Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

вінтаж 2023 року в Австрії

Успіх і виклики: вінтаж 2023 року в Австрії

02.03.2024, Новини

Через несприятливі погодні умови врожай винограду 2023 року в Австрії став справжнім випробуванням для місцевих виноробів. Період посухи, рясні дощі та сильні шторми створили серйозні виклики для виноградників, проте, завдяки наполегливості виноробів, урожай був успішно зібраний і приніс вражаючі результати, повідомляє Austrian Wine.


Початкові фази росту винограду відбувалися у відносно сприятливих умовах, проте рясні опади у квітні та травні супроводжувалися втратами врожаю через часті цвітіння та поширення хвороб. Літо принесло спекотні періоди, але на щастя, не було посухи, як у попередні роки. Завдавали шкоди виноградникам грози та град, але серпневі опади сприяли дозріванню винограду перед збором урожаю.

У різних регіонах країни спостерігаються відмінності у характері вин. Наприклад, в Нижній Австрії, Відні та Бургенланді зібрали стиглі ягоди, що відобразилося в потужних, соковитих білих винах з багатим фруктовим ароматом. Але кислотність була дещо нижчою, ніж у попередні роки, а вміст алкоголю – вищим. Очікується, що у цьому вінтажі Grüner Veltliner буде демонструвати сильніші виноградні аромати та нотки фруктів, а не перцеву, тютюнову пряність. Можна очікувати добре збалансовані вина з фруктовими нотками з сортів Рислінг і Піно. Цей урожай дасть ароматичним сортам і австрійському винограду ще одну можливість продемонструвати свої унікальні сортові характеристики.

У Штайєрмарку, де не бракувало дощу, результатом стали прохолодні, елегантні та свіжі білі вина з насиченим смаком та помірним вмістом алкоголю. Совіньйон Блан і Гельбер Мускателлер відрізняються виразною пікантністю та інтенсивним фруктовим ароматом. Виноградники в теплих регіонах Вулканланда Штайєрмарка та прохолодніших, вкритих виноградом пагорбів Вестштайермарка також дали чудові результати: дивовижні Піно та ніжні, хрусткі Шільхер.

Винороби у регіонах виробництва червоного вина – Нижній Австрії, Карнунтуму та Терменрегіону, а також окремих районів Бургенланду – змогли зібрати цілком стиглий, абсолютно здоровий виноград з високим вмістом цукру та зрілими танінами. Це стосується всіх сортів. Можна очікувати концентровані, але гармонійні, добре структуровані вина, які чітко втримаються на рівні видатних урожаїв 2019 та 2021 років. Австрійські флагманські сорти Блауфренкіш і Цвайгельт вразили так само, як і французькі сорти. Фахівці прогнозують, що червоні вина цих трьох чудових урожаїв у майбутньому будуть часто порівнювати одне з одним.

Ранні заморозки на початку грудня в Нижній Австрії та Бургенланді також дозволили зібрати значний обсяг високоякісного Eiswein. Завдяки особливо ранньому збору врожаю цього сорту, вина повинні характеризуватися чіткими фруктовими ароматами та сильною вібрацією. Крім того, чиста бактерія Botrytis, що виникла відносно пізно, забезпечила високоякісні десертні вина з чудовою кислотною основою.

В той же час молоді виноробні регіони Верхньої Австрії можуть похвалитися своїм найкращим урожаєм на сьогоднішній день із винятково стиглими та ароматними винами. У Кернтії (Каринтія) очікуються більш легкі міцні вина з гарною сортовою властивістю.

Тіроль (Тіроль) і Форарльберг також очікують стиглі, насичені та гармонійні вина, хоча і в менших обсягах, через весняні дощі та літню посуху. Ці умови негативно вплинули на врожайність. Але менші обсяги означають можливість досягти дуже високого рівня цукру та відповідного вмісту алкоголю.

Урожай 2023 року в Австрії, незважаючи на виклики погодних умов, продемонстрував високий рівень майстерності та наполегливості виноробів. Вражаючі білі та червоні вина, а також високоякісні десертні вина, засвідчили багатство сортів і унікальність теруару Австрії, зробивши цей урожай вартим уваги шанувальників винного мистецтва.

Фото: © Austrian Wine

X
Украина