Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Дари фракійських лоз у Києві

21 травня болгарська асоціація виноробства та експорту (BWEA) провела у Києві бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина». На захід, де відбулася дегустація болгарських вин, були запрошені представники винної галузі України та спеціалізованих медіа.


Три роки тому BWEA запустила масштабний проєкт з просування болгарського вина в Україні. З тих пір було проведено низку заходів, які знайомили українських споживачів з винами Болгарії. Завдяки зусиллям голові BWEA Галині Ніфору, амбасадорки болгарських вин Анастасії Сидоренко та Дмитра Сидоренка, засновника та першого президента Асоціації сомельє України, відбувся нинішній бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина». А як саме вина з Фракійської долини з Болгарії досягли міжнародної популярності читайте тут.

Тож під супровід класичної музики дуету KBA ensemble (Катерина Бойчук, Ольга Шадріна-Личак) на камерній дружній зустрічі дегустували вина від  Katarzyna Estate, Aya Estate Vineyards, Minkov Brothers Wine Cellar та Bononia estate, а також слухали лекцію від Анастасії Сидоренко та Дмитра Сидоренка.

Виноробство на землях сучасної Болгарії нараховує 6 тисяч років. Саме тут, у  Стародавній Фракії виник культ бога вина Діоніса. Для фракійців вино було священним елементом релігійної практики. До наших часів збереглися витвори мистецтва з болгарського золота та срібла, які зображують ритуальне винопиття. Стародавні письменники описують фракійські вина як густі, солодкі та ароматні. Вважається, що деякі з найпопулярніших лоз – Памід, Червоний Міскет, Дім’ят, Гамза, Мавруд та Широколистий Мельник – культивували ще за часів фракійців!

Дмитро Сидоренко докладно розповів про сорти винограду, що вирощують на сонячних землях Болгарії, де 55% виноградників займають червоні і 43% – білі сорти. Також познайомив з найвідомішими титулованими виробниками болгарського вина, як от Bononia estate – одна з найстаріших виноробень Болгарії в 1895 році в Кошаві. Орієнтуючись на якість, компанія інвестувала у виноградники, сучасне обладнання та готельний комплекс, забезпечує контроль якості вина та покращує болгарський винний туризм.

Katarzyna Estate, що знаходиться в одному з найстаріших Болгарських виноробних регіонів – Фракійській низині, і втілює багату спадщину, засновану на стародавніх фракійських виноробних традиціях. Тут вирощують різні сорти винограду, міжнародні та автохтонний болгарський виноград. А у 2023 році «Катаржина Естейт» відкрила п’ятизірковий винний готель L’Ambassade de Katarzyna. Він прийматиме Балканський міжнародний конкурс вин у 2024 році.

Zlaten Rozhen Winery розташована в долині річки Струма, на південному заході Болгарії, яка відома своїм теплим кліматом та невисокими, скелястими пагорбами, вирощує Мерло, Каберне, Сіра, Мельник 55, Мельник, Рубін. Виноробня має повністю замкнутий цикл виноробства з сучасним обладнанням і переробляє понад 150 тонн винограду на рік. Також зустрічає гостей у тризірковому бутик-готелі, розташованому поблизу Роженського монастиря, та пропонує досвід винного туризму.

Aya Estate Vineyards розташована у долині річки Струма, на вершині мальовничого пагорба. Має понад 80 років досвіду  виноробства. «Aя Естейт» підтримує біорізноманіття виноградників та дотримується біодинамічних практик. Також виноробня надає перевагу гравітації та мінімальному втручанню, спеціалізуються на сорті Широколистий Мельник, PDO. А ще тут пропонують номери преміум-класу з приголомшливими панорамними краєвидами.

Minkov Brothers Wine Cellar знаходиться у Північний частині Фракійської низовини. Побудований там, де колись процвітали найстаріші виноградники Карнобатської долини. Льох може похвалитися двома музейними зонами, що демонструють сімейну спадщину та історію виноробства регіону. Палітра традиційних і сучасних сортів винограду, включає вина з автохтонних та міжнародних сортів.

Тож що саме дегуствуали…

Від Bononia estate з регіону Долина Дунаю, Gomotartzi, Sauvignon Blanc 2022, збалансоване та м’яке вино з соковитим ароматом стиглих жовтих яблук, свіжого імбиру та лайму.  Елегантний, свіжий і м’який смак порічок, надає приємну м’якість посмаку. Рекомендують вживати як аперитив, поєднуючи з канапе з слабо солоним лососем. Або салатом зі свіжих овочів зі шматочками філе курки на грилі. Також гарно смакуватиме з річковою, карпатською форелью, запеченою з овочами та рисом. Вино отримало нагороди від Balkan International Wine Competition 2020 – СРІБЛО, урожай 2019.

Gomotartzi, Syrah & Cabernet Franc, 2022 з Долина Дунаю. Це соковите та елегантне вино зі складним кольором стиглої ожини, насиченого мокко та елегантним ароматом димних акордів, коли пасічник збирає мед. Смаки лісових червоних ягід, додають глибини та стабільності фінішу. Рекомендують поєднувати з витриманою Гаудою, Хамоном, кроликом запеченим з овочами.

Від Katarzyna Estate з регіону Фракійська низина, Mezzek, Sauvignong Blanc & Pinot Gris, 2023. Насичений колір стиглої конюшини, з легким відтинком весняних трав. Аромат свіжих цитрусових та білих фруктів. Тонкий, елегантний смак порічок та агрусу, з приємною свіжістю та відчуттям об’єму. Рекомендують поєднувати з салатом зі свіжих овочів та шматочками лосося на грилі. Філе сібаса, запеченого в солі з прованськими травами.

Cheval de Katarzyna, Mavrud 2022. Яскравий, іскристий рубіново-червоний колір.
Аромат – мікс прянощів, червоних ягід з відтінками «шляхетної» шкіри. Смак пестить піднебіння своєю м’якістю, солодкістю, елегантністю та вишуканим об’ємом суміші лісових ягід. Фініш тонкий і стійкий з довгим посмаком. Рекомендують поєднувати з особуко або різотто з білими грибами та трюфелем. Нагороди: Balkans International Wine Competition 2018 – CРІБЛО, урожай 2016.

Zlaten Rozhen Winery з регіону Долина Струми (Санданський), Sauvignon Blanc & Sandanski misket 2023. Блискучий світло-жовтий колір зі смарагдовими вкрапленнями. Інтенсивний аромат цитрусових та білих квітів. Смак добре збалансований хрусткою свіжістю аґрусу, доповнений цитрусовими нотками кумкавату. Рекомендують поєднувати з салатом зі свіжих овочів та шматочками філе індички, смаженого у соусі карі. Філе сібаса, запеченого в солі з прованськими травами. Філе тріски, смажене на грилі, на подушці зі шпинату.

41 Parallel, Syrah 2022. Насичений, темно-рубіновий колір. Аромат ягоди, ожина, чорниця та малина в поєднанні з відтінком прянощів, в яких відчувається аромат білого перцю. Ягоди надають вину неповторний смак. Посмак солодкуватий та соковитий, тривалий з фруктовим фінішем. Рекомендують поєднувати з каре ягня.

Aya Estate Vineyards з регіону Фракійська низина, Colorito, Marsanne, Roussane, Viognier 2022. Вино блідо-жовто-солом’яного кольору з зеленими відтінками. Спочатку аромат розкривається в квітковій гамі смаків, за якою слідують ноти нектарину, груші, манго. Смак свіжих фруктів, а приємний об’єм і щільність ідеально поєднується з його свіжістю. Посмак мінеральний, з відтінками смажених лісових грибів. Рекомендують поєднувати з річковим судаком на грилі, та картоплею запеченою з травами у фользі. Нагороди: Balkans International Wine Competition 2020 – CРІБЛО, Balkans International Wine Competition 2021 – CРІБЛО, Decanter 2020 – БРОНЗА

AYANO, Merlot & Shiroka Melnik 2022. Насичений, блискучий, прозорий, колір стиглої вишні, з рубіновим блиском. Насичений аромат стиглих, лісових червоних ягід. З нотками айви та коробки від кубинських сигар. Смак легкий, лісових ягід, який додається у посмаку ліщиною та лісовими грибами. Щільне, свіже та розвинене вино з довгим потенціалом. Рекомендують поєднувати з  філе міньйон, або медальонами з телятини, з овочами гріль. Як дижестив, буде смакувати з витриманою гаудою, чедером та Грано Падано.

Рекомендаціі D+:

Bononia estate, Gomotartzi, Sauvignon Blanc 2022

Zlaten Rozhen, Winery Sauvignon Blanc & Sandanski misket 2023

Katarzyna Estate, Cheval de Katarzyna, Mavrud 2022

Aya Estate Vineyards AYANO, Merlot & Shiroka Melnik 2022.

Професійна і цікава презентація, вина з історичних фракійських виноградників, дружнє спілкування за вечерею, безумовно сприяли налагодженню ділових контактів. Адже проєкт поставки болгарських вин в Україну був заморожений через війну. Галина Ніфору, керуючий директор Balkans International Wine Competition, медіа-партнером якого виступає Communication Media Group Drinks+, сподівається, що попри всі виклики воєнного часу, він буде втілений в життя.

А українських виноробів болгарські колеги радо запрошують на престижний винний конкурс балканських вин Balkans International Wine Competition.

Фото: Олександр Зубко

21 травня болгарська асоціація виноробства та експорту (BWEA) провела у Києві бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина». На захід, де відбулася дегустація болгарських вин, були запрошені представники винної галузі України та спеціалізованих медіа. Три роки тому BWEA запустила масштабний проєкт з просування болгарського вина в Україні. З тих пір було проведено низку заходів, […]

Табор Іштван: «Я думаю, що настав час дізнатися більше про українські вина. Winelovers Wine Award готова зробити ваші вина більш впізнаваними!»

Drinks+ поспілкувався з Табором Іштваном, виконавчим директором Winelovers Wine Awards. Як і минулого року,  головний редактор Ольга Піневич-Тодорюк запрошена до команди суддів конкурсу, а для українських виноробів організатори нагадують, що участь  безкоштовна. Захід відбудеться у Будапешті 28-30 червня.


Враховуючи всю інформацію, наведену на вашому веб-сайті, чи можете ви особисто визначити особливості Winelovers Wine Awards? Чим він відрізняється від інших міжнародних конкурсів?

Winelovers Wine Awards — це не лише змагання, а широкий проєкт, який включає міжнародний конкурс вин, кілька супутніх подій, пов’язаних з торгівлею, зосереджених на країнах Центрально-Східної Європи, а також онлайн-журнал про вино та соціальні мережі. Ця зосередженість на країнах Центральної та Східної Європи є нашою особливістю, і в майбутньому вона стане все більше втіленою. Скажу відверто: перші два роки у нас були шикарні теми майстер-класів (супутніх заходів конкурсу), і виномани, і члени журі із задоволенням дегустували шампанське чи інші високоповажні вина. На цьогорічному заході майстер-класи представлятимуть лише вина Центрально-Східної Європи, наприклад вина Румунії або місцеві сорти з 10 країн регіону.

Майстер-клас на заході проведе Пьотр П’єтрас MS

Чи є у ваших змагань механізм регулювання кількості наданих медалей? Як це працює на практиці?

Наш конкурс є так званим «англосаксонським», тому ми не обмежуємо кількість медалей для виробників. Вина оцінюються за шкалою в 100 балів, а суддівство приймає рішення на основі незалежної сліпої дегустації та колективного обговорення. Однак оцінювання займає півдня, тому ми включили цей елемент із системи OIV, Internationale de Vin.

Які найбільш значні переваги учасники отримують від вашого конкурсу? Які умови для тих, хто не виграє медалі?

Переможці будуть представлені різними способами: від наших цифрових і друкованих журналів до публікацій у соціальних мережах і подій. Можливо, цифрова публікація є найбільш актуальною для нових виробників: вина, які отримали нагороди, будуть представлені в англомовному цифровому виданні, інформація буде розповсюджена серед понад 4000 ключових міжнародних фахівців, які приймають рішення (імпортери, сомельє, виноторговці та винні письменники).

Що стосується тих, хто не отримав медалі, то вони можуть повчитися на результатах, оскільки журі складається з відомих професіоналів вина з усієї Європи. Чи можете ви згадати якісь конкурси вин, де члени журі представлені перед конкурсом? Є кілька, але не багато. Ми хочемо бути максимально прозорими. На веб-сайті виробники вина можуть побачити, які експерти дегустували їхні вина. Ви винороб, виробляєте рожеве? Цього року Jonas Röjerman MW буде спеціалістом дегустаційного столу рожевих вин. Якщо ваше вино не виграє медаль, ви скажете, що він не досвідчений дегустатор? Чи ви переглянете спосіб виготовлення свого рожевого вина?

Винна карта світу розширюється в останні 10-15 років. Як це впливає на ваше змагання (учасників, суддів)? Які країни, крім Угорщини, представлені серед учасників та членів журі?

Ви маєте рацію: в останньому виданні Всесвітнього атласу вина представлені країни, які раніше не називалися виноробними. З’являється все більше виноробних країн, наприклад, Тайвань – до речі, у нас вже зараз будуть гості з Тайваню, правда, не як члени журі, а як баєри. Ця програма для покупців є новинкою та додатковими можливостями для виробників вина та об’єднань представити свої вина потенційним імпортерам.

Що стосується вашого другого запитання, то частка іноземних експертів значно вища, ніж минулого року.

Цього року у нас 30 іноземних членів журі, серед яких 17 угорців, а наступного року місцевих експертів буде ще менше. Члени журі – представники кількох країн: Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, США, Колумбії, Великобританії, Ірландії, Хорватії, Румунії, Болгарії, Сербії, Словенії, Польщі, Ізраїлю, Італії, Португалії, Іспанії, Нідерландів, Бельгія, Франція, Швейцарія, Німеччина та Австрія.

Ми зробимо цей винний конкурс головним винним конкурсом Центрально-Східної Європи.

У винному середовищі існує певний стереотип: якщо конкурс проводиться в Німеччині/Італії/Франції/Великій Британії, він зосереджений головним чином на покупцях і споживачах цієї країни. Як ви вважаєте, це правда, і які для вас основні «ринки впливу»?

Угорщина не є цільовою країною для більшості інших країн ЦСЄ, оскільки це виноробна країна, а не імпортер вина. Є деякі винятки, наприклад Pannon Borbolt зі значним вибором балканських вин, але більшість угорських покупців і споживачів перебувають на етапі відкриття, коли мова йде, наприклад, про українські вина. Але ми є каталізатором цього процесу – і ми єдині в цій країні з такою місією.

Але що важливіше, наша мета — відкрити ворота в регіон. Ми зобов’язані запрошувати баєрів та інших експертів заходу, виноробів сходу і створювати професійне середовище для зустрічей, смаків, спілкування та ведення бізнесу. Ми шукаємо конкурентну перевагу виноробного регіону Центрально-Східної Європи, аспекти, які можуть зробити цей регіон цікавим для дистриб’юторів і споживачів добре відомих країн-імпортерів вина.

Як, на ваш погляд, складається ситуація з українськими винами? Яким ви бачите їх місце серед інших вин Старого та Нового Світу в рамках Winelovers Wine Awards?

Торік 6 виноробень з України вибороли 3 золоті медалі, 15 срібних і 6 бронзових. Цього року ми прагнемо мати 50+ заявок від 10+ виноробень. Ми йдемо крок за кроком, і я думаю, що настав час світу дізнатися більше про українські вина. Winelovers Wine Award готова зробити ваші вина більш впізнаваними! Вам вирішувати, приєднуватися чи ні.


Українські вина-переможці Winelovers Wine Awards 2023

https://wineloverswineawards.com/2023-results?rendezes=1&best=&year=2023&award=&score=&country=Ukraine&region=&colour=&category=&vintage=&q=&page=0&maxRows=25

Члени журі WWA 2024

https://wineloverswineawards.com/jury

Міжнародні покупці WWA 2024

https://wineloverswineawards.com/buyers

Реєстрація та внесення зразків

https://enter.wineloverswineawards.com

Drinks+ поспілкувався з Табором Іштваном, виконавчим директором Winelovers Wine Awards. Як і минулого року,  головний редактор Ольга Піневич-Тодорюк запрошена до команди суддів конкурсу, а для українських виноробів організатори нагадують, що участь  безкоштовна. Захід відбудеться у Будапешті 28-30 червня. Враховуючи всю інформацію, наведену на вашому веб-сайті, чи можете ви особисто визначити особливості Winelovers Wine Awards? Чим […]

Bottle Collection Initiative сприяла створенню International Reuse Ready Charter

22 травня в останній день London Wine Fair 2024 команда Bottle Collection Initiative оприлюднить свої результати дослідження проведеного на основі минулорічної ініціативи зі збору пляшок на ярмарку. Ініціатива, яку Drinks+ та WTA висвітлював як міжнародний інформаційний партнер,  була результатом співпраці між The Porto Protocol, Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair.


The Porto Protocol, місія якого полягає в стимулюванні кліматичних дій у світі вина, разом із Sustainable Wine Solutions, британськими експертами з багаторазового використання винних пляшок, кинув виклик LWF створити цю ініціативу ще на початку 2023 року. Згодом у звіті було створено заклик до світової виноробної промисловості: кількість вироблених пляшок має зменшитися. «Статут про готовність до повторного використання» розглядатиме пункти дій, які галузь може прийняти. Намір полягав у тому, щоб оцінити можливість багаторазового ланцюжка поставок, і як це втілити в життя.

Початкові висновки були засновані на 20 000 порожніх пляшок, зібраних від експонентів LWF. Повний аудит було проведено на 1017 пляшках з аудитом видалення етикетки на 2000 пляшках. Решта 18 000 пляшок були повторно використані або перероблені компанією Sustainable Wine Solutions, яка імпортує оптом і в пляшках до Великої Британії для розповсюдження на ринку.

Дослідження малює тривожну картину для світової виноробної промисловості: понад 32 мільярди пляшок вина виробляються щорічно, і кожна пляшка виділяє в середньому 600 г CO₂, загальні викиди вуглецю становлять 19,8 мільйонів тонн на рік. Лише Велика Британія споживає в середньому 1,77 мільярда пляшок вина на рік, більшість з яких одноразові.

Оскільки виноробна промисловість переходить до екологічної стійкості, широке впровадження багаторазових винних пляшок стає вирішальним, особливо враховуючи, що на одноразові скляні пляшки припадає 35% вуглецевого сліду, пов’язаного з кожною пляшкою вина. Ця зміна спрямована на суттєве зменшення загального викиду CO₂ в галузі та застосування цілісної циклічної моделі в усьому ланцюжку створення вартості. З іншого боку, багаторазове скло пропонує найбільший потенціал для зменшення впливу на навколишнє середовище: багаторазові скляні пляшки виробляють на 85% менше викидів вуглецю, ніж одноразові аналоги; на 75% менше викидів вуглецю, ніж пластик (PET); і на 57% менше викидів вуглецю, ніж алюмінієві бляшанки. (Zero Waste Europe).

Доброю новиною є те, що напрямок швидко змінюється, і зараз зростає консенсус щодо того, що повторне використання має стати золотим стандартом. Майкл Джаннузі, генеральний директор компанії Verallia (провідного європейського виробника скляних пляшок для індустрії напоїв), позитивно оцінив такі зміни: «Як експерти зі скла, ми не можемо дозволити собі самовдоволення виробництвом матеріалу, який нескінченно переробляється. Це чудова відправна точка для нашої галузі. Але скло є екологічно чистим лише тоді, коли воно використовується повторно, коли і де це можливо, і фактично переробляється». (Verallia white book).

Однак широке різномаїття розмірів і ваги пляшок є суттєвою перешкодою, ускладнюючи масштабованість схем, необхідних для втілення в життя ланцюга поставок повторного використання. За словами Мюріель Шатель з Sustainable Wine Solutions, результати показують «хаос у великих масштабах». У вибірці з 1047 пляшок було 947 різних типів, що відрізнялися за формою, вагою та дизайном. Оскільки лише 7% пляшок однакові, це створює значну проблему для повторного використання. Доброю новиною є те, що 73% пляшок можна використовувати повторно, що дає значні можливості для галузі.

Оскільки такі ключові світові фігури, як Дженсіс Робінсон MW OBE, виступають за легші пляшки та альтернативні формати для повсякденних вин, а молоді покоління дедалі більше вимагають протиударні упаковки, скляна пляшка ризикує втратити свій центральний статус. ПЕТ-пляшки вже все більше присутні на полицях супермаркетів; існує реальний ризик того, що пляшка втратить свій головний статус.

Висновки будуть представлені на центральній сцені London Wine Fair з 12:45 до 13:45 у середу, 22 травня: «Розкриття результатів звіту про відпрацьовані пляшки та представлення проекту «Reuse Ready»», організовані Мюріель Шатель (Sustainable Wine Solutions) і Мартою Мендонса (The Porto Protocol). Розклад сесії на 2024 рік (londonwinefair.com). Партнерство закликатиме зацікавлених сторін галузі до дій у трьох ключових сферах: відкритий лист до виробників скла із закликом прислухатися до глобальної виноробної промисловості, її найбільшого клієнта; посилення корпоративної відповідальності; та створення Міжнародної хартії повторного використання (Reuse Ready International Charter ).

Голова London Wine Fair Ханна Тові зазначила: «Цей звіт надає життєво важливу інформацію для світової виноробної промисловості. Споживання скла в промисловості просто нестабільне, і хоча рішення не прийдуть миттєво, Хартія готовності до повторного використання надає цінний інструмент для виноробів, виробників скла, покупців – усіх у галузі, бажаючих (і здатних) внести зміни».

Адріан Брідж, генеральний директор The Porto Protocol, прокоментував: « Bottle Collection Initiative 2023 на London Wine Fair підкреслюють нагальну потребу в боротьбі зі змінами кліматуу виноробній промисловості. З мільярдами пляшок, що виробляються щорічно, вплив на навколишнє середовище є значним, що підкреслює нагальність екологічних практик. Наше партнерство з Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair демонструє нашу відданість справі сприяння змінам у всій галузі для більш сталого майбутнього. Беручи участь у подібних ініціативах, ми спільно вирішуємо ці виклики та спонукаємо до важливих кліматичних заходів у світі вина»

Мюріель Шатель, керуючий директор Sustainable Wine Solutions, прокоментувала: «Багаторазова пляшка — це срібна куля, яка гарантує, що скляна пляшка збереже свій статус ємності вибору протягом тривалого часу через її низький вплив, а не просто через романтичність і традиції. Ініціативи піонерів підприємництва в усьому світі вже показують, що багаторазовий ланцюжок поставок можливий, але лише співпраця в усій галузі дозволить його масштабувати».

22 травня в останній день London Wine Fair 2024 команда Bottle Collection Initiative оприлюднить свої результати дослідження проведеного на основі минулорічної ініціативи зі збору пляшок на ярмарку. Ініціатива, яку Drinks+ та WTA висвітлював як міжнародний інформаційний партнер,  була результатом співпраці між The Porto Protocol, Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair. The Porto Protocol, місія […]

Ексклюзивне інтерв’ю з Ханною Тові, директором заходів London Wine Fair: Інновації та основні моменти майбутнього LWF

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку інновацій, які підвищать презентаційні можливості цього експохабу та залучать додаткову аудиторію трейдерів з усього світу.


У 2024 році Лондонська виставка, як наймасштабніша подія в сфері торгівлі напоями у Великій Британії, заявляє про цілу низку нових функцій. Назвіть, будь ласка, 3-5 найбільш, на ваш погляд, суттєвих нових опцій для експонентів.

У нас є безліч нових функцій на 2024 рік, а також кілька експонентів, які беруть участь у виставці вперше, тому ярмарок матиме справжнє відчуття «новизни». Однією з найважливіших новинок є Judgement of London. Крім того, у нас є абсолютно нова зона для експонентів: The Discovery Zone, спеціальна секція, яка розміщуватиме безалкогольні та слабоалкогольні напої, зокрема No and Lo. Ще однією новинкою у 2024 році є програма розміщених покупців, яка буде доступна для всіх експонентів і відвідувачів, а також Concierge Service для 50 найкращих покупців Великобританії.

Як відомо, ринок Британії – одна з провідних арен для винних трейдерів, він завжди мав особливі принади для торгівлі вином. І все ж яким чином LWF додатково приваблює провідні торгові компанії? Розкажіть, будь ласка, про мотивацію, послуги. Мабуть не останню роль грає Wine Buyers Awards – що нового в цьому проєкті сталося цього року, як саме працює мотиваційний механізм?

LWF має завидну репутацію події для професіоналів у сфері напоїв з Великої Британії та інших країн. Це базується на трьох ключових елементах: бізнес; освіта; і мережі. Ми є великою платформою для наших експонентів, будь то дистриб’ютори, винні бренди, організації, дистилятори, щоб показати свої портфоліо найкращим покупцям Великобританії від супермаркетів до незалежних продавців і сомельє. Саме цей щасливий шлюб аудиторії наших експонентів і відвідувачів робить LWF такою привабливою пропозицією.

Кого з нових учасників цього року ви хотіли б відмітити особливо – нових, або тих, хто повернувся після перерви?

Кілька провідних агентів, імпортерів і логістичних компаній Великобританії повертаються цього року. Mentzendorff виступить вперше за 12 років і проведе серію майстер-класів, які не можна пропустити. Buckingham Schenk, Freixenet Copestick, Hillebrand Gori UK, Ланчестерські вина, і Origin Wine також повертаються. Ми також вперше приймемо Японію з загальним павільйоном, і у нас будуть присутні чотири китайські виробники.

Вина Південної Африки повернуться з великою дегустацією у вівторок. На дегустації візьмуть участь деякі з найкращих виробників Південної Африки та висвітлять широкий спектр пропонованих вин, від відомих імен, таких як Spier, DGB, Waterkloof і Springfield, до менш відомих виробників і тих, хто шукає представництва. Групи Cap Classique (традиційні ігристі вина Південної Африки) і Stellenbosch Cabernet Collective підкреслюють важливість цих двох категорій для Південної Африки на ринку Великої Британії.

Ми також побачимо багатьох наших давніх учасників на виставці: Hatch Mansfield, Awin Barratt Siegel, Richmond Wine Agencies, Ellis Wines, EWGA, Felix Solis, H2Vin, Marcato Direct, Beyond Wine і Friarwood Fine Wines.

Найважливіше, мабуть, питання організації таких глобальних форумів як LWF – планування зустрічей. Чи є якась статистика, наскільки відвідувачі та учасники використовують надані вами можливості комунікацій через онлайнплатформу? Що в цьому плані ви могли б порадити виробникам вина, які хотіли б мати можливість привернути увагу результативного трейдера/байера тощо?

Наша пошукова база даних продуктів експонентів на виставці, якою керує Bottlebooks, є безцінною для відвідувачів, які бажають створити персоналізовану дегустаційну таблицю, щоб максимізувати свій час на виставці. Це дуже широко використовується, і минулого року ми побачили 7000 унікальних користувачів списку продуктів. Програма розміщених покупців надасть відвідувачам і експонентам доступ до цифрової мережі London Wine Fair та платформи для планування виставок, де вони зможуть бронювати сеанси та запрошувати інших учасників на зустрічі, на основі спеціального пошуку. VIP-покупці спеціально запитували індивідуальні послуги, і це призвело до створення спеціального приміщення для зустрічей «The Hosted Buyers Lounge».

Прошу пояснити детальніше для потенційних користувачів, яким чином планується інтеграція в ваші послуги такого ресурсу як Bottlebooks.

Офіційним цифровим каталогом ярмарку керує Bottlebooks – тепер універсальна платформа для збору даних про вино, яка була запущена з LWF ще в 2016 році. Bottlebooks – це інструмент, який надає винній промисловості одне місце для розміщення та обміну повною інформацією, введеною виробником, про продукт, фотографії, карти, контрольовані за джерелом. Таким чином, це дійсно підвищує рівень довіри LWF для відвідувачів та експонентів.

Мабуть, доцільно напередодні виставки дещо більше розказати про поділ експозиції. Як на мене, особливо привабливо звучать наступні розділи: DRINKS BRITANNIA, ESOTERICA, TRADING FLOOR, WINES UNEARTHED… Що саме знайде там відвідувач, кому вони адресовані?

DRINKS BRITANNIA відзначає наших англійських і валлійських виробників. У нас їхрекордна кількість – 18 зареєстрованих цього року, деякі з яких виставляються під WineGB. ESOTERICA завжди одна з найзавантаженіших рубрик, тут розміщені бутіки, незалежні імпортери, головним чином націлені на преміум-торговлю та незалежних продавців. TRADING FLOOR є головною зоною виставки, де розміщуються великі британські агенти-дистриб’ютори та загальні організації. У WINES UNEARTHED беруть участь іноземні виробники, які шукають британського агента.

DISCOVERY ZONE – пропоную зупинитися на цьому детальніше. Чи відомо вже, які саме стартапи та іноваціні технологію будуть тут представлені?

DISCOVERY ZONE була перенесена в центр виставки. Ідея полягає в тому, що продукти та послуги, розміщені в цій зоні, є справді центром підготовки нашої галузі до майбутнього. Незалежно від того, чи це агентство сталого розвитку, додаток чи логістична компанія.

Чи є нові майданчики або розділи в вашій експозиції цього року, які з’являться вперше? Чим викликана їхня поява?

Уперше у нас є велика кімната для проведення зустрічей. До цього підштовхнула розмова минулого літа з двома ключовими покупцями. Вони пояснили, що зустрічі на стенді часто чудово підходять для дегустації, але іноді їм потрібно більш приватне місце, щоб провести поглиблені зустрічі з постачальниками.

Не можу не спитати про JUDGEMENT OF LONDON – кому саме належала неймовірна ідея відтворити зараз в Лондоні славетну дегустацію в Парижі? Медіа-група Drinks+ вже в загальних рисах анонсувала на своїх ресурсах принципи майбутньої дегустації. І сподіваємося, що матимемо можливість висвітлити і її результати. Але ще хотілося б уточнити – як підбиралися вина-аналоги зі Старого та Нового світів, чи є у вас особисто якісь прогнози або передчуття?

Я вперше придумала JUDGEMENT OF LONDON у 2019 році з наміром запустити його на виставці 2020 року, але це було зірвано Covid-19 і подальшим карантином Великої Британії. Логістично це було досить значним доповненням до шоу, але ми відчули, що цього року ми знаходимося в ідеальному місці, щоб переглянути оригінальну ідею. Суд у Лондоні віддасть шану новаторському Суду Парижа Стівена Спур’єра, але матиме ширшу сферу діяльності.

Замість сліпої дегустації між Францією та Каліфорнією, Judgment of London представить пари вин з Європи та решти світу – вісім білих і вісім червоних. Вони були відібрані для порівняння за стилем і готовністю до вживання. Двоє найдосвідченіших професіоналів виноробної індустрії Великої Британії, генеральний директор The Court of Master Sommeliers , Ронан Сейберн MS і високоповажна винна письменниця та суддя міжнародних винних конкурсів Сара Еббот MW, відбиратимуть вина та куруватимуть дегустацію. Такожі у нас є група з 20 найбільш вражаючих смаків UKS для дегустації. Оцінювання відбудеться в перший день шоу, а результати ми оголосимо у вівторок на центральній сцені.

У мене немає жодних упереджень щодо того, як це вийде, але якими б не були результати, це буде неймовірно цікаво.

Логічно продовжити тему світовими трендами, які, безперечно, JUDGEMENT OF LONDON продемонструє своїми результатами. Але чи не могли б ви назвати основні напрямки, якими рухається світ вина, і які особисто ви спостерігаєте з висоти власного досвіду і років діяльності в цілому? Які з них матимуть критичний вплив на галузь? Приміром, чи можете прокоментувати таке явище, якому приділяє увагу LWF як regenerative.

«Стійкість» — це питання номер один для вина на даний момент, і LWF дає можливість привернути увагу до цього питання та створити середовище для стимулювання змін. 2023 рік найбільш це продемострував, і ми посилили цей фокус на 2024 рік, провівши більше семінарів і майстер-класів щодо ключових проблем, з якими стикається наша галузь, таких як зміна клімату та викиди вуглецю. Ми також повідомимо про нашу Bottle Collection Initiative, яку ми розробили для Sustainable Wine Solutions і The Porto Protocol минулого року. LWF є демонстрацією майбутніх тенденцій у виноробній промисловості, і 2024 рік не є винятком: наприклад, демонструючи використання штучного інтелекту.

Можливо, окремо варто зупинитися на виділеній зоні LWF – MINDFUL DRINKING EXPERIENCE. Як зростає цей сегмент, чи здатні вина з пониженим вмістом алкоголю або й зеро повернути дещо втрачену аудиторію вайнловерів – адже світова статистика, наскільки відомо, свідчить про зниження попиту на вино практично в усіх сегментах. Чи можете деталізувати ініціативи такого обєднання як Club Soda?

No and Lo залишається одним із найшвидше зростаючих секторів індустрії напоїв, а також одним із найбільш інноваційних і захоплюючих. Цього року ми приймемо 16 експонентів/брендів у Mindful Drinking Experience, сім з них – уперше.

За спостереженнями оглядачів Drinks+, після пандемії різко загострилася конкуренція між виставками – світовими лідерами професійного винного комьюніті. Чи відчуває Лондон тиск? Які ваші найсильніші позиції, що дозволяють триматися у вищій лізі? Які плани – якщо не секрет – на подальші роки?

Захід масштабу London Wine Fair, який обслуговує британський ринок – один із найрізноманітніших у світі – ніколи не був таким необхідним. Наявність платформи, яка порушує найактуальніші проблеми та виклики, а також можливості, є абсолютно необхідною. Наслідки Brexit, зміни, що насуваються, щодо обов’язків, падіння споживання вина, наші викиди вуглекислого газу – усе це потребує обговорення та впровадження рішень, і LWF надає простір для цього, поряд із веденням бізнесу та визначенням тенденцій на майбутнє.

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку […]

Grillo DOC Sicily – амбасадор сицилійського вина у світі

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномені Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції.


Антоніо Ралло, президент DOC Sicily Wine Consortium, розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону Grillo виділяється як символ зростаючого престижу вин Sicilia DOC як в Італії, так і за кордоном. Це знак сицилійської енологічної якості на глобальному рівні».

Згідно з даними Nielsen, споживання Grillo повернулося до рівня до 2019 року, що спочатку було ознакою сильної стійкості ринку, а потім пішли реальні піки зростання: Grillo зріс на +20% за обсягом, +19% за вартістю та +15 % продажів у упаковці у 2023 році порівняно з попереднім роком, значення ніколи не досягали в минулому. Важливі та надзвичайно значні цифри також отримані в результаті аналізу даних, зібраних на німецькому ринку: враховуючи лише продажі GDO (велика роздрібна торгівля), Sicilia DOC вдалося продати майже 3 мільйони пляшок Grillo у цьому сегменті ринку у 2023 році.

Те, що випливає з цих даних, є справді важливими цифрами, які говорять про зростання сорту винограду, який заслужив звання беззаперечного головного героя серед корінних жителів Сицилії.

Успіх Grillo на внутрішньому та міжнародному ринках є результатом низки цілеспрямованих та багаторівневих стратегій, реалізованих Консорціумом DOC Sicily протягом останніх років. Ці стратегії були спрямовані не лише на популяризацію сорту винограду, а й на сицилійську територію, посилюючи її унікальну ідентичність за допомогою інноваційних та ефективних рекламних заходів. Варто також зазначити, що з точки зору території Сицилія сьогодні є одним із ключових регіонів у ландшафті італійських білих вин DOC, демонструючи невикористаний потенціал для Grillo.

Grillo і надалі має потенціал для подальшого розширення своєї присутності як на національному, так і на міжнародному рівнях. Перспективи зростання значні, зокрема за рахунок розширення дистрибуції та збагачення асортименту в торгових точках. Ця розробка не тільки зміцнить роль Grillo як лідера серед білих вин DOC, але й зміцнить її позицію на зовнішніх ринках, де вона вже демонструє багатообіцяючі ознаки.

Висока якість, сильна ідентичність, цілеспрямовані маркетингові стратегії та ефективна рекламна компанія: ось елементи, які формують шлях та історію Grillo DOC Sicilia. Історії, якій судилося зберегти свій статус енологічного явища, що відображає здатність передавати традиції водночас втілюючи сучасність, притаманну сицилійському вину.

Досьє D+

Консорціум DOC Sicily був створений у 2012 році з метою представлення вина Сицилії та просування найменування Sicilia DOC, підвищення впізнаваності символічного бренду. Майже 8000 виноробів і близько 500 розливників є промоутерами контрольованого найменування походження, що є цінним визнанням для їх представлення, а також для покращення та захисту виробництва вина на острові. Система Sicilia DOC забезпечує стійку досконалість: багато з понад 24 тисяч гектарів виноградників у Деномінації вирощуються відповідно до правил сталого виноградарства Фонду SOStain Sicilia.

Фото: @ConsorzioDocSicilia

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномені Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції. Антоніо Ралло, президент DOC Sicily Wine Consortium, розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону Grillo виділяється як символ зростаючого престижу вин Sicilia […]

Wine & Spirits Show 2024 – професійний інтенсив

Новий проєкт Wine & Spirits Show 2024 від організаторів виставки Wine&Spirits Ukraine протестував сучасну, стильну та по-весняному затишну локацію київського Гольф Центр на Оболонській набережній.  А як зазначалося організаторами, специфіка івенту полягала саме у активній співпраця із сегментом HoReCa та рітейлом. Тож протягом двох днів представників винного ринку, сомельє, барменів, пресу, експертів HoReCa, вайнловерів очікував професійний інтенсив: до експозиції з 41 учасником з України і закордону додалися воркшопи, дискусійні панелі, майстер-класи та дегустації від відомих та авторитетних спікерів.


Ukraine Wine&Spirits Awards – сьомий, рекордний

У перший день Wine & Spirits Show проводився дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards 2024, де цього разу членам комісії були представлені 69 українських та закордонних виноробів і виробників міцного алкоголю, що надали 233 зразка. І це рекорд для вже сьомого конкурсу поспіль. В журі конкурсу брали участь 35 експертів — досвідчені сомельє, представники торговельних мереж та профільних ЗМІ, працівники винно-алкогольної індустрії. Журі складалось із 5 комісій, кожна з них оцінювала надані категорії напоїв. Оцінка зразків відбувалась у форматі дегустації наосліп за стандартами OIV.

Наша комісія оцінювала 47 взірців, і як ми жартували, найширший спектр напоїв: пет нати, ігристі, рожеві та червоні тихі сухі, витримані сухі, кріплені та солодкі червоні.  Що саме далося взнаки – це надзвичайна якість пет натів та рожевих вин. Хочеться відмітити неймовірно свіжий, найкращий для мене Bakota bay winery – ПЕТ НАТ Мускат 2023, крім того ігристі Sparkling Rose Brut my Wine by Eduard Gorodetsky, Rose Sparkling Pinot Noir Brut Frumushika-Nova та тихі – Pinot Noir Rose Kulinichenko Winery, Big Art Pinot Noir rose від Big Wines.

Важливо, що українські винороби активно працюють з автохтонними та локальними сортами винограду й демонструють унікальні терруарні особливості своїх регіонів. Якість невпинно зростає, що також підтвердили і колеги по цеху.

Олексій Дуров, сомельє, менеджер з розвитку та бренд амбасадор компанії «Медовий Спас» експерт у світі вина та алкоголю, член АСУ: «Ми з колегами дегустували та оцінювали українські  (і не тільки) вина та міцні напої. Цього року, в панелі, яку мені випала честь судити – були представлені ігристі, тихі білі та декілька червоних вин. Виділю особистих фаворитів сліпої дегустації, у різних стилях: Pet Nat із сорту Дублянський (2023-го року), від винарні Father’s Wine, з Тернопільщини. Дуже люблю ігристе за класичною технологією, з берегів озера Ялпуг (Одещина), від компанії 46 Parallel. Біля 5-и років витримки на осаді даються взнаки. Тихе біле із сортів Muscat Ottonel&Aligote від крафтової винарні Uman Winery. Приємно спостерігати за щорічним прогресом талановитого уманського винороба Ігоря Макименка. Чудове напівсухе вино Королівська Леанка (2021), від виноробні Карла Шоша із Закарпаття – порадувало неймовірним балансом приємної солодкавості та гарної кислотності. Біле десертне витримане вино Grand Resеrve Dolce Rosa (2012), від переможця минулорічного конкурсу Олександра Ковача – подарувало цілу палітру яскравих смаків. Загалом,  дуже приємно спостерігати за постійним ростом рівня вітчизняних виробників та стрімким прогресом, тож можу стверджувати, що високі оцінки та медалі наших виноробів є більш, ніж заслуженими!»

Віталій Ковач, засновник Школа сомельє Віталія Ковача, бренд-амбасадором виноробень Chateau Chizay та Villa Sandi, член Асоціації сомельє Італії.: «Коли я сидів за столом дегустаційного конкурсу, я себе запитав: «Коли ж почнуться українські вина?» А потім зрозумів, що ми дегустували саме їх. За останні два роки якість українського вина виросла до неймовірних висот. Це, безперечно, результат досвіду. Вина, які ми дегустували у 2019-2021 роках були суттєво слабшими, виноробам не вистачало досвіду, аби зробити високоякісне вино. Деякі з вин на цьому конкурсі просто були формату «Вау». Наприклад пет нати, рожеві, ігристі і тихі вина, якими можна просто  насолоджуватися. Вони абсолютно конкурентоспроможні з європейськими винами. В сліпу дегустацію навіть скептично налаштований до українського вина суддя, не зможе виявити, що саме його він і куштує. Я дуже задоволений локацією, розташованій у зеленій зоні. Приваблює дегустаційна зала з великими вікнами. Тут багато світла і простору. Дуже комфортне і привабливе місце».

Олександр Меєр, засновник Клубу виномандрівників, «Кращий сомельє України-2018» та переможець Wine Trophy 2018: «Приємно бачити як рік від року зростає популярність виставки Wine&Spirits Ukraine серед виноробів, фахівців та споживачів. Як рік від року підвищується рівень організації та рівень українських вин. Нове весняне місце проведення, Kyiv Golf Center, також налаштовувало на гарний робочий настрій та настрій для відпочинку. Цього разу у нас була рекордна кількість панелей професійних дегустаторів, їх було 5, тому що кількість зразків також була рекордною. І це під час війни. Що говорить про незламність, наполегливість і працьовитість наших виноробів незважаючи на складні зовнішні обставини.  На нашій панелі було 47 зразків, в основному, білих зразків, хоча також були ігристі, помаранчеві, спеціального типу та трохи червоних. Приємно спостерігати як еволюціонував середній рівень вин і чого досягли винороби з кращими взірцями. Від себе з нашої панелі можу порадити спробувати Королівська Леанка напівсухе 2021 від Sass K. Winery, Lerici 2020 від Beykush Winery, Мушля 2023 від Bakota bay winery, Orange Мускат Оттонель від Сімейна виноробня “Раковецька Лоза”, Furmint Orange 2023 від Chateau Chizay, Muscat Ottonel & Aligote 2018 від  UmanWinery та Chardonnay Reserve від my Wine by Eduard Gorodetsky. Також зрадів рівню рожевих вин 2023 року, тож у травні-червні чекайте на дегустацію у Клубі виномандрівників».

Олег Кравченко, Кращий сомельє України 2011, автор та викладач винного курсу Win Win, шеф-сомельє і засновник Win Bar – Винний бар: «Конкурс дуже відрізняється від попередніх років. Хочу звернути увагу на пет нати, модернові вина популярні у всьому світі. Вони якісні, цікаві і відносно недорогі. Також класна історія для споживання влітку – свіжі білі вина з невисоким вмістом алкоголю та низьким вмістом танінів з Одещини, Бессарабії, Закарпаття».

Тож, як вже зазначалося вище, цього разу конкурс залучив рекордну кількість учасників – українські та закордонні винороби й виробники міцного алкоголю надали 233 зразка, а 209 із них отримали медалі – 6 платинових, 94 золотих, 69 срібних та 36 бронзових. Це – неймовірний результат!

Найкращим вином конкурсу стало витримане червоне сухе Grand Admiral Cabernet Sauvignon & Saperavi & Merlot 2016 від виноробної компанії 46 Parallel Wine Group з Одещини — 93,29 бали, платинова медаль.

Крім того організатори відзначили: Villa Tinta Винхол Оксамитне Winehall Oksamytne – Villa Tinta Kahor 2019 – 91,57, золота медаль; Sass Wine – Королівська Леанка напівсухе 2021 – 91,14, золота медаль; Uman Winery – Muscat Ottonel & Aligote 2018 – 91,00, золота медаль; Сімейна виноробня Раковецька Лоза – Рислінг 2022 – 90,86, золота медаль та Мускат Оттонель 2023 – 89,71, золота медаль; Narovylo by Valery  Narovilo – Cabernet Sauvignon & Merlot 2022 – 90,43, золота медаль; Bakota bay winery – ПЕТ НАТ Мускат 2023 – 90,29, золота медаль; Вина Ковача – Grande Reserve Dolce Rosa 2012 – 89,86, золота медаль; My Wine by Eduard Gorodetsky – Chardonnay Reserve 2022 – 89,29, золота медаль та Шардоне 2023 – 88,43, золота медаль; Odesos Winery – Riesling 2022 – 89,14, золота медаль; Grande Vallée – Brut Aged Grande Vallee Methode Traditionnelle 2021 – 88,83, золота медаль.

Золотими медалістами також стали: Beykush winery, Viticcio Winery, Fathers wine, Chateau Chizay, Frumushika-Nova Winery, Chateau Pinot та інші.

Переможці в категорії міцні напої: Yanolinkt — золоті медалі: віскі Yanolinkt (діжка Херес) 91,43 та віскі Yanolinkt (діжка Мадейра) 91.14; DICTOR PROTS – дистилят фруктовий ІМБИР – 91,67, золота медаль; Wine trading Company “Vitis Group” – Кальвадос Reserve Faine Brandy – 90,71, золота медаль, та Blue Gin Hvoya – 89,43 – золота медаль; УКРАЇНСЬКА АЛКОГОЛЬНА КОМПАНІЯ – Горілка особлива Червона калина – 89,29, золота медаль.

Детальна інформація про всі вина та напої, що отримали нагороди тут.

Wine&Spirits Show 2024 – винний інтенсив

Wine&Spirits Show 2024 було представлене неймовірним різноманіттям вина та міцних напоїв від українських виробників: винна на будь який смак для широкої аудиторії відвідувачів, українські джини, віскі, меди, настоянки, біттери, що вражають якістю й характером. Протягом двох інтенсивних робочих днів учасники виставки представляли й свої новинки, знайомили аудиторію зі вже відомими українському загалу винами та міцними напоями, і, дійсно, місце для проведення виставки надихало на дегустації та професійні розмови.

Володимир Паларієв, власник центру зеленого та етнотуризму «Фрумушика-Нова»: «Маємо активне спілкування з гостями,  мені дуже подобається цей формат і чудова назва. Наразі я бачу цей формат не як виставка, а більше як винний фестиваль, через спілкування з кінцевим споживачем, представниками ресторанного бізнесу, рітейлу. Локація чудова, я задоволений, чудова організація».

Wine & Spirits Show

Співвласник ТМ Villa Tinta Костянтин Тінтулов: «Локація цікава, трохи віддалена від центру, але в будь-якому разі тут більше людей, які цілеспрямовано їдуть продегустувати вина, скуштувати. Сюди прийшла аудиторія більш спеціалізована і зацікавлена. А ми презентували для неї свої новинки».

Wine&Spirits Ukraine

Дмитро Копій, співзасновник Axis Wine: «Дуже гарні локація і організація, професійний підхід до справи – мені це імпонує. Про результати говорити зарано, це не швидкий процес».

Анжела Голова, керівник маркетингу «Шато Піно»: «Нова локація дуже гарна. Більше місця, більше можливостей поставити свої стенди, рекламну продукцію. Зручне розташування, куди киянам неважко дістатися. Мені сподобався формат заходу та його організація плюс конкурс. Ми задоволені результатами».

Для всіх гостей Wine&Spirits Show 2024 була влаштована насичена й цікава програма майстер-класів та дегустацій у Wine&Spirits Academy Wine&Spirits Show. А на Wine&Spirits Conference: «Українська HoReCa. Досвід ефективної роботи незважаючи на виклики війни», експерти розповідали про стан ресторанної галузі України за останні 2 роки, озвучили прогнози на 2024 рік, навчали працівників галузі будувати й просувати свій бренд та працювати з винними картами в закладах, а також ділилися досвідом релокації з небезпечних регіонів. Деякі теми висвітлимо окремо.

Вікторія Агромакова

«Новий В2В формат заходу виявився дуже ефективним. Ми отримали багато позитивних відгуків від учасників та гостей Wine&Spirits Show, — поділилася своїми враженнями Вікторія Агромакова, організаторка виставки та засновниця Wine&Spirits Events. — Ми сформували пул учасників і програму таким чином, щоб максимально залучити саме професійну аудиторію, запропонувавши цікаву освітню програму — конференцію «Українська HoReCa. Досвід ефективної роботи попри виклики війни», серію майстер-класів та коментованих дегустацій у Wine&Spirits Academy. Але найважливішим для нас був професійний match-making: ділові зустрічі й ефективне спілкування між виробниками та імпортерами й представниками HoReCa і рітейлу. Судячи з відгуків, нам це вдалося!» Потурбувались організатори шоу також і про аудиторію споживачів та вайнлаверів: крім безкоштовних майстер-класів та дегустацій, у суботу, 27 квітня, на виставці відбувся аматорський турнір з гольфу. Чудовій атмосфері сприяла навіть тепла весняна погода, що додала шарму мальовничій локацій Obolon Golf-Center у парку «Наталка», де проходив захід. «Організація великих заходів у ці непрості часі є надзвичайно складною й дуже відповідальною справою. Ми маємо потурбуватись не лише про ефективність, а й про безпеку для гостей та учасників виставки, — коментує Вікторія Агромакова. — Але, незважаючи на всі складності, результат — дуже надихаючий. Тож ми обовʼязково продовжимо. До зустрічі восени!»

Оглядачі  Drinks+ висловлюють респект організаторам за цей світлий та актуальний в усіх сенсах слова професійний захід. Show Must Go On – чекаємо на наступну зустріч в колі українського професійного комьюніті.

Новий проєкт Wine & Spirits Show 2024 від організаторів виставки Wine&Spirits Ukraine протестував сучасну, стильну та по-весняному затишну локацію київського Гольф Центр на Оболонській набережній.  А як зазначалося організаторами, специфіка івенту полягала саме у активній співпраця із сегментом HoReCa та рітейлом. Тож протягом двох днів представників винного ринку, сомельє, барменів, пресу, експертів HoReCa, вайнловерів очікував […]

Олександр Гарновдій: «В планах – відновити історію Срібної Землі і написати нову її сторінку»

Захід України – то унікальні землі, що мають розкішну природу, вишукані архітектурні перлини, особливу, суто європейську культуру – нагадаємо, саме там розташоване місце, що позначено як географічний Центр Європи. Колись  Закарпаття налічувало майже 15 тисяч га виноградників, а слава вина котилася Європою. Сьогодні, за приблизними оцінками фахівців, під лозою лише 700 га, а виноградарство регіону асоціюється в уяві більшості споживачів із сортом Ізабела, якому судилася доля справжньої королеви – то Ізабелу зводили на трон, то згодом зрекали на страту. 

На щастя, сьогодні, попри війну, тут відбуваються процеси, які беззаперечно призведуть до ренесансу краю: помітно збільшується число тих, кого захоплює мистецтво створення вина, потроху виноробство виростає зі штанців гобі і все більше набуває ознак бізнесу, а вина одержують високі оцінки міжнародних конкурсів. І нарешті – безумовна ознака прогресу – розпочато реєстрацію географічного зазначення «Вина Срібної Землі». Привабливість та поетичність його, всупереч усталеній практиці використання назв місцевості, а також, звичайно, помітне пожвавлення в спільноті, спонукали Drinks+ задати низку запитань голові Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександру Гарновдію.


Drinks+: Зважаючи на те, що «спочатку було слово», пропоную почати з визначення регіону, про який ми з вами поведемо мову в цій бесіді. Вже заявлена назва – «Вина Срібної Землі». І, наскільки нашій редакції відомо, планується реєстрація цієї назви як географічного зазначення. Втім, ця назва – не топонім, швидше поетичне визначення. Можете пояснити на загал, якими міркуваннями викликане таке рішення очолюваного вами об’єднання закарпатських виноробів і звідки цей вислів походить?

Олександр Гарновдій: Насправді, ми досить довго міркували над цим. Адже найменування має велике значення – воно допомагає виділитися  винам конкретної місцевості. Вино із захищеним географічним найменуванням  – то не просто продукт виноробства,  це напій з певною філософією, з гарантією якості і смаку. Тож і назва, як на мене, повинна мати свій зміст.  Щодо прив’язки до географії, то для нашого краю це непроста штука, адже історично так склалося, що наші землі входили до різних держав, отже і змінювали  назви. Приміром, Закарпаття як таке з’явилося лише в середині XX століття і є версія, що ідея назви належить Сталіну. Але ж, погодьтеся, ми «за Карпатами» – для московитів. А якщо дивитися з точки зору географії, то ми – передкарпаття. То чи варто нам концентруватися на цьому слові? Крім того, раніше наш край іменувався як Карпатська Україна, Підкарпатська Русь… Нерідко край називають і Срібною Землею. Це справді, гарна, поетична назва, яка викликає приємні емоції, що важливо. Між іншим, до покладів срібла  вона стосунку не має. Її ввів у обіг український поет Василь Пачовський, вперше озвучивши  на зборах ужгородської «Просвіти» у 192о-му, зачитавши вірш «Щедрівка Просвіті» – там є рядок «Радуйся, Срібная Земле!». Через рік поет написав статтю «Дорога пам’ятка з княжих часів», до якої долучив і вірш «Сріберний дзвон». У статті Пачовський розповідає, що існує легенда, ніби в селі Богаревиця на Берегівщині під час Першої світової війни селяни знайшли срібний дзвін із гравіруванням  «1034 рік. Жителям Срібної Землі від королеви Анастасії». Як в таких випадках водиться, дзвін зник, але побутує версія, що до історії дзвона дотична донька Ярослава Мудрого Анастасія, яка вийшла заміж за угорського королевича Ондраша. Так чи інакше, але, як для нашого краю, з його бурхливою історією, прив’язка до географічних назв, що мало не кожне століття змінювалися, є нелогічною. І назва поетична та гарна, з власною історією – більш прийнятна, погодьтеся.

Олександр Гарновдій

D+: Абсолютно згодна. І все ж без географії при реєстрації назви не обійтися: чи можна вже зараз окреслити межі регіону, які буде охоплено цією назвою, співпадатимуть вони якимось чином із адміністративними кордонами Закарпатської області? Чи буде взагалі якась прив’язка до географії або ці межі з часом та появою нових насаджень можуть змінюватися?

О. Г.: Повторюю – я не схильний прив’язуватись до географії з математичною точністю. І адмінстративний поділ на наших теренах – умовний. Ось моя бабуся, яка померла в 2018 році, прожила 98 років у власному домі, не залишаючи домівки, в семи державах. Наша логіка  така – облікувати площі, теририторії, де росли виноградники, або придатні до вирощування винограду землі. І саме ці райони внести в зону заявки для реєстрації географічного зазначення. Добралися до картографії колишніх радгоспів і бачимо, як масштабно змінились кордони насаджень. Якщо зараз налічуємо близько 700 га виноградників, то в 70-ті роки їх було 14,5 тисяч, тобто в 20 разів більше. Наша область – гірська і передгірська.  Але вже сьогодні можемо сказати, що до зони реєстрації входить південь нашого краю, від Ужгорода і до Тячева. Входить Ужгородщина, Мукачівщина, Берегівщина та невелика частина Хустського і Тячівського районів. Намагаємося все облікувати. Але це – живий процес. Скажімо, мій виноградник з’явився в 2017 році. А зараз бачимо, що люди почали садити лозу і в інших районах, де лозу раніше не вирощували. Тож ми наполегливо працюємо разом з фахівцями, науковцями, – яким дуже вдячні за допомогу, – без копійки бюджетних грошей. Законом передбачена певна процедура, але, як я вже сказав, це реєстрація географічного зазначення – живий інструмент, тож перелік теруарів та виноградників може корегуватись.

D+: На сьогодні серед офіційно оформлених географічних зазначень на території Закарпатської області, на жаль, і попри багатовікову традицію виноробства, значаться лише дві бринзи та мінеральна вода «Поляна Квасова». Яку процедуру і наскільки довгу доведеться пройти вашим виноробам? Які інституції і яким чином допомагають в цьому?

О. Г.: Розраховуємо пройти процедуру реєстрації географічного зазначення за 2-3 роки, принаймні, ми на це налаштовані і нам у цьому сприяють органи місцевого самоврядування, Одеський технологічний університет і зокрема пані Оксана Ткаченко та Наталя Каменєва. Також надають консультації фахівці інституцій ІПРСА, ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO), а саме Юлія Прохода, Юлія Булаєва, Ганна Попова.

Хочемо зареєструвати географічне зазначення  в області, а потім ще чотири назви місця походження в рамках загального ГЗ і з більш жорсткими вимогами: Ужгородська, Мукачівська, Берегівська, Угочанська (Виноградівська).  Але поки це робоча версія, ще усі питання дискутуються.

Червене Вино-2024

D+: Можете розповісти про особливості теруару цього географічного зазначення, напевне ж, є унікальні мікрозони, які надають особливі характеристики місцевим винам?

О. Г.: Наша Срібна Земля завжди вважалася територією білих вин. Чому? Туфові скелі дають особливість смаку – мінеральність. Звідси і формується база, підхід до виноробства. Втім, є ідеї і щодо червоних, просто потрібно визначити стилістику. Скажімо, Олег Кравченко, який приїжджав до нас, бо був членом жюрі конкурсу «Червене вино», дегустуючи наші зразки, сказав: «Ваш шлях – легкі, квіткові вина. Вам потрібна свіжість, повітряність. З легкими, не випираючими нотами у червоних, а можливо і у рожевих». Тобто ми певні, що не варто ганятися за стилістикою приморських регіонів, слід шукати свої смаки. Насправді, ми у культурі виноробства ближчі до наших західних сусідів – Угорщини, Словаччини, Чехії. Отже, будемо ще думати над профілями червоних.

Червене Вино-2024

D+: Пан Кравченко – беззаперечний авторитет і фахівець з дуже гарним смаком, я впевнена, що його порада слушна, а досвід та талант ваших виноробів дозволять її успішно реалізувати. Просимо прояснити ситуацію з сортами, які сьогодні культивуються на Срібній Землі, – які можна назвати автохтонними і в яких обсягах вирощуються? На які саме робите ставку і чому?

О. Г.: Я твердий прихильник автохтону. Все просто. Ніхто в Грузії не шукає вина з Мерло, а в Токаї – з Шардоне. Колеги вирощуюють і класику, та моє бачення інше: краще працювати з місцевими сортами, але й навіть якщо берешся за, умовно кажучи, мерло – роби його особливим, срібним. Не шукай і не бігай за потужністю. Шукай вишуканість, витонченіть. Сюди – так історично склалося – приїхали італійці з Удіне, німці зі Швабії – привезли рислінги та мускати. І аж з 13 століття тягнеться ця лінійка. А після битви під Могочем османи почали запроваджувати свою винну культуру і в наших краях з’явилися Фурмінт, Харшлевелю (з угорської  – «липовый лист») та інші.  У 16-17 столітті по вулканічним горам засаджували Югфорк (хвіст ягня), зараз цієї лози немає. Або згадаємо сорт Бакатор. Зараз ніхто не скаже, коли він з’явився. Умовно пов’язуємо з угорцями, отже, десь тисячу років тому. Класичний  автохтон Срібної Землі – Леанка, у перекладі – «дівчина». Трамінер культивується тут вже кілька століть. Робили  у радянський період з нього ту саму уславлену «Троянду Закарпаття». З розвитком виноградної селекції  у нас прижилися центрально-європейські – Мюллер-Тургау, який є і у західних сусідів. Ще Іршаї Олівер – угорської селекції, хоча, якщо розібратися, сорт виник на межі зі Словакією і там теж дуже поширений, чудово поводить себе на наших землях і вино дає гарне. Назву і Черсегі Фюсереш. Угорська селекція, але зараз його вирощують на кожній нашій виноробні. Сорту 50-60 років, але з першого року культивується у нас, тобто автохтон. До списку долучаються сорти Йоханнітер, Соляріс… Хоча поки не називав би їх автохтонами, але вони у нас дають гарні урожаї. Це білі сорти. Що ж до червоних, то, як я і казав, наш шлях – шлях пошуку. З одного боку, нормально себе почуває у нас Цвайгельт. Так само Кадарка. Досить потенційним є Кекфранкош, що у Словаччині називається Модра Франковка, сорт дуже добре росте  у сусідів, хоча звідки його коріння, – важко сказати. Є клони, пристосовані до нашої географії. Приміром, Бургундер, я прищепив його, довго мучався, поки вияснив, що  це саме він. До речі, чомусь усі орієнтовані на Угорщину, її виноробство. З одного боку, зрозуміло, – бо культура там потужна. Але чому не звертають уваги на Словакію та Чехію? Насправді, я років п’ять тому привіз звідти по 10-15 саджанців, які вже дають результат: Дунай, Святий Лаврентій (Свято-Лавранське), Регент, Гібернал, Палава, Дорнфельдер, Грон (1976 р., чехословацька селекія). Такі сорти – це наше можливе завтра. Згадаю ще один цікавий сорт української селекції, що з’явився у нас, – Красень (кримська селекція). Я в захваті, чесно кажучи, від нього. Словом, якщо по білому сортова база зрозуміла, то червоні потрібно підбирати. Бургундці кажуть так: коли ти випив вино, маєш  відчути саме землю, звідки воно походить, тому маємо шукати саме такі смаки наших червоних, щоб відображали територію. І моє вино буде відрізнятися від вина сусіда, а разом наші вина будуть відображати регіон.

Олександр Гарновдій

D+: А що скажете про одіозну Ізабелу?

О. Г.: Зізнаюся, я останнім часом змінив думку про неї. Так, в радянські часи вино з Ізабели – то був суррогат. Є законопроєкт про стимуляцію вирубки її лози. І все ж – я дав би Ізабелі шанс, ще 10-15 років, адже цей виноград не в повній мірі вивчений. І дав би часу виноробам на експерименти. Як я раніше був ініціатором не приймати до оцінювання на наших конкурсах вина з цього сорту, згодом буду ініціювати перегляд ставлення до цього. Насправді Ізабела дає фантастичний дистилят, з неї роблять чудові петнати, цікаві експерименти по-білому.

D+: Чи готові поділитися статистикою по своїй парафії: скільки сьогодні на площах Срібної Землі виноградників, скільки так званих малих чи крафтових виноробень, а скільки потужних підприємств тощо?

О. Г.: Найбільші два підприємства – «Чизай» (272 га) та «Котнар» (180 га), з невеличких 40-50 активних і ще 30-40, які підтягуються. Загальна площа виноградників 700 га. Відбувається збільшення +10 га на рік, але це несуттєво, адже маємо великий потенціал. Знаю одне угорське село – 1500 виноробів, 2800 га виноградників.

Але потенційні площі можуть бути реалізовані – коли виноробство стане простим і прибутковим бізнесом. Поки що робимо вино вже понад 30 років, а все швидше гобі, ніж бізнес. Працюємо над законом «Про виноград та виноградне вино», але він все ще лишається з радянською ідеологією. Тобто поки не введемо європейські норми, бізнесу не буде.  І поки вино – підакцизний товар, для виробників алкогольної продукції закриті будь-які кредити і фонди.

D+: І все ж ваші вина відчутно зростають в якості. Не так давно ми писали про конкурс «Червене вино», організований спільно з Асоціацією та Мукачівською міськрадою, і який пройшов за підтримки науковців ОНТУ та особисто пані Оксани Ткаченко і пані Наталі Каменєвої. Їхні відгуки щодо вин Срібної Землі були схвальними в найвищому ступені. Розкажіть про нього. 

О. Г.: Конкурс «Червено вино»  – найстаріший в Україні. Згадаємо, що за радянської влади під забороною була приватна власність, і виготовлене вино люди не могли продавати. І от в 1995 році чотири Василя (міськголова, його заступник та ще двоє приятелів) вирішили зробити фестиваль. З того часу в нашому краї відбувається таке свято вина. Звичайно, фестиваль дещо підупав через пандемію та війну. І з огляду на останню, ми вирішили, що в цьому році не буде розваг чи веселощів. Але щоб не перервати традицію, зробили в Мукачівському замку конкурс. Організували на вищому рівні, по регламенту ОІВ. Судячи з відгуків, він вдався, рівень оцінювання був найвищим – і це підтвердили усі присутні. Пані Оксана Ткаченко,  професор кафедри технології вина і енології ОНТУ була спостерігачем від ФАО.

D+: Насправді, як ми бачимо, найвищі оцінки одержують ваші винороби і на інших конкурсах. Назвіть, будь ласка, трьох-чотирьох видатних виноробів, щоб країна знала своїх героїв.

О. Г.: Я дуже пишаюся підприємством «Перша палінчарня», адже дистиллят – це не ректифікат. Це дорогий в усьому світі і популярний напій. З колег-виноробів назву тих, хто вже відомий, хто відбувся, як то кажуть. Це Олександр Ковач, Карл Шош, Руслан Орос, Іван Паук, Влад Чопак, Василь Нодь, їхні вина брали медалі не лише в Україні, а й в Угорщині, Словаччині, Румунії тощо.

Олександр Гарновдій

D+: Не будемо ламати традицію і на завершення спитаємо про плани – і щодо юридичного закріплення назви «Вина Срібної Землі», і розвитку об’єднання, виставок, фестивалів і т.ін.

О. Г.: Зараз ми хотіли б зареєструвати назву географічного зазначення «Вина Срібної Землі», працюємо над цим. Крім того, знайшли структури, які підтримують конкурс. Асоціація звернулася до обладміністрації з ініціативою проводити його щорічно. Моє бачення: в цьому році запросити експертів із західних країн-сусідів, а на наступний рік зробити справді міжнародним, щоб приймали участь і винороби сусідніх країн. Адже в нашій частині Європи створюються зовсім інші червоні, специфічні білі. Якщо вдасться, у грудні  плануємо провести міжнародну конференцію щодо перспектив Карпатського винного регіону.

Це мрія – створити майданчик вин Центральної Європи, бо я живу в 100 км від центру Європи. І то було б логічним – утворити  майданчик для постійного нетворкінгу, колаборацій, де будуть формуватися смаки, мода, тренди усього цього виноробного куща – Словаччина, Угорщина, Чехія і не тільки. Щоб не копіювати фанцузів чи італійців, а шукати свої родзинки, смаки. Візьмемо Токай – це вино нікого не копіює. Отже, в планах – відновити історію Срібної Землі і написати нову її сторінку, якою послідовники будуть пишатися. А якщо глобально, то ще я прагну відновити традицію “погара вина”, яка завжди тут у нас була. Колись ми ходили не “на пиво” і не на “п’ятдесят грам”, а саме на бокал – погар вина. І коли в суспільстві зросте повага до власного вина, все у нас налагодиться.

Захід України – то унікальні землі, що мають розкішну природу, вишукані архітектурні перлини, особливу, суто європейську культуру – нагадаємо, саме там розташоване місце, що позначено як географічний Центр Європи. Колись  Закарпаття налічувало майже 15 тисяч га виноградників, а слава вина котилася Європою. Сьогодні, за приблизними оцінками фахівців, під лозою лише 700 га, а виноградарство регіону […]

Судний день настає в Лондоні

Під таким інтригуючим заголовком анонсується не менш інтригуючий захід, що задуманий в межах London Wine Fair 2024: рімейк славетної дегустації, колись організованої Стівеном Спурр’є (Steven Spurrier) під назвою Judgment of Paris. Drinks+ виступає в цьому році офіційним інформаційним партнером цієї грандіозної події поряд з метрами світової винної медіа індустрії. Вже 21 травня може статися чергова сенсація – і ми дізнаємося, чи буде знову змінена картина винного світу.


Нагадаємо: так звана Паризька дегустація вин, також відома як «Суд Парижа» (The Judgment of Paris), відбулася 24 травня 1976 року за ініціативою Стівена Спуррє (Steven Spurrier), британського торговця вином, згодом видавцем і одним з найавторитетніших знавців винного світу, та його американської колеги Патрісії Галлахер (Patricia Gallagher). Переважну більшість членів журі складали французькі енофіли. Вина дегустувалися за 20-бальною шкалою на двох сліпих дегустаційних порівняннях: один тейстинг присвячувався білим – американським (Каліфорнія) та французьким (Бургундія) високоякісним шардоне, а другий складався з червоних вин (каберне совіньйони з Бордо та Каліфорнії). В результаті вино округу Напа було визнано найкращим у кожній категорії, що стало сенсацією, адже Франція вважалася провідним виробником найкращих вин у світі.

The Judgment of London

До початку 1970-х років якість деяких каліфорнійських вин була видатною, але мало хто звертав на це увагу, оскільки ринок традиційно віддавав перевагу французьким брендам. До речі, як стверджують історичні джерела, на той момент сам Спурр’є продавав переважно французьке вино і не був певен, що каліфорнійські вина переможуть. Мало того, вчинена ним революція принесла своєму вождю, крім слави, чимало неприємностей – адже його бізнес розташовувався в Парижі, який з 1976 року перетворився на розбурханий вулик. Нажахані та розлючені лідери французької виноробної промисловості заборонили Спурр’є брати участь у престижному національному турі з дегустації вин протягом року, очевидно, як покарання за шкоду, яку його дегустація завдала колишньому іміджу бордоських вин.

The Judgment of London3

Довкола того оцінювання довгий час точилися запеклі дебати, одна суддя навіть відізвала свій бюлетень. Аж доки, 20 місяців потому, не відбулася повторна дегустація тих самих вин у Сан-Франциско 1978 року. Стівен Спурр’є спеціально прилетів з Парижа, щоб взяти участь в цьому оцінюванні. Результат: по білим та червоним перші три місця зайняли американські зразки. Згодом ще дві дегустації були проведені Французьким кулінарним інститутом (зараз International Culinary Center) на десяту річницю Паризької дегустації. Щоправда, шардоне тих років, що брали участь в 1976 році, не оцінювалися, бо вони на той час вже пройшли свій розквіт.

The Judgment of London3

Стівен Спурр’є надавав консультативну та організаційну допомогу цій ювілейній дегустації. Суддівська колегія складалася з 8 суддів, а у сухому залишку перші два місця посіли американці, третє вибороло Château Montrose 1970.

І ще одна спроба реваншу з боку Франції відбулася 24 травня 2006 року, на 30-ту річницю The Judgment of Paris. Вона знову була організована Стівеном Спурр’є і проходила по обидва боки Атлантичного океану: в музеї Copia в Напі, штат Каліфорнія, і в Лондоні в Berry Bros. & Rudd, в офісі найстарішої британської компанії, що спеціалізувалася на торгівлі вином. Як повідомляла газета «Таймс» (до речі, єдине медіа, присутнє на паризькому тейстингу – але про це окремо нижче), «незважаючи на те, що французькі дегустатори, багато з яких брали участь в оригінальній дегустації, очікували на крах американських виноробів, вони змушені були визнати, що гармонія каліфорнійських каберне знову підкорила їх». Перемога була вражаюча – цього разу п’ять перших місць посіли каліфорнійські каберне і лише на шосте вдалося піднятися бордо з найвищим рейтингом – Château Mouton-Rothschild 1970 року. Таким чином тандем дегустацій 2006 року остаточно змінив винний світ.

Стивен Спурье

…І ось майже півстоліття минуло після The Judgment of Paris. Лондон вирішив перейняти естафету і провести оновлену версію цієї знакової для винного світу дегустації, але вже на сучасному рівні. Директор London Wine Fair Ханна Тові (Hannah Tovey) підняла завісу спектаклю, на який з нетерпінням очікуємо: «Лондон є історичним центром міжнародної торгівлі вином. І як один із найрізноманітніших ринків – це зручне місце для проведення довгоочікуваного The Judgment of London. Дегустація має стати вшануванням найкращого вина. Ми одержимо оцінку ситуації і критерії того, наскільки чудовим може бути вишукане вино. Ми пишаємося тим, що наважилися організувати таку масштабну подію на London Wine Fair».

The Judgment of London

Ця дегустація покликана віддати шану пам’яті покійному Стівену Спурр’є і тій революції винного світу, яку здійснила організована ним дегустація в Парижі. Версію Judgement of London буде оновлено з метою відобразити спектр та зрілість сучасного ринку файн вайн. Тоді як під час оригінальної дегустації поточні вина Бордо та Бургундії порівнювалися з їхніми каліфорнійськими аналогами, у версії 2024 року буде представлено ширше включення відомих європейських вин та еквівалентів з решти світу. Очікується, звісно, і більш реалістичний порівняльний аналіз, ніж майже півстоліття тому.

Куратором лондонської події обрано Ронана Сейберна (Ronan Sayburn) MS, CEO of The Court of Master Sommeliers, який діятиме в тандемі із Сарою Ебботт (Sarah Abbott) MW, MD of Swirl Wine Group, IWSC Committee Judge. Загалом, до складу дегустаційної комісії увійде близько 20 суддів із найвибагливішим смаком – «вершки» британської винної індустрії, включаючи провідних байєрів, найкращих сомельє та шанованих винних письменників. Вина будуть дегустуватися парами: один європейський зразок і один аналог з інших частин світу. Аналоги визначатимуться відповідно до сорту винограду, стилю та текстури, причому відібрані виробники мають подати на тейстинг найкращий вінтаж в проміжку 5-15 років. Вранці 20 травня продегустують вісім пар білих, а вдень – вісім пар червоних. Усі вина будуть декантовані та подані у келихах Jancis Robinson X Richard Brendon, а стан кожного вина попередньо перевірять Сара Ебботт і Ронан Сейберн. Вина будуть оцінюватися за шкалою 10 балів. Система підрахунку балів передбачає вісім ключових висновків, усі з яких будуть оприлюднені на центральній сцені наступного дня. Незважаючи на те, що «Суд Лондона» може і не дати остаточного визначення, «хто кращий», проте результати нададуть певний відбиток світу вина. Дегустація в Лондоні покаже, що змінилося майже за 50 років після паризької революції 1976 року. Таким чином, це буде на часі. Це не стільки змагання, скільки пряме порівняння, покликане показати, наскільки винятковим може бути вино.

Дженсіс Робінсон

Пані Дженсіс Робінсон (Jancis Robinson) OBE MW, яка буде однією із суддів в Лондоні, і яка, до речі, єдина із суддів, хто брав участь і в британській комісії тейстингу на 30-ту річницю The Judgment of Paris, прокоментувала: «Я з нетерпінням чекаю початку роботи в дегустаційній комісії під час ретельно розробленої дегустації Judgement of London – це гідне вшанування імені покійного Стівена Спурр’є, чия лондонська квартира була так близько до Olympia, де ми будемо дегустувати низку найкращих вин світу наосліп, щоб відзначити прогрес, досягнутий після його паризької дегустації 1976 року. Який кращий келих для цієї вправи, ніж мій – високоякісний келих, ретельно розроблений, щоб розкрити характер будь-якого вина! Мені приємно бачити, що сьогодні винний келих Jancis Robinson все частіше орендується у Sensible Wine Services для професійних дегустацій».

Сара Еббот MW прокоментувала: «Для мене велика честь працювати з такою чудовою командою на цій важливій дегустації. Урок Стівена Спурр’є про те, що велике вино належить всьому світу, є таким же важливим і своєчасним зараз, як і під час тієї іконоборчої дегустації, яка проходила багато років тому».

Steven Spurrier

Ронан Сейберн MS також поділився думками: «Оригінальна дегустація Judgment of Paris була класичним тріумфом аутсайдера над істеблішментом і відкрила двері до визнання нової каліфорнійської винної індустрії. У «Лондонському суді» ми не будемо шукати явного переможця як такого, радше відзначатимемо, наскільки далеко вино з усього світу просунулося в якості та визнанні з 1976 року».

Лондонський суд відбудеться у понеділок, 20 травня, а результати будуть оголошені на центральній сцені у вівторок, 21 травня, о 16:45. Judgment of London підтримується видавництвом Academie du Vin Library, заснованим Spurrier у 2019 році. Ця установа люб’язно надає копію мемуарів містера Спурр’є для кожного члена дегустаційної групи.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до пані Саллі Бішоп (Sally Bishop): sally@relish-pr.co.uk

Репортажі з події будуть опубліковані на ресурсах медіа-групи Drinks+ та інших офіційних партнерів London Wine Fair. Цей пул авторитетних видань – ще одна кардинальна відмінність лондонської події. Адже, нагадаємо: незважаючи на те, що Спурр’є запросив багатьох репортерів на сакраментальну дегустацію 1976 року, єдиним присутнім репортером став Джордж М. Табер (George M. Taber) з «Таймс», який і оприлюднив результати світові. Зі зрозумілих причин дегустація не висвітлювалася французькою пресою, яка майже проігнорувала цю історію. 50 років потому передбачається масштабна інформаційна кампанія міжнародними медіа. Так що слідкуємо за нашими діями!

До речі, нагадаємо, що саме 21 травня, за кілька годин від оголошення сенсаційних результатів Judgement of London, в  Olympia відбудеться the WTA Ceremony.  Нагородження переможців  триватиме з 10.30 до 12.30.

Церемонія нагородження Wine Travel Awards підведе підсумки кампанії 2023 – 2024 років, де будуть визначені переможці як публічного голосування, так і професійного журі.

Програма включає:

  • виступ «Винний туризм: переваги та виклики» Роберта Джозефа (Robert Joseph), члена журі WTA, видатного автора у світі вина та винного туризму, новаторського винного експерта, творця вина та інноватора галузі;
  • презентацію Спонсорів та Партнерів WTA;
  • оголошення переможців та відкриттів WTA;
  • walk-around tasting вин членів ком’юніті WTA.

Під таким інтригуючим заголовком анонсується не менш інтригуючий захід, що задуманий в межах London Wine Fair 2024: рімейк славетної дегустації, колись організованої Стівеном Спурр’є (Steven Spurrier) під назвою Judgment of Paris. Drinks+ виступає в цьому році офіційним інформаційним партнером цієї грандіозної події поряд з метрами світової винної медіа індустрії. Вже 21 травня може статися чергова […]

Експорт австрійського вина: обсяг зменшується, а ціна зростає

Партнер Wine Travel Awards, рада з маркетингу вин Austrian Wine, яка займається просуванням вишуканих вин, поділилася інформацією Статистичного управління Австрії про експорт вина за 2023 рік.


Високі відсоткові ставки, інфляція та зростання витрат спричиняють напружену економічну ситуацію. Те ж саме стосується і виноробної промисловості Австрії, яка помічає стриману динаміку як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Статистичне управління Австрії оприлюднило попередні дані про експорт за 2023 рік. Минулого року було експортовано 65 мільйонів літрів австрійського вина, на 238,2 мільйона євро. Це відповідає зростанню вартості на 2,7% і падінню обсягу на 4,7%. У результаті середня ціна за літр досягла історичного максимуму в 3,66 євро.

Попередні дані експорту I-XII 2023 р. (станом на березень 2024 р.).

«Ще на початку минулого року ми зрозуміли, що складна світова економічна ситуація негативно позначиться на нашому експорті. Тому ми передбачали лише мінімальне зростання вартості, що виявилося правильним, – прокоментував Кріс Йорк, генеральний директор Австрійської ради з маркетингу вин (Austrian Wine). – Спостерігалося зниження продажів оптом, зокрема, у той час як продажі вина в пляшках фактично трохи зросли. По суті, це свідчить про те, що наша стратегія створення цінності працює, навіть якщо ми маємо враховувати збільшення вартості в умовах високої інфляції. В контексті обговорень із зарубіжними колегами стало зрозуміло, що Австрія є однією з небагатьох виноробних країн, яка наразі спостерігає будь-яке збільшення вартості експорту».

У розрізі окремих товарних груп вартість білих вин у пляшках зросла на 7,3%, а червоних вин у пляшках – на 3,4%. З іншого боку, вартість наливних вин впала на 3,2%, а обсяги – на 23,4%. Це стало основною причиною падіння загального обсягу експорту. Сферою, яка виявилася особливо складною в минулому році, був експорт австрійських напівігристих (-35,7% вартості експорту) та ігристих вин (-27,1% вартості експорту).

Картина дуже різниться на окремих експортних ринках. Німеччина, найважливіший і чутливий до цін експортний ринок, спостерігала значне зростання вартості на 14,8%, вперше перевищивши позначку в 100 мільйонів євро (108,6 мільйонів євро). Іншими словами, майже половина (45,6%) загального експортного доходу Австрії було отримано в Німеччині.

У той же час Австрія зазнала падіння вартості в наступних за важливістю напрямках експорту: Швейцарії (-15,5%), Нідерландах (-2,2%), США (-11,5%) і північних монопольних ринках (Фінляндія, Норвегія). і Швеції; -4,1%). З іншого боку, ціни знову зросли в Канаді (+16,7%) і на азіатських ринках (Китай, Гонконг, Японія, Сінгапур і Південна Корея; +11,3%).

10 найбільших країн-експортерів 2023 р., попередні дані експорту I-XII 2023 р. станом на березень 2024 р.

«Ці значні відмінності в розвитку в окремих країнах показують, наскільки важливо диверсифікувати наші експортні ринки, — пояснює Кріс Йорк. – Ми й надалі будемо дотримуватися цієї стратегії та докладатимемо максимум зусиль для підтримки наших виноробів. Основна можливість підштовхнути експорт цього року буде на VieVinum, коли ми знову привеземо до Австрії понад 1000 професіоналів галузі з усього світу. Розширення експорту також допомагає тим виноробам, які продають свої вина виключно в Австрії, оскільки кожне експортоване вино знімає певний тиск на внутрішній ринок».

VieVinum – важлива подія для просування австрійського вина на міжнародному ринку

Найбільша виставка австрійських вин у світі VieVinum відбудеться з 25 по 27 травня 2024 року. Ярмарок є унікальною можливістю для австрійських виноробів і поціновувачів з різних країн зустрітися, обговорити та насолодитися вином разом.

Запрошені Austrian Wine міжнародні винні експерти зможуть переконатися у винятковій якості австрійського вина на, ймовірно, найелегантнішому винному ярмарку у світі. Відвідування VieVinum означає глибше знайомство з багатьма регіонами та безліччю сортів винограду, філософією місцевого виноробства. Для цього ідеально підходить різноманітна програма Школи вина з її першокласними майстер-класами. Презентації будуть організовані групами виноградарів з багатьох країн, а також спеціалізованими ЗМІ.

На цьому професійному майданчику також буде розповсюджуватись Wine Travel Awards Guide – унікальний PR-каталог номінантів WTA 2022-2023, виданий у січні 2024 року та присутній у цифровому та друкованому форматах на провідних світових винних виставках.

Австрія бере активну участь у Wine Travel Awards. У сезоні 2022-2023 країна переможцем публічного голосування у категорії The Visiting Card of the Country/Region of the Year, тоді як Austrian Wine Academy забезпечила собі перше місце в категорії Education in Enotourism/Unique Program, у фінал також вийшли музей вина Schloss Esterházy у категорії Education in Enotourism/Cultural Mission та VieVinum  у Enogastronomic Events/Magnet of the Region.

Цього року на  VieVinum буде присутній наш представник, який підготує докладний репортаж про цю значущу австрійську винну подію.

Фото: © Austrian Wine / Bernhard Schramm

Партнер Wine Travel Awards, рада з маркетингу вин Austrian Wine, яка займається просуванням вишуканих вин, поділилася інформацією Статистичного управління Австрії про експорт вина за 2023 рік. Високі відсоткові ставки, інфляція та зростання витрат спричиняють напружену економічну ситуацію. Те ж саме стосується і виноробної промисловості Австрії, яка помічає стриману динаміку як на внутрішньому, так і на […]

Oenorama. Жодних амбіцій – тільки вино!

Найбільша виставка Греції Oenorama відсвяткувала своє 30-річчя, зібравши на початку березня 2024 року в “Zappeion Megaron” у центрі Афін найвиразніші вина яскравих теруарів Еллади.


Серед численних експонентів були і номінати Wine Travel Awards – нагадаємо, що до 31 березня триває голосування за переможців, саме час підтримати представників Греції в цьому комьюніті з винного туризму – добре знані у світі виноробні з Немеї Semeli Estate та Α. & G. PAPAIOANNOU. І можливість долучитися до міжнародної спільноти, що об’єднує виноробів, винних журналістів, гідів, школи, асоціфції та об’єднання з просування регіонів.

Афінська виставка вперше відбулася в 1994 році і була організована компанією Vinetum, яка спеціалізується на управлінні заходами, створенні контенту та консультуванні. Інші заходи, організовані Vinetum, включають: Fine Red Wines, Afros & Nectar (Sparkling & Sweet Wines), Drink Pink (Rosé Wines) Greek Spirits and the Athens Craft Beer Festival. За цей період Oenorama набрала найвищі рейтинги і цього року парадно виступила з більш ніж 250 експонентами та понад 2500 винами і дистилятами. По суті, на сьогодні – це єдиний експомайданчик у світі, що пропонує максимально повний огляд грецької виноробної промисловості. Така пропозиція зібрала понад 10 000 місцевих та іноземних відвідувачів, фахівців та енофілів. Серед них були і кореспонденти Drinks+.

Oenorama

Що привернуло увагу наших оглядачів?

Перш за все, кидалася у вічі повна відсутність звичної забудови стендів. Ніяких амбіцій – тільки вино! Як годиться на батьківщині світової демократії, усі експоненти – від малих сімейних виноробень і до потужних підприємств, що співпрацюють з усім світом, – мали однакові можливості продемонструвати свої вина за стандартними столиками, що вишукалися вздовж стін. Що прикметно, практично не було стендистів – за ними стояли власники, члених їхніх сімей або топ менеджери. І знаєте, як на мене, це виглядає, можливо, дещо незвично на око тому, хто щороку буває на провідних виставках світу, які подекуди перетворюються на ярмарки марнославства, але безумовно справедливо. І економічно. Організатори таким чином змогли з меншими витратами надати максимальну кількість експомісць грецьким виноробам. Ну, а у виноробів були рівні можливості привернути увагу до своїх брендів. А партнери та шанувальники у своєму виборі виходили виключно з якості та стилю представлених вин. Константінос Лазаракіс (Konstantinos Lazarakis) MW, директор винної школи WSPC (Греція) так прокоментував відзначену нами неймовірно душевну атмосферу: «Oenorama – це зібрання винної родини, тому всі мають значення. Адже на сімейні посиденьки треба ходити, навіть якщо хтось із родичів може діяти тобі на нерви. Або якщо нам може здаватися, що ми все це бачили раніше. Почуття приналежності важливе в будь-якому суспільстві! Тільки з таким почуттям приналежності ми можемо рухатися вперед, і Oenorama надає це винній спільноті».

Oenorama

І що цікаво, не зважаючи на таку сімейну, дещо неформальну обстановку, дякуючи добре організованій системі навігації на виставці, було досить легко орієнтуватися, розшукуючи ту чи іншу компанію.

Отже, тут було над чим поміркувати! До речі, ми давно вже звертаємо увагу міжнародної спільноти на зорю виноробства, що зійшла над теруарами Греції. Ця країна сьогодні почала виробляти яскраві, різностильові, як потужні, так і тонкі та вишукані вина. По суті, вина Греції – то космос, який можна досліджувати ціле життя (що, до речі, і робить номінантка категорії «Автор року» Маріанна Сігала (Professor Marianna Sigala) –  просимо підтримати її роботу, проголосувавши за неї).

Oenorama

До широкого спектру відомих та навіть великих грецьких вин, з кожним роком долучаються нові бренди та назви. На цьогорічній виставці було окремо представлено 200+ нещодавно випущених вин (з січня 2021 року), які можна було продегустувати у форматах, ідеальних для кожного відвідувача: в зонах виключно для  трейдерів, під час власних імпровізованих кругових дегустацій, а також в місцях для самостійного наливу.

Oenorama

Відзначили ми і таку цікаву розробку організаторів, як винний бар «Винні одкровення». Тут було презентовано 60+ вин з рідкісних автохтонніх сортів, а також органічні, біодинамічні та натуральні вина, що  розливалися та коментувалися командою сомельє.

Традиційна експозиція Oenotechnica представила найсучасніше енологічне обладнання та витратні матеріали.

Oenorama

 Дата наступної виставки поки не оголошена. Слідкуйте за повідомленнями Drinks+!

Найбільша виставка Греції Oenorama відсвяткувала своє 30-річчя, зібравши на початку березня 2024 року в “Zappeion Megaron” у центрі Афін найвиразніші вина яскравих теруарів Еллади. Серед численних експонентів були і номінати Wine Travel Awards – нагадаємо, що до 31 березня триває голосування за переможців, саме час підтримати представників Греції в цьому комьюніті з винного туризму – […]

X
Украина