Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Ексклюзивне інтерв’ю з Ханною Тові, директором заходів London Wine Fair: Інновації та основні моменти майбутнього LWF

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку інновацій, які підвищать презентаційні можливості цього експохабу та залучать додаткову аудиторію трейдерів з усього світу.


У 2024 році Лондонська виставка, як наймасштабніша подія в сфері торгівлі напоями у Великій Британії, заявляє про цілу низку нових функцій. Назвіть, будь ласка, 3-5 найбільш, на ваш погляд, суттєвих нових опцій для експонентів.

У нас є безліч нових функцій на 2024 рік, а також кілька експонентів, які беруть участь у виставці вперше, тому ярмарок матиме справжнє відчуття «новизни». Однією з найважливіших новинок є Judgement of London. Крім того, у нас є абсолютно нова зона для експонентів: The Discovery Zone, спеціальна секція, яка розміщуватиме безалкогольні та слабоалкогольні напої, зокрема No and Lo. Ще однією новинкою у 2024 році є програма розміщених покупців, яка буде доступна для всіх експонентів і відвідувачів, а також Concierge Service для 50 найкращих покупців Великобританії.

Як відомо, ринок Британії – одна з провідних арен для винних трейдерів, він завжди мав особливі принади для торгівлі вином. І все ж яким чином LWF додатково приваблює провідні торгові компанії? Розкажіть, будь ласка, про мотивацію, послуги. Мабуть не останню роль грає Wine Buyers Awards – що нового в цьому проєкті сталося цього року, як саме працює мотиваційний механізм?

LWF має завидну репутацію події для професіоналів у сфері напоїв з Великої Британії та інших країн. Це базується на трьох ключових елементах: бізнес; освіта; і мережі. Ми є великою платформою для наших експонентів, будь то дистриб’ютори, винні бренди, організації, дистилятори, щоб показати свої портфоліо найкращим покупцям Великобританії від супермаркетів до незалежних продавців і сомельє. Саме цей щасливий шлюб аудиторії наших експонентів і відвідувачів робить LWF такою привабливою пропозицією.

Кого з нових учасників цього року ви хотіли б відмітити особливо – нових, або тих, хто повернувся після перерви?

Кілька провідних агентів, імпортерів і логістичних компаній Великобританії повертаються цього року. Mentzendorff виступить вперше за 12 років і проведе серію майстер-класів, які не можна пропустити. Buckingham Schenk, Freixenet Copestick, Hillebrand Gori UK, Ланчестерські вина, і Origin Wine також повертаються. Ми також вперше приймемо Японію з загальним павільйоном, і у нас будуть присутні чотири китайські виробники.

Вина Південної Африки повернуться з великою дегустацією у вівторок. На дегустації візьмуть участь деякі з найкращих виробників Південної Африки та висвітлять широкий спектр пропонованих вин, від відомих імен, таких як Spier, DGB, Waterkloof і Springfield, до менш відомих виробників і тих, хто шукає представництва. Групи Cap Classique (традиційні ігристі вина Південної Африки) і Stellenbosch Cabernet Collective підкреслюють важливість цих двох категорій для Південної Африки на ринку Великої Британії.

Ми також побачимо багатьох наших давніх учасників на виставці: Hatch Mansfield, Awin Barratt Siegel, Richmond Wine Agencies, Ellis Wines, EWGA, Felix Solis, H2Vin, Marcato Direct, Beyond Wine і Friarwood Fine Wines.

Найважливіше, мабуть, питання організації таких глобальних форумів як LWF – планування зустрічей. Чи є якась статистика, наскільки відвідувачі та учасники використовують надані вами можливості комунікацій через онлайнплатформу? Що в цьому плані ви могли б порадити виробникам вина, які хотіли б мати можливість привернути увагу результативного трейдера/байера тощо?

Наша пошукова база даних продуктів експонентів на виставці, якою керує Bottlebooks, є безцінною для відвідувачів, які бажають створити персоналізовану дегустаційну таблицю, щоб максимізувати свій час на виставці. Це дуже широко використовується, і минулого року ми побачили 7000 унікальних користувачів списку продуктів. Програма розміщених покупців надасть відвідувачам і експонентам доступ до цифрової мережі London Wine Fair та платформи для планування виставок, де вони зможуть бронювати сеанси та запрошувати інших учасників на зустрічі, на основі спеціального пошуку. VIP-покупці спеціально запитували індивідуальні послуги, і це призвело до створення спеціального приміщення для зустрічей «The Hosted Buyers Lounge».

Прошу пояснити детальніше для потенційних користувачів, яким чином планується інтеграція в ваші послуги такого ресурсу як Bottlebooks.

Офіційним цифровим каталогом ярмарку керує Bottlebooks – тепер універсальна платформа для збору даних про вино, яка була запущена з LWF ще в 2016 році. Bottlebooks – це інструмент, який надає винній промисловості одне місце для розміщення та обміну повною інформацією, введеною виробником, про продукт, фотографії, карти, контрольовані за джерелом. Таким чином, це дійсно підвищує рівень довіри LWF для відвідувачів та експонентів.

Мабуть, доцільно напередодні виставки дещо більше розказати про поділ експозиції. Як на мене, особливо привабливо звучать наступні розділи: DRINKS BRITANNIA, ESOTERICA, TRADING FLOOR, WINES UNEARTHED… Що саме знайде там відвідувач, кому вони адресовані?

DRINKS BRITANNIA відзначає наших англійських і валлійських виробників. У нас їхрекордна кількість – 18 зареєстрованих цього року, деякі з яких виставляються під WineGB. ESOTERICA завжди одна з найзавантаженіших рубрик, тут розміщені бутіки, незалежні імпортери, головним чином націлені на преміум-торговлю та незалежних продавців. TRADING FLOOR є головною зоною виставки, де розміщуються великі британські агенти-дистриб’ютори та загальні організації. У WINES UNEARTHED беруть участь іноземні виробники, які шукають британського агента.

DISCOVERY ZONE – пропоную зупинитися на цьому детальніше. Чи відомо вже, які саме стартапи та іноваціні технологію будуть тут представлені?

DISCOVERY ZONE була перенесена в центр виставки. Ідея полягає в тому, що продукти та послуги, розміщені в цій зоні, є справді центром підготовки нашої галузі до майбутнього. Незалежно від того, чи це агентство сталого розвитку, додаток чи логістична компанія.

Чи є нові майданчики або розділи в вашій експозиції цього року, які з’являться вперше? Чим викликана їхня поява?

Уперше у нас є велика кімната для проведення зустрічей. До цього підштовхнула розмова минулого літа з двома ключовими покупцями. Вони пояснили, що зустрічі на стенді часто чудово підходять для дегустації, але іноді їм потрібно більш приватне місце, щоб провести поглиблені зустрічі з постачальниками.

Не можу не спитати про JUDGEMENT OF LONDON – кому саме належала неймовірна ідея відтворити зараз в Лондоні славетну дегустацію в Парижі? Медіа-група Drinks+ вже в загальних рисах анонсувала на своїх ресурсах принципи майбутньої дегустації. І сподіваємося, що матимемо можливість висвітлити і її результати. Але ще хотілося б уточнити – як підбиралися вина-аналоги зі Старого та Нового світів, чи є у вас особисто якісь прогнози або передчуття?

Я вперше придумала JUDGEMENT OF LONDON у 2019 році з наміром запустити його на виставці 2020 року, але це було зірвано Covid-19 і подальшим карантином Великої Британії. Логістично це було досить значним доповненням до шоу, але ми відчули, що цього року ми знаходимося в ідеальному місці, щоб переглянути оригінальну ідею. Суд у Лондоні віддасть шану новаторському Суду Парижа Стівена Спур’єра, але матиме ширшу сферу діяльності.

Замість сліпої дегустації між Францією та Каліфорнією, Judgment of London представить пари вин з Європи та решти світу – вісім білих і вісім червоних. Вони були відібрані для порівняння за стилем і готовністю до вживання. Двоє найдосвідченіших професіоналів виноробної індустрії Великої Британії, генеральний директор The Court of Master Sommeliers , Ронан Сейберн MS і високоповажна винна письменниця та суддя міжнародних винних конкурсів Сара Еббот MW, відбиратимуть вина та куруватимуть дегустацію. Такожі у нас є група з 20 найбільш вражаючих смаків UKS для дегустації. Оцінювання відбудеться в перший день шоу, а результати ми оголосимо у вівторок на центральній сцені.

У мене немає жодних упереджень щодо того, як це вийде, але якими б не були результати, це буде неймовірно цікаво.

Логічно продовжити тему світовими трендами, які, безперечно, JUDGEMENT OF LONDON продемонструє своїми результатами. Але чи не могли б ви назвати основні напрямки, якими рухається світ вина, і які особисто ви спостерігаєте з висоти власного досвіду і років діяльності в цілому? Які з них матимуть критичний вплив на галузь? Приміром, чи можете прокоментувати таке явище, якому приділяє увагу LWF як regenerative.

«Стійкість» — це питання номер один для вина на даний момент, і LWF дає можливість привернути увагу до цього питання та створити середовище для стимулювання змін. 2023 рік найбільш це продемострував, і ми посилили цей фокус на 2024 рік, провівши більше семінарів і майстер-класів щодо ключових проблем, з якими стикається наша галузь, таких як зміна клімату та викиди вуглецю. Ми також повідомимо про нашу Bottle Collection Initiative, яку ми розробили для Sustainable Wine Solutions і The Porto Protocol минулого року. LWF є демонстрацією майбутніх тенденцій у виноробній промисловості, і 2024 рік не є винятком: наприклад, демонструючи використання штучного інтелекту.

Можливо, окремо варто зупинитися на виділеній зоні LWF – MINDFUL DRINKING EXPERIENCE. Як зростає цей сегмент, чи здатні вина з пониженим вмістом алкоголю або й зеро повернути дещо втрачену аудиторію вайнловерів – адже світова статистика, наскільки відомо, свідчить про зниження попиту на вино практично в усіх сегментах. Чи можете деталізувати ініціативи такого обєднання як Club Soda?

No and Lo залишається одним із найшвидше зростаючих секторів індустрії напоїв, а також одним із найбільш інноваційних і захоплюючих. Цього року ми приймемо 16 експонентів/брендів у Mindful Drinking Experience, сім з них – уперше.

За спостереженнями оглядачів Drinks+, після пандемії різко загострилася конкуренція між виставками – світовими лідерами професійного винного комьюніті. Чи відчуває Лондон тиск? Які ваші найсильніші позиції, що дозволяють триматися у вищій лізі? Які плани – якщо не секрет – на подальші роки?

Захід масштабу London Wine Fair, який обслуговує британський ринок – один із найрізноманітніших у світі – ніколи не був таким необхідним. Наявність платформи, яка порушує найактуальніші проблеми та виклики, а також можливості, є абсолютно необхідною. Наслідки Brexit, зміни, що насуваються, щодо обов’язків, падіння споживання вина, наші викиди вуглекислого газу – усе це потребує обговорення та впровадження рішень, і LWF надає простір для цього, поряд із веденням бізнесу та визначенням тенденцій на майбутнє.

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку […]

Grillo DOC Sicily – амбасадор сицилійського вина у світі

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномені Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції.


Антоніо Ралло, президент DOC Sicily Wine Consortium, розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону Grillo виділяється як символ зростаючого престижу вин Sicilia DOC як в Італії, так і за кордоном. Це знак сицилійської енологічної якості на глобальному рівні».

Згідно з даними Nielsen, споживання Grillo повернулося до рівня до 2019 року, що спочатку було ознакою сильної стійкості ринку, а потім пішли реальні піки зростання: Grillo зріс на +20% за обсягом, +19% за вартістю та +15 % продажів у упаковці у 2023 році порівняно з попереднім роком, значення ніколи не досягали в минулому. Важливі та надзвичайно значні цифри також отримані в результаті аналізу даних, зібраних на німецькому ринку: враховуючи лише продажі GDO (велика роздрібна торгівля), Sicilia DOC вдалося продати майже 3 мільйони пляшок Grillo у цьому сегменті ринку у 2023 році.

Те, що випливає з цих даних, є справді важливими цифрами, які говорять про зростання сорту винограду, який заслужив звання беззаперечного головного героя серед корінних жителів Сицилії.

Успіх Grillo на внутрішньому та міжнародному ринках є результатом низки цілеспрямованих та багаторівневих стратегій, реалізованих Консорціумом DOC Sicily протягом останніх років. Ці стратегії були спрямовані не лише на популяризацію сорту винограду, а й на сицилійську територію, посилюючи її унікальну ідентичність за допомогою інноваційних та ефективних рекламних заходів. Варто також зазначити, що з точки зору території Сицилія сьогодні є одним із ключових регіонів у ландшафті італійських білих вин DOC, демонструючи невикористаний потенціал для Grillo.

Grillo і надалі має потенціал для подальшого розширення своєї присутності як на національному, так і на міжнародному рівнях. Перспективи зростання значні, зокрема за рахунок розширення дистрибуції та збагачення асортименту в торгових точках. Ця розробка не тільки зміцнить роль Grillo як лідера серед білих вин DOC, але й зміцнить її позицію на зовнішніх ринках, де вона вже демонструє багатообіцяючі ознаки.

Висока якість, сильна ідентичність, цілеспрямовані маркетингові стратегії та ефективна рекламна компанія: ось елементи, які формують шлях та історію Grillo DOC Sicilia. Історії, якій судилося зберегти свій статус енологічного явища, що відображає здатність передавати традиції водночас втілюючи сучасність, притаманну сицилійському вину.

Досьє D+

Консорціум DOC Sicily був створений у 2012 році з метою представлення вина Сицилії та просування найменування Sicilia DOC, підвищення впізнаваності символічного бренду. Майже 8000 виноробів і близько 500 розливників є промоутерами контрольованого найменування походження, що є цінним визнанням для їх представлення, а також для покращення та захисту виробництва вина на острові. Система Sicilia DOC забезпечує стійку досконалість: багато з понад 24 тисяч гектарів виноградників у Деномінації вирощуються відповідно до правил сталого виноградарства Фонду SOStain Sicilia.

Фото: @ConsorzioDocSicilia

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномені Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції. Антоніо Ралло, президент DOC Sicily Wine Consortium, розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону Grillo виділяється як символ зростаючого престижу вин Sicilia […]

Wine & Spirits Show 2024 – професійний інтенсив

Новий проєкт Wine & Spirits Show 2024 від організаторів виставки Wine&Spirits Ukraine протестував сучасну, стильну та по-весняному затишну локацію київського Гольф Центр на Оболонській набережній.  А як зазначалося організаторами, специфіка івенту полягала саме у активній співпраця із сегментом HoReCa та рітейлом. Тож протягом двох днів представників винного ринку, сомельє, барменів, пресу, експертів HoReCa, вайнловерів очікував професійний інтенсив: до експозиції з 41 учасником з України і закордону додалися воркшопи, дискусійні панелі, майстер-класи та дегустації від відомих та авторитетних спікерів.


Ukraine Wine&Spirits Awards – сьомий, рекордний

У перший день Wine & Spirits Show проводився дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards 2024, де цього разу членам комісії були представлені 69 українських та закордонних виноробів і виробників міцного алкоголю, що надали 233 зразка. І це рекорд для вже сьомого конкурсу поспіль. В журі конкурсу брали участь 35 експертів — досвідчені сомельє, представники торговельних мереж та профільних ЗМІ, працівники винно-алкогольної індустрії. Журі складалось із 5 комісій, кожна з них оцінювала надані категорії напоїв. Оцінка зразків відбувалась у форматі дегустації наосліп за стандартами OIV.

Наша комісія оцінювала 47 взірців, і як ми жартували, найширший спектр напоїв: пет нати, ігристі, рожеві та червоні тихі сухі, витримані сухі, кріплені та солодкі червоні.  Що саме далося взнаки – це надзвичайна якість пет натів та рожевих вин. Хочеться відмітити неймовірно свіжий, найкращий для мене Bakota bay winery – ПЕТ НАТ Мускат 2023, крім того ігристі Sparkling Rose Brut my Wine by Eduard Gorodetsky, Rose Sparkling Pinot Noir Brut Frumushika-Nova та тихі – Pinot Noir Rose Kulinichenko Winery, Big Art Pinot Noir rose від Big Wines.

Важливо, що українські винороби активно працюють з автохтонними та локальними сортами винограду й демонструють унікальні терруарні особливості своїх регіонів. Якість невпинно зростає, що також підтвердили і колеги по цеху.

Олексій Дуров, сомельє, менеджер з розвитку та бренд амбасадор компанії «Медовий Спас» експерт у світі вина та алкоголю, член АСУ: «Ми з колегами дегустували та оцінювали українські  (і не тільки) вина та міцні напої. Цього року, в панелі, яку мені випала честь судити – були представлені ігристі, тихі білі та декілька червоних вин. Виділю особистих фаворитів сліпої дегустації, у різних стилях: Pet Nat із сорту Дублянський (2023-го року), від винарні Father’s Wine, з Тернопільщини. Дуже люблю ігристе за класичною технологією, з берегів озера Ялпуг (Одещина), від компанії 46 Parallel. Біля 5-и років витримки на осаді даються взнаки. Тихе біле із сортів Muscat Ottonel&Aligote від крафтової винарні Uman Winery. Приємно спостерігати за щорічним прогресом талановитого уманського винороба Ігоря Макименка. Чудове напівсухе вино Королівська Леанка (2021), від виноробні Карла Шоша із Закарпаття – порадувало неймовірним балансом приємної солодкавості та гарної кислотності. Біле десертне витримане вино Grand Resеrve Dolce Rosa (2012), від переможця минулорічного конкурсу Олександра Ковача – подарувало цілу палітру яскравих смаків. Загалом,  дуже приємно спостерігати за постійним ростом рівня вітчизняних виробників та стрімким прогресом, тож можу стверджувати, що високі оцінки та медалі наших виноробів є більш, ніж заслуженими!»

Віталій Ковач, засновник Школа сомельє Віталія Ковача, бренд-амбасадором виноробень Chateau Chizay та Villa Sandi, член Асоціації сомельє Італії.: «Коли я сидів за столом дегустаційного конкурсу, я себе запитав: «Коли ж почнуться українські вина?» А потім зрозумів, що ми дегустували саме їх. За останні два роки якість українського вина виросла до неймовірних висот. Це, безперечно, результат досвіду. Вина, які ми дегустували у 2019-2021 роках були суттєво слабшими, виноробам не вистачало досвіду, аби зробити високоякісне вино. Деякі з вин на цьому конкурсі просто були формату «Вау». Наприклад пет нати, рожеві, ігристі і тихі вина, якими можна просто  насолоджуватися. Вони абсолютно конкурентоспроможні з європейськими винами. В сліпу дегустацію навіть скептично налаштований до українського вина суддя, не зможе виявити, що саме його він і куштує. Я дуже задоволений локацією, розташованій у зеленій зоні. Приваблює дегустаційна зала з великими вікнами. Тут багато світла і простору. Дуже комфортне і привабливе місце».

Олександр Меєр, засновник Клубу виномандрівників, «Кращий сомельє України-2018» та переможець Wine Trophy 2018: «Приємно бачити як рік від року зростає популярність виставки Wine&Spirits Ukraine серед виноробів, фахівців та споживачів. Як рік від року підвищується рівень організації та рівень українських вин. Нове весняне місце проведення, Kyiv Golf Center, також налаштовувало на гарний робочий настрій та настрій для відпочинку. Цього разу у нас була рекордна кількість панелей професійних дегустаторів, їх було 5, тому що кількість зразків також була рекордною. І це під час війни. Що говорить про незламність, наполегливість і працьовитість наших виноробів незважаючи на складні зовнішні обставини.  На нашій панелі було 47 зразків, в основному, білих зразків, хоча також були ігристі, помаранчеві, спеціального типу та трохи червоних. Приємно спостерігати як еволюціонував середній рівень вин і чого досягли винороби з кращими взірцями. Від себе з нашої панелі можу порадити спробувати Королівська Леанка напівсухе 2021 від Sass K. Winery, Lerici 2020 від Beykush Winery, Мушля 2023 від Bakota bay winery, Orange Мускат Оттонель від Сімейна виноробня “Раковецька Лоза”, Furmint Orange 2023 від Chateau Chizay, Muscat Ottonel & Aligote 2018 від  UmanWinery та Chardonnay Reserve від my Wine by Eduard Gorodetsky. Також зрадів рівню рожевих вин 2023 року, тож у травні-червні чекайте на дегустацію у Клубі виномандрівників».

Олег Кравченко, Кращий сомельє України 2011, автор та викладач винного курсу Win Win, шеф-сомельє і засновник Win Bar – Винний бар: «Конкурс дуже відрізняється від попередніх років. Хочу звернути увагу на пет нати, модернові вина популярні у всьому світі. Вони якісні, цікаві і відносно недорогі. Також класна історія для споживання влітку – свіжі білі вина з невисоким вмістом алкоголю та низьким вмістом танінів з Одещини, Бессарабії, Закарпаття».

Тож, як вже зазначалося вище, цього разу конкурс залучив рекордну кількість учасників – українські та закордонні винороби й виробники міцного алкоголю надали 233 зразка, а 209 із них отримали медалі – 6 платинових, 94 золотих, 69 срібних та 36 бронзових. Це – неймовірний результат!

Найкращим вином конкурсу стало витримане червоне сухе Grand Admiral Cabernet Sauvignon & Saperavi & Merlot 2016 від виноробної компанії 46 Parallel Wine Group з Одещини — 93,29 бали, платинова медаль.

Крім того організатори відзначили: Villa Tinta Винхол Оксамитне Winehall Oksamytne – Villa Tinta Kahor 2019 – 91,57, золота медаль; Sass Wine – Королівська Леанка напівсухе 2021 – 91,14, золота медаль; Uman Winery – Muscat Ottonel & Aligote 2018 – 91,00, золота медаль; Сімейна виноробня Раковецька Лоза – Рислінг 2022 – 90,86, золота медаль та Мускат Оттонель 2023 – 89,71, золота медаль; Narovylo by Valery  Narovilo – Cabernet Sauvignon & Merlot 2022 – 90,43, золота медаль; Bakota bay winery – ПЕТ НАТ Мускат 2023 – 90,29, золота медаль; Вина Ковача – Grande Reserve Dolce Rosa 2012 – 89,86, золота медаль; My Wine by Eduard Gorodetsky – Chardonnay Reserve 2022 – 89,29, золота медаль та Шардоне 2023 – 88,43, золота медаль; Odesos Winery – Riesling 2022 – 89,14, золота медаль; Grande Vallée – Brut Aged Grande Vallee Methode Traditionnelle 2021 – 88,83, золота медаль.

Золотими медалістами також стали: Beykush winery, Viticcio Winery, Fathers wine, Chateau Chizay, Frumushika-Nova Winery, Chateau Pinot та інші.

Переможці в категорії міцні напої: Yanolinkt — золоті медалі: віскі Yanolinkt (діжка Херес) 91,43 та віскі Yanolinkt (діжка Мадейра) 91.14; DICTOR PROTS – дистилят фруктовий ІМБИР – 91,67, золота медаль; Wine trading Company “Vitis Group” – Кальвадос Reserve Faine Brandy – 90,71, золота медаль, та Blue Gin Hvoya – 89,43 – золота медаль; УКРАЇНСЬКА АЛКОГОЛЬНА КОМПАНІЯ – Горілка особлива Червона калина – 89,29, золота медаль.

Детальна інформація про всі вина та напої, що отримали нагороди тут.

Wine&Spirits Show 2024 – винний інтенсив

Wine&Spirits Show 2024 було представлене неймовірним різноманіттям вина та міцних напоїв від українських виробників: винна на будь який смак для широкої аудиторії відвідувачів, українські джини, віскі, меди, настоянки, біттери, що вражають якістю й характером. Протягом двох інтенсивних робочих днів учасники виставки представляли й свої новинки, знайомили аудиторію зі вже відомими українському загалу винами та міцними напоями, і, дійсно, місце для проведення виставки надихало на дегустації та професійні розмови.

Володимир Паларієв, власник центру зеленого та етнотуризму «Фрумушика-Нова»: «Маємо активне спілкування з гостями,  мені дуже подобається цей формат і чудова назва. Наразі я бачу цей формат не як виставка, а більше як винний фестиваль, через спілкування з кінцевим споживачем, представниками ресторанного бізнесу, рітейлу. Локація чудова, я задоволений, чудова організація».

Wine & Spirits Show

Співвласник ТМ Villa Tinta Костянтин Тінтулов: «Локація цікава, трохи віддалена від центру, але в будь-якому разі тут більше людей, які цілеспрямовано їдуть продегустувати вина, скуштувати. Сюди прийшла аудиторія більш спеціалізована і зацікавлена. А ми презентували для неї свої новинки».

Wine&Spirits Ukraine

Дмитро Копій, співзасновник Axis Wine: «Дуже гарні локація і організація, професійний підхід до справи – мені це імпонує. Про результати говорити зарано, це не швидкий процес».

Анжела Голова, керівник маркетингу «Шато Піно»: «Нова локація дуже гарна. Більше місця, більше можливостей поставити свої стенди, рекламну продукцію. Зручне розташування, куди киянам неважко дістатися. Мені сподобався формат заходу та його організація плюс конкурс. Ми задоволені результатами».

Для всіх гостей Wine&Spirits Show 2024 була влаштована насичена й цікава програма майстер-класів та дегустацій у Wine&Spirits Academy Wine&Spirits Show. А на Wine&Spirits Conference: «Українська HoReCa. Досвід ефективної роботи незважаючи на виклики війни», експерти розповідали про стан ресторанної галузі України за останні 2 роки, озвучили прогнози на 2024 рік, навчали працівників галузі будувати й просувати свій бренд та працювати з винними картами в закладах, а також ділилися досвідом релокації з небезпечних регіонів. Деякі теми висвітлимо окремо.

Вікторія Агромакова

«Новий В2В формат заходу виявився дуже ефективним. Ми отримали багато позитивних відгуків від учасників та гостей Wine&Spirits Show, — поділилася своїми враженнями Вікторія Агромакова, організаторка виставки та засновниця Wine&Spirits Events. — Ми сформували пул учасників і програму таким чином, щоб максимально залучити саме професійну аудиторію, запропонувавши цікаву освітню програму — конференцію «Українська HoReCa. Досвід ефективної роботи попри виклики війни», серію майстер-класів та коментованих дегустацій у Wine&Spirits Academy. Але найважливішим для нас був професійний match-making: ділові зустрічі й ефективне спілкування між виробниками та імпортерами й представниками HoReCa і рітейлу. Судячи з відгуків, нам це вдалося!» Потурбувались організатори шоу також і про аудиторію споживачів та вайнлаверів: крім безкоштовних майстер-класів та дегустацій, у суботу, 27 квітня, на виставці відбувся аматорський турнір з гольфу. Чудовій атмосфері сприяла навіть тепла весняна погода, що додала шарму мальовничій локацій Obolon Golf-Center у парку «Наталка», де проходив захід. «Організація великих заходів у ці непрості часі є надзвичайно складною й дуже відповідальною справою. Ми маємо потурбуватись не лише про ефективність, а й про безпеку для гостей та учасників виставки, — коментує Вікторія Агромакова. — Але, незважаючи на всі складності, результат — дуже надихаючий. Тож ми обовʼязково продовжимо. До зустрічі восени!»

Оглядачі  Drinks+ висловлюють респект організаторам за цей світлий та актуальний в усіх сенсах слова професійний захід. Show Must Go On – чекаємо на наступну зустріч в колі українського професійного комьюніті.

Новий проєкт Wine & Spirits Show 2024 від організаторів виставки Wine&Spirits Ukraine протестував сучасну, стильну та по-весняному затишну локацію київського Гольф Центр на Оболонській набережній.  А як зазначалося організаторами, специфіка івенту полягала саме у активній співпраця із сегментом HoReCa та рітейлом. Тож протягом двох днів представників винного ринку, сомельє, барменів, пресу, експертів HoReCa, вайнловерів очікував […]

Олександр Гарновдій: «В планах – відновити історію Срібної Землі і написати нову її сторінку»

Захід України – то унікальні землі, що мають розкішну природу, вишукані архітектурні перлини, особливу, суто європейську культуру – нагадаємо, саме там розташоване місце, що позначено як географічний Центр Європи. Колись  Закарпаття налічувало майже 15 тисяч га виноградників, а слава вина котилася Європою. Сьогодні, за приблизними оцінками фахівців, під лозою лише 700 га, а виноградарство регіону асоціюється в уяві більшості споживачів із сортом Ізабела, якому судилася доля справжньої королеви – то Ізабелу зводили на трон, то згодом зрекали на страту. 

На щастя, сьогодні, попри війну, тут відбуваються процеси, які беззаперечно призведуть до ренесансу краю: помітно збільшується число тих, кого захоплює мистецтво створення вина, потроху виноробство виростає зі штанців гобі і все більше набуває ознак бізнесу, а вина одержують високі оцінки міжнародних конкурсів. І нарешті – безумовна ознака прогресу – розпочато реєстрацію географічного зазначення «Вина Срібної Землі». Привабливість та поетичність його, всупереч усталеній практиці використання назв місцевості, а також, звичайно, помітне пожвавлення в спільноті, спонукали Drinks+ задати низку запитань голові Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександру Гарновдію.


Drinks+: Зважаючи на те, що «спочатку було слово», пропоную почати з визначення регіону, про який ми з вами поведемо мову в цій бесіді. Вже заявлена назва – «Вина Срібної Землі». І, наскільки нашій редакції відомо, планується реєстрація цієї назви як географічного зазначення. Втім, ця назва – не топонім, швидше поетичне визначення. Можете пояснити на загал, якими міркуваннями викликане таке рішення очолюваного вами об’єднання закарпатських виноробів і звідки цей вислів походить?

Олександр Гарновдій: Насправді, ми досить довго міркували над цим. Адже найменування має велике значення – воно допомагає виділитися  винам конкретної місцевості. Вино із захищеним географічним найменуванням  – то не просто продукт виноробства,  це напій з певною філософією, з гарантією якості і смаку. Тож і назва, як на мене, повинна мати свій зміст.  Щодо прив’язки до географії, то для нашого краю це непроста штука, адже історично так склалося, що наші землі входили до різних держав, отже і змінювали  назви. Приміром, Закарпаття як таке з’явилося лише в середині XX століття і є версія, що ідея назви належить Сталіну. Але ж, погодьтеся, ми «за Карпатами» – для московитів. А якщо дивитися з точки зору географії, то ми – передкарпаття. То чи варто нам концентруватися на цьому слові? Крім того, раніше наш край іменувався як Карпатська Україна, Підкарпатська Русь… Нерідко край називають і Срібною Землею. Це справді, гарна, поетична назва, яка викликає приємні емоції, що важливо. Між іншим, до покладів срібла  вона стосунку не має. Її ввів у обіг український поет Василь Пачовський, вперше озвучивши  на зборах ужгородської «Просвіти» у 192о-му, зачитавши вірш «Щедрівка Просвіті» – там є рядок «Радуйся, Срібная Земле!». Через рік поет написав статтю «Дорога пам’ятка з княжих часів», до якої долучив і вірш «Сріберний дзвон». У статті Пачовський розповідає, що існує легенда, ніби в селі Богаревиця на Берегівщині під час Першої світової війни селяни знайшли срібний дзвін із гравіруванням  «1034 рік. Жителям Срібної Землі від королеви Анастасії». Як в таких випадках водиться, дзвін зник, але побутує версія, що до історії дзвона дотична донька Ярослава Мудрого Анастасія, яка вийшла заміж за угорського королевича Ондраша. Так чи інакше, але, як для нашого краю, з його бурхливою історією, прив’язка до географічних назв, що мало не кожне століття змінювалися, є нелогічною. І назва поетична та гарна, з власною історією – більш прийнятна, погодьтеся.

Олександр Гарновдій

D+: Абсолютно згодна. І все ж без географії при реєстрації назви не обійтися: чи можна вже зараз окреслити межі регіону, які буде охоплено цією назвою, співпадатимуть вони якимось чином із адміністративними кордонами Закарпатської області? Чи буде взагалі якась прив’язка до географії або ці межі з часом та появою нових насаджень можуть змінюватися?

О. Г.: Повторюю – я не схильний прив’язуватись до географії з математичною точністю. І адмінстративний поділ на наших теренах – умовний. Ось моя бабуся, яка померла в 2018 році, прожила 98 років у власному домі, не залишаючи домівки, в семи державах. Наша логіка  така – облікувати площі, теририторії, де росли виноградники, або придатні до вирощування винограду землі. І саме ці райони внести в зону заявки для реєстрації географічного зазначення. Добралися до картографії колишніх радгоспів і бачимо, як масштабно змінились кордони насаджень. Якщо зараз налічуємо близько 700 га виноградників, то в 70-ті роки їх було 14,5 тисяч, тобто в 20 разів більше. Наша область – гірська і передгірська.  Але вже сьогодні можемо сказати, що до зони реєстрації входить південь нашого краю, від Ужгорода і до Тячева. Входить Ужгородщина, Мукачівщина, Берегівщина та невелика частина Хустського і Тячівського районів. Намагаємося все облікувати. Але це – живий процес. Скажімо, мій виноградник з’явився в 2017 році. А зараз бачимо, що люди почали садити лозу і в інших районах, де лозу раніше не вирощували. Тож ми наполегливо працюємо разом з фахівцями, науковцями, – яким дуже вдячні за допомогу, – без копійки бюджетних грошей. Законом передбачена певна процедура, але, як я вже сказав, це реєстрація географічного зазначення – живий інструмент, тож перелік теруарів та виноградників може корегуватись.

D+: На сьогодні серед офіційно оформлених географічних зазначень на території Закарпатської області, на жаль, і попри багатовікову традицію виноробства, значаться лише дві бринзи та мінеральна вода «Поляна Квасова». Яку процедуру і наскільки довгу доведеться пройти вашим виноробам? Які інституції і яким чином допомагають в цьому?

О. Г.: Розраховуємо пройти процедуру реєстрації географічного зазначення за 2-3 роки, принаймні, ми на це налаштовані і нам у цьому сприяють органи місцевого самоврядування, Одеський технологічний університет і зокрема пані Оксана Ткаченко та Наталя Каменєва. Також надають консультації фахівці інституцій ІПРСА, ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO), а саме Юлія Прохода, Юлія Булаєва, Ганна Попова.

Хочемо зареєструвати географічне зазначення  в області, а потім ще чотири назви місця походження в рамках загального ГЗ і з більш жорсткими вимогами: Ужгородська, Мукачівська, Берегівська, Угочанська (Виноградівська).  Але поки це робоча версія, ще усі питання дискутуються.

Червене Вино-2024

D+: Можете розповісти про особливості теруару цього географічного зазначення, напевне ж, є унікальні мікрозони, які надають особливі характеристики місцевим винам?

О. Г.: Наша Срібна Земля завжди вважалася територією білих вин. Чому? Туфові скелі дають особливість смаку – мінеральність. Звідси і формується база, підхід до виноробства. Втім, є ідеї і щодо червоних, просто потрібно визначити стилістику. Скажімо, Олег Кравченко, який приїжджав до нас, бо був членом жюрі конкурсу «Червене вино», дегустуючи наші зразки, сказав: «Ваш шлях – легкі, квіткові вина. Вам потрібна свіжість, повітряність. З легкими, не випираючими нотами у червоних, а можливо і у рожевих». Тобто ми певні, що не варто ганятися за стилістикою приморських регіонів, слід шукати свої смаки. Насправді, ми у культурі виноробства ближчі до наших західних сусідів – Угорщини, Словаччини, Чехії. Отже, будемо ще думати над профілями червоних.

Червене Вино-2024

D+: Пан Кравченко – беззаперечний авторитет і фахівець з дуже гарним смаком, я впевнена, що його порада слушна, а досвід та талант ваших виноробів дозволять її успішно реалізувати. Просимо прояснити ситуацію з сортами, які сьогодні культивуються на Срібній Землі, – які можна назвати автохтонними і в яких обсягах вирощуються? На які саме робите ставку і чому?

О. Г.: Я твердий прихильник автохтону. Все просто. Ніхто в Грузії не шукає вина з Мерло, а в Токаї – з Шардоне. Колеги вирощуюють і класику, та моє бачення інше: краще працювати з місцевими сортами, але й навіть якщо берешся за, умовно кажучи, мерло – роби його особливим, срібним. Не шукай і не бігай за потужністю. Шукай вишуканість, витонченіть. Сюди – так історично склалося – приїхали італійці з Удіне, німці зі Швабії – привезли рислінги та мускати. І аж з 13 століття тягнеться ця лінійка. А після битви під Могочем османи почали запроваджувати свою винну культуру і в наших краях з’явилися Фурмінт, Харшлевелю (з угорської  – «липовый лист») та інші.  У 16-17 столітті по вулканічним горам засаджували Югфорк (хвіст ягня), зараз цієї лози немає. Або згадаємо сорт Бакатор. Зараз ніхто не скаже, коли він з’явився. Умовно пов’язуємо з угорцями, отже, десь тисячу років тому. Класичний  автохтон Срібної Землі – Леанка, у перекладі – «дівчина». Трамінер культивується тут вже кілька століть. Робили  у радянський період з нього ту саму уславлену «Троянду Закарпаття». З розвитком виноградної селекції  у нас прижилися центрально-європейські – Мюллер-Тургау, який є і у західних сусідів. Ще Іршаї Олівер – угорської селекції, хоча, якщо розібратися, сорт виник на межі зі Словакією і там теж дуже поширений, чудово поводить себе на наших землях і вино дає гарне. Назву і Черсегі Фюсереш. Угорська селекція, але зараз його вирощують на кожній нашій виноробні. Сорту 50-60 років, але з першого року культивується у нас, тобто автохтон. До списку долучаються сорти Йоханнітер, Соляріс… Хоча поки не називав би їх автохтонами, але вони у нас дають гарні урожаї. Це білі сорти. Що ж до червоних, то, як я і казав, наш шлях – шлях пошуку. З одного боку, нормально себе почуває у нас Цвайгельт. Так само Кадарка. Досить потенційним є Кекфранкош, що у Словаччині називається Модра Франковка, сорт дуже добре росте  у сусідів, хоча звідки його коріння, – важко сказати. Є клони, пристосовані до нашої географії. Приміром, Бургундер, я прищепив його, довго мучався, поки вияснив, що  це саме він. До речі, чомусь усі орієнтовані на Угорщину, її виноробство. З одного боку, зрозуміло, – бо культура там потужна. Але чому не звертають уваги на Словакію та Чехію? Насправді, я років п’ять тому привіз звідти по 10-15 саджанців, які вже дають результат: Дунай, Святий Лаврентій (Свято-Лавранське), Регент, Гібернал, Палава, Дорнфельдер, Грон (1976 р., чехословацька селекія). Такі сорти – це наше можливе завтра. Згадаю ще один цікавий сорт української селекції, що з’явився у нас, – Красень (кримська селекція). Я в захваті, чесно кажучи, від нього. Словом, якщо по білому сортова база зрозуміла, то червоні потрібно підбирати. Бургундці кажуть так: коли ти випив вино, маєш  відчути саме землю, звідки воно походить, тому маємо шукати саме такі смаки наших червоних, щоб відображали територію. І моє вино буде відрізнятися від вина сусіда, а разом наші вина будуть відображати регіон.

Олександр Гарновдій

D+: А що скажете про одіозну Ізабелу?

О. Г.: Зізнаюся, я останнім часом змінив думку про неї. Так, в радянські часи вино з Ізабели – то був суррогат. Є законопроєкт про стимуляцію вирубки її лози. І все ж – я дав би Ізабелі шанс, ще 10-15 років, адже цей виноград не в повній мірі вивчений. І дав би часу виноробам на експерименти. Як я раніше був ініціатором не приймати до оцінювання на наших конкурсах вина з цього сорту, згодом буду ініціювати перегляд ставлення до цього. Насправді Ізабела дає фантастичний дистилят, з неї роблять чудові петнати, цікаві експерименти по-білому.

D+: Чи готові поділитися статистикою по своїй парафії: скільки сьогодні на площах Срібної Землі виноградників, скільки так званих малих чи крафтових виноробень, а скільки потужних підприємств тощо?

О. Г.: Найбільші два підприємства – «Чизай» (272 га) та «Котнар» (180 га), з невеличких 40-50 активних і ще 30-40, які підтягуються. Загальна площа виноградників 700 га. Відбувається збільшення +10 га на рік, але це несуттєво, адже маємо великий потенціал. Знаю одне угорське село – 1500 виноробів, 2800 га виноградників.

Але потенційні площі можуть бути реалізовані – коли виноробство стане простим і прибутковим бізнесом. Поки що робимо вино вже понад 30 років, а все швидше гобі, ніж бізнес. Працюємо над законом «Про виноград та виноградне вино», але він все ще лишається з радянською ідеологією. Тобто поки не введемо європейські норми, бізнесу не буде.  І поки вино – підакцизний товар, для виробників алкогольної продукції закриті будь-які кредити і фонди.

D+: І все ж ваші вина відчутно зростають в якості. Не так давно ми писали про конкурс «Червене вино», організований спільно з Асоціацією та Мукачівською міськрадою, і який пройшов за підтримки науковців ОНТУ та особисто пані Оксани Ткаченко і пані Наталі Каменєвої. Їхні відгуки щодо вин Срібної Землі були схвальними в найвищому ступені. Розкажіть про нього. 

О. Г.: Конкурс «Червено вино»  – найстаріший в Україні. Згадаємо, що за радянської влади під забороною була приватна власність, і виготовлене вино люди не могли продавати. І от в 1995 році чотири Василя (міськголова, його заступник та ще двоє приятелів) вирішили зробити фестиваль. З того часу в нашому краї відбувається таке свято вина. Звичайно, фестиваль дещо підупав через пандемію та війну. І з огляду на останню, ми вирішили, що в цьому році не буде розваг чи веселощів. Але щоб не перервати традицію, зробили в Мукачівському замку конкурс. Організували на вищому рівні, по регламенту ОІВ. Судячи з відгуків, він вдався, рівень оцінювання був найвищим – і це підтвердили усі присутні. Пані Оксана Ткаченко,  професор кафедри технології вина і енології ОНТУ була спостерігачем від ФАО.

D+: Насправді, як ми бачимо, найвищі оцінки одержують ваші винороби і на інших конкурсах. Назвіть, будь ласка, трьох-чотирьох видатних виноробів, щоб країна знала своїх героїв.

О. Г.: Я дуже пишаюся підприємством «Перша палінчарня», адже дистиллят – це не ректифікат. Це дорогий в усьому світі і популярний напій. З колег-виноробів назву тих, хто вже відомий, хто відбувся, як то кажуть. Це Олександр Ковач, Карл Шош, Руслан Орос, Іван Паук, Влад Чопак, Василь Нодь, їхні вина брали медалі не лише в Україні, а й в Угорщині, Словаччині, Румунії тощо.

Олександр Гарновдій

D+: Не будемо ламати традицію і на завершення спитаємо про плани – і щодо юридичного закріплення назви «Вина Срібної Землі», і розвитку об’єднання, виставок, фестивалів і т.ін.

О. Г.: Зараз ми хотіли б зареєструвати назву географічного зазначення «Вина Срібної Землі», працюємо над цим. Крім того, знайшли структури, які підтримують конкурс. Асоціація звернулася до обладміністрації з ініціативою проводити його щорічно. Моє бачення: в цьому році запросити експертів із західних країн-сусідів, а на наступний рік зробити справді міжнародним, щоб приймали участь і винороби сусідніх країн. Адже в нашій частині Європи створюються зовсім інші червоні, специфічні білі. Якщо вдасться, у грудні  плануємо провести міжнародну конференцію щодо перспектив Карпатського винного регіону.

Це мрія – створити майданчик вин Центральної Європи, бо я живу в 100 км від центру Європи. І то було б логічним – утворити  майданчик для постійного нетворкінгу, колаборацій, де будуть формуватися смаки, мода, тренди усього цього виноробного куща – Словаччина, Угорщина, Чехія і не тільки. Щоб не копіювати фанцузів чи італійців, а шукати свої родзинки, смаки. Візьмемо Токай – це вино нікого не копіює. Отже, в планах – відновити історію Срібної Землі і написати нову її сторінку, якою послідовники будуть пишатися. А якщо глобально, то ще я прагну відновити традицію “погара вина”, яка завжди тут у нас була. Колись ми ходили не “на пиво” і не на “п’ятдесят грам”, а саме на бокал – погар вина. І коли в суспільстві зросте повага до власного вина, все у нас налагодиться.

Захід України – то унікальні землі, що мають розкішну природу, вишукані архітектурні перлини, особливу, суто європейську культуру – нагадаємо, саме там розташоване місце, що позначено як географічний Центр Європи. Колись  Закарпаття налічувало майже 15 тисяч га виноградників, а слава вина котилася Європою. Сьогодні, за приблизними оцінками фахівців, під лозою лише 700 га, а виноградарство регіону […]

Судний день настає в Лондоні

Під таким інтригуючим заголовком анонсується не менш інтригуючий захід, що задуманий в межах London Wine Fair 2024: рімейк славетної дегустації, колись організованої Стівеном Спурр’є (Steven Spurrier) під назвою Judgment of Paris. Drinks+ виступає в цьому році офіційним інформаційним партнером цієї грандіозної події поряд з метрами світової винної медіа індустрії. Вже 21 травня може статися чергова сенсація – і ми дізнаємося, чи буде знову змінена картина винного світу.


Нагадаємо: так звана Паризька дегустація вин, також відома як «Суд Парижа» (The Judgment of Paris), відбулася 24 травня 1976 року за ініціативою Стівена Спуррє (Steven Spurrier), британського торговця вином, згодом видавцем і одним з найавторитетніших знавців винного світу, та його американської колеги Патрісії Галлахер (Patricia Gallagher). Переважну більшість членів журі складали французькі енофіли. Вина дегустувалися за 20-бальною шкалою на двох сліпих дегустаційних порівняннях: один тейстинг присвячувався білим – американським (Каліфорнія) та французьким (Бургундія) високоякісним шардоне, а другий складався з червоних вин (каберне совіньйони з Бордо та Каліфорнії). В результаті вино округу Напа було визнано найкращим у кожній категорії, що стало сенсацією, адже Франція вважалася провідним виробником найкращих вин у світі.

The Judgment of London

До початку 1970-х років якість деяких каліфорнійських вин була видатною, але мало хто звертав на це увагу, оскільки ринок традиційно віддавав перевагу французьким брендам. До речі, як стверджують історичні джерела, на той момент сам Спурр’є продавав переважно французьке вино і не був певен, що каліфорнійські вина переможуть. Мало того, вчинена ним революція принесла своєму вождю, крім слави, чимало неприємностей – адже його бізнес розташовувався в Парижі, який з 1976 року перетворився на розбурханий вулик. Нажахані та розлючені лідери французької виноробної промисловості заборонили Спурр’є брати участь у престижному національному турі з дегустації вин протягом року, очевидно, як покарання за шкоду, яку його дегустація завдала колишньому іміджу бордоських вин.

The Judgment of London3

Довкола того оцінювання довгий час точилися запеклі дебати, одна суддя навіть відізвала свій бюлетень. Аж доки, 20 місяців потому, не відбулася повторна дегустація тих самих вин у Сан-Франциско 1978 року. Стівен Спурр’є спеціально прилетів з Парижа, щоб взяти участь в цьому оцінюванні. Результат: по білим та червоним перші три місця зайняли американські зразки. Згодом ще дві дегустації були проведені Французьким кулінарним інститутом (зараз International Culinary Center) на десяту річницю Паризької дегустації. Щоправда, шардоне тих років, що брали участь в 1976 році, не оцінювалися, бо вони на той час вже пройшли свій розквіт.

The Judgment of London3

Стівен Спурр’є надавав консультативну та організаційну допомогу цій ювілейній дегустації. Суддівська колегія складалася з 8 суддів, а у сухому залишку перші два місця посіли американці, третє вибороло Château Montrose 1970.

І ще одна спроба реваншу з боку Франції відбулася 24 травня 2006 року, на 30-ту річницю The Judgment of Paris. Вона знову була організована Стівеном Спурр’є і проходила по обидва боки Атлантичного океану: в музеї Copia в Напі, штат Каліфорнія, і в Лондоні в Berry Bros. & Rudd, в офісі найстарішої британської компанії, що спеціалізувалася на торгівлі вином. Як повідомляла газета «Таймс» (до речі, єдине медіа, присутнє на паризькому тейстингу – але про це окремо нижче), «незважаючи на те, що французькі дегустатори, багато з яких брали участь в оригінальній дегустації, очікували на крах американських виноробів, вони змушені були визнати, що гармонія каліфорнійських каберне знову підкорила їх». Перемога була вражаюча – цього разу п’ять перших місць посіли каліфорнійські каберне і лише на шосте вдалося піднятися бордо з найвищим рейтингом – Château Mouton-Rothschild 1970 року. Таким чином тандем дегустацій 2006 року остаточно змінив винний світ.

Стивен Спурье

…І ось майже півстоліття минуло після The Judgment of Paris. Лондон вирішив перейняти естафету і провести оновлену версію цієї знакової для винного світу дегустації, але вже на сучасному рівні. Директор London Wine Fair Ханна Тові (Hannah Tovey) підняла завісу спектаклю, на який з нетерпінням очікуємо: «Лондон є історичним центром міжнародної торгівлі вином. І як один із найрізноманітніших ринків – це зручне місце для проведення довгоочікуваного The Judgment of London. Дегустація має стати вшануванням найкращого вина. Ми одержимо оцінку ситуації і критерії того, наскільки чудовим може бути вишукане вино. Ми пишаємося тим, що наважилися організувати таку масштабну подію на London Wine Fair».

The Judgment of London

Ця дегустація покликана віддати шану пам’яті покійному Стівену Спурр’є і тій революції винного світу, яку здійснила організована ним дегустація в Парижі. Версію Judgement of London буде оновлено з метою відобразити спектр та зрілість сучасного ринку файн вайн. Тоді як під час оригінальної дегустації поточні вина Бордо та Бургундії порівнювалися з їхніми каліфорнійськими аналогами, у версії 2024 року буде представлено ширше включення відомих європейських вин та еквівалентів з решти світу. Очікується, звісно, і більш реалістичний порівняльний аналіз, ніж майже півстоліття тому.

Куратором лондонської події обрано Ронана Сейберна (Ronan Sayburn) MS, CEO of The Court of Master Sommeliers, який діятиме в тандемі із Сарою Ебботт (Sarah Abbott) MW, MD of Swirl Wine Group, IWSC Committee Judge. Загалом, до складу дегустаційної комісії увійде близько 20 суддів із найвибагливішим смаком – «вершки» британської винної індустрії, включаючи провідних байєрів, найкращих сомельє та шанованих винних письменників. Вина будуть дегустуватися парами: один європейський зразок і один аналог з інших частин світу. Аналоги визначатимуться відповідно до сорту винограду, стилю та текстури, причому відібрані виробники мають подати на тейстинг найкращий вінтаж в проміжку 5-15 років. Вранці 20 травня продегустують вісім пар білих, а вдень – вісім пар червоних. Усі вина будуть декантовані та подані у келихах Jancis Robinson X Richard Brendon, а стан кожного вина попередньо перевірять Сара Ебботт і Ронан Сейберн. Вина будуть оцінюватися за шкалою 10 балів. Система підрахунку балів передбачає вісім ключових висновків, усі з яких будуть оприлюднені на центральній сцені наступного дня. Незважаючи на те, що «Суд Лондона» може і не дати остаточного визначення, «хто кращий», проте результати нададуть певний відбиток світу вина. Дегустація в Лондоні покаже, що змінилося майже за 50 років після паризької революції 1976 року. Таким чином, це буде на часі. Це не стільки змагання, скільки пряме порівняння, покликане показати, наскільки винятковим може бути вино.

Дженсіс Робінсон

Пані Дженсіс Робінсон (Jancis Robinson) OBE MW, яка буде однією із суддів в Лондоні, і яка, до речі, єдина із суддів, хто брав участь і в британській комісії тейстингу на 30-ту річницю The Judgment of Paris, прокоментувала: «Я з нетерпінням чекаю початку роботи в дегустаційній комісії під час ретельно розробленої дегустації Judgement of London – це гідне вшанування імені покійного Стівена Спурр’є, чия лондонська квартира була так близько до Olympia, де ми будемо дегустувати низку найкращих вин світу наосліп, щоб відзначити прогрес, досягнутий після його паризької дегустації 1976 року. Який кращий келих для цієї вправи, ніж мій – високоякісний келих, ретельно розроблений, щоб розкрити характер будь-якого вина! Мені приємно бачити, що сьогодні винний келих Jancis Robinson все частіше орендується у Sensible Wine Services для професійних дегустацій».

Сара Еббот MW прокоментувала: «Для мене велика честь працювати з такою чудовою командою на цій важливій дегустації. Урок Стівена Спурр’є про те, що велике вино належить всьому світу, є таким же важливим і своєчасним зараз, як і під час тієї іконоборчої дегустації, яка проходила багато років тому».

Steven Spurrier

Ронан Сейберн MS також поділився думками: «Оригінальна дегустація Judgment of Paris була класичним тріумфом аутсайдера над істеблішментом і відкрила двері до визнання нової каліфорнійської винної індустрії. У «Лондонському суді» ми не будемо шукати явного переможця як такого, радше відзначатимемо, наскільки далеко вино з усього світу просунулося в якості та визнанні з 1976 року».

Лондонський суд відбудеться у понеділок, 20 травня, а результати будуть оголошені на центральній сцені у вівторок, 21 травня, о 16:45. Judgment of London підтримується видавництвом Academie du Vin Library, заснованим Spurrier у 2019 році. Ця установа люб’язно надає копію мемуарів містера Спурр’є для кожного члена дегустаційної групи.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до пані Саллі Бішоп (Sally Bishop): sally@relish-pr.co.uk

Репортажі з події будуть опубліковані на ресурсах медіа-групи Drinks+ та інших офіційних партнерів London Wine Fair. Цей пул авторитетних видань – ще одна кардинальна відмінність лондонської події. Адже, нагадаємо: незважаючи на те, що Спурр’є запросив багатьох репортерів на сакраментальну дегустацію 1976 року, єдиним присутнім репортером став Джордж М. Табер (George M. Taber) з «Таймс», який і оприлюднив результати світові. Зі зрозумілих причин дегустація не висвітлювалася французькою пресою, яка майже проігнорувала цю історію. 50 років потому передбачається масштабна інформаційна кампанія міжнародними медіа. Так що слідкуємо за нашими діями!

До речі, нагадаємо, що саме 21 травня, за кілька годин від оголошення сенсаційних результатів Judgement of London, в  Olympia відбудеться the WTA Ceremony.  Нагородження переможців  триватиме з 10.30 до 12.30.

Церемонія нагородження Wine Travel Awards підведе підсумки кампанії 2023 – 2024 років, де будуть визначені переможці як публічного голосування, так і професійного журі.

Програма включає:

  • виступ «Винний туризм: переваги та виклики» Роберта Джозефа (Robert Joseph), члена журі WTA, видатного автора у світі вина та винного туризму, новаторського винного експерта, творця вина та інноватора галузі;
  • презентацію Спонсорів та Партнерів WTA;
  • оголошення переможців та відкриттів WTA;
  • walk-around tasting вин членів ком’юніті WTA.

Під таким інтригуючим заголовком анонсується не менш інтригуючий захід, що задуманий в межах London Wine Fair 2024: рімейк славетної дегустації, колись організованої Стівеном Спурр’є (Steven Spurrier) під назвою Judgment of Paris. Drinks+ виступає в цьому році офіційним інформаційним партнером цієї грандіозної події поряд з метрами світової винної медіа індустрії. Вже 21 травня може статися чергова […]

Експорт австрійського вина: обсяг зменшується, а ціна зростає

Партнер Wine Travel Awards, рада з маркетингу вин Austrian Wine, яка займається просуванням вишуканих вин, поділилася інформацією Статистичного управління Австрії про експорт вина за 2023 рік.


Високі відсоткові ставки, інфляція та зростання витрат спричиняють напружену економічну ситуацію. Те ж саме стосується і виноробної промисловості Австрії, яка помічає стриману динаміку як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Статистичне управління Австрії оприлюднило попередні дані про експорт за 2023 рік. Минулого року було експортовано 65 мільйонів літрів австрійського вина, на 238,2 мільйона євро. Це відповідає зростанню вартості на 2,7% і падінню обсягу на 4,7%. У результаті середня ціна за літр досягла історичного максимуму в 3,66 євро.

Попередні дані експорту I-XII 2023 р. (станом на березень 2024 р.).

«Ще на початку минулого року ми зрозуміли, що складна світова економічна ситуація негативно позначиться на нашому експорті. Тому ми передбачали лише мінімальне зростання вартості, що виявилося правильним, – прокоментував Кріс Йорк, генеральний директор Австрійської ради з маркетингу вин (Austrian Wine). – Спостерігалося зниження продажів оптом, зокрема, у той час як продажі вина в пляшках фактично трохи зросли. По суті, це свідчить про те, що наша стратегія створення цінності працює, навіть якщо ми маємо враховувати збільшення вартості в умовах високої інфляції. В контексті обговорень із зарубіжними колегами стало зрозуміло, що Австрія є однією з небагатьох виноробних країн, яка наразі спостерігає будь-яке збільшення вартості експорту».

У розрізі окремих товарних груп вартість білих вин у пляшках зросла на 7,3%, а червоних вин у пляшках – на 3,4%. З іншого боку, вартість наливних вин впала на 3,2%, а обсяги – на 23,4%. Це стало основною причиною падіння загального обсягу експорту. Сферою, яка виявилася особливо складною в минулому році, був експорт австрійських напівігристих (-35,7% вартості експорту) та ігристих вин (-27,1% вартості експорту).

Картина дуже різниться на окремих експортних ринках. Німеччина, найважливіший і чутливий до цін експортний ринок, спостерігала значне зростання вартості на 14,8%, вперше перевищивши позначку в 100 мільйонів євро (108,6 мільйонів євро). Іншими словами, майже половина (45,6%) загального експортного доходу Австрії було отримано в Німеччині.

У той же час Австрія зазнала падіння вартості в наступних за важливістю напрямках експорту: Швейцарії (-15,5%), Нідерландах (-2,2%), США (-11,5%) і північних монопольних ринках (Фінляндія, Норвегія). і Швеції; -4,1%). З іншого боку, ціни знову зросли в Канаді (+16,7%) і на азіатських ринках (Китай, Гонконг, Японія, Сінгапур і Південна Корея; +11,3%).

10 найбільших країн-експортерів 2023 р., попередні дані експорту I-XII 2023 р. станом на березень 2024 р.

«Ці значні відмінності в розвитку в окремих країнах показують, наскільки важливо диверсифікувати наші експортні ринки, — пояснює Кріс Йорк. – Ми й надалі будемо дотримуватися цієї стратегії та докладатимемо максимум зусиль для підтримки наших виноробів. Основна можливість підштовхнути експорт цього року буде на VieVinum, коли ми знову привеземо до Австрії понад 1000 професіоналів галузі з усього світу. Розширення експорту також допомагає тим виноробам, які продають свої вина виключно в Австрії, оскільки кожне експортоване вино знімає певний тиск на внутрішній ринок».

VieVinum – важлива подія для просування австрійського вина на міжнародному ринку

Найбільша виставка австрійських вин у світі VieVinum відбудеться з 25 по 27 травня 2024 року. Ярмарок є унікальною можливістю для австрійських виноробів і поціновувачів з різних країн зустрітися, обговорити та насолодитися вином разом.

Запрошені Austrian Wine міжнародні винні експерти зможуть переконатися у винятковій якості австрійського вина на, ймовірно, найелегантнішому винному ярмарку у світі. Відвідування VieVinum означає глибше знайомство з багатьма регіонами та безліччю сортів винограду, філософією місцевого виноробства. Для цього ідеально підходить різноманітна програма Школи вина з її першокласними майстер-класами. Презентації будуть організовані групами виноградарів з багатьох країн, а також спеціалізованими ЗМІ.

На цьому професійному майданчику також буде розповсюджуватись Wine Travel Awards Guide – унікальний PR-каталог номінантів WTA 2022-2023, виданий у січні 2024 року та присутній у цифровому та друкованому форматах на провідних світових винних виставках.

Австрія бере активну участь у Wine Travel Awards. У сезоні 2022-2023 країна переможцем публічного голосування у категорії The Visiting Card of the Country/Region of the Year, тоді як Austrian Wine Academy забезпечила собі перше місце в категорії Education in Enotourism/Unique Program, у фінал також вийшли музей вина Schloss Esterházy у категорії Education in Enotourism/Cultural Mission та VieVinum  у Enogastronomic Events/Magnet of the Region.

Цього року на  VieVinum буде присутній наш представник, який підготує докладний репортаж про цю значущу австрійську винну подію.

Фото: © Austrian Wine / Bernhard Schramm

Партнер Wine Travel Awards, рада з маркетингу вин Austrian Wine, яка займається просуванням вишуканих вин, поділилася інформацією Статистичного управління Австрії про експорт вина за 2023 рік. Високі відсоткові ставки, інфляція та зростання витрат спричиняють напружену економічну ситуацію. Те ж саме стосується і виноробної промисловості Австрії, яка помічає стриману динаміку як на внутрішньому, так і на […]

Oenorama. Жодних амбіцій – тільки вино!

Найбільша виставка Греції Oenorama відсвяткувала своє 30-річчя, зібравши на початку березня 2024 року в “Zappeion Megaron” у центрі Афін найвиразніші вина яскравих теруарів Еллади.


Серед численних експонентів були і номінати Wine Travel Awards – нагадаємо, що до 31 березня триває голосування за переможців, саме час підтримати представників Греції в цьому комьюніті з винного туризму – добре знані у світі виноробні з Немеї Semeli Estate та Α. & G. PAPAIOANNOU. І можливість долучитися до міжнародної спільноти, що об’єднує виноробів, винних журналістів, гідів, школи, асоціфції та об’єднання з просування регіонів.

Афінська виставка вперше відбулася в 1994 році і була організована компанією Vinetum, яка спеціалізується на управлінні заходами, створенні контенту та консультуванні. Інші заходи, організовані Vinetum, включають: Fine Red Wines, Afros & Nectar (Sparkling & Sweet Wines), Drink Pink (Rosé Wines) Greek Spirits and the Athens Craft Beer Festival. За цей період Oenorama набрала найвищі рейтинги і цього року парадно виступила з більш ніж 250 експонентами та понад 2500 винами і дистилятами. По суті, на сьогодні – це єдиний експомайданчик у світі, що пропонує максимально повний огляд грецької виноробної промисловості. Така пропозиція зібрала понад 10 000 місцевих та іноземних відвідувачів, фахівців та енофілів. Серед них були і кореспонденти Drinks+.

Oenorama

Що привернуло увагу наших оглядачів?

Перш за все, кидалася у вічі повна відсутність звичної забудови стендів. Ніяких амбіцій – тільки вино! Як годиться на батьківщині світової демократії, усі експоненти – від малих сімейних виноробень і до потужних підприємств, що співпрацюють з усім світом, – мали однакові можливості продемонструвати свої вина за стандартними столиками, що вишукалися вздовж стін. Що прикметно, практично не було стендистів – за ними стояли власники, члених їхніх сімей або топ менеджери. І знаєте, як на мене, це виглядає, можливо, дещо незвично на око тому, хто щороку буває на провідних виставках світу, які подекуди перетворюються на ярмарки марнославства, але безумовно справедливо. І економічно. Організатори таким чином змогли з меншими витратами надати максимальну кількість експомісць грецьким виноробам. Ну, а у виноробів були рівні можливості привернути увагу до своїх брендів. А партнери та шанувальники у своєму виборі виходили виключно з якості та стилю представлених вин. Константінос Лазаракіс (Konstantinos Lazarakis) MW, директор винної школи WSPC (Греція) так прокоментував відзначену нами неймовірно душевну атмосферу: «Oenorama – це зібрання винної родини, тому всі мають значення. Адже на сімейні посиденьки треба ходити, навіть якщо хтось із родичів може діяти тобі на нерви. Або якщо нам може здаватися, що ми все це бачили раніше. Почуття приналежності важливе в будь-якому суспільстві! Тільки з таким почуттям приналежності ми можемо рухатися вперед, і Oenorama надає це винній спільноті».

Oenorama

І що цікаво, не зважаючи на таку сімейну, дещо неформальну обстановку, дякуючи добре організованій системі навігації на виставці, було досить легко орієнтуватися, розшукуючи ту чи іншу компанію.

Отже, тут було над чим поміркувати! До речі, ми давно вже звертаємо увагу міжнародної спільноти на зорю виноробства, що зійшла над теруарами Греції. Ця країна сьогодні почала виробляти яскраві, різностильові, як потужні, так і тонкі та вишукані вина. По суті, вина Греції – то космос, який можна досліджувати ціле життя (що, до речі, і робить номінантка категорії «Автор року» Маріанна Сігала (Professor Marianna Sigala) –  просимо підтримати її роботу, проголосувавши за неї).

Oenorama

До широкого спектру відомих та навіть великих грецьких вин, з кожним роком долучаються нові бренди та назви. На цьогорічній виставці було окремо представлено 200+ нещодавно випущених вин (з січня 2021 року), які можна було продегустувати у форматах, ідеальних для кожного відвідувача: в зонах виключно для  трейдерів, під час власних імпровізованих кругових дегустацій, а також в місцях для самостійного наливу.

Oenorama

Відзначили ми і таку цікаву розробку організаторів, як винний бар «Винні одкровення». Тут було презентовано 60+ вин з рідкісних автохтонніх сортів, а також органічні, біодинамічні та натуральні вина, що  розливалися та коментувалися командою сомельє.

Традиційна експозиція Oenotechnica представила найсучасніше енологічне обладнання та витратні матеріали.

Oenorama

 Дата наступної виставки поки не оголошена. Слідкуйте за повідомленнями Drinks+!

Найбільша виставка Греції Oenorama відсвяткувала своє 30-річчя, зібравши на початку березня 2024 року в “Zappeion Megaron” у центрі Афін найвиразніші вина яскравих теруарів Еллади. Серед численних експонентів були і номінати Wine Travel Awards – нагадаємо, що до 31 березня триває голосування за переможців, саме час підтримати представників Греції в цьому комьюніті з винного туризму – […]

Чи справді Napa Valley виходить за межі ринку винного туризму та вина?

Середня плата за дегустацію в дегустаційному залі в Напі становить 128 доларів за «заререзервовану дегустацію» та 81 долар за «стандартну». Середня рекомендована роздрібна ціна пляшки вина Napa становить 108 доларів. Ці дивовижні цифри отримані в опитуванні Direct to Consumer Wine Survey 2023, проведеному Silicon Valley Bank. Вони позиціонують Напу як набагато дорожчий для відвідування, ніж будь-який інший виноробний регіон у США та, ймовірно, в решті світу. Чи Напа-Веллі встановлює ціни на вино та винний туризм, чи ці збори є довгостроковими?


Член жюрі Wine Travel Awards Пер Карлссон поділився з нами своєю статтею, що була опублікована на його порталі www.bkwinetours.com. Також хочемо зазначити, що BKWine Tours є номінантом WTA у категорії Travel Operator of the Year та Britt Karlsson – Top Guide. Нагадуємо, що наразі триває публічне голосування – голосуйте за яскравих представників винного туризму!

Пропонуємо ознайомитися з перекладом аналітичного матеріалу Пера Карлссона.

Дослідження Direct to Consumer Wine Survey за 2023 рік, проведене банком Silicon Valley Bank, базується на опитуванні, тому це не обов’язково точні з наукової точки зору цифри, але вони однак вражають. Долина Напа дуже дорога як для відвідування, так і для покупки вин. Прямі продажі споживачам (DTC) стають все більш важливими в США. Ці продажі, звичайно, значною мірою здійснюються «онлайн» або «офлайн» через замовлення поштою. Але деякі з них також відбуваються безпосередньо біля дверей підвалу, звідси важливість цифр для винного туризму. Роб Макміллан, автор звіту, зазначає, що сьогодні продажі DTC становлять майже 75% від продажів середнього виноробного заводу, у порівнянні лише з півтора десятками років тому.

Після довгої дегустації у великому шато в Бордо, авторське право BKWine Photography

Вартість дегустаційного залу

Опитування зосереджено на всіх аспектах прямих продажів споживачам, і одним з важливих каналів DTC є відвідування виноробні або, як це зазвичай називають у США (і в цьому звіті), відвідування «дегустаційної зали». Можливо, це ознака того, що більшість відвідувачів не надто цікавляться екскурсією до винного льоху чи огляданням виноградника, а замість цього просто хочуть келих (або два-три) вина та зробити покупки?

У 2012 році, трохи більше десяти років тому, картина була іншою. Майже 25% виноробень по всій країні взагалі не стягували плату за дегустацію. Середня плата за дегустацію в Долині Напа становила 22 долари, а в середньому по країні – 8,50 доларів. Як змінилися часи.

Відвідування дегустаційних зал суттєво скоротилося в роки Covid, але найдраматичнішим зрушенням з початку пандемії є перехід від заходу «без попереднього запису» до «за попереднім записом». Тут знову виділяється Напа, а за нею певною мірою йде Сонома. Понад 60% виноробень у Напі не приймають без попереднього бронюваня. У Сономі – майже 50%. Інші регіони набагато відкритіші для відвідувачів без попереднього бронювання.

Був час, коли ви могли піти на виноробню чи в дегустаційний зал і заплатити лише символічну плату або навіть нічого. Це вже не так, принаймні в США. (Але все ще досить поширено в деяких регіонах Європи.) Тут знову виділяється Напа, яка, безумовно, є найдорожчою. Згідно з опитуванням SVB, середня плата за дегустацію «reserve» (преміум) у Напі становить 128 доларів (або за стандартну дегустацію «лише» 81 долар).

Двоє відвідувачів виноробні дегустують біля прилавка в дегустаційній кімнаті на виноробні в Південній Африці, авторське право BKWine Photography

З міжнародної точки зору це надзвичайний рівень цін, майже нечуваний. Ми (BKWine Tours) відвідуємо виноробні в багатьох різних виноробних регіонах по всьому світу на трьох континентах. Деякі рідкісні виноробні наближаються або навіть перевищують середню плату за дегустаційний зал Напи. Але це крайні випадки. Жоден регіон навіть близько не має такої середньої плати як у Напі. Чи є Напа просто найдорожчим винним регіоном у світі для винного туриста? Здається так.

Далі йде Сонома з середньою ціною преміум-дегустації в 72 долари, а за стандартну дегустацію – порівняно доступні 38 доларів. Для інших регіонів ціна на reserve коливається від $20 до $61, стандартна — від $14 до $34.

Опитування не торкається теми того, що входить у вартість. У багатьох інших частинах світу відвідування виноробні часто включає як дегустацію, так і відвідування виноробні та, можливо, навіть виноградників. У багатьох європейських регіонах ви також матимете хороший шанс зустрітися з виноробом або власником (особливо якщо ви подорожуєте з BKWine), який може навіть провести дегустацію та все показати вам. Я сумніваюся, що це так у Напі.

У звіті Роб Макміллан зазначає, що «декілька виноробень взагалі припинили стягувати комісію, що може означати кінець гонки дегустаційних озброєнь». Однак я підозрюю, що ці виноробні приймають дуже мало відвідувачів, а ті, для яких вони відкривають свої двері, є дуже особливими гостями, можливо, лише їхніми найбільшими клієнтами. Я сумніваюся, що безкоштовне відвідування дегустаційної кімнати або безкоштовне відвідування виноробні для всіх повернеться до Напи.

Плата за дегустаційну кімнату на виноробнях у Напі та інших виноробних регіонах США

Продажі з дегустаційних зал

Як зазначалося на початку цього тексту, значна частина продажів виноробні сьогодні здійснюється біля дверей підвалу (тобто безпосередньо на виноробні). Цифри продажів в опитуванні підтверджують це.

Якщо Напа збирає найбільше грошей за дегустації, те ж саме стосується і ціни пляшок, які відвідувачі несуть додому. Тут розрив між Напою та всіма іншими ще більший, а Сонома йде на другому місці. Середній кошик для покупок у дегустаційному залі винарні Напи становить майже 500 доларів (487,87 доларів) у 2022 році (!), що приблизно на 50% більше, ніж у попередньому 2021. Це майже на 200% збільшення вартості кошика за десятиліття.

Винний кошик в Сономі коштує 235 доларів, а в більшості інших регіонів у середньому близько 160 доларів за покупку у дегустаційній залі. Очевидно, що продавати своє вино біля дверей підвалу може бути вигідно. Ніяких витрат на розповсюдження, жодної маржі, якою можна ділитися з іншими.

Винний туризм, мандрівники, які відвідують виноградник або дегустаційну залу, стали великим бізнесом у Напі та, певною мірою, також в інших регіонах. Маючи понад тисячу відвідувачів у Напі щомісяця, середня виноробня отримує значний прибуток від  винних туристів.

Середній кошик для покупок у дегустаційному залі в Напі та інших виноробних регіонах США,
авторське право Опитування банку Silicon Valley Bank DTC

Ціни на вино – середня ціна пляшки Napa становить 108 доларів

Згідно з опитуванням, середня ціна пляшки вина округу Напа досягла 108 доларів (точніше 107,79 доларів). Це майже вдвічі більше, ніж середня ціна пляшки вина з Сономи – 57,26 доларів. Після цих двох регіонів є група виноробних регіонів, ціни в яких коливаються трохи вище позначки в 50 доларів США, хоча й не зовсім у тому порядку, який можна очікувати (у порядку зменшення ціни нижче):

  • Санта Барбара
  • Пасо Роблес
  • Орегон
  • Вашингтон

У нижній частині шкали ми маємо «іншу Каліфорнію» за 35 доларів і Вірджинію за 32 долари. І, нарешті, решта США за 26 доларів, що становить менше чверті від цін на Напа.

Середня рекомендована роздрібна ціна пляшки на виноробнях у США, авторське право Silicon Valley Bank DTC Survey

Але, мабуть, варто бути обережним і не трактувати ці цифри надто буквально, як статистичну «правду». Вони засновані на опитуванні загалом 332 респондентів (виноробні), чверть з яких знаходяться у Напі. Але навіть якщо опитування не є статистично жорстким для всіх вин і всіх виноробень, воно чітко показує, що Напа набагато попереду всіх інших, коли справа доходить до ціни.

Мене, як міжнародного спостерігача, в цих цифрах вражає кілька речей. По-перше, звичайно, виключно висока середня ціна вин Напа. Я не можу пригадати жодного іншого виноробного регіону в світі, який міг би отримати середню ціну такого рівня, так само як жоден інший виноробний регіон у світі не стягує подібну плату з відвідувачів.

Ще одна примітна річ – загальний рівень цін у всіх регіонах США. Американські вина, мабуть, дорогі. Навіть найнижча категорія, «інші США», коштує в середньому 26,08 доларів США. Кілька винних регіонів в інших країнах могли б навіть наблизитися до цієї середньої ціни за пляшку на внутрішньому ринку. Можна зрозуміти, якщо американське вино буде боротися на експортних ринках.

Дегустація вин у дегустаційному залі виноробні Melipal у Мендозі, авторське право BKWine Photography

Дивно також здається, що Орегон і Вашингтон, два виноробні регіони з давніми традиціями преміальних вин і дуже престижною міжнародною репутацією, випередили Пасо-Роблес і Санта-Барбару.

Напа досягла неймовірного успіху на американській винній арені, як у сфері продажу вина, так і у сфері винного туризму. Але чи починає Napa Valley вибиватися з ринку? Після ознайомлення з опитуванням споживачів Silicon Valley Bank Direct-to-Consumer Survey 2023, хтось може мати право поставити це запитання. Можна лише сподіватися, що споживачі відчують, яке вони отримують співвідношення ціни та якості.

Сучасний дизайн і просторий дегустаційний зал на виноробні в Молдові, авторське право BKWine Photography

Чому так сталося?

Можна лише здогадуватися, чому і як це сталося. Чи вина Napa Valley вдвічі кращі за всі інші і кращі за всі інші вина світу? Звичайно, ні. Якість відіграє певну роль, але в основному вона пов’язана з іншими чинниками ринку вина.

Але це не те питання, яке багато обговорюється в доповіді. Можливо, це було б цікавим бізнес-кейсом для якогось професора бізнес-школи? Хтось зацікавиться цим?

Середня плата за дегустацію в дегустаційному залі в Напі становить 128 доларів за «заререзервовану дегустацію» та 81 долар за «стандартну». Середня рекомендована роздрібна ціна пляшки вина Napa становить 108 доларів. Ці дивовижні цифри отримані в опитуванні Direct to Consumer Wine Survey 2023, проведеному Silicon Valley Bank. Вони позиціонують Напу як набагато дорожчий для відвідування, ніж […]

ProWein 2024: 30 років по тому

Основні моменти світового форуму очима команди Drinks+ & Wine Travel Awards.


Протягом цих надзвичайно насичених трьох днів провідної виставки винної та алкогольної промисловості Дюссельдорф перетворюється на столицю вина та спиртних напоїв для тих, хто занурений у цю міжнародну ділову сцену. Таким чином, незважаючи на страйк залізничників, який порушив плани багатьох відвідувачів в останній день, ProWein відзначив своє 30-річчя з вражаючою явкою.

З огляду на досить помітний збіг у часі із глобальним форумом в Парижі – Wine Paris & Vinexpo Paris – в кулуарах ProWein  можна було почути бажання деяких учасників порівняти зростаючий французький хаб із дюссельдорфським патріархом. І все ж, не дивлячись на привабливість французької локації та масштабні зусилля парижан, досвід переміг і Дюсельдорф на ювілейному заході, попри удари пандемії в попередні роки, в черговий раз продемонстрував цифри, гідні світового лідера винних експозицій.  Загалом 47 000 зареєстрованих відвідувачів із 135 країн та 5 400 експонентів із 65 країн сприяли успіху заходу. Високі оцінки відвідувачів експонованому асортименту створили позитивну атмосферу в залах з 1 до 17!!!

Повірте нам, знадобилася значна витривалість, щоб кілька разів на день переміщатися по цьому просторому виставковому простору, спілкуватися з партнерами, вести переговори про нову співпрацю, відвідувати яскраві заходи та ретельно готуватися до власної презентації – The Wine Travel Awards Degustation Around the Sustainable World. Директор ProWein, пан Петер Шмітц прокоментував базіс успіху: «Жодна інша виставка не пропонує такого широкого асортименту, як ProWein. У Дюссельдорфі представлені всі міжнародні виноробні регіони. Ми раді не лише відзначити найвищу якість з боку експонентів, але також побачити, як до Дюссельдорфа приїжджають керівники вищого рівня з усього світу, в тому числі зростаюча кількість очільників із повноваженнями приймати рішення на місці». І це абсолютна правда, в чому ми мали змогу переконатися – як на власні очі, спостерігаючи за перемовинами на стендах і спілкуючись з учасниками, так і одержавши від організаторів відомості щодо розповсюдження наших видань: адже всі ці поважні гості мали можливість на бізнес-майданчиках ознайомитися з двома друкованими виданнями Drinks+ Media Group.

The Wine Travel Awards Guide 2022-2023: фінальний каталог членів спільноти WTA, який має на меті об’єднати за поточний рік премії найбільш динамічні та прогресивні винні та алкогольні компанії, бренди, особистості та проєкти, які взяли участь у другому виданні Wine Travel Awards.

А також спеціальний випуск журналу Drinks+, присвячений літопису українського винного ринку у воєнний час. Цим випуском наше видавництво намагалося розповісти світові про незламність українських виноробів, сомельє, дистриб’юторів – усіх людей мирних професій, які попри обстріли виноградників, руйнування підприємств та й життя, продовжують тримати економіку галузі та країни.  Ці друковані видання були представлені на прес-стенді ProWein International Trade Press Stand, а також на цифровому прес-стенді Trade Press Stand – онлайн-платформі Messe Düsseldorf, що покращує її видимість завдяки інтеграції з веб-порталом ProWein.

ProWein 2024: що нового?

Цього року ProWein вперше за свою історію розширив свої пропозиції, включивши презентабельну та масштабну експозицію ProSpirits. Цього року виставка ProWein справді досягла нової віхи, представивши ProSpirits, спеціалізований світ брендів для алкогольних напоїв.

Зал 5 демонстрував видатні алкогольні напої, сегмент із значним потенціалом, в унісон із Trend Show «same but different» на імпровізованій місцевій барній сцені. Ця потужна експозона демонструвала портфоліо 420 експонентів з 40 країн, які займали 4800 квадратних метрів виставкової площі. ProSpirits представила такі типи міцного алкоголю, як бренді, горілка, лікери, спиртні напої з агави та коктейлі AI-RTD. Серед учасників були професіонали з виробництва спиртних напоїв з різних країн, які пропонували різноманітний асортимент продукції та досвід. Доповнював подію ProSpirits Forum, де проходили майстер-класи, презентації брендів та дегустації. За нашим спостереженням, дуже популярними були дегустації Trend Hour. Тут амбасадор алкогольних напоїв Юрген Дейбель (до речі, номінований на премію Wine Travel Awards в категорії «Амбасадор року» і за якого можна проголосувати тут, продемонстрував різноманітні фірмові та раритетні рецепти, поділившись цінним досвідом і насолодою з усіма відвідувачами. Нова концепція отримала позитивні відгуки як від експонентів, так і від відвідувачів, підкреслюючи важливість і потенціал сегменту алкогольних напоїв на ProWein.  Jürgen Deibel поділився з D+ враженням від цього досвіду: «Експозиція ProSpirits була організована блискуче, а кількість людей, які відвідували нове шоу спиртних напоїв у залі 5, була фантастичною! Мені дуже сподобалася реакція гостей на мої дві сесії про п’ять трендів у алкогольних напоях. Великий комплімент організаторам та їхній команді!»

Молдова представила власний AI Vintage – перше у світі вино, зроблене штучним інтелектом. Презентацію модерував знавець вина Роберт Джозеф, один із наших почесних суддів у проєкті Wine Travel Awards.

Перші вина AI – свідчення гармонійного поєднання багатих традицій виноробства Молдови та новаторського технологічного прогресу. Виготовлені під керівництвом Chelaris, AI Winemaker, ці червоне та біле вина стали прикладом унікального погляду на майбутнє виноградарства та виноробства, де точність зустрічається з пристрастю.

Роберт Джозеф прокоментував цю подію: «Беручи участь у цьому проєкті з самого початку, я в захваті від того, як це вийшло, і в захваті від колективних зусиль усіх, хто бере у ньому участь в Молдові. На відміну від будь-яких інших відомих мені стартапів «AI-wine» – не одноразова рекламна кампанія. Це справді поточний проєкт, який об’єднує винний і технологічний сектори Молдови з метою допомогти виробникам виробляти найкраще вино за допомогою справді корисних даних, аналізу і порад. Йдеться НЕ про передачу виноробства чи виноградарства комп’ютерам і роботам. ЙДЕТЬСЯ про людей, які працюють ІЗ широким спектром технологій».

Центральна тема ринку: стійкість

На ProWein 2024 «стійкість» займала центральне місце, відображаючи постійну увагу галузі до цієї важливої теми. Міжнародні асоціації та ініціативи, такі як Bioland, Demeter, Ecovin, Fair’n Green, Respekt Biodyn і Vignerons de Nature, вже давно проявляють себе чемпіонами сталого розвитку, зокрема, і на цьому заході. Експозиція «Органічний світ», де взяли участь численні винороби, що обрали для себе непростий шлях усталеного виробництва, виявилася ключовою ділянкою цього вектору. У численних зустрічах та обговореннях на цю важливу тему взяли участь як практики, так і такі провідні неурядові організації як  International Wineries for Climate Action (IWCA). Круглий стіл щодо сталого виноробства (SWR) фіналізував обговорення та підкреслив орієнтацію виставки на розвиток ідей сталого виробництва.

Зі свого боку і Drinks+ Media Group також зробила внесок в тему представлення сталого розвитку в такому важливому, але, на жаль, ще не достатньо поширеному сегменті як Sustainable Wine Tourism.

Блискучий виступ професора д-ра Гергея Сольнокі з Університету Гайзенхайма, члена журі WTA, відбувся в рамках презентації та дегустації напоїв п’яти номінантів WTA на форумі ProWein. Його лекція сконцентрувала досвід кількарічних досліджень та напрацювань 1500 виноробень. Отже, попри те, що захід відбувся в останній день виставки і на тлі страйку транспортників, у залі був аншлаг.  Гостям заходу – дистриб’юторам, винним критикам, амбасадорам, виноробам та сомельє організатори запропонували ретельно підібраний пул шести справді виняткових напоїв з п’яти унікальних регіонів світу, кожен з яких був віддзеркаленням унікальних характеристик свого місця народження.

Поділимось ще кількома спостереженнями за передовими явищами ринку. На ProWein 2024 з’явилося кілька галузевих трендів – ось короткий список. «ProWein Zero» у залі 1 зосереджувався на варіаціях напоів без алкоголю та з низьким вмістом алкоголю – no and low – в акомпанементі дегустацій, організованих Meininger Verlag.

Лаунж The urban gastronomy by #asktoni & ProWein був орієнтований на молодих міських рестораторів з Німеччини та інших країн. Спеціальна виставка «Упаковка та дизайн» досліджувала альтернативні пакувальні матеріали, крім скляних пляшок.

The Concept Store пропонував ознайомитися з презентацією вина та маркетингом у торговій точці, торкаючись таких тем, як цифрові вивіски, консультації з роботом-сомельє, дегустації самообслуговування та екологічне пакування.

У Champagne Lounge було представлено широкий асортимент шампанського, що, зрозуміло, привернуло значне число відвідувачів.

Відзначимо унікальний проєкт з Валенсії – Tarongino. За допомогою інноваційних технологій та величезного ентузіазму молоде покоління власників компанії кілька років тому запустило на ринок дуже модний та  дійсно прогресивний продукт – 100% апельсинові вина. Наскільки нам відомо, це справді перше помаранчеве вино, виготовлене виключно з 100% валенсійських апельсинів виробником Tarongino. Воно має 7% алкоголю, прозорий нарядний колір і неймовірно свіжий смак. Не втрималися – і скуштували ORANGE SPRITZ, Orange Wine, FRIZZANTE VALENCIAN ORANGE. Зізнаємося, це був дійсно для нас новий і неймовірний досвід.

ProWein 2024: знакові партнери та дегустаційні тури

Протягом трьох дуже насичених робочих днів на виставці редактори Drinks+ Media Group мали можливість поспілкуватися з партнерами та номінантами премії Wine Travel Awards. Флоранс Отьє Мерік, номінант WTA у категорії «Амбасадор року» (голосуємо до 31 березня тут ), в статусі амбасадора чудових брендів організувала винятковий стенд на цьому ProWein 2024. Маючи понад 12 років досвіду організації стендів на виставці ProWein у Німеччині, вона об’єднує кількох виробників. Флоранс пропонує партнерам формулу «все включено», що дозволяє виробникам зосередитися виключно на переговорах із зацікавленими клієнтами, а вона дбає про решту комунікаційних моментів.

Ще була чудова зустріч на стенді Bernard Magrez Group, де ми мали задоволення поспілкуватися з маркетинговою командою та особисто привітати пана Bernard Magrez. Ми скористалися нагодою, щоб представити гід WTA 2022-2023. З гордістю скажемо, що у 2023 році наш проєкт WTA, після тривалого та ретельного кастингу, було помічено і обрано з-поміж 2000 стартапів для приєднання до Інкубатора стартапів видатного діяча винного світу пана Бернара Магре. Тепер ми є частиною динамічного середовища, яке сприяє інноваційним ідеям і проєктам, спрямованим на розвиток винної промисловості та винного туризму.

Крім того, вдалося зустрітися та особисто презентувати WTA Guide 2022-2023 нашим довгостроковим партнерам Consorzio dell’ASTI DOCG та поспілкуватися з директором консорціуму Giacomo Pondini. Дуже раді цій зустрічі і цінуємо нашу співпрацю.

Поміж важливих зустрічей і захоплюючих розмов з власниками провідних брендів та динамічних проєктів ми знайшли час взяти участь у двох видатних дегустаціях. «Дивовижні вина світового класу від Chateau Purcari»  – відомі своєю винятковою якістю та насиченим смаком та представляють собою ідеальне поєднання традицій і інновацій. Модератором тейстингу був Томас Брандл, якого ми із задоволенням слухали, а саме Chateau Purcari в минулі роки брало участь у  WTA – тож зустріч була приємною.

Друга відмічена нами дегустація – «Еволюція азербайджанського вина» – була сповнена відкриттів, адже пропонувала унікальну палітру смаків, що відображала багату виноградарську спадщину країни та різноманітність терруарів.

Говорячи про ексклюзивні зустрічі під час прес-туру, на який нас запросили організатори ProWein, маємо відзначити, що отримали надзвичайно цінні професійні та й просто приємні враження. Один із визначних моментів стався в перший день, коли ми опинилися в чарівній атмосфері зібрання, організованого VDP.

Die Prädikatsweingüter & the German Sommelier Union відзначили 30-річчя ProWein Somm Together. Подія, яка характеризується невимушеною атмосферою та фокусом на вині преміального класу, залишила незабутнє враження.

Ще одна незабутня подія від команди ProWein – організована спеціально для міжнародної преси та поважних гостей вечірка Sparkling Night по запрошеннях від Prosecco DOC у дуже стильному місці – в Dusseldorf Place to be | Forty Four.

Ретельно спланована неформальна зустріч з керівництвом Prosecco DOC і командою офісу ProWein підкреслила пріоритет якості та досконалості ігристого вина. Адже етикетка Prosecco DOC сьогодні – знак найвищої майстерності і сигналізує покупцю, що гастрономічна насолода гарантована. Уособленням цього кредо стало дуже гарне, вишукане паті на чолі з керівництвом Prosecco DOC.

В черговий раз ми мали змогу переконатися, що північна перлина італійської виноробної традиції ігристих втілює в собі свіжість, свято та універсальність в пейрінгу. Ці ігристі вина, створені з винограду, вирощеного в мальовничих регіонах Венето та Фріулі-Венеція-Джулія, славляться своїми легкими, фруктовими та квітковими нотами, що робить їх ідеальними для будь-якого випадку.

Від жвавих бульбашок брюта до нот екстра драй Prosecco DOC пропонує широкий спектр характеристик, і кожне вино обіцяє чудовий досвід, що передає жвавий італійський темперамент. Словом, жива музика, висока кухня, тонкі ігристі вина та невимушена атмосфера Sparkling Night зірково сяяли в космосі ProWein.

Тож на цій оптимістичній ноті завершимо прогулянку «Провайном», з побажанням залишатися бадьорими та оптимістичними, щоб знову зустрітися на лідуючій у професійному світі виставці ProWein 16-18 березня 2025 року!

Фото: ©Messe Düsseldorf / ctillmann

Основні моменти світового форуму очима команди Drinks+ & Wine Travel Awards. Протягом цих надзвичайно насичених трьох днів провідної виставки винної та алкогольної промисловості Дюссельдорф перетворюється на столицю вина та спиртних напоїв для тих, хто занурений у цю міжнародну ділову сцену. Таким чином, незважаючи на страйк залізничників, який порушив плани багатьох відвідувачів в останній день, ProWein […]

Адріан Брідж: «Ми залишаємося провідною компанією з виробництва портвейну, незважаючи на те, що тепер ми також працюємо у сфері готелів, туризму та дистрибуції»

Містер Адріан Брідж (Adrian Bridge), генеральний директор The Fladgate Partnership, Taylor’s Port, World of Wine (цей музейний комплекс був номінований цього року на Wine Travel Awards і за нього можна проголосувати тут) та The Yeatman Hotel знайшов час поспілкуватися з представником Drinks+ Communication Media Group.


Шановний пане Адріане, дозвольте почати наше інтерв’ю з особистого запитання. Адже, як ми бачимо, в основі усіх очолюваних вами бізнесів стоїть видатна особистість. Навіть компанія  Fladgate Partnership названа на честь Джона Фладгейта, знаменитого, висловлюючись сучасною мовою, дистрибьютора 19-го століття та партнера бренда Taylor’s, який був нагороджений титулом барона за свої заслуги у винній сфері. Та й сам портвейн – напій особливий, що вимагає особистісного підходу в споживанні. Тож хочемо просити вас витратити трохи часу, але розказати про власний шлях в цій області – адже ви починали з успішної кар’єри офіцера королівської гвардії, якого нагородили  Sword of Honour. А до сфери вина вас привело кохання?

Я виріс в Англії та відвідував ораторську школу, де моїм хорошим другом був Девід Сандеман – мій перший знайомий у галузі поортвейну. Після закінчення школи я вступив до Королівської військової академії Sandhurst, де мене нагородили Sword of Honour – нагородою, яку вручають найкращому курсанту-офіцеру року. Мене призвали до 1-ї королівської драгунської гвардії, де я служив 5 років, включаючи рік у миротворчих силах ООН на Кіпрі. Коли залишив армію, я став інвестиційним банкіром — спочатку працював у Merill Lynch, а потім у NatWest, де піднявся до національної команди США з продажу акцій.

Я познайомився зі своєю дружиною у 1982 році, ще до того, як пішов в армію, а у 1989 році ми одружилися. У 1994 році тесть попросив мене залишити інвестиційну банківську діяльність і переїхати до Португалії, щоб взяти на себе управління компанією. А вже у 1998 році я став керуючим директором Fladgate Partnership.

Коли я лише починав, то опікувався  двома ринками – Великої Британії та США, на які припадало понад 50% нашого бізнесу. Компанія була компактною, з двома брендами Taylor’s і Fonseca та близько 140 працівниками. З 1998 року ми змогли консолідувати бізнес, придбавши 7 різних компаній та їхні активи. Ми розширили діяльність у галузі дистрибуції, готелів, туризму і також вина. Зараз група налічує 1346 співробітників.

Можете перерахувати основні історичні віхи формування The Fladgate Partnership та які марки сьогодні об’єднані в цей холдинг? Яке місце компанія займає на ринку виробництва портвейнів?

Зараз наші основні бренди — Taylor’s, Fonseca і Croft. Ми продали Delaforce і Krohn. Три основні бренди є лідерами серед портвейнів спеціальної категорії, де ми представляємо близько 1/3 світового ринку. Ми розширилися, щоб обслуговувати приблизно 103 ринки за допомогою Taylor’s Port, який, мабуть, є найбільш стабільно позиціонованим брендом серед портвейнів і має завидну репутацію щодо якості.

Ми завжди пропагували інновації. Наша робота на виноградниках принесла нам нагороду Banco Espirito Santo Biodiversity Award – ми стали першою приватною компанією, яка виграла цю нагороду. У 2008 році я створив Croft Pink, який став першим рожевим портвейном. У 2010 році ми запустили Scion, витриманий темно-коричневий сорт 1855 року – це був перший портвейн, випущений за ціною понад 1000 євро за пляшку (насправді ціна сягала 2500 євро). Останнім нововведенням є запуск RTD, який представляє собою мікс портвейну і тоніка у бляшанці.

Адріан Брідж

Ми залишаємося провідною компанією з виробництва портвейну, незважаючи на те, що тепер також займаємося готелями, туризмом і дистрибуцією. У 2018 році ми заснували Porto Protocol, де з основною промовою я запросив виступити Барака Обаму. Porto Protocol – це глобальна ініціатива, спрямована на просування та обмін передовим досвідом реагування на зміни у навколишньому середовищі. До організації приєдналися 20 країн на 5 континентах.

Яке місце, на ваш погляд, сьогодні займає портвейн серед вайнловерів? Були б вдячні, якби ви змогли надати трохи порівняльної статистики за кілька останніх років, як змінюється споживання. Чи аудиторія цього вина стабільна?

Портвейн – це водночас напій, який викликає бажання і пропонує різноманітні стилі вина. З 2000 року загальний обсяг продажів портвейнів знизився, але вартість продажів залишилася на тому ж рівні за рахунок портів спеціальної категорії. Франція, найбільший ринок портвейнів, втратила 1/3 свого обсягу з 2000 року, але весь втрачений обсяг припадав на стандартні, дешеві порти.

Портвейн як напій пропонує багатий стиль вина, який має шари глибоких смаків і може поєднуватися з багатьма стравами та приводами споживання. Він дуже добре підходить наприкінці трапези як сам по собі, так і з десертом. Ми також бачимо все більше використання портвейну в коктейлях.

Адріан Брідж

Адріан Брідж

Сьогодні The Fladgate Partnership, залишаючись флагманом виробництва витриманих портвейнів, розширює сферу інтересів сухими винами зони Douro. Чим викликане це розширення? Що то за вина, сорти, які характеристики мають?

У серпні минулого року (2023) ми придбали компанію, яка виробляла столове вино в Мінью, Дао та Байрраді. Ми купили їх, тому що це були чудові виноградники, де виробляли фантастичні вина світового класу. Інтерес до столового португальського вина зростає, і коли нам випала нагода придбати такий якісний портфель, ми нею скористалися. Ми також будемо виробляти вина з Дору, але нам було потрібно придбати виноградник спеціально для цього, щоб не ставити під загрозу виробництво портвейну.

Можливо, це наслідок побіжного погляду, але нам здалося, що виробники портвейнів стали більше уваги приділяти міксології. Якщо так, прокоментуйте, будь ласка.

Портвейн може надати коктейлю міцність і природну солодкість і містить лише 20% алкоголю, що робить його ідеальним доповненням для міксологів, які шукають найкращі інгредієнти для своїх творінь.

Чи можна сказати, що створення вами у 2008 році портвейну нового стилю  – Croft Pink – портвейну для більш ніж одного покоління, – наслідок тих самих тенденцій, що й коктейлі на базі порту та виробництво сухих вин – тобто це пошук додаткової аудиторії? За 15 років історії цей напій пройшов шлях від солідного реноме порту до дещо легковажного іміджу молодіжного напою в стильній металевій баночці, що асоціюється зі стилем Барбі та є улюбленцем подіумів. Чим відрізняється технологія? І чи справді портвейну нового типу вдалося приборкати молодь?

Croft Pink став відповіддю на підвищений інтерес до рожевих вин у всьому світі. Це створило більше моментів споживання та залучило нових споживачів до категорії портів. Це серйозний порт, який використовує найкращий зміцнюючий спирт, який у нас є – алкоголь, який зазвичай використовується лише для Vintage Port. Він використовувався в коктейлях, але, ймовірно, найчастіше його вживають окремо, часто з тоніком.

Запропонувати мікс Croft Pink і тоніка було природним з двох причин. По-перше, ми виготовляємо власний тонізуючий напій. По-друге, це забезпечує споживачам зручність, оскільки це одна порція. Наприклад, завдяки простоті подачі він був популярний в авіакомпаніях.

Той факт, що він був запущений у 2021 році, і те, що згодом був випущений фільм під назвою «Барбі», не пов’язані між собою. Ми подавали його на модних показах, тому що це круто, весело та чудово на смак.

В минулому, 2023 році на Всесвітній виставці та конференції TFWA в Каннах вперше ваша компанія представляла унікальний напій – Taylor’s Port City Edition – уособлення духу винного туризму, де навіть упаковка сама по собі є витвором мистецтва – містить ілюстровану карту Порту, прикрашену особистими рекомендаціями порту Taylor’s щодо місць, які варто відвідати. Кому належить ця ідея, що собою представляє цей портвейн? 

Це логічний продукт, враховуючи, що споживачі часто шукають унікальні подарунки, які вони можуть придбати в аеропортах. Ми використали форму пляшки, яка виявилася дуже популярною у 2017 році, коли ми святкували 325-річчя заснування компанії в 1692 році. Ми плануємо випускати інші продукти в інших містах.

Мабуть не буде помилкою стверджувати, що найсміливіший проєкт в галузі винного туризму від вашої компанії – створення WOW (поправте, будь ласка, якщо помиляємося в цифрах): 6 музеїв, 9 ресторанів та дегустаційних зон, WOW’s The Wine School.  Сьогодні вже, мабуть, можна оцінити його і як бізнес-проєкт? Якщо так, прокоментуйте, будь ласка, наскільки співпали очікування та реалії. 

У WOW діє 5 постійних музеїв і дві зали для тимчасових виставок, працює 6 ресторанів, 5 кафе і винний бар. Також є школа вина, яка пропонує короткі кількагодинні курси або може проводити такі популярні майстер-класи, як «Вино та шоколад» або «Портвейн і шоколад». Тут також проводять курси WSET до рівня 2 включно.

WOW розташований в центрі міста Порту, на території, де ми раніше зберігали портвейн, і є цілим культурним районом. Це надбання міста, відкрите для всіх відвідувачів. Музеї, магазини, дегустації та широкий спектр заходів, які ми пропонуємо, користуються великою популярністю. WOW  розпочав свою роботу 31 липня 2020 року в розпал Covid. Він був побудований для обслуговування 80% туристів і 20% місцевого ринку. Цей проєкт – унікальний, що ускладнює його просування, оскільки люди не завжди розуміють, що це таке. Однак він знаходиться в самому центрі міста, з нього відкриваються фантастичні краєвиди на територію міста, і кожен знайде тут щось собі до вподоби.   У 2023 році музеї відвідали майже 150 000 людей, а в ресторанах подали 300 000 страв.

Ваша компанія Taylor’s Port та Gérard Basset Foundation в цьому році оголосили про присудження стипендій Taylor’s Port Golden Vines® Diversity Scholarships. Зрозуміло, ця програма підвищення професійної освіти – почесна місія. Чи пов’язане навчання стипендіатів з розвитком знань саме про португальське виноробство? Можете розказати детальніше – чи всі учасники навчатимуться цього курсу? Це відбуватиметься в Порту? Чи є плани з розвитку цього освітницького проєкту?

Я знав Жерара Бассе та спостерігав за його роботою у Великій Британії. Він був людиною з великими знаннями, і завжди був готовий розділити з іншими свою пристрасть до вина. Коли нашу компанію попросили стати спонсором стипендії Diversity Scholarship, ми скористалися чудовою можливістю допомогти людям, які прагнуть отримати знання про вино, розвинути професійну кар’єру у виноробній промисловості. Ми твердо віримо в освіту, і я також вважаю, що 330-річна компанія може взяти на себе провідну роль у цій галузі. Ми були раді спонсорувати цю програму та вітати стипендіатів у Порту, щоб допомогти отримати кваліфікацію MW або MS. Наша стипендія допоможе їм отримати ці знання.

Як мова зайшла про високі місії, то логічно попросити вас пояснити таке поняття як The Porto Protocol – які саме пункти передбачає, яку мету ставить, кого з виробників об’єднує. Якщо є таке в планах, просимо проанонсувати найближчі форуми на цю тему. Хто може до них приєднатися і яким чином?

Porto Protocol – це некомерційна організація, яка допомагає виноробній промисловості в усьому світі ділитися найкращим досвідом і прикладами успішних рішень у боротьбі зі змінами клімату. Проєкт фінансує Taylor’s Port (частина його лідерської ролі в галузі). Зараз ми маємо членів у 20 країнах по всьому світу, і Porto Protocol став найкращим варіантом для пошуку рішень у виноробній промисловості щодо протидії зміні клімату. Сподіваємося, що в майбутньому у фінансуванні цієї благодійної організації нам допоможуть інші світові компанії.

Містер Адріан Брідж (Adrian Bridge), генеральний директор The Fladgate Partnership, Taylor’s Port, World of Wine (цей музейний комплекс був номінований цього року на Wine Travel Awards і за нього можна проголосувати тут) та The Yeatman Hotel знайшов час поспілкуватися з представником Drinks+ Communication Media Group. Шановний пане Адріане, дозвольте почати наше інтерв’ю з особистого запитання. Адже, як […]

X
Украина