асортимент такий самий, який представлений на нашому сайті vinoman.wine, а саме Rkatsiteli 2020, Chardonnay 2020, Rose Cabernet Sauvignon 2020, Merlot & Cabernet Sauvignon 2020, Pinot Noir BLU limited 2019, Pinot Noir & Merlot 2019, Merlot 2016.

Vinoman Winery

Якщо споживач мешканець Чернігова, він забирає своє замовлення у місті або самовивіз з виноробні. Також,  можна зробити замовлення у нашому онлайн магазині, або придбати у GoodWine чи Bad Boy.

Після перемоги будемо щиро раді бачити усіх виноманів на виноробні VINOMAN, аби шлях від асортименту вина до споживача був максимально короткий, а задоволення максимально довгим! 😉 

Щиро бажаємо найскорішої Перемоги і втілення найамбітніших планів!

Drinks+ поспілкувався з власником Vinoman Winery Борисом Слабошевським – експонентом London Wine Fair, де вперше в історії України на спільному стенді Wines of Ukraine представлено продукцію українських виноробень. Організаційні зусилля та витрати взяли на себе LWF, а з української сторони – Комунікаційна медіагрупа Drinks+ та ТОВ «Укрсадвинпром». У 2015 році Борис Слабошевський почав втілювати у […]

Сомельє і війна. Як страшна подія змінила життя людей однієї з найелегантніших професій?

Без перебільшення можна сказати, що професія сомельє покликана робити світ кращим. Є фраза, що будь-який поганий день можна виправити однією гарною людиною, напевно йдеться саме про сомельє 🙂 Без сумнівів, хороший сомельє може виправити і поганий день, і поганий настрій, і взагалі – зробити життя трошечки кращим. Але у наше життя увірвалась війна, і це багато що змінило в ньому. Змінилось і життя сомельє. Хтось, як Іван Перчеклій, знаходится в ТрО під командуванням ЗСУ (пішов добровольцем), хтось, як Іван Бачурін, довгих 28 днів перебував під окупацією, хтось, як Марина Ревкова, вимушено залишив рідну домівку, але обов’язково повернеться, як тільки ми переможемо…


Так, війна дійсно змінила життя всіх нас. І, як би це фаталістично, не звучало – наше життя ніколи вже не буде колишнім. Що ж роблять сомельє під час війни? Де вони зараз працюють, як складається їхня кар’єра у таких непростих умовах? Саме ці питання ми поставили українським сомельє.

Іван Перчеклій, «Кращий сомельє України-2017» та віце-президент Асоціації сомельє України, знаходится зараз в ТрО під командуванням ЗСУ, куди пішов добровольцем. Коли деякий час тому Іван давав інтерв’ю головному редактору Drinks+, він розповідав, що, коли він тільки починав свій шлях у професії, в нього була (як він вважав), недосяжна мрія – стати кращим, перемогти в конкурсі. «Є така приказка: «Бійтеся своїх бажань, вони можуть збуватися». Скажу відверто, коли я переміг, зрозумів, що треба йти далі», – ділився в інтерв’ю Іван Перчеклій. Наразі сомельє відклав штопор і взяв в руки зброю, щоб боронити всіх нас. І, без сумніву, він переможе. Ми переможемо, коли в нас є такі захисники.

Іван Перчеклій


Богдан Павлюх, голова львівського осередку Асоціації Сомельє України, має багато регалій та брав участь у багатьох проєктах. Він переможець конкурсу «Український Сомельє-2019», автор та засновник курсів про вино Wine is Easy School, сомельє ресторану Park. Art of Rest, автор винної карти, яка тричі поспіль отримала нагороду у номінації Restaurant Awards від Wine Spectator, і ще багато, багато чого. І, якби не війна, Богдан продовжував би впроваджувати в життя свої невичерпні ідеї.

«З нового року я змінив роботу, пішов працювати в ресторанний комплекс Emily Resort, який був у процесі відкриття, заклад знаходиться в передмісті Львова в місті Винники, – розповідає Богдан Павлюх. – Я складав карту вин та займався іншими речами. Звісно, війна застала мене, як і усіх, зненацька, я насправді не міг повірити, що на нас нападуть… але вони… не будемо казати це слово… Тому наш комплекс був довгий час заморожений, хоча ми й знаходились там, щось помаленьку робили. Я працював у їдальні, годував штат. Потім ми екстрено відкрили готель для переселенців, а ще в нас на території є спортивна база «Рух», там ще й досі живуть дітки-футболісти, всі вони з різних міст – Донецьк, Кременчук та ін.».

Богдан Павлюх

Богдан Павлюх з дружиною багато займалися волонтерством: допомагали переселенцям знайти дах над головою, та й зараз, якщо хтось потребує допомоги, сім’я Павлюхів робить все, що може. Дружина Богдана теж працює в готелі, вона спілкувалась з готельєрами, просила допомагати переселенцям постільною білизною та засобами гігієни. «Як тільки було озвучено рішення про відновлення економіки – мій об’єкт почав виходити з розморожування, він ще досі доробляється, але ми помаленьку відкриваємось. Я пішов на роботу, працюю сомельє, відновив свій робочий процес, хоча це дуже віддалено від того, що було. Зараз я ще не можу сказати, що ми працюємо активно, всі мої проєкти на паузі, але я хочу зробити доброчинну дегустацію з українськими винами, а зароблені кошти віддати на ЗСУ або на допомогу якоїсь організації, яка буде потребувати цих коштів. Це щодо планів. Всі інші мої дегустаційні проєкти на паузі до нашої перемоги!


Президент Асоціації сомельє України і бренд-амбасадор Moët Hennessy у країнах CIS, а також «Кращий сомельє України-2009», переможець Wine Trophy 2014 та член дегустаційної комісії конкурсу «Одеська затока» Іван Бачурін перебував довгих 28 днів під окупацією. Але найголовніше, що він та його сім’я живі. Війна та звуки бомбардування застали Івана у Луцьку…

Іван Бачурін

«Потім було повернення додому у Chateau Bachurin & Son’s, допомога в евакуації сім’ї Олега Козловського, ТрО та окупація… 28 днів без світла, водопроводу, інтернету та всіх благ цивілізації… Коли укус собаки загрожує гангреною, а запас води менше 400 літрів не врятує від банального загоряння… Коли кожного дня маєш спілкування з озброєними людьми і бомбардування. Коли кожен день здавався останнім, але ми вижили! – розповідає Іван Бачурін. – Я навчився готувати багато страв на вогні. У нас досі немає електрики, і зв’язок зі мною можливий лише по мобільному (коли є зв’язок)… Але, не зважаючи ні на що, я намагаюсь жити за принципом одного з найстаріших та найвідоміших французьких коньячних домів Hennessy – «Роби, що треба, і будь, що буде».


Марина Ревкова, сомельє київського ресторану Vino e Cucina. Ristorante/Enoteca та «Кращий сомельє України-2020», знаходилась в Києві, доки ракета не влучила в сусідній дім, від чого її домівку рознесло ударною хвилею. Марина зізнається, що пропозицій і варіантів, куди поїхати було багато: США, країни Європи, навіть Австралія та Аргентина. Вибір упав на Португалію. «Я домовилась про місце роботи, і мене взяли без співбесід. Чому Португалія? Тут є знайомі, не треба брати багато речей, бо тепло, і я жодного разу не була в цій країні. Але головне – це новий проєкт, нова команда, шеф з зірками Michelin. Вважаю, що все це надасть мені крутого досвіду».

Марина Ревкова

Марина згадує, як їй відразу надіслали квитки з Варшави до Порту, зустріли в аеропорту, поселили та нагодували: «В Португалії прекрасні люди!»

Марина Ревкова мешкає за півтори години їзди від Порту, у невеликому містечку в самому серці Дору, працює в компанії Symington, шо володіє багатьма брендами (Graham’s, Dow’s, Cockburn’s, Quinta do Vesuvio та ін.), входить до Primum Familiae Vini (PFV), відкриває власні ресторани. «Важливо, що вони одні з перших вийшли з російського ринку, коли почалась війна, та мають власний фонд допомоги українцям. Раз у тиждень відвозять потрібне до Польщі на кордон з Україною. Більш того, самі Симінгтони поселили у себе українок з дітьми з Полтави, влаштували на роботу до свого ресторану ще одну дівчину з України. Я безмежно вдячна їм, це дуже щирі, добрі та чутливі до чужої біди люди. Поки мій ресторан готувався до відкриття, я встигла познайомиться з багатьма місцевими, вранці бігаю виноградниками, відвідую місцеві виноробні».

Умови своєї роботи Марина вважає райськими, команду – крутою, а її шеф – справжня зірка, але дівчина дуже сумує за домом. «Я повернусь як тільки ми переможемо. От прямо бачу той літак, який всю дорогу до Борисполя співатиме «Калину». Вперше в житті буду аплодувати пілоту, бо то буде найочікуваніший політ. Тут всі розуміють мій сум за Україною. Проте кажуть, якщо вирішу залишитись – буде гуд. Але всі ми ранком прокидаємось і відкриваємо новини у Telegram з надією, що все скінчилось і можна додому. І таки той ранок колись настане. Наш переможний ранок».


До речи, наша колега Вікторія Палінкаш – сомельє, WSET Level 2, маркетинг-менеджер WTA та Drinks.ua, після військового вторгнення росії, рятуючись від бомбардувань, теж виїхала до Португалії. Наразі Вікторія працює сомельє у Vinha Boutique Hotel 5* (Порту). Вона поділилась з нами своїми враженнями про країну, а також розповіла, як місцеві пишаються своєю винною індустрією.

Вікторія Палінкаш

«Я зараз мешкаю в винному регіоні Порту і однойменному місті Порту. За весь цей час спостережень та спілкування з місцевими я помітила, що португальці завжди обирають португальські вина, їх неможливо переконати спробувати вина іншої країни. Вони патріоти, і це стосується усього. Португальці пишаються своєю винною індустрією, це майже єдина ланка економіки країни, яка повністю функціонує на португальській сировині і не залежить від імпорту. Виноробень в країні багато, кожен регіон спеціалізується на своїх сортах винограду або на популярних для кожного регіону блендах. Проводячи наразі дегустації для португальців, я дивуюся, наскільки звичайні вайнловери обізнані у сортах та регіонах, часто вони знають не тільки сорт та бленд, а й конкретного виробника та вино. Їх важко здивувати, вино в цій країні – це окрема релігія. Португальці люблять та цінують свій продукт: якщо вино – тільки португальське, якщо закуски – теж місцеві, і вони не тільки споживають, а й розповідають про якість своєї продукції кожному туристу, постійно займаються маркетингом своєї країни. Це дуже круто. В Україні теж є чим пишатись, ми маємо багато виноробень, які виготовляють якісне вино, що не раз брало участь у міжнародних конкурсах та дегустаціях й отримувало високі винагороди. Я вірю, що наша країна переможе, і винороби з новими силами почнуть робити чудовий продукт. Світ має знати Україну як процвітаючу, успішну та виноробну державу! Наразі, не завжди голосно це афішуючи, моя улюблена медіагрупа Drinks+, створює на волонтерських засадах івенти з просування вин України в Лондоні та Афінах, Бордо та Дюссельдорфі»


Сомельє Wine Hunters Євген Колчанов під час війни перебував в Одесі.

Євген Колчанов

«Півдня я працював у магазині OKwine, півдня – допомагав наповнювати мішки піском для захисту міста. Коли запровадили заборону на продаж алкоголю – ми продовжили працювати, продавали продукти. У вільний час обдзвонював друзів, дізнавався як у них справи. Ситуація була напружена, наша робота зупинилась, алкоголь було продавати не можна – ресторани зачинилися, гостей не було… Хтось пішов у ТрО, хтось тимчасово змінив вид діяльності. Думаю, кожен знайшов чим зайнятися», – розповів Євген.


Анна Потоцька, ще один український сомельє, WSET Level 2, з початку бойових дій виїхала до Франції.

«Я працюю сомельє Visiting Centre of Moët & Chandon на вулиці Twenty Avenue du Champagne». Деякий час тому Drinks+ брав у Анни інтерв’ю, де вона розповідала про свої численні плани: отримати диплом WSET Level 3 та Court of Master Sommeliers. Сподіваємось, все так і буде. Головніше, щоб був мир.


Засновник Клубу виномандрівників, «Кращий сомельє України-2018» та переможець Wine Trophy 2018 Олександр Меєр розповідає, що перший місяць війни прохворів, нікуди не від’їжджав.

Олександр Меєр

«Особливо розповісти нема чого. Все відносно непогано. Наразі, як і всі, перераховував та перераховую гроші, як щось вдається заробити з продажів приватним клієнтам. Ось і все. Роботи практично зараз немає. На резерві».


А ось подружжю Денисових присвоїли звання «Волонтери зі штопором». Завдяки Вірі та Сергію у ЗСУ регулярно з’являється не тільки купа смаколиків, а й черговий бусік.

Денісови

«Ми нікуди не від’їжджали з Дніпра, з початку березня допомагаємо притулкам, ТрО, ЗСУ. Свій бар Vino Piano Wine Store & Bar для відвідувачів ми відкрили в середині березня. Зараз працюємо шість днів на тиждень як винний бар і без вихідних як волонтери. Багато спілкуємось з переселенцями з Харкова, Маріуполя, Краматорська, Покровського… з міст, де дуже гаряче, зараз вони –  наші основні відвідувачі».

І щоб якось підняти настрій в цей сумний для кожного з нас час, наприкінці кожного тижня «Волонтери зі штопором» запрошують у своє сімейне винне кафе на музичні вечори. «Запрошуємо, це незабутньо. Смачно буде у будь-якому сенсі».


Активно волонтерством займається і Максим Побиванець – сомельє, винний педагог, журналіст, WSET Level 2, WSET Level 3 та Certified Diploma (Court of Master Sommeliers). Треба сказати, що Максим один з небагатьох, хто зміг скласти іспит Court of Master Sommeliers. Сотні найкращих сомельє світу щороку штурмують цю професійну вершину, але мало кому вдається її підкорити.

Максим Побиванець

«Займаюсь волонтерством в Черкасах. Допомагаю фінансово, житлом для переселенців, а також інформаційно для знайомих, яки хочуть дістатися Польщі, Німеччини, Фінляндії… Зараз працюю на дистриб’юторську компанію ТД Поляков».


Свою «військову історію» нам розповіла і Ольга Гірман – «Украинский сомельє-2021».

Ольга Гірман

«Ввечері 23 лютого я поверталась додому з роботи з приємною втомою і новими ідеями. Хто б міг подумати, що 24-го моє життя розділиться на «до» і «після»… Зараз ми на заході нашої країни, намагаємось допомогти всім тим, хто цього потребує. Спочатку я взагалі не думала про роботу, оскільки завданням №1 було вижити і допомогти вижити іншим. Наразі я в пошуку додаткового заробітку, наша професія зараз не актуальна, а сидіти склавши руки – це не про мене. Я не збираюсь залишати країну, тому що маю можливість допомогти тут і зараз. Тому про перспективи і кар’єру я буду думати після нашої перемоги».


Чоловік Ольги, Сергій Гірман, «Українській сомельє-2020», до війни, як і багато інших сомельє, працював у ресторані.

Сергій Гірман

«Ми всі сподівались, що всього цього нікого не буде. Досі багато хто не вірить, що таке можливе у наш час. Наразі люди не думають про професію. Зараз, в першу чергу, сомельє хочуть, щоб це все закінчилось. Хтось почав вивчати нову професію, почали вдосконалювати та вивчати нові мови, бо зараз не дуже віриться у те, що ресторанний бізнес працюватиме як раніше. На це має піти дуже багато часу. Ресторани будуть працювати на колишньому рівні там, де руйнування не торкнулось міста».


«На жаль, коли ми думали, що часи Covid-19 були найскладнішими для нашої сфери діяльності та для нашої професії – ми помилялись і ніколи не могли собі уявити, що може бути щось гірше, – каже Єгор Бєлов – «Український сомельє-2018», bartender у Intercontinental Kiev. – Під час пандемії ми могли спокійно і ґрунтовно поринути у вивчення будь-якого матеріалу, пов’язаного з винним світом! Могли спілкуватися он-лайн з виноробами та власниками винних господарств, дегустувати їхні вина, перебуваючи вдома, читати різноманітну професійну літературу, творити, надихатися, а також бути у повній безпеці у колі своїх близьких та рідних людей у ​​себе вдома у своєму рідному місті Києві та коханій країні Україні! Але в ніч на 24 лютого 2022 року наше життя повністю перевернулося і змінилося назавжди через напад військ рф на нашу країну!»

Егор Белов

Слова Єгора до сліз пронизливі, він каже про те, про що ми й самі розуміємо: найцінніше, що в нас є, міститься в маленькому рюкзаку, і головне завдання, яке стояло перед кожним з нас – залишитись в живих і опинитися в безпеці.

«Найскладнішими були перші 10 днів, коли навколо було чутно вибухи, польоти ракет, літаків, коли люди не знали, що робити, куди бігти, а в душі та серці були страх-паніка. Далі я почав розуміти, що це надовго, насправді треба щось робити і не сидіти осторонь. І в цій ситуації було вже не важливо, хто ти за фахом і скільки в тебе грошей, треба було об’єднатися і боротись всіма силами за свободу нашої країни!»

Єгор Бєлов

Наразі Єгор Бєлов допомагає збирати речі та гроші волонтерам, знайти та організувати безпечні маршрути для виїзду на захід України та за кордон всім, хто цього потребує. Він зв’язується з людьми з винної сфери, які живуть у Європі, для надання допомоги та подальшого облаштування наших громадян у їхніх країнах та містах. «Ніхто не відмовляв, усі дуже допомагали, хто чим міг. За це їм велика подяка та низький уклін! Коли напружені бої та військові дії переключились з Києва та Київської області на інші міста нашої країни (весь цей час і досі ми з сім’єю знаходимося за 30 км від Києва), тільки тоді почав з’являтися час, який можна присвятити самоосвіті. Спати рано лягати не виходило, внутрішнє хвилювання, переживання, страхи і звуки ракет не залишали голову, вечорами доводилося відволікатись і вчитися, звичайно це було все, що пов’язано з нашою професією. Що б не відбувалось в нашій країні, зараз життя продовжується, і треба думати про завтрашній день, тим більше у нинішніх реаліях далеко не зрозуміло, в якій країні чи місці ми можемо опинитися вже завтра. Я читаю багато винної літератури, дивлюся винні освітні канали. Продовжую вивчати виноробство таких непопулярних для нас країн, як Бельгія, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Естонія, Мексика, Болівія, Японія, Китай, Туніс, Індонезія, Індія, В’єтнам, М’янма, Камбоджа ін. Ви не повірите: там теж роблять вино, а в умовах глобальної зміни клімату та стійкого виноробства, яке, до речі, лежить у технологіях, ще доводиться пристрасно вивчати давно забуті місцеві сорти винограду, нові кроси та гібриди! Багато вин стануть недоступними, тому професіонали та любителі вина шукатимуть їм заміну: спекуляції неминучі. Вина від компаній, які задаються соціальними питаннями, будуть все більше потрібні по всьому світу. Люди хочуть пити хороші вина за розумну ціну від чесних виробників, які дбають про екологію, умови праці, права жінок і расову рівноправність. Ось так і доводиться знаходити сили, бажання та натхнення, щоб далі продовжувати жити та творити! Ми живемо в такий складний час, де все нестабільно та швидко змінюється, світ вже ніколи не буде колишнім, тому необхідно максимально швидко адаптуватись, бути в курсі того, що відбувається, ловити свою можливість та постаратися бути щасливим! P.S. А ще я намагався віддавати шану сортам винограду, які святкували свої дні народження: 13 березня – Рислінг, 14 квітня – Таннат, 17 квітня – Мальбек».

_________________

Так, життя триває, і треба ставити перед собою цілі і рухатися далі. Як це роблять наші українські сомельє. Хтось з них посилено вчиться, готуючись до змін, хтось – поступово повертається до роботи, хтось знайшов притулок в іншій країні, але щодня у снах бачить літак, що прямує додому… Але як би не було – ми обов’язково переможемо, життя налагодиться, і у наших келихах знову заграє сонце. «Що це за вино?», – спитаємо ми у сомельє в ресторані. «Українське», – почуємо відповідь.

Фото: facebook.com, britishbook.ua

Без перебільшення можна сказати, що професія сомельє покликана робити світ кращим. Є фраза, що будь-який поганий день можна виправити однією гарною людиною, напевно йдеться саме про сомельє 🙂 Без сумнівів, хороший сомельє може виправити і поганий день, і поганий настрій, і взагалі – зробити життя трошечки кращим. Але у наше життя увірвалась війна, і це […]

Магічна сімка Nebbiolo Prima 2022: в ракурсі – Barolo, Barbaresco та Roero

Цього року Консорціум Albeisa вивів на подіум зіркові вина своїх регіонів – як прем’єрних, так і ретроспективних вінтажів.


У 2022 році Nebbiolo Prima, що вперше відбулася в 1996-му з ініціативи Консорціума Albeisa задля презентації вин Barolo, Barbaresco та Roero DOCG, проходила в 26-й раз. Дякуючи запрошенню відповідних консорціумів та агенції AB Comunicazione, представникам нашої редакції пощастило долучитися до масштабного тестування (за три дні – понад 300 зразків від 180 виноробів) чергових релізів славетних вин: Barolo DOCG 2018 і Riserva 2016, Barbaresco DOCG 2019 і Riserva 2017, а також Roero  DOCG 2019 та Riserva 2018. І, як вишенька на торті, – ретроспектива Barolo DOCG 2008 / 2006 Riserva, Barbaresco DOCG 2009 Riserva, Roero  DOCG 2008 Riserva.

Nebbiolo Prima 2022

Насамперед висловлюємо подяку організаторам за запрошення та перепрошуємо за затримку з виходом матеріалу, викликану початком війни в Україні, що змусило журналістів Drinks+ покинути свої домівки, а заразом і робочі місця. По суті, Nebbiolo Prima стала останнім нашим довоєнним івентом, останньою вагомою подією мирних часів…

Nebbiolo Prima 2022

І насправді ця прем’єра, що зібрала винних журналістів з усіх куточків світу, була надзвичайно дружньою й душевною. Щовечора, після напруженого дня ритмічних сліпих дегустацій, міжнародна журналістська спільнота збиралася в холі готелю на зустрічі в приватній обстановці з виноробами П’ємонту, науковцями, енологами, ампелографами тощо. На цих винних «вечорницях» тактично головувала, піклуючись про кожного запрошеного гостя, Марина Маркаріно (Marina Marcarino), президент Консорціуму Albeisa. А згодом слідували гастрономічні вечері із зірковими винами Ланге, ще й артистично приправлені виступами зірок славетної італійської опери, що неабияк прикрашало наше цілодобове перебування в готелі міста Альба, обумовлене тодішніми пандемічними обмеженнями.

І сьогодні, крізь призму нав’язаної нам війни, та прем’єра вин згадується з особливим почуттям ностальгії за мирним життям, де панують дружні дискусії довкола вин.

Щоправда, висока середня якість усіх представлених сетів не викликала серед журналістської спільноти особливих розходжень у враженнях, тож сперечатися не було про що. Загальна думка – не дивлячись на деякі сезонні природні аномалії тих чи інших вінтажів, переважна більшість зразків готові зійти на світовий подіум.

Nebbiolo Prima 2022

Отже, розглянемо прем’єрні винні сети з огляду на природні обставини. Так, вінтажі Barbaresco DOCG 2019 та Roero DOCG 2019 формувалися на всіх ділянках у досить сприятливих умовах, дещо розбурханих затяжними зимовими холодами, піковими температурами середини літа та вересневим градом. Тож збирали Неббіоло 2019 року з майже класичними характеристиками, а оглядачі практично одностайно проголосили вінтаж як «традиційний», позначений гідною якістю, загальною елегантністю на тлі дещо зменшеної кількості. Усі зразки, за дуже рідкісним виключенням, ми оцінили як практично готові до столу. Хоча розквіт більшості з них настане років через п’ять якнайменше.

Щоб адекватно оцінити вінтаж 2018 Barolo DOCG та Roero Riserva DOCG, варто зважити, що рік розпочався затяжними дощами, які сягнули прохолодної весни і тривали аж до початку червня. Але на момент цвітіння погода покращилася і настав період стабільно оптимальної температури, який тривав аж до вересня. Якщо порівнювати Nebbiolo з теруарів Barolo та Roero, то вегетативний період останнього видався коротшим, але на дозріванні ягід це не позначилося. Дещо знизилися обсяги врожаю, але якість лишилася на висоті. При цьому на територіях Бароло та Барбареско підвищилися показники цукру та спостерігалося прискорення фенольного дозрівання. Вінтаж із загальної точки зору демонстрував гарний баланс кислотності, з деякими відхиленнями у винах Roero. В цілому – суцільна територіальна ідентичність, схильність до тривалої витримки.

Nebbiolo Prima 2022

Вінтаж 2017 на прем’єрі був представлений Barbaresco Riserva DOCG. Після м’якої зими П’ємонт зазнав раптових морозів у квітні, а потім – літньої спеки. Наслідків винороби Ланге очікували жахливих, але, як показують попередні дегустації, вінтаж Неббіоло з району Барбареско виявився несподівано потенційним. Весняні морози могли завдати шкоди раннім брунькам винограду, але пройшли долинами, оминувши більшу частину схилів. Літня спека позбавила місцевих виноградарів необхідності вдаватися до зайвих обробок лоз, а ідеальні температури початку осені забезпечили повільне дозрівання ягід і досить гармонійний баланс Barbaresco Riserva, схильність до тривалої витримки.

Nebbiolo Prima 2022

Вінтаж 2016 на попередньому перегляді було представлено Barolo Riserva DOCG. І тут варто пригадати, що сорт Неббіоло вимагає найдовшого вегетаційного циклу – і 2016-й рік відповідав цій вимозі якнайкраще. З другої половини зими погода видалася м’яка, з невеликою кількістю опадів, але дощило аж до кінця березня, що забезпечило гарне зволоження землі.  Невисокі весняні температури стали перевагою, завдяки чому вдалося уникнути захворювань лози. Літо було врівноваженим, а початок осені – комфортним для визрівання ягід, що дало здоровий і якісний урожай з гармонічним балансом. Прем’єра 2022 року Barolo Riserva 2016 продемонструвала приємну середню якість і помітну свіжість. Якщо дозволити собі узагальнення, то органолептичний профіль представлених зразків відповідав моєму уявленню щодо типового Barolo.

В межах сета панує гармонія, ми побачили вина з бездоганним балансом між структурою та кислотністю, в них вочевидь – проєкція на вищий щабель елегантності та преміальності. Якщо вдаватися в природні обставини, за яких формувався представлений журналістському зібранню вінтаж, то слід зазначити, що врожай видався щедрим, що дав чудові вина, в тому числі екстраординарного класу. Букет зазвичай демонстрував багатство палітри, а смак відзначався соковитістю, ефектними танінами. Зрозуміло, кожен зразок виявляв власні нюанси.

Nebbiolo Prima 2022

Дегустаційні замітки

День перший.

Barbaresco DOCG 2019

На мій погляд,  особливо принадними виглядали на прем’єрі вина наступних виробників.

 1. Luidgi Diordano. Аромат легкий, фруктовий, смак досить збалансований, з відтінком дубильних речовин, легка, гармонійна солодкість, що не затьмарює свіжість, цілком готове.
 1. Moccagatta. Парфумний перший ніс, ледь відчутні ноти фрезії, далі в букеті з’являються тютюнове листя та тони деревини. Тіло легке, дубильні речовини відчутні, смак терпкуватий з відтінком бальзаміко, з гарним потенціалом.
 2. Cascina Morassino. У ароматі літня жимолость, червоні фрукти, тіло легке, дубильні речовини свіжі, але все ще не цілком зрілі. Може вийти дуже гарне «жіноче» вино. Для сильних та стильних жінок)).
 3. Cortese Guseppe. Вже гарно розкривається в ароматі, домінують свіжі червоні фрукти, досить доброзичливі таніни. Умовно готовий.
 4. Саscina Luisin. Червоні плоди та ягоди, цитронні ноти та свіжість, соковитість в ароматі та смаку, домінує відтінок стиглої малини. Пружне тіло.
 5. Musso. Ошатний гранатовий колір, червона слива в ароматі, злегка відчутний джем, приємний, віддалений відтінок чорносливу, дубильні речовини ще молоді, але цілком готове до столу.
 6. Poderi Colla. Перший ніс – тваринні ноти, але віддалені, не дратівливі, дубильні речовини відчутні, смак збалансований, краще почекати ще рік до вживання, чудовий потенціал.
 7. Giacosa Fratelli. Мінеральність та фрукти в ароматі, чарівний смак зі збалансованою солодкістю. Злегка в’яжучі таніни, але виховані, слухняні. Гарне вино!
 8. Adriano Marco e Vittorio. Медова легка солодкість в ароматі навіює чарівні спогади про літній сад, осипаний соковитими червоними ягодами. У другому носі відчуваються трав’янисті тони, віддалений аромат жимолості, смак трохи терпкий. Рекомендую почекати, щоб вживати це чудове вино в повному розквіті.
 9. Cascina Vano. Приємне поєднання ароматів делікатної лайки та фруктів. Збалансовано по кислотності, благородна солодкість пробивається через молоді дубильні речовини. Дуже потенційно!
 10. Pietro Rinaldi. Серед кошика стиглих фруктів пробивається тютюнове листя, додаючи букету самобутності, у смаку – ледве відчутна тактична джемовість, тіло шовковисте, дубильні речовини майже згладжені, але все одно я б ще почекала рік-другий.
 11. Cecilia Monte. Аромат барбариски, у смаку – фруктовість та свіжість, вино на зльоті, з відмінним потенціалом, у посмаку легкі таніни, показана витримка пару років задля вступу в доросле життя.
 12. Paitin. Яскрава фруктовість, такий собі вишневий садок, зі світлим, але ошатним кольором молодого гранату, на смак досить щільне, гарно сформоване, але дубильні речовини даються взнаки.
 13. Ca’ del Baio. Вино цілком готове до споживання, дубильні речовини вгамовані, лише трохи відчутний віддалений, цілком приємний слід, вино свіже, кислотність висока, але стримана, аромат – червона стигла слива, трохи джему. Гарне вино.

Roero 2019

 1. Cascina Lanzarotti. Аромат фруктовий з віддаленою жасминовою нотою. Смак свіжий, чудовий, з легким втручанням танінів – буквально через рік чудове вино.
 2. Deltetto. В ароматі фруктовий приварений мікс з акцентом на суху грушу. Смак свіжий, фруктовий, таніни згладжені, округлі. Готове для вживання вино.
 3. Socré. Приємний багатоскладовий аромат, елегантний, розгорнутий в розкішний мульти-шлейф з ледве впізнаваними тваринними тонами, згодом переважає жасмин. Таніни дозрілі, округлі.
 4. Punset. Видатний зразок, розкішний, пошарово розквітаючий аромат. Трав’яні та бальзамічні ноти, соковита темна вишня, відтінена шоколадом, пелюстками зів’ялої троянди, смак тонкий, елегантний, дубильні речовини вже м’які, слухняні.
 5. Mustela di Iuorio Giuliano. Букет з відтінком бальзаміко, трав, наче для вермута, гарне та елегантне тіло, майже зрілі дубильні речовини, смак складний, також з великим потенціалом.

Nebbiolo Prima 2022

День другий.

Barolo 2018

 1. Marengo Mario. Аромат коштовних шкіряних аксесуарів, з делікатною нотою тютюну. Смак типовий, гармонійний, з очевидними дубильними речовинами. Великий потенціал.
 2. Voerzio Martini. Складний благородний аромат, глибокий елегантний колір. Смак свіжий, з гарним балансом, починає округлюватися, але таніни молоді.
 3. Aurelio Settimo. Елегантне, чудово розвинуте вино, але все ще в процесі дорослішання. Аромат цікавий, з третинними нотами солоного бризу з узбережжя.
 4. Dosio Vigneti. Складний аромат, елегантні, легкі нотки морського вітру, смак з відмінним балансом кислотності, таніни відчутні, але помірні. Вино перебувало в пляшці, і це дається взнаки.
 5. Diego e Damiano Barale. Благородний аромат бароло, легкі відтінки варення, які перетікають в потужний шлейф благородної шкіри, м’який і округлий в цілому. Смак гармонійний, типовий для бароло, хоча посмак досить короткий і таніни все ще дратівливі.
 6. Roberto Sarotto Az. Agr. Приємний складний аромат шкіри, тютюну, з віддаленою нотою спецій, зокрема перцю. Спеції відчуваються і у смаку, таніни виховані. Це дуже потенційне, гарне вино.
 7. Diego Morra. Експресивний аромат, уособлює найкращий взірець бароло: шкіра, тютюн, віддалено – солодкий аромат приварених вершків з шоколадом, смак приємний, свіжість, дубильні речовини помітні.

Nebbiolo Prima 2022

День третій.

Бароло DOCG 2018

 1. Anna Maria Abbona. Чудовий свіжий аромат бароло, коштовна, тонка шкіра в міксі з фруктовим букетом, врівноважений смак, гармонійний баланс кислотності. Дещо жваві таніни, але умовно готове.
 2. Agricola Gian Piero Marrone. Виразний аромат коштовної шкіри, смак елегантний, але виразний, таніни впорядковані.
 3. Podere Ruggeri Corsini. Глибокий колір гранату, літній аромат червоних фруктів, але стриманий, врівноважений, смак з легкою терпкістю.
 4. Barale Fratelli. Гарний, гідний аромат, в «чоловічому» стилі, тонка шкіра та вишнева кісточка, смак з виразним акцентом соковитої темної вишні, згладжені, але відчутні таніни.
 5. Costa di Bussia Tenuta Arnulfo. Гарний ошатний колір. Пробивається аромат нічної квітки, приємний смак, де поки перемагають таніни.
 6. Parusso (Mosconi). Яскравий аромат з віддаленою нотою екзотичного фрукту на тлі типових баролівських тонів. Відчутна ідентичність і в смаку, ще молоді таніни. Потенційне.
 7. Parusso (Perarmando). Складний ошатний аромат, з акцентом плоду пасіфлори, досить стійкий. Можливо, нетипово, але привабливо. На жаль, дещо перемагає кислотність у смаку, а таніни бравурні, хоча й обіцяють невдовзі заспокоїтися. Залегке, на мій погляд, тіло. Втім, з часом може дати цікавий результат.
 8. Principiano Giuseppe e Francesco. Вже стиглий сформований аромат, гарний баланс смаку, таніни ще молоді. Можна говорити про гарну перспективу в елегантному стилі.
 9. Giovanni Rosso. Ягідна нота в ароматі, м’який смак з гармонійною кислотністю, дещо юні таніни. Мабуть, ще рік-два до приємного вживання.
 10. Revello Fratelli. Червона слива в ароматі, приємний смак, округлий, грайливі та ще жваві таніни. Буде з часом видатне вино, як на мене.
 11. Boasso Franco. Гарний, ошатний глибокий колір темного гранату. Сформоване тіло. Перший ніс – пектусин. Трохи спіртуозний, смак приємний, сливовий, молоді таніни скриплять.
 12. Pira Luigi. Аромат виразний теплий. Тютюновий лист віддалено. Смак фруктовий, виразний, з нотою сухофруктів.
 13. Giovanni Rosso. Аромат типовий, стрункий, смак гармонійний з гарним балансом кислотності. Таніни молоді, але потенційно дуже гарне вино!

Nebbiolo Prima 2022

День третій. Ретроспектива

Ретроспективна дегустація видалася ефектною і щедрою: 47 зразків витриманих вин із зіркових територій Ланге.

Roero DOCG, 2008 Riserva

Malvira. Складний букет витриманого вина, дещо перезрілого, смак гармонійний, вино в розквіті, час пити, не слід чекати далі.

Barbaresco DOCG, 2009 Riserva

 1. Giuseppe Cortese. Аромат стиглих фруктів, зігрітих під сонцем, і травневого жасмину. Смак легкий, свіжий, приємний, фруктовий. Таніни жваві, але виховані.
 2. Grasso Fratelli. Темно-гранатовий колір, складний аромат лакриці, солодких фруктів, злегка спіртуозний, насичений. Смак округлий, з гарним балансом, приємний, терпкуватий.

Barbaresco DOCG, 2007 Riserva

 1. Castello di Neive. Аромат складний, джемовий зі спеціями, тіло сформоване, доросле, смак приємний, виразний, таніни жваві.

Barolo DOCG, 2008 Riserva

 1. Marchesi di Barolo. Колір коштовного каміння, тіло гарне, ароматика складна та елегантна. Смак помірно округлий, приємний, баланс кислотності ідеальний, таніни прудкі, але симпатичні. Посмак тривалий.
 2. Curto Marco. Розкішний аромат, характерний для бароло, складний, гарний. Прикраса букету – тендітна фіалка. Смак відповідний, приємний, з подовженим посмаком.
 3. Revello Fratelli. Якщо зустрінете це вино, раджу придбати, не вагаючись. Справжній шедевр! Складний, могутній букет, нагадує картини старих італійських майстрів: ті самі темні, глибокі фарби і тони. Гама коштовних спецій, сандалу, смак округлений, м’який, складний, з виразним посмаком.
 4. Mauro Molino. Дружній аромат з типовими тонами дорослого бароло – обробленої шкіри, троянди, згодом – лакриці, тютюнового листя. Смак гідний, таніни жваві, вино в розквіті.
 5. Silvano Bolmida. Складний розкішний аромат, джемові ноти, спеції. Смак свіжий, приємний, злегка терпкуватий, з відчутною нотою високоякісного шоколаду, довгий посмак.
 6. Agricola Marrone. Глибокий, ошатний колір королівської мантії. Доросле тіло, з оксамитовим майвом, смак складний з відчутним фруктовим акцентом, неначе куштуєш соковиті заспиртовані фрукти, в чорному преміальному шоколаді. Приємний округлий смак. Чудове вино!

День четвертий.

Barolo Riserva DOCG 2016

Останній день було присвячено вину-кульмінації будь-якого заходу П’ємонта – Бароло вдалого вінтажу 2016.

288 біс. Virna Borgogno. Аромат виразний, складний, гармонійний. Перший ніс – шкіра, легкі фруктові ноти.   Смак свіжий, гармонійний зі жвавими, але гарними танінами.

 1. Brezza Giacomo e Figli. Проступають ноти червоних ягід, потім шкіра, кавове зерно якісного обсмажування. Смак дещо терпкий, баланс кислотності гарний.
 2. Cavallotto. Виразний, напрочуд гарний аромат, складний: тонка шкіра, спеції, легкі ноти весняного жасмину. Смак округлий, свіжий, дещо терпкуватий, але дуже гідний зразок.
 3. Giacosa Fratelli. Яскравий зразок, вартий уваги знавців. Виразний, складний, розкішний аромат прославленого бароло. Ожинові ноти в першому носі відтіняються тонкою, гарно обробленою шкірою, другий – солодкі фруктові ноти. Дуже зріле, але свіже вино. Смак також виразний, свіжий, з відчутним посмаком.
 4. Cascina del Monastero. Складний виразний аромат гарної шкіри, чорноплідної рябини. Смак її ж. Посмак тривалий, приємний.
 5. Aurelio Settimo. Дуже ошатний аромат з відтінками ягід у першому носі, потім шкіра, тютюновий лист. Смак чудовий, збалансований, відчутні жваві таніни.
 6. Cascina Sot. Аромат типовий, ошатний, тіло доросле, гарне, колір стиглого гранату. Смак збалансований.
 7. Livia Fontana. Дуже теплий, виразний аромат, складний та заспокійливий: червоні літні фрукти, спеції, відтінок шкіри. Смак також виразний, збалансований, зі свіжим, дещо терпким посмаком.
 8. Costa di Bussia Tenuta Arnulfo.Чи не найкращий зразок в сьогоднішньому сеті за ароматом. Коштовні спеції, шкіра, солодка ожина – все в складному, різнобарвному, але гармонійному букеті. Вишукане вино для особливих подій. Колір відповідний: глибокий гранатовий з грайливими відблисками, тіло гарне, сформоване. Смак виразний, округлий, свіжий. Відчутні таніни.
 9. Sara Vezza. Глибокий теплий ошатний аромат чорного шоколаду, спецій, чорносливу в шоколаді. В подальшій перспективі приварені ягоди та легкий відтінок лісових грибів. Смак збалансований, приємний, свіжий. Посмак дещо трав’яний.
 10. Famiglia Anselma. Перший ніс: тваринні тони, але приємні, гарне та гідне вино. Потім тонкі спеції. Смак виразний, фруктовий, ледь терпкуватий.
 11. Schiavenza. Перший ніс дещо парфюмний, чоловічий: сандал, спеції. В смаку вчуваються таніни – але вже стиглі та гладкі.
 12. Paolo Manzone. Стиглий, приємний аромат з солодкою легкою фруктовою нотою, трохи спецій. Смак свіжий, фруктовий, приємний. Таніни трохи жвавіші, ніж хотілося б.
 13. Palladino. Яскравий зразок в усіх відношеннях. Перший ніс ягідний, згодом шкіра. Таніни відчутні, але помірні.

Досьє D+

Albeisa – унікальна, з нашої точки зору, асоціація, яка стала консорціумом у 2020 році. Вона виникла як засіб просування території та вин Ланге дуже специфічним шляхом: маркетинговим флагманом та символом Albeisa  є характерна пляшка зі специфічним абрисом та високим рівнем естетики. Ця пляшка забезпечує  ідентичність вин певних територій. Історія її створення сягає 18 століття, коли виробники вина довкола міста Альба забажали мати унікальну тару для своїх вин, на кшталт відомих пляшок для Бордо і Бургундії. Їхній амбітний задум був довірений майстрам-склодувам, які створили форму з миттєво впізнаваним контуром плечей. Пляшки виготовлялися суворо вручну, і одразу стали елегантною прикрасою на столах знаті. Згодом їхня популярність впала, але у 1973 році, завдяки колективній мрії 16 виробників з району Альба та у відповідь на ідеї Ренато Ратті (Renato Ratti), пляшка Albeisa була відтворена, а її використання врегульоване безпрецедентним статутом, який захищає та визначає використання цієї тари.

Справжньою інновацією, унікальною у своїй категорії, було не відтворення власне старої пляшки, а поєднання  її з територією вирощування винограду. Нова версія пляшки від 1973 року носить назву буквально, як погони, – в чотирьох місцях на плічках.  Associazione dei Produttori dell’Albese захищає право використання, пояснює правила, зокрема для яких сортів винограду та найменувань DOC/DOCG вона може використовуватися. З 2007 року пляшка Albeisa випускається також у полегшеній версії, яка важить приблизно на 30% менше традиційної моделі. Виробники все частіше використовують цю альтернативу, і попит на неї зріс з початкового мільйона пляшок у 2007 році до понад п’яти мільйонів на рік. Ця новація означає зниження споживання енергії та сировини для виробництва пляшки, а також помітне зменшення викидів CO2. Albeisa – це прогресивний та масштабний, відомий на міжнародному рівні  проєкт, що охоплює майстерність виноробів, природні та гастрономічні принади регіонів, збереження навколишнього середовища та справді унікальної енологічної спадщини.  Сьогодні він включає близько 300 виробників, які експортують майже 18 мільйонів пляшок чудових вин любителям вина по всьому світу.

Цього року Консорціум Albeisa вивів на подіум зіркові вина своїх регіонів – як прем’єрних, так і ретроспективних вінтажів.

Italian Taste Summit – нові можливості і перспективи

Впродовж двох днів, 13 і 14 квітня, озеро Гарда знову стало місцем зустрічі винних експертів, байєрів і винних журналістів з усіх куточків Європи, США, Азії та Близького Сходу, які приїхали відкрити для себе нові італійські вина, щоб принести ці відкриття, знання та історії до своїх рідних країн і паралельно зробити свій внесок у створення загального комьюніті. Серед цих представників винного світу була і Вероніка Бусел – керуючий партнер WTA.

Italian Taste Summit

П’ятий Italian Taste Summit було організовано виноробнями Masi Tenuta Canova (Лацизе, Верона) та Le Possessioni Serego Alighieri (Сант’Амброджо ді Вальполлічелла, Верона), які історично мають тісні зв’язки з Гарда та Вальполічелла.

Italian Taste SummitСлід зазначити, що захід Italian Taste Summit закритий для публіки, потрапити на нього можуть  лише оператори ринку і лише за запрошеннями, які були підтверджені заздалегідь. Концепцією та організацією заходу займалася команда італійських та іноземних професіоналів з агенції Wine Global Aspect Miro & Co. під керівництвом провідної персони винного світу Джоанни Міро. Головним партнером Саміту став місцевий банк Crédit Agricole FriulAdria – банківський партнер, що спеціалізується на послугах для ланцюжків постачання вина.

Italian Taste Summit

Під час Italian Taste Summit 2022 найвідоміші національні виробники вина продемонстрували свої найкращі та новітні вина, поділилися яскравими історіями та стратегіями – і все це в прекрасній атмосфері чарівного Serego Alighieri Tenuta, маєтку у Вальполічеллі, що має давні історичні, культурні та виноробні традиції, що нараховують більш ніж 650 років.

Italian Taste Summit

50 найкращих виноробень Італії, серед яких Masi Agricola, Endrizzi, Maeli, Onepiò, Ermacora, Panizzari, Ronco Margherita, Briziarelli та багато інших, у приватній та стильній атмосфері зробили все можливе, щоб продемонструвати свої сильні сторони та майстерність. Виноробні представили на високому рівні свої регіони та терруар. І це саме те, що вони повинні робити, щоб виділитися в конкурентній боротьбі в постпандемічній реальності! Усі ці кроки фіксували медіа, зокрема наші улюбленці –  La La Wine.

Italian Taste Summit

У середу, 13-го квітня, інтенсивний ранок винних дегустацій і семінарів завершився довгоочікуваною вечіркою Bubble Party в Sala Fruttaio, Masi Tenuta Canova. За меню відповідав шеф-кухар Джакомо Саккетто, який очолює свій ресторан La Cru di Grezzana, розташований за двадцять кілометрів від Верони, а свою кухню він визначає як «вишукану, місцеву, реальну». Його любов і повага до регіону та місцевої продукції були високо оцінені, і разом із класичною зіркою Мішлен, шеф-кухар отримав зелену зірку, яку присуджують ресторанам, що приділяють велику увагу екологічності. Джакомо Саккетто – також шеф-кухар ресторану Masi Wine Experience.

Italian Taste Summit

Меню, тісно пов’язане з регіоном і його сировиною, було створено в поєднанні з кожним із 6 вин: Sauvignon Friuli Colli Orientali DOC di Ermacora, Piancastello Brut Riserva Trento DOC Classic Method від Endrizzi, Party Lugana Doc Spumante Extra Dry від Onepiò, Dilì Moscato Giallo Igt Veneto Organic від Maeli, Quaranta Lune VSQ Classic Method Millesimato Extra Brut від Panizzari, а головний шеф-кухар Джакомо Саккетто супроводжував його своєю лекцією. Обід став вінцем гармонії між філософією Саккетто та Галлуцці (Masi) і основоположною ідеєю Italian Taste Summit: «Любов до терруару».

Завершився обід бурхливими аплодисментами гостей на адресу кухаря!

Italian Taste Summit

Після обіду всі гості були розділені на 2 групи, де байєри брали участь в організованих B2B-зустрічах та технічних дегустаціях, а представники винних медіа перейшли до вертикальних дегустацій вин з кращих марочних сортів окремих регіонів та зустрічалися з виробниками. Все це відбувалося в приміщеннях виноробні Serego Alighieri.

Italian Taste Summit

У четвер, 14 квітня, продовжилися B2B-зустрічі та технічні дегустації з гідами винного сектору. Водночас організатори заохочували до діалогу за участі місцевих виробників та всіх зацікавлених сторін, що мало закласти основи для майбутньої співпраці.

Italian Taste Summit

Для Drinks+ та Wine Travel Awards Italian Taste Summit – це подія, наповнена зустрічами, семінарами та дегустаціями, яку ми не могли пропустити, адже це нагода не лише дізнатися про італійське вино та познайомитися з професіоналами, які причетні до його створення, але й знайти нові формати співпраці!

Italian Taste Summit

Під час заходу Вероніка Бусел – керуючий партнер WTA – провела презентацію проєкту Wine Travel Awards та мала розмови з гостями про перспективи винного туризму в постпандемічному світі. Команда WTA готова прийняти на борт нових членів спільноти WTA на другий рік кампанії – 2022-2023!

П’ятий Italian Taste Summit пройшов 13 і 14 квітня на озері Гарда, що знову стало місцем зустрічі винних експертів, байєрів і винних журналістів з усіх куточків Європи, США, Азії та Близького Сходу.

Все буде Україна – та українська кухня!

Церемонія нагородження Wine Travel Awards в Лондоні пройде під диригуванням Юрія Ковриженка.


Під час ювілейної виставки London Wine Fair 2022, 8 червня в Industry Briefing Room (12.30-14.30), відбудеться перша Церемонія вручення нагород переможцям премії Wine Travel Awards. Івент заплановано з тейстингом вин номінантів та партнерів WTA. Кругова дегустація супроводжуватиметься фуршетом-презентацією української кухні від відомого вітчизняного шеф-кухаря, гастродипломата та телеведучого Юрія Ковриженка. Юрій є членом Disciples Escoffier International та володарем премій Global Chef Awards 2017, Ambassador of Taste for Global Gastronomy 2021, 2022; золотої медалі Best of Gastronomy 2021.

Wine Travel Awards

Ім’я Юрія Ковриженка багато років асоціюється з українською кухнею як у нас на батьківщині, так і далеко за її межами. Він є амбасадором української кухні у світі, просуває нашу кухню на офіційних заходах у посольствах, міжнародних форумах, конкурсах, готує для перших осіб держав та політичної еліти. Його авторський молекулярний борщ вразив Michelin Guide. Юрій Ковриженко брав участь у відкритті українських ресторанів у Сеулі та Тбілісі. До речі, освіту відомий шеф здобував у найкращих кулінарних школах Європи: Ecole Ritz Escoffier, Ferrandi Paris, Basque Culinary Center та інших.

Wine Travel Awards

На момент початку воєнної агресії росії проти України Юрій перебував у Лондоні в рамках своєї гастрономічної місії. Наразі він активно займається благодійністю та збирає  кошти для України – провів понад 10 благодійних вечерь, серед яких такі знакові, як обід на 1000 осіб у Grosvenor House JW Marriott та вечеря з Джеймі Олівером (Jamie Oliver). Зауважимо, що під час благодійних вечерь було зібрано £300 000, що підуть на допомогу постраждалим українцям.

Wine Travel Awards

Цікаво, що в гастрономію Юрій Ковриженко прийшов зі світу мистецтва, раніше він створював скульптури: мабуть, саме тому його страви відрізняються особливою естетикою та ретельною увагою до деталей, у чому присутні на Церемонії вручення премії Wine Travel Awards в Лондоні зможуть переконатися на власні очі.

Wine Travel Awards

До речі, іменитий шеф вважає українську кухню однією з найскладніших з точки зору технології приготування. Він шанує домашні традиційні рецепти і водночас шукає сучасні та високі варіації, отже, гостей та учасників Церемонії Wine Travel Awards чекає щось феєричне та най-най українське.

Wine Travel Awards

Бажаючих познайомитися з творчістю шефа Юрія Ковриженка та взяти участь у Церемонії нагородження переможців Wine Travel Awards на London Wine Fair, запрошуємо реєструватися на нашій сторінці у Facebook Events або надіслати запит на contact@winetravelawards.com, щоб отримати офіційне запрошення та пропуск на вхід.

Церемонія нагородження Wine Travel Awards в Лондоні пройде під диригуванням Юрія Ковриженка. Під час ювілейної виставки London Wine Fair 2022, 8 червня в Industry Briefing Room (12.30-14.30), відбудеться перша Церемонія вручення нагород переможцям премії Wine Travel Awards. Івент заплановано з тейстингом вин номінантів та партнерів WTA. Кругова дегустація супроводжуватиметься фуршетом-презентацією української кухні від відомого вітчизняного […]

Підсумки 13-го Concours Mondial du Sauvignon

Комунікаційна медіагрупа Drinks+ отримала запрошення взяти участь у Concours Mondial du Sauvignon ще до 24 лютого 2022 року і, звісно, була рада участі у такій значній винній події та можливості зустрітися з винними професіоналами з усього світу. Але сталося 24 лютого… і український прапор на дегустаційному столі, серед усіх інших міжнародних прапорів, символізував набагато більше, ніж просто країну на винному конкурсі. І ми гордо його несли.


Гордість і репутація вин Совіньон Блан. Значення конкурсу

Совіньон Блан, що входить до ТОП-3 найбільш поширених міжнародних білих сортів винограду в світі, привернув до себе таку велику увагу за останнє десятиліття і настільки завоював визнання винного світу, що винороби з усього світу почали експериментувати набагато більше у своїх підвалах, щоб урізноманітнити пропозиції та задовольнити потреби найвибагливіших споживачів.

Цілями Concours Mondial du Sauvignon є визнання та нагородження вин, виготовлених з винограду сорту Совіньйон Блан, демонстрація різноманітності цього сорту, а також популяризація якості та різноманітності вин з сорту Совіньон та його найвидатніших стилів, їхня популяризація серед споживачів та ринків. Цей конкурс є найбільш великим та найбільш значущим міжнародним конкурсом, повністю присвяченим винам Совіньйон Блан.

Concours Mondial du Sauvignon

У 2022 році у конкурсі взяли участь 1120 вин з 23 країн-виробників, включаючи Францію, Італію, Австрію, Нову Зеландію, Південну Африку та Чилі. Зростання популярності Concours Mondial du Sauvignon у Східній Європі підтверджується збільшенням кількості заявок з Чехії, Румунії, Угорщини та Хорватії.

Concours Mondial du Sauvignon

За останнє десятиліття конкурс проходив у регіонах виробників Совіньон по всій Європі, включаючи Бордо, Турень, Штирію, Руеду та Фріулі. У 2022 році Concours Mondial du Sauvignon відбувся з 17 по 20 березня в Торриш-Ведраш, невеликому красивому містечку, розташованому приблизно за годину на північ від Лісабона. У 2018 році за різноманітність вин цього виноробного регіону Торриш-Ведраш був нагороджений RECEVIN як «Європейське винне місто».

Судді та оцінки Concours Mondial du Sauvignon

Щоб гарантувати неупереджений та збалансований підхід, а також різноманітність знань – процес оцінювання проводили судді вищого класу з понад двадцяти країн, включаючи представника України. До складу журі увійшли MW, виробники, винороби, сомельє, дистриб’ютори, винні автори та журналісти, інфлюєнсери галузі з багатим дегустаційним досвідом.

Сліпі дегустації з понад 80 зразками були розділені між 2 конкурсними днями. Під час дегустацій вина групують з урахуванням походження, категорії, пропорцій купажу та ціни.

Concours Mondial du Sauvignon

Щоб домогтися правильності оцінок та убезпечити споживачів, після конкурсу організатори проводять перевірку переможців шляхом порівняння обраних продуктів з анонімно придбаними зразками з тієї ж партії.

Цього року за допомогою новітніх технологій усі оцінки були подані в цифровому форматі, кожен суддя мав гаджет – оціночний планшет з заздалегідь встановленими характеристиками вина, а також вільну форму для обґрунтування особистої оцінки судді. Кожна група суддів мала свого керівника для обговорення можливих сумнівів та досягнення спільного розуміння того, чи варте конкретне вино особливого визнання.

Медалі та визнання

Головними показниками успіху на конкурсі стали золоті та срібні медалі в окремих категоріях. Крім того, журі присудило спеціальні нагороди зразкам, які отримали найвищі бали в спеціальних категоріях, таких як Sauvignon Blend, Sweet Sauvignon, Oaked Sauvignon, Best Sauvignon in the Competition.

Concours Mondial du Sauvignon

Рейтинг медалей у 2022 році: цьогоріч лідером стала Франція з 143 медалями, а найбільш нагородженим регіоном – Долина Луари, зі 100 медалями. Далі йде Австрія з 75 медалями (варто відзначити, що 39 золотих і 32 срібнні медалі, а також 2 спеціальні нагороди отримали вина зі Штирії). Третьою найбільш визнаною винною країною на конкурсі стала Італія з 31 медаллю.

Concours Mondial du Sauvignon

Понад 96% австрійських вин у конкурсі були зі Штирії, регіона-виробника Совіньон, який за останні кілька років отримує все більше світового визнання. І навіть незважаючи на те, що дегустації проводилися наосліп, незабаром, коли з’явилися результати, я зрозуміла, що найвищі виставлені мною бали були саме винам, виробленим у Штирії.

Австрійські відкриття

Спробувавши наосліп стільки зразків Совіньйон Блан, я переконалася в правильності ідеї про великий терруар, особливо для цього сорту винограду – безперечно, це австрійський регіон Штаєрмарк. Совіньйон Блан – це одна з «фірмових страв» Штаєрмарку, де вина часто демонструють свіжість, потужність, гарний баланс, об’єм, пряну або солону мінеральність, аромат стиглих фруктів і, перш за все, хороший потенціал витримки.

Штаєрмарк (Steiermark), відомий англійською мовою як Styria, знаходиться у південно-східній та центральній Австрії, межує зі Словенією на півдні та Bundesländer Kärnten (Каринтія) на півдні, Зальцбургом на заході, Oberösterreich і Niederösterreich (Верхня та Нижня Австрія) на півдні і Бургенландом на сході.

Concours Mondial du Sauvignon

Штирія зібрала також найбільше нагород в категорії «Дуб» – 42 (причому майже 60% відзначених вин Штирії були дубовими), а також нагороду Revelation Oaked Sauvignon 2022 року, присуджений Peter Skoff Sauvignon blanc Ried Kranachberg Reserve 2015.

Вина світового класу з сорту Совіньйон Блан виготовляють в усіх 3 виноробних регіонах Штирії з позначкою DAC (Districtus Austriae Controllatus). Коли так багато провідних виноробів зосереджуються на одному сорті, успіх неминучий. Слід зазначити, що терруар виноробного регіону Штирії призначений саме для цього сорту, а варіанти Styrian Sauvignon Blanc, витримані в дубі, були особливо успішними на Concours Mondial Sauvignon.

Concours Mondial du Sauvignon

Вина Штирії відіграють важливу роль на світовій арені Совіньон, вони регулярно представлені на великих конкурсах, в тому числі, таких як Concours Mondial Sauvignon. Деякі з найшановніших світових експертів з вина включили Совіньон Блан зі Штирії до переліку найкращих сухих білих вин у світі.

Програма

Крім двох днів офіційних дегустацій, члени журі відвідали майстер-клас із Совіньон Блан та майстер-клас з регіональних вин приймаючого міста. Якщо ви опинитесь тут, знайдіть час, щоб відвідати 4 місцеві виноробні з об’єктами винного туризму: Adega Mãe, Quinta de Almiara, Quinta da Boa Esperança та Quinta da Folgorosa. Всі 4 виноробні показали високу якість гостинності, сервісу та автентичності.

Concours Mondial du Sauvignon

Організатори намагались продемонструвати деякі португальські традиції, використовуючи автентичну музику фаду, смачну місцеву їжу та вина, і все це увінчувала безліч захоплюючих краєвидів: ви мали  можливість безкінечно спостерігати за красою португальської землі, наприклад, медитувати на заході сонця в Санта-Клауса – частині муніципалітету Торриш-Ведраш.

Concours Mondial du Sauvignon

Усі культурні заходи були організовані таким чином, щоб краще пізнати Португалію та налаштувати особливий зв’язок з цією чудовою виноробною країною.

2022 Concours Mondial du Sauvignon Revelations

Одним з ключових спостережень суддів стала безпрецедентно велика кількість дубових Совіньон Блан, що взяли участь у конкурсі цього року: 225, або п’ята частина від загальної кількості заявок. Більшість дубових вин Совіньон походили зі Штирії та Бордо. І вони продемонстрували себе надзвичайно добре, 35% з них отримали медалі.

Підсумки Concours Mondial du Sauvignon 2022:

Dubourdieu Trophy (Best Competing Sauvignon)

Domaine Jean-Christophe Mandard Blanc 2020
Touraine Chenonceaux, Loire Valley, France

Tonnellerie Sylvain Trophy (Oaked Sauvignon Revelation)

Peter Skoff Sauvignon blanc Ried Kranachberg Reserve 2015
Styria, Austria

Sauvignon Blend Revelation

Ktima Biblia Chora White 2021
Mt Panego, Macedonia, Greece

Sweet Sauvignon Revelation

SKALÁK Sauvignon Slámové Víno 2015
Slovacka, Moravia, Czech Republic

Loire Revelation

Caillottes 2020, Joël & Sylvie Cirotte
Sancerre, Loire Valley, France

Austria Revelation

Wruss Sauvignon Blanc Gamlitz DAC 2020
South Styria, Austria

New Zealand Revelation

Saint Clair Wairau Reserve Sauvignon Blanc 2021
Marlborough, South Island, New Zealand

Italy Revelation

Cantina Rauscedo Sauvignon 2020
Venezia Giulia IGT, Friuli Venezia Giulia, Italy

South Africa Revelation

Diemersdal The Journal Sauvignon blanc 2021
Cape Town, Coastal Region, South Africa

Повний перелік результатів тут.

Комунікаційна медіагрупа Drinks+ отримала запрошення взяти участь у Concours Mondial du Sauvignon ще до 24 лютого 2022 року і, звісно, була рада участі у такій значній винній події та можливості зустрітися з винними професіоналами з усього світу. Але сталося 24 лютого… і український прапор на дегустаційному столі, серед усіх інших міжнародних прапорів, символізував набагато більше, […]

X
Украина