Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Вино і виноград в Україні. Що маємо?

Маленькими кроками, але впевнено виноробство України розвивається навіть у роки війни. І, звичайно, у цьому заслуга людей, які працюють у цій галузі.


Саме завдяки енергійним і патріотичним персоналіям вина нашої країни виходять на міжнародні обрії. Саме завдяки небайдужим ентузіастам закриваються навіть питання, які ганебно висіли десятиліттями. Так, буквально в перший рік війни завдяки дипломатичним зусиллям маленької команди небайдужих людей на Генеральній асамблеї International Organisation of Vine and Wine (OIV) в Мексиці було офіційно проголошено відновлення членства України в цій авторитетній міжнародній організації. Сьогодні помітні суттєві зміни у винному законодавстві України. А наші винороби отримують престижні нагороди на відомих винних конкурсах. Проаналізувати нинішню ситуацію в галузі і окреслити кроки для подолання проблем мав на меті онлайн семінар, недавно проведений головою «Укрсадвинпрому» Володимиром Печко. Під час цього заходу спікер озвучив цікаві дані міжнародного та внутрішнього ринків, якими з його дозволу ділимося.

Ключовими темами семінару стали: «Тенденції розвитку виноградарсько-виноробної галузі в Україні та світі»; «Внутрішні фінансові механізми сталого розвитку виноградарських підприємств»; «Управління сталим розвитком виноградарсько-виноробної галузі: зовнішні управлінські рішення та фінансові трансформації».

Аналітика свідчить, що за період 2020-2023 рр. світові площі виноградників скоротились. І дослідники вважають, що ця тенденція буде зростати, адже над планетою нависла кліматична криза, про яку роками попереджали вчені. Зливи, сильна спека, невчасні заморозки, град – все це впливає на виноробні регіони, а деякі з них скоро можуть стати непридатними для вирощування винограду.

Дещо знижується й світове виробництво вина. Але серед лідерів, за даними 2023 р., залишається Франція (20%), за нею слідують Італія (16%), Іспанія (12%), Чилі (5%), Німеччина, Аргентина, ПАР і Австралія дають по 4%, Португалія 3%, решта країн – 18%.

Печко

Порівняно з попередніми роками дещо знизилося споживання вина. Але й тут є свої лідери. Так, у США споживається 33,3 млн гл, у Франції – 24,4, в Італії 21,8 млн гл.

Вино і виноград в Україні

Щодо торгівлі вином – спостерігаємо за зниженням обсягу, але зростання за вартістю. Зросла середня ціна світового експорту вина, на сьогодні вона складає приблизно 3,5 євро/л.

Лідер серед світових експортерів вина за вартістю у 2023 є Франція. Друге місце посіла Італія, третє – Іспанія.

Лідером серед імпортерів за вартістю є США, за нею йдуть Великобританія та Німеччина.

Вино і виноград в Україні

Щодо динаміки показників виробництва винограду в Україні у 2000-2022 рр., то тут ми маємо наступні цифри

Вино і виноград в Україні

Як бачимо, за останні роки площа дорослих виноградників зменшилася практично втричі, виробництво – вдвічі, а на третину зросла урожайність.

Динаміка обсягів виробництва та споживання вина в Україні, 1995-2022 рр. виглядає наступним чином

Вино і виноград в Україні

За останні роки в України відбулося скорочення площ виноградників, більшою мірою це пов’язано з активними бойовими діями, руйнуванням інфраструктури та природних ресурсів, окупацією частини українських територій агресором. Брак державної підтримки, недостатня забезпеченість фінансовими ресурсами, низькі закупівельні ціни на виноград технічних сортів також впливають на виноградарсько-виноробну галузь. Але, все ж таки, не дивлячись на усі зовнішні та внутрішні чинники, в Україні з’являються нові виробники та нові бренди. В тому числі бренд Вина України, який бере участь у найавторитетніших виставках і завойовує місця на полицях магазинів як на Батьківщині, так і далеко за її межами.

Структура виробництва виноробної продукції в Україні (2021-2023) виглядає так: вина натуральні 42%, вина ігристі 25%, вина кріплені 6%, коньяк 21%, вермути 6%.

Вино і виноград в Україні

Поки що складно казати про подальші тенденції, але наразі у світі набуває популярності концепція сталого розвитку, суть якої у балансі між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь. Концепція базується на трьох основних компонентах: економічному зростанні, соціальній справедливості та екологічній стійкості. Наразі Україна теж рухається у цьому напрямку.

Вино і виноград в Україні

Основними складовими сталого розвитку є: збереження біорізноманіття, органічне виноградарство, раціональне водокористування, управління відходами, створення робочих місць, освіта та навчання, підтримка місцевих громад, збереження культурної спадщини, етичне управління, дотримання регуляторних вимог, корпоративна соціальна відповідальність, стратегічне планування. Але для втілення всіх пунктів повинні працювати певні інструменти:

  • Державні субсидії та гранти
  • Податкові пільги
  • Пільгові кредити
  • Інвестиційні фонди
  • Міжнародні гранти та допомога
  • Зелені облігації
  • Партнерства з приватним сектором
  • Екологічне страхування
  • Кооперативні фінансові механізми

У 2005 році Кабінетом міністрів України було підписано постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства». Постанова позитивно впливала на розвиток галузі, проте, з 2022 року практично не фінансується державою.

Майже така ж невтішна доля й у інших постанов. Наприклад, постанова від 21 червня 2022 року «Деякі питання надання грантів бізнесу», яка передбачає порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, на жаль, програма має «вузький» фокус, дотації передбачені лише для насаджень.

Втім, деякі лояльні зміни у законодавстві відбуваються: якщо раніше статус винороба міг одержати лише той, хто виробляє вино з власноруч вирощеного винограду, або плодів, ягід чи меду, то тепер до виноробів можуть бути зараховані також виробники, які створюють власне вино з придбаної сировини; спростився процес отримання ліцензії; а ті, хто виробляють вино з власноруч вирощеного винограду, з якого надалі створюють виноматеріал, більше ніяких ліцензій на продаж не потребують.

виноград

Але, якщо ми кажемо про сталий розвиток, галузь потребуватиме більш глобальної підтримки. Звісно, в країні йде війна, але виноробство може і повинне стати стратегічною галуззю національної економіки. На сьогодні обсяги наявної державної підтримки виноградарів та виноробів, на жаль, не дозволяють українським виробникам масово конкурувати з європейськими колегами. І все ж ми бачимо, що навіть в ці складні часи бренд українського вина має суттєвий потенціал і навіть очевидну динаміку зростання.

Маленькими кроками, але впевнено виноробство України розвивається навіть у роки війни. І, звичайно, у цьому заслуга людей, які працюють у цій галузі. Саме завдяки енергійним і патріотичним персоналіям вина нашої країни виходять на міжнародні обрії. Саме завдяки небайдужим ентузіастам закриваються навіть питання, які ганебно висіли десятиліттями. Так, буквально в перший рік війни завдяки дипломатичним зусиллям […]

Wine Thinking: гості виноробні – хто вони?

 Для танго потрібні двоє. І в будь-яких продажах – хоч то вино, хоч винні тури, – має скластися тандем. Одного з тієї пари ми знаємо точно: це той з нас, хто пропонує. А хто ваш візаві? Чи відомі портрети вашої цільової аудиторії? Їхні вподобання та смаки?


Роберт Джозеф (Robert Joseph), відомий автор книг, редактор-консультант і колумніст Meininger’s Wine Business International., який останнім часом взявся за випуск власних вин, дослідив споживацький ринок і створив галерею яскравих портретів вайнловерів. Ці спостереження стали часткою його нової книги Wine Thinking, що побачить світ влітку цього року. А поки тезами про аудиторію винного туризму пан Джозеф поділився з гостями Церемонії нагородження переможців Wine Travel Awards 2023-2024  у Лондоні. До речі, переможці Wine Travel Awards одержать перші примірники Wine Thinking.

У своїй захоплюючій презентації в Лондоні під назвою «Винний туризм: переваги та виклики» Роберт Джозеф виклав яскраві лайфхаки для професіоналів галузі. Від залучення любителів вина різних поколінь і психографічних профілів до навігації в нюансах винного туризму, – оздоблений гумором досвід пана Джозефа сяє наскрізь. Як і в усіх його роботах на читачів чекає яскраве поєднання дотепності, елегантності та практичних рекомендацій від цього досвідченого експерта.

Robert Joseph

 

«Моє просте повідомлення полягало в тому, що суть винного туризму, як і вина, – не лише що і хто пропонує. Справа в тому, кому саме ця радість адресована. Я показав свої вина – французьке Шардоне le Grand Noir і моє грузинське K’AVSHIRI  – і зазначив, що не очікую, аби ці два вина купували ті самі люди. Le Grand Noir зі знайомою назвою винограду на етикетці сподобається багатьом людям, як і його ціна – 12 доларів. K’AVSHIRI коштує майже утричі дорожче, і має етикетку, яка буде зрозуміла не кожному. Отже, мені потрібно продавати їх по-різному. І це може означати, що мені потрібно запропонувати підходи, різні види винного туризму. Щоб краще проілюструвати це, я покажу кількох персоналій із книжки, яку видаю цього року.


Дивак Годфрі

Wine Thinking

Годфрі – любитель вина. Черпає інформацію про все це у книгах про вино, журналах, блогах та на онлайн-форумах і купує пляшки в багатьох серйозних спеціалістів, а іноді й на аукціоні. Хоча, на жаль, не може собі дозволити пити усі ті вина, які хотів би. Спілкується про вино онлайн з однодумцями, але у нього не так багато друзів, які поділяли б його пристрасть. Хіба що дружина чи дорослі діти. Рідко, якщо взагалі вживає, міцні напої. Втім, іноді любить хильнути солодовий віскі.

Отже, якщо до вашої виноробні завітав в якості туриста Годфрі, то майте на увазі, що він – винний ентузіаст, якому може знадобитися багато інформації про те, як виготовляється вино ґрунт, бочки тощо. Він представляє когорту лише з 5–10% тих, хто п’є вино. Але подібні до нього – то левова частка винних туристів. Гарною ідеєю може бути наявність технічних листів для таких Годфрі. Крім того, не розповідайте йому те, що він уже знає, коли зрозуміли, що він – той самий просунутий ентузіаст.

Нервовий Норман

Wine Thinking

Норман – послідовник, який живе в страху не вписатися в тему або бути викритим як невіглас. Найбільший виклик, коли його просять вибрати вино для решти гостей за столом. А коли бачить, що цього не уникнути, робить усе можливе, щоб згадати, що всі пили минулого разу. Відомо, що більшість замовляють бордо, середньоцінову Напу, каберне та шаблі, як безпечний вибір. Сомельє люблять Нормана, тому що він реагує на їхні пропозиції, і він любить їх, тому що вони звільняють його від гачка самостійного вибору. Чесно кажучи, він не надто багато полюбляє якісь конкретні напої, але він взагалі не дуже багато що любить.

Норман почувається невпевнено у винній темі. Йому може знадобитися інформація, але він не збирається задавати багато питань. Тож друковані матеріали та написи на стінах можуть йому зімпонувати.

Чуттєва Серена

Wine Thinking

Серена, перш за все, нонконформістка, яка ставить чуттєвість і естетику понад усе. Все це має виглядати, пахнути, відчуватися… по-особливому. І в різних проявах. Тому важливі нові враження – від незнайомих вин (назви яких вона цілком може забути) до винахідливих коктейлів від її улюбленого міксолога, якому вона часто каже «Порадуй мене!». Форми пляшок – від прованської троянди до горілки преміум-класу – приваблюють її, але подорожі – або місця, куди вона хоче поїхати – також мають великий вплив на її вибір. Тож зараз вона досліджує текілу, мескаль і піско, а також уругвайський таннат.

Серена дуже дбає про естетику. Презентація гарного вина в мінімалістичній обстановці може їй не підійти. І вона обов’язково помітить те, як одягнений персонал тощо. Отже, відкриваючи перед Сереною двері, подбайте про візуальні деталі.

Консервативний Карлос

Wine Thinking

За своєю посмішкою Карлос приховує, що йому подобається контролювати ситуацію та спостерігати за життям на відстані. Він не такий захищений, як здається, і побоюється змін або незнайомого. У нього цього і так більш ніж достатньо, щоб вести бізнес, виконуючи свою досить відповідальну роботу. Він може дозволити собі їсти та пити більшість того, що пропонується в його улюбленому – і дуже стабильному – ресторані, але він, як правило, дотримується вибору того самого віскі – Chivas і червоного вина – Rioja Reserva з їжею, що так само передбачає ті ж самі варіанти стейка або морського язика. Ніщо з цього – в тому числі ресторан – ніколи не підводило його, і він не бачить причин ризикувати, щоб таке сталося.

Тобто Карлосу подобається знайоме. Чи пропонує йому виноробня щось таке, що він впізнає та почуватиметься комфортно? Якщо ваше вино виготовляється з місцевого винограду, було б корисно запропонувати пул, створений з реплік на популярні вина, на які ваші зразки можуть бути схожими.

Генрі Хіпстер

Wine Thinking6

Генрі менше турбується про те, «де» (вина, міцний алкоголь чи пиво), ніж «хто» і «як». Йому важко було б перерахувати багато назв вина чи сортів винограду. Але він добре усвідомлює «контекст» будь-якого вина (Він же політик. Отже, жодних глобальних компаній чи країн із сумнівними правами людини). Знає багато відважних виробників-новаторів, яких часто називає по імені. Живе у великому мегаполісі та часто п’є у «розкішних» винних барах, коли, зрозуміло, не насолоджується кавою чи пивом у барах, які спеціалізуються на цих напоях. Любить заходи з натурального вина. Вдається до відкриття «складних» смаків з друзями-однодумцями.

Резюмуємо не всі повинні стежити за модою, але варто пам’ятати, що є винні туристи, які шукають щось інше. Як експериментальний оранж, наприклад.

Ентузіаст Емма

Wine Thinking

Емма підхопила винну лихоманку. Її запросили на дегустацію і вона була зачарована різницею між усіма пляшками. Тепер вона записалася на курс WSET і почала слідкувати за винними подіями. В своєму прагненні вчитися, вона готова спробувати будь-що, але так і не закохалася в натуральні вина – крім хіба що Pet Nat, який їй дуже сподобався. Проблема Емми полягає в тому, що, окрім сесій курсу, ще не знайшла кращого варіанту навчання; вона не полюбляє журнали і не хоче збирати полиці, повні книжок. Вона п’є коктейлі, коли буває на вечірках, але справді віддає перевагу вину.

Емма дуже хоче вчитися. На відміну від Нормана, вона вас запитає. Але те, як їй відповідають, має значення. Отже розповідайте інформативно, але не занадто технічно.

Ощадливий Тео

Wine Thinking

Тео живе «між стосунками», тягнучись до життя середнього класу, яке він насправді не може собі дозволити. Тому завжди шукає вина, про які дізнається з газет та Інтернету. Він любить вигідні пропозиції в супермаркетах і онлайн-розпродажі. Він також заходився купляти безпосередньо у виробників, але не в тих, що мають облаштовані дегустаційні кімнати. Він любить розповідати будь-кому, хто його слухає, що більшість цін на вина завищені, і що жодне справді не має коштувати дорожче £7 або £8 $10 або $12.

Пиво часто стає більш привабливим, бо дешевшим, варіантом для Тео, ніж вино. Тео хотів би купити вино преміум-класу, але не може собі цього дозволити. Які у вас «пакети» припасені для нього?

Insta-Імоджен

Wine Travel Awards

Живе в Instagram і TikTok, фотографуючи одяг, у який вона одягнена, місця, де вона буває, а також все, що вона їсть і п’є. Не менш важливо, що її поведінка часто зумовлена або «зазнала впливу» зображень та кліпів, які її друзі опублікували на цих платформах. Отже, існує висока ймовірність того, що коктейль чи троянда, які вона тримає в келиху, або той факт, що вона перебуває в цьому барі, а не в іншому, мають якесь відношення до того, що вона побачила на екрані. І ні, вона має обмежений інтерес/знання про вина, алкогольні напої та пиво, але вона готова спробувати щось нове, якщо це те, чим захоплюються її друзі. Вона каже, що вона дбає про «природні» речі, але із задоволенням споживає RTD та трохи фастфуду. Вона хоче робити незабутні зображення. Що ви можете запропонувати, окрім виноградників і бочок, щоб дозволити їй це здійснити

Натякну приміром, у «Торреса» була модель, за якою відвідувачі могли на виноробні замовити листівки зі зробленими ними фотографіями. При цьому виноробня надсилала їх, сплачуючи за доставку, тому що це був чудовий маркетинг для них.

Допитливий Кріс

Wine Thinking

Спостерігаємо одержиму захопленість вином. Кріс ненавидить пити те, що п’ють усі (бренди, популярні сорти).  Любить крафтове пиво та незрозумілі міцні напої (знову ж таки, не з масових брендів). Коктейлів не готує. Полюбляє читати в Інтернеті та робити власні відкриття та знайомити з ними своїх друзів. Але розчарований тим, що більшість повертається до пиття того, що вони вже знають. Кріс хоче чогось іншого.

Що ви запропонуєте, чого він не може знайти будь де Можливо, старі вінтажі чи експериментальні кюве Розумні виноробні використовують дегустаційні кімнати для дослідження оцінки продукту від саме таких споживачів. Можна заразом провести тестування етикеток і цін. І, звичайно, вин, щоб побачити реакцію відвідувачів.

Керрі

Wine Thinking

Керрі подобається отримувати її «спеціально вибраний мікс» – десяток чудових пляшок щомісяця. Поцікавтеся, що він містить. Звичайно, одні вина їй подобаються більше, ніж інші. А є такі, які вона ніколи не пробує, тому віднесла їх до подруги в подарунок, коли пішла в гості на вечерю. Керрі часто переглядає каталог, який приходить разом з коробкою вин, але рідко відчуває потребу замовляти з цього щось інше. Друзі сказали їй, що вона може отримати аналогічні вина з місцевого супермаркету за набагато нижчу ціну, але вона згадує, що коли знаходить винні полиці, як там складно орієнтуватися, тож і надалі віддає перевагу простоті щомісячної доставки.

Зауважу, що американські виноробні дуже добре перетворюють відвідувачів на постійних клієнтів, записуючи їх до членів «клубу». Європа робить це повільніше. Ключ полягає в тому, щоб запропонувати щось дійсно привабливе. Залучайте різні вина,  орієнтуйтеся на події. Можливо, спрацює асоціація з іншими не винними компаніями.

Ларрі Look-At-Me

Wine Travel Awards

Ларрі не багато знає про вино, але знає імена – і може собі їх дозволити. Як і його друзі, любить дорогий солодовий віскі. Вино – це не стільки напій, скільки елемент стилю життя Ларрі, як його машина і дорога вертушка, яка включена, але він рідко крутить вінілові альбоми, які купляв в останні роки. Донедавна у нього було дуже мало пляшок вдома, але його дизайнер, коли робив ремонт квартири, включив у проєкт винний холодильник, що має тепер заповнюватися послужливими людьми з розташованого поруч спеціалізованого магазину. Сомельє в улюбленому ресторані Ларрі знає, які вина тому подати. І Ларрі радий дозволити йому це зробити.

Важкі пляшки через неекологічність вийшли з моди, але не забувайте, що деякі люди віддають їм перевагу, бо це виглядає дорого. Отже, вино для Ларрі – спосіб похизуватися. Що б ви запропонували таким відвідувачам (звісно ж, якщо ваша мета – не тільки заробити гроші).

Колекціонер Карл

Wine Travel Awards

У Карла майже безмежні кошти, які можна витрачати на вино – як і у більшості з його друзів. Платить консультанту, але ще читає інформаційні бюлетені, щоб бути в курсі. Він пильно стежить за тим, які вина і яких виробників «варто» мати у своєму підвалі. Це вино завжди буде найвищої якості та репутації (навіть якщо тільки серед експертів і коллег-колекціонерів). Раритет для нього привабливий. Захопився серйозним віскі – в тому числі японським, цікавить і рідкісний бурбон, і преміальна текіла. Буде пити коктейлі, але вони, як правило, традиційні – сухі «Мартіні», «Кривава Мері», «Маргарита». Вживає пиво, але лише зрідка і мало піклується про це.

Можливо, ваше вино не є продуктом найвищого класу, який прагнуть придбати такі «колекціонери». Але ви все одно можете знайти серед них своїх відвідувачів. Як ідея для них – мати набір вінтажних виробів або етикеток.

Prosecco Penny

Wine Travel Awards

Пенні п’є вино відтоді, як це стало для неї легально, у тому числі у Європі.

Насолоджується просекко, піно гріджіо, шардоне та рожевим з однокурсниками. Завжди намагається купувати так дешево, як можливо. Рідко п’є червоне, але любить мерло та піно нуар. Її друзі-чоловіки віддають перевагу більш насиченому смаку і максимальній міцності – тобто червоним, включаючи купажі та витримані в бочках для бурбону. Вино часто використовують для «попереднього завантаження» перед виходом до клубу, де вона буде пити міцні напої. Вона побоюється, щоб її не спіймали на будь-чому соромному через смартфон друга чи незнайомця. Їй подобаються RTD і, якщо є нагода, якісні продукти коноплі. Відверто зізнається, що мало знає про будь-які напої.

Що ви можете запропонувати тим, хто тільки починає захоплюватися вином?

Еколог Едвард

Wine Travel Awards

Дійсно піклується про те, що відбувається з планетою. Він їздить на велосипеді коли завгодно, пересувається залізницею і уникає польотів. Він захоплюється переробкою і бере на замітку цінності, пов’язані з місіями компаній, чиї товари та послуги він купує. Він ніколи не купить важку пляшку вина і завжди шукає органічну сертифікацію. Але… він насправді не дуже цікавиться вином, не читає про це і лише смутно усвідомлює, що то – біодинаміка. Однак відновлюване сільське господарство тепер на його радарі. Він надає перевагу малому сімейному бізнесу якомога ближче до місця, де він живе. І інстинктивно не довіряє всім великим компаніям.

Ви екологічно чисті? Органічні? Регенеративні? Біодинамічні Як це повідомити людям, які турбуються про ці речі, навіть, якщо достеменно не знають, що вони означають?

Твереза Саманта

Wine Travel Awards

А що ви можете запропонувати непитущій Саманті? Тій, яка подорожує з любителями вина, але не любить алкоголь, в тому числі вино. Або тому, хто через стан здоров’я не може пити це? Або дитині? Що їм робити, поки інші відвідувачі зайняті дегустацією?

Отже, читаємо Wine Thinking і думаємо.

 Для танго потрібні двоє. І в будь-яких продажах – хоч то вино, хоч винні тури, – має скластися тандем. Одного з тієї пари ми знаємо точно: це той з нас, хто пропонує. А хто ваш візаві? Чи відомі портрети вашої цільової аудиторії? Їхні вподобання та смаки? Роберт Джозеф (Robert Joseph), відомий автор книг, редактор-консультант і […]

Concours Mondial de Bruxelles: дегустація наосліп під сліпучим небом Мексики

31-й випуск Concours Mondial de Bruxelles, одного з найбільш значущих і впливових винних конкурсів-«мандрівників» у світі, став історичною віхою, оскільки вперше був організований на американському континенті – в місті Леон, штат Гуанахуато, Мексика. Drinks+ був у центрі подій і готовий поділитися всіма подробицями.


Особливості та результати конкурсу

Протягом трьох днів – 7, 8 та 9 червня – під керівництвом посла CMB у Мексиці Карлоса Борбоа Суареса (Carlos Borboa Suárez) місто Леон приймало 31-й Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Захід відбувся за зачиненими дверима у просторому Poliforum de León, де близько 7500 червоних і білих вин з 42 країн були продегустовані наосліп 350 професійними дегустаторами. Слід зазначити, що на конкурсі було зареєстровано близько 620 мексиканських вин. Інші зразки з різних країн світу були зібрані у штаб-квартирі конкурсу в Брюсселі та доставлені до Мексики з Європи двома літаками.

Concours Mondial

Але чому саме Мексика була обрана для першого американського видання CMB? Відповідей декілька і всі пов’зані із розширенням діяльності СМВ на американському континенті. З 2017 року організатори конкурсу проводять México Selection by CMB, національний конкурс вин і алкогольних напоїв, популярність якого з кожним роком зростає. Крім того, CMB Experience представили в Мехіко перший винний бар від CMB, а також CMB Wine Corner у міжнародному аеропорту Мехіко. На цих двох локаціях завжди можна скуштувати вина медалістів конкурсу. А ще, саме з 4 по 9 червня в Леоні проходив тиждень вина – Semana del Vino, який і співпав з датами проведення Concours Mondial de Bruxelles.

Mexico

Бодуен Аво (Baudouin Havaux), президент CMB, у своєму зверненні у перший день форуму підкреслив, що пишається вибором Мексики як майданчика для проведення конкурсу та відзначив значний розвиток виноробної сфери країни, різноманітність її сортів та високу якість вин. Пан Аво підкреслив, що мексиканські вина заслуговують глобальної уваги, а 350 міжнародних суддів конкурсу стануть послами винного туризму регіону.

Mexico

Карлос Борбоа Суарес, директор СМВ у Латинській та Північній Америці, додав: «Координація одного з найважливіших у світі винних конкурсів у Мексиці є великим досягненням для Гуанахуато та всієї країни, що підтверджує гідне місце у світовому виноробстві».

Concours Mondial de Bruxelles

А від себе, як безпосереднього учасника події, додамо, що організація конкурсу була бездоганною. Дегустації проводилися наосліп, щоб забезпечити повну анонімність вин, а єдиним наданим показником був вінтаж. Для деяких зразків стояла примітка – tank sample, тобто вино ще не розлито в пляшки. Оцінювали вина змішані комісії у складі п’яти-шести членів журі. Кожен день починався з калібрувального зразка білого та червоного вина для всіх членів журі та миттєвого оголошення середнього результату, а також найнижчого та найвищого балу серед всіх 350 суддів.

Камертон для налаштування винного бізнесу

А судді ж хто?) Це поважні та дуже професійні винні експерти, ретельно відібрані CMB, які представляли 45 національностей світу: байєри, журналісти, виноторговці, MW, академіки вина, енологи тощо. Важливо також додати, що, за суворими правилами OIV, з усіх представлених вин лише 30% у кожній категорії отримують медалі. Цей серйозний підхід іноді виглядає жорстким, що змушує деяких виноробів добре подумати, перш ніж відважитися на те, щоб представити своє вино на суд такого прискіпливого журі, лояльність якого ще й обмежена правилами. І так, насправді участь у CMB аж ніяк не гарантує перемоги. Але ті, хто тут її одержує, можуть дійсно пишатися – адже це одна з найвищих світових оцінок, яку здатен отримати виробник. І сьогодні все більша кількість освічених вайнловерів починає зважувати медалі, розміщені на етикетках амбітних виробників.

Mexico

Крім того, Concours Mondial de Bruxelles в Мехіко підняв планку зацікавленості з боку учасників тим, що ввів чергову інновацію: цього разу міжнародне журі попросили не тільки оцінити кожне вино, але й надати особисті дегустаційні нотатки для кожного зразка в окремому полі коментарів спеціального електронного планшета. Пізніше ці коментарі аналізуються за допомогою штучного інтелекту французького стартапу Wine Space, задля створення профілів якості для кожного вина. Цей інноваційний підхід є першим у своєму роді, який використовується в такому великому масштабі. За словами організаторів Concours Mondial de Bruxelles, рішення змінити метод суддівства має на меті «революціонізувати» традиційне оцінювання вин і підвищити довіру до конкурсу як серед споживачів, так і серед виробників. Тож цього року виробники вина отримають вичерпний відгук та винний профіль від провідних експертів різних галузей за справді революційною системою, що, безсумнівно, стане у нагоді виробнику-учаснику конкурсу. Такий безпрецедентний фідбек від 350 експертів з різних галузей та материків – найточніший камертон для налаштування винного бізнесу.

Країни та вина

Детальніше розкажу про нашу комісію та вина, які дегустували. В нашій дуже зосередженій і скоординованій команді, яка складалася з представників Румунії, Франції, Греції, Мексики та, – ви ж здогадалися, – України, протягом трьох днів ми оцінили близько 130 вин із Франції, Італії, Хорватії, Китаю, Вірменії, Південної Африки та Іспанії.

Concours Mondial de Bruxelles

Щодо результатів конкурсу, то вони справді інтригують: країна-господар Мексика увійшла до п’ятірки кращих за кількістю здобутих медалей. Китай також показав вражаючі результати, а Південна Африка вже декілька років поспіль нарощує “біцепси” – кількість нагород. Уругвай і Румунія стали головними міжнародними відкриттями, як в категорії червоних, так і білих вин. Загалом переможцями виявилися вина з усіх п’яти континентів, включаючи як традиційні виноробні країни, так і деякі менш відомі, такі як Болівія, Казахстан, Ліван і Перу.

Concours Mondial de Bruxelles

Біле вино, яке набрало найвищий бал цьогорічного конкурсу, походить з Румунії, а найвище за рейтингом – червоне вино з Уругваю. Італія отримала найвищу оцінку за витримане вино, а Іспанія – за органічне. Помітним доповненням до цьогорічного конкурсу стала категорія повністю або частково деалкоголізованих вин, деалкоголізованих напоїв на основі вина.

Переможці – номінанти Wine Travel Awards

Ми також раді привітати із отриманими нагородами членів спільноти Wine Travel Awards. Серед медалістів вирізняється Молдова, яка представляє значну частину наших номінантів і левову частку переможців конкурсу в Мексиці – 20 (!) золотих (!) медалей.

Ще одна перемога – від молодої виноробні Tenuta Manoylo, яка цього року вийшла на міжнародну арену і після тріумфів на весняних світових змаганнях здобула золото і в Мексиці.

Tenuta Manoylo

Відома румунська виноробня Jidvei Winery заслужено отримала золоту та срібну медалі. І цю неймовірну енотуристичну локацію  в Трансильванії ми рекомендуємо відвідати кожному, кого приваблює гарне вино на тлі неймовірного замку і розкішних пейзажів.

Детальніше про нагороди можна прочитати тут.

Concours Mondial de Bruxell

CMB: більше, ніж винний конкурс, це культурний хаб

Важливо додати, що CMB – це не лише міжнародний винний конкурс; це культурний центр. Завдяки різноманітним подіям, дегустаціям та професійним зустрічам команда CMB за багато років існування конкурсу створила платформу для поглиблення у різноманітність винних культур світу. А цей візит до Мексики був справді винятковим, насичений денними та вечірніми програмами, які надавали можливість дослідити її яскраву культуру, пікантну гастрономію та ще досі непізнане, принаймні нами))), вино.

Поглиблення у культуру виноробства розпочалося вже в перший день перебування на конференції під назвою «Вина з Мексики». Спікери Мануель Негрете (Manuel Negrete ES), майстер ASM і директор винного бару CMB, разом із Рамоном Велезом (Ramón Vélez ES), секретарем «Асоціації винограду та вина Гуанахуато», надали вичерпний огляд багатої винної спадщини Мексики та історії Гуанахуато як винного регіону. Наразі наша редакція готує інтерв’ю з цими професіоналами аби зануритися в цей новий винний ринок, а поки резюмуємо виступи і надаємо кілька цікавих фактів про винний ринок Мексики:

  • винна історія цієї країни сягає 500 років;
  • 8633 га виноградників;
  • орієнтовна ринкова вартість 2 468 млн доларів США;
  • 17 виноробних штатів, серед яких Гуанахуато займає 4 місце;
  • кожна 10 пляшка вина, споживається в країні;
  • 1,2 л споживання вина на душу населення;
  • виробляється близько 80 607 тон винограду;
  • понад 400 виноробень по всій країні;
  • 463 медалі отримані на CMB.

Dos Búhos. Відкриваємо для себе Мексику

Незважаючи на джетлаг )), наш день продовжився насиченою екскурсією по виноробнях Мексики. 350 членів журі були розділені на невеличкі групи та у супроводі місцевої поліції відправились досліджувати відомий виноробний регіон Гуанахуато.

Concours Mondial de Bruxelles

На нашу групу чекала виноробня Dos Búhos, розташована у мальовничих околицях центральної Мексики Ель-Бахіо з винним туром від власника Еріка Мейкотта (Eric Maycotte). Виноробня вирізняється своїм інноваційним підходом, елегантною лінійкою вин, а ще – свіжим петнатом, яким зустрічали гостей під час Welcome Drink, та норовливим оранжем, що дегустували разом із легким ланчем у затишному, досить прохолодному, на скільки це було можливо у мексиканську спеку))), саду.

Concours Mondial de Bruxelles

Ключовими сортами для виробництва вин є Темпранільо, Мальбек, Мерло, Каберне Совіньйон і Сіра. А загалом до переліку сортів, які культивують у Мексиці, можна також додати Неббіоло, Пті Вердо, Гренаш, Зінфандель, Шенен Блан, Совіньйон Блан, Шардоне тощо.

Хоча Мексика відома своїми винами, виготовленими з міжнародних сортів винограду, вона також культивує деякі місцеві (автохтонні) сорти, але в незначній кліькості. З відомих місцевих – Mission (Misión або Criolla), Plavac Mali, Lenoir (Black Spanish).

Concours Mondial de Bruxelles

Виноробня також проводить спеціальні заходи, від камерних зібрань до великих свят, створюючи чарівну обстановку серед вкритих виноградом пагорбів і приголомшливих краєвидів.

Самі ж вина Dos Búhos характеризуються високою кислотністю завдяки прохолодному та тривалому сезону дозрівання, а через розташування виноградників на досить високому  рівні – низьким рівнем алкоголю.

CMB

У своєму ексклюзивному інтерв’ю D+ Ерік Мейкотт описує мексиканські вина з Ель-Бахіо такими, що більш нагадають вина Старого світу. А щодо культури споживання вина, то вона швидко поширюється в Мексиці, приваблюючи відвідувачів виноробні, які прагнуть досліджувати вина з цього регіону.

Concours Mondial de Bruxelles

«Протягом тижня ми приймаємо в основному міжнародних гостей, тоді як у вихідні зазвичай відвідувачі з Мехіко, Леона, Керетаро та місцевих районів. Я вважаю, що культура вина в Мексиці зазнає значних змін, і все більше людей відкривають для себе цей світ вина. Мексиканських споживачів все більше приваблює історія та різноманітний асортимент вин. Ціна наших вин коливається від 15 до 45 доларів США, це залежить від урожаю та від того, молоді чи резервні вина. Ми встановили канали дистрибуції по всій Мексиці, особливо в прибережних регіонах, де популярні наші білі вина та ігристе рожеве. Крім того, ми почали експорт до США, а нещодавно й Японії, розширюючи ринок Dos Búhos на міжнародному рівні», – додав сеньйор Ерік.

Гарячі мексиканські вечори 

Насичена програма дегустацій та знайомство з мексиканським виноробством супроводжувалося вишуканими та справді незабутніми вечорами, в поєднанні із захоплюючими виступами музичних та театральних колективів.

CMB

Гарячою точкою першого вечора стала вітальна вечеря, звичайно ж із музичним супроводом, яка була теплим завершенням вражаючого першого дня Concours Mondial de Bruxelles. І це ще не все. ))) Протягом всього візиту команда СМВ організовувала для нас незабутнє дозвілля. Ми скуштували традиційну їжу та міцні напої в Jalpa de Cánovas, Magical Town Experience, відвідали місто Гуанахуато, а  під час вечері в Esplanade of Alhóndiga de Granaditas, організованої губернатором Гуанахуато, стали свідками ефектного театрального дійства, яке розповідало про історію Мексики та її боротьбу за незалежність.

Mexico

Завершальний вечір став кульмінацією разом із гучним та суперпозитивним концертом The glass of wine від Філіппа Джордано (Filippa Giordano) та Даніеля Боавентури (Daniel Boaventura).

Mexico

Професіоналізм, тепло та гостинність команди Concours Mondial de Bruxelles зробили наше перебування справді незабутнім. Участь у CMB Red & White Session у Леоні додала до скарбниці ще й знання та розуміння мексиканських вин, їх походження та методи виробництва. А спілкування з винними професіоналами з усього світу та сліпа дегустація вин з різних континентів розширили навички дегустації, а також розуміння світових винних тенденцій.

Viva la Mexico!

Наступний Concours Mondial de Bruxelles прийматиме Китай в місті Іньчуань, столиці провінції Нінся.

 

Photo Drinks+ and CMB

31-й випуск Concours Mondial de Bruxelles, одного з найбільш значущих і впливових винних конкурсів-«мандрівників» у світі, став історичною віхою, оскільки вперше був організований на американському континенті – в місті Леон, штат Гуанахуато, Мексика. Drinks+ був у центрі подій і готовий поділитися всіма подробицями. Особливості та результати конкурсу Протягом трьох днів – 7, 8 та 9 […]

П’ять головних смакових трендів цього літа

Аналітики Diageo використали штучний інтелект, щоб визначити смакові уподобання споживачів у всьому світі.


За допомогою платформи Ai Palette, яка відстежує запити та розмови в Інтернеті, щоб визначити нові тенденції в галузі продуктів харчування та напоїв, компанія Diageo змогла виявити п’ять смакових уподобань, перевагу яким віддає споживач сьогодні: умами, гострий (пікантний), тропічний, «лікувальні аромати» та цвітіння врожаю.

Diageo повідомляє, що перевага смаку умами зростає. Кількість запитів на такі інгредієнти, як куркума, у Великій Британії зросла на 79%. У США на 55% зросла кількість запитів на корейську пасту гочуджанг та на 12% запит на пармезан та коктейль «Еспресо Мартіні».

смакові уподобання споживачів

Інтерес до пряних (гострих) смаків також збільшився: розмови про халапеньо підскочили на 32% у Великій Британії, а пеперончині на 53% в Австралії, запит на перець чилі зріс на 36% у США.

Аналітики відзначають відродження інтересу до тропічної їжі та напоїв. На підтвердження цьому кількість пошукових запитів та розмов про тамаринд (+50% у США), а у Великій Британії і Таїланді запити на такі фрукти, як гуава (на 18%) та маракуйя на 25% відповідно.

«Лікувальні аромати», або ще їх можна назвати «аромати, що зцілюють душу» – також є фаворитами серед чималої кількості споживачів. На підтвердження цьому, розмови про такі смаки як кава (+12% у Великій Британії), фундук (+91% у всьому світі), мускатний горіх (+78% у всьому світі).

смакові уподобання споживачів

П’ятий тренд аналітики назвали «цвітіння врожаю», йдеться про натуральні інгредієнти, наприклад, настоянки різних трав, напої-ботанікали. До речі, українські крафтові виробники активно засвоюють цей потенційний сегмент.  Серед найбільш вдалих прикладів назвемо бальзам “Рута” або напої “Файна гуральня”.

Штучний інтелект виявив «одержимість споживача турботою про екологію». У мережі дедалі більше обговорюють інгредієнти місцевого виробництва, і це тенденція зросла на 44%. Розмови про бузину зросли на 67% у Франції, а про ревінь на 36% у Канаді.

Говорячи про п’ять смакових тенденцій, виявлених штучним інтелектом, директор з інновацій Diageo Марк Сендіс (Mark Sandys) сказав: «На те, як ми спілкуємося сьогодні, впливає безліч факторів, таких як різні культури, любов до природи і навіть наше прагнення до пригод. Ці смакові тенденції вказують на те, чим саме споживачі захочуть насолодитися цього літа. Наприклад, гуава та квіткові настої знайдуть себе у світі коктейлів».

Сендіс додав, що вивчаючи смакові уподобання споживача, Diageo зможе залишатися завжди актуальним: «Використовуючи наші знання та штучний інтелект, ми можемо відстежувати зростання тенденцій та пропонувати нові продукти, щоб залишатися актуальними для мінливих смаків споживачів, із чудовими недавніми прикладами, включаючи Smirnoff Spicy Tamarind та Johnnie Walker Umami».

Джерело: thedrinksbusiness.com
Фото: healthifyme.com, delish.com, harbuz.info

Аналітики Diageo використали штучний інтелект, щоб визначити смакові уподобання споживачів у всьому світі. За допомогою платформи Ai Palette, яка відстежує запити та розмови в Інтернеті, щоб визначити нові тенденції в галузі продуктів харчування та напоїв, компанія Diageo змогла виявити п’ять смакових уподобань, перевагу яким віддає споживач сьогодні: умами, гострий (пікантний), тропічний, «лікувальні аромати» та цвітіння […]

Тисячі ентузіастів вина відвідали фестиваль RO-WINE у Бухаресті

Весняний фестиваль RO-WINE, номінант WTA (Enogastronomic Events/Event of the Year), який відбувся 24-26 травня 2024 року у Fratelli Studios, зібрав тисячі любителів вина з усієї країни та з-за кордону. Подія запропонувала унікальний і незабутній досвід, в якому було представлено понад 10 000 пляшок вина, понад 2 000 піц із ретельно відібраними інгредієнтами та понад 2 000 фірмових сортів кави від Constantin Coffee.


У трьох тематичних зонах відвідувачі могли ознайомитися з понад 1500 марками вин, деякі з яких нещодавно випущені, від відомих місцевих виноробень і міжнародних виноробень, які дебютували в Румунії, включно з виробниками з Греції, Аргентини та Франції (Шампань).

Студія 1 — об’єднала відомих виробників вина разом із молодими виноробнями Румунії та Молдови. Відвідувачі мали можливість вибрати вина, які відповідали їхньому смаку, від останніх урожаїв — 2023 для білих і рожевих, 2022 для червоних — до дорогоцінних марок, які увійшли в історію за останнє десятиліття чи більше.

Студія 2 — Салон «Смак Італії» , організований у партнерстві з Італійським торговим агентством (ICE), відвідав Посол Італії в Румунії Альфредо Мангоні, який спілкувався з відвідувачами та насолоджувався фестивалем RO-WINE.

Студія 3 — присвячена імпортерам, була заповнена ігристими винами, такими як Prosecco, Franciacorta, Cava та Champagne, а також відмінним вибором тихих вин від найвідоміших компаній.

Італійське торгове агентство (ICE) організувало майстер-клас з оливкової олії під керівництвом Едоардо Наті з UNAPROL, давши учасникам можливість відрізнити та оцінити атрибути автентичної високоякісної оливкової олії.

Винні ентузіасти з великим бажанням брали участь в ексклюзивних тестингах, запропонованих організаторами фестивалю, в результаті чого дві найочікуваніші дегустації були розпродані за лічені хвилини після оголошення.

У зоні майстер-класів проходили дегустації під керівництвом відомих експертів, які розкривали секрети вина. Учасники отримали унікальний досвід, зокрема дегустацію ексклюзивного шампанського (вина з приватних резервів), 100-бальні вина Parker Bordeaux та майстер-класи, які проводили міжнародні експерти, спеціально запрошені для цієї події.

Шеф-кухар Овідіу Малішевскі приготував кілька закусок, які ідеально поєднувалися з представленими винами, наприклад Risotto al Nero d’Avola – справжню кулінарну насолоду, яку оцінили всі учасники.

Партнер фестивалю Macromex підготував на вихідні неперевершені делікатеси для гурманів, представлені на п’яти виставкових стендах. Учасники насолоджувалися фуд-зоною, де могли скуштувати смаколики, приготовані Macromex та її брендами, Food and Glory, Philadelphia Румунія, La Lorraine Румунія та Dr. Oetker Professional. Крім того, організатори провели розіграш смачних призів.

Вибір гурманів доповнила спеціальна кава від компанії Constantin Coffee, яка запропонувала учасникам комплексну еногастрономічну подорож. Кава, як завжди, була високо оцінена та користувалася великим попитом протягом усього фестивалю.

Весняний фестиваль RO-Wine Bucharest був сповнений сюрпризів, нових етикеток і делікатесів для гурманів, які ідеально поєднувалися з преміальними винами на кожному стенді.

RO-Wine у ​​Бухаресті мав справжній успіх. Організатори повідомили про значну присутність представників HoReCa, що сприяє встановленню цінних зв’язків між ними та виробниками, присутніми на ярмарку. Подія привернула вражаючу кількість молодих ентузіастів вина, а запуск нових етикеток привніс свіжий подих у галузь. Багато нових виробників продемонстрували свою продукцію, сприяючи різноманітності та якості досвіду, запропонованого учасникам! — розповіли організатори фестивалю Марінела Арделян та Лівіу та Міхай Попеску.

Контакт для преси:  Antonia Văideanu

Електронна пошта: info@romaniawinefestival.com

Телефон: 0763409052

Весняний фестиваль RO-WINE, номінант WTA (Enogastronomic Events/Event of the Year), який відбувся 24-26 травня 2024 року у Fratelli Studios, зібрав тисячі любителів вина з усієї країни та з-за кордону. Подія запропонувала унікальний і незабутній досвід, в якому було представлено понад 10 000 пляшок вина, понад 2 000 піц із ретельно відібраними інгредієнтами та понад 2 […]

Дари фракійських лоз у Києві

21 травня Болгарська асоціація виноробства та експорту (BWEA) провела у Києві бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина». На захід, де відбулася дегустація болгарських вин, були запрошені представники винної галузі України та спеціалізованих медіа.


Три роки тому BWEA запустила масштабний проєкт з просування болгарського вина в Україні. Відтоді було проведено низку заходів, які знайомили українських споживачів з винами Болгарії. Завдяки зусиллям голови BWEA Галини Ніфору, амбасадорки болгарських вин Анастасії Сидоренко та Дмитра Сидоренка, засновника та першого президента Асоціації сомельє України, відбувся нинішній бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина».

Тож під супровід класичної музики дуету KBA ensemble (Катерина Бойчук, Ольга Шадріна-Личак) на камерній дружній зустрічі дегустували вина від  Katarzyna Estate, Aya Estate Vineyards, Minkov Brothers Wine Cellar та Bononia estate, а також слухали лекцію від Анастасії  та Дмитра Сидоренка.

Фрагментарно спробуємо відтворити найбільш цікаві озвучені факти. Отже, виноробство на землях сучасної Болгарії нараховує 6 тисяч років. Саме тут, у  Стародавній Фракії виник культ бога вина Діоніса. Для фракійців вино було священним елементом релігійної практики. До наших часів збереглися витвори мистецтва з болгарського золота та срібла, які зображують ритуальне винопиття. Стародавні письменники описують фракійські вина як густі, солодкі та ароматні. Вважається, що деякі з найпопулярніших лоз – Памід, Червоний Міскет, Дім’ят, Гамза, Мавруд та Широколистий Мельник – культивували ще за часів фракійців!

Дмитро Сидоренко докладно розповів про сорти винограду, що вирощують на сонячних землях Болгарії, де 55% виноградників займають червоні і 43% – білі сорти. Присутні мали змогу познайомитися з найвідомішими титулованими виробниками болгарського вина, як от Bononia estate – одна з найстаріших виноробень Болгарії, заснована в 1895 році в Кошаві. Орієнтуючись на якість, в наші часи компанія інвестувала у виноградники, сучасне обладнання та готельний комплекс, це одна з тих зіркових виноробень, що збагачують болгарський винний туризм.

Katarzyna Estate знаходиться в одному з найстаріших болгарських виноробних регіонів – Фракійській низині, і втілює багату спадщину, засновану на стародавніх фракійських виноробних традиціях. Тут вирощують різні сорти винограду, міжнародні та автохтонні. А у 2023 році «Катаржина Естейт» відкрила п’ятизірковий винний готель L’Ambassade de Katarzyna. До речі, він прийматиме Балканський міжнародний конкурс вин у 2024 році.

Zlaten Rozhen Winery розташована в долині річки Струма, на південному заході Болгарії, яка відома своїм теплим кліматом та невисокими, скелястими пагорбами. Господарство культивує Мерло, Каберне, Сіра, Мельник 55, Мельник, Рубін. Виноробня має повністю замкнутий цикл виноробства з сучасним обладнанням і переробляє понад 150 тонн винограду на рік. Виноробня має тризірковий бутік-готель, розташований поблизу Роженського монастиря, та пропонує досвід винного туризму.

Aya Estate Vineyards чекає вайнловерів у долині річки Струма, на вершині мальовничого пагорба. Має понад 80 років досвіду  виноробства. «Aя Естейт» підтримує біорізноманіття виноградників та дотримується біодинамічних практик. Винороби надають перевагу гравітаційним пресам та мінімальному втручанню в процеси, спеціалізуються на сорті Широколистий Мельник, PDO. А ще тут пропонують номери преміум-класу з приголомшливими панорамними краєвидами.

Minkov Brothers Wine Cellar знаходиться у північний частині Фракійської низовини – там, де колись процвітали найстаріші виноградники Карнобатської долини. Льох може похвалитися двома музейними зонами, що демонструють сімейну спадщину та історію виноробства регіону. Палітра традиційних і сучасних сортів винограду включає вина з автохтонних та міжнародних сортів.

Дегустаційні нотатки

Від Bononia estate з регіону Долина Дунаю, Gomotartzi, Sauvignon Blanc 2022, збалансоване та м’яке вино з соковитим ароматом стиглих жовтих яблук, свіжого імбиру та лайму.  Елегантний, свіжий і м’який смак порічок заступає приємна м’якість посмаку. Рекомендують вживати як аперитив, поєднуючи з канапе з слабосолоним лососем. Або салатом зі свіжих овочів зі шматочками філе курки на грилі. Також гарно смакуватиме з річковою карпатською форелью, запеченою з овочами та рисом. Вино отримало нагороди від Balkan International Wine Competition 2020 – СРІБЛО, урожай 2019.

Gomotartzi, Syrah & Cabernet Franc, 2022 з Долини Дунаю. Це соковите та елегантне вино зі складним кольором стиглої ожини, насиченого мокко та елегантним ароматом димних акордів, коли пасічник збирає мед. Смаки лісових червоних ягід додають глибини та стабільності фінішу. Рекомендують поєднувати з витриманою Гауда, хамоном,  запеченим з овочами кроликом.

Katarzyna Estate з регіону Фракійська низина, Mezzek, Sauvignong Blanc & Pinot Gris, 2023. Насичений колір стиглої конюшини, з легким відтінком весняних трав. Аромат свіжих цитрусових та білих фруктів. Тонкий, елегантний смак порічок та агрусу, з приємною свіжістю та відчуттям об’єму. Рекомендують поєднувати з салатом зі свіжих овочів та шматочками лосося на грилі. Пасуватиме філе сібаса, запеченого в солі з прованськими травами.

Cheval de Katarzyna, Mavrud 2022. Яскравий, іскристий рубіново-червоний колір.
Аромат – мікс прянощів, червоних ягід з відтінками шляхетної шкіри. Смак пестить піднебіння своєю м’якістю, солодкістю, елегантністю та вишуканим об’ємом суміші лісових ягід. Фініш тонкий і стійкий з довгим посмаком. Рекомендують поєднувати з особукко або різотто з білими грибами та трюфелем. Нагороди: Balkans International Wine Competition 2018 – CРІБЛО, урожай 2016.

Zlaten Rozhen Winery з регіону Долина Струми (Санданський), Sauvignon Blanc & Sandanski misket 2023. Блискучий світло-жовтий колір зі смарагдовими вкрапленнями. Інтенсивний аромат цитрусових та білих квітів. Смак добре збалансований з хрусткою свіжістю аґрусу, доповнений цитрусовими нотками кумквату. Рекомендують поєднувати з салатом зі свіжих овочів та шматочками філе індички, смаженого у соусі карі. А також з філе тріски, смаженим на грилі, поданим на подушці зі шпинату.

41 Parallel, Syrah 2022. Насичений, темно-рубіновий колір. Аромат ягодний – ожина, чорниця та малина в поєднанні з відтінком прянощів, в яких відчувається нота білого перцю. Ягоди надають вину неповторний смак. Посмак солодкуватий та соковитий, тривалий зі фруктовим фінішем. Рекомендують поєднувати з каре ягня.

Aya Estate Vineyards з регіону Фракійська низина, Colorito, Marsanne, Roussane, Viognier 2022. Вино блідо-жовто-солом’яного кольору з зеленими відтінками. Спочатку аромат розкривається в квітковій гамі смаків, за якою слідують ноти нектарину, груші, манго. Смак свіжих фруктів, а приємний об’єм і щільність ідеально поєднуються з його свіжістю. Посмак мінеральний, з відтінками смажених лісових грибів. Рекомендують поєднувати з річковим судаком на грилі, та картоплею, запеченою з травами у фользі. Нагороди: Balkans International Wine Competition 2020 – CРІБЛО, Balkans International Wine Competition 2021 – CРІБЛО, Decanter 2020 – БРОНЗА.

AYANO, Merlot & Shiroka Melnik 2022. Насичений, блискучий, прозорий, колір стиглої вишні, з рубіновим блиском. Насичений аромат стиглих лісових червоних ягід. З нотками айви та коробки від кубинських сигар. Смак легкий, лісових ягід, який приправляється у посмаку ліщиною та лісовими грибами. Щільне, свіже та розвинене вино з довгим потенціалом. Рекомендують поєднувати з  філе міньйон, або медальонами з телятини, з овочами гріль. Як дижестив, буде смакувати з витриманою Гауда, Чедером та Грано Падано.

Рекомендаціі D+:

Bononia estate, Gomotartzi, Sauvignon Blanc 2022

Zlaten Rozhen, Winery Sauvignon Blanc & Sandanski misket 2023

Katarzyna Estate, Cheval de Katarzyna, Mavrud 2022

Aya Estate Vineyards AYANO, Merlot & Shiroka Melnik 2022.

Це була професійно організована і проведена цікава презентація: інформаційно насичена лекція, вина з історичних фракійських виноградників, дружнє спілкування за вечерею, безумовно сприяли налагодженню ділових контактів. Що для болгарських вин неабияк актуально – адже проєкт поставки вин з Болгарії в Україну був заморожений через війну. Галина Ніфору, керуючий директор Balkans International Wine Competition, медіа-партнером якого традиційно виступає Communication Media Group Drinks+, висловлює сподівання, що попри всі виклики воєнного часу, він буде втілений в життя. І українська винна спільнота це сподівання гаряче поділяє.

Тим часом нагадуємо, що українських виноробів болгарські колеги запрошують на престижний винний конкурс Balkans International Wine Competition.

Фото: Олександр Зубко

21 травня Болгарська асоціація виноробства та експорту (BWEA) провела у Києві бізнес-конгрес «Фракійські лози: підвищення кваліфікації у світі вина». На захід, де відбулася дегустація болгарських вин, були запрошені представники винної галузі України та спеціалізованих медіа. Три роки тому BWEA запустила масштабний проєкт з просування болгарського вина в Україні. Відтоді було проведено низку заходів, які знайомили […]

Табор Іштван: «Я думаю, що настав час дізнатися більше про українські вина. Winelovers Wine Award готова зробити ваші вина більш впізнаваними!»

Drinks+ поспілкувався з Табором Іштваном (István Tábor ), виконавчим директором Winelovers Wine Awards. Як і минулого року,  головний редактор Ольга Піневич-Тодорюк запрошена до команди суддів конкурсу, а для українських виноробів організатори нагадують, що участь  безкоштовна. Захід відбудеться у Будапешті 28-30 червня.


Враховуючи всю інформацію, наведену на вашому веб-сайті, чи можете ви особисто визначити особливості Winelovers Wine Awards? Чим він відрізняється від інших міжнародних конкурсів?

Winelovers Wine Awards — це не лише змагання, а широкий проєкт, який включає міжнародний конкурс вин, кілька супутніх подій, пов’язаних з торгівлею, зосереджених на країнах Центрально-Східної Європи, а також онлайн-журнал про вино та соціальні мережі. Ця зосередженість на країнах Центральної та Східної Європи є нашою особливістю, і в майбутньому вона стане все більше втіленою. Скажу відверто: перші два роки у нас були шикарні теми майстер-класів (супутніх заходів конкурсу), і виномани, і члени журі із задоволенням дегустували шампанське чи інші високоповажні вина. На цьогорічному заході майстер-класи представлятимуть лише вина Центрально-Східної Європи, наприклад вина Румунії або місцеві сорти з 10 країн регіону.

Майстер-клас на заході проведе Пьотр П’єтрас MS

Чи є у ваших змагань механізм регулювання кількості наданих медалей? Як це працює на практиці?

Наш конкурс є так званим «англосаксонським», тому ми не обмежуємо кількість медалей для виробників. Вина оцінюються за шкалою в 100 балів, а суддівство приймає рішення на основі незалежної сліпої дегустації та колективного обговорення. Однак оцінювання займає півдня, тому ми включили цей елемент із системи OIV, Internationale de Vin.

Які найбільш значні переваги учасники отримують від вашого конкурсу? Які умови для тих, хто не виграє медалі?

Переможці будуть представлені різними способами: від наших цифрових і друкованих журналів до публікацій у соціальних мережах і участі в подіях. Можливо, цифрова публікація є найбільш актуальною для нових виробників: вина, які отримали нагороди, будуть представлені в англомовному цифровому виданні, інформація буде розповсюджена серед понад 4000 ключових міжнародних фахівців, які приймають рішення (імпортери, сомельє, виноторговці та винні письменники). Про них писатимуть видання – інформаціцні партнери конкурсу, як от  Drinks+.

Що стосується тих, хто не отримав медалі, то вони можуть повчитися на результатах, оскільки журі складається з відомих професіоналів вина з усієї Європи. Чи можете ви згадати якісь конкурси вин, де члени журі представлені перед конкурсом? Є кілька, але не багато. Ми хочемо бути максимально прозорими. На веб-сайті виробники вина можуть побачити, які експерти дегустували їхні вина. Ви винороб, виробляєте рожеве? Цього року Jonas Röjerman MW буде спеціалістом дегустаційного столу рожевих вин. Якщо ваше вино не виграє медаль, ви скажете, що він не досвідчений дегустатор? Чи ви переглянете спосіб виготовлення свого рожевого вина?

Винна карта світу розширюється в останні 10-15 років. Як це впливає на ваше змагання (учасників, суддів)? Які країни, крім Угорщини, представлені серед учасників та членів журі?

Ви маєте рацію: в останньому виданні Всесвітнього атласу вина представлені країни, які раніше не називалися виноробними. З’являється все більше виноробних країн, наприклад, Тайвань – до речі, у нас вже зараз будуть гості з Тайваню, правда, не як члени журі, а як баєри. Ця програма для покупців є новинкою та додатковими можливостями для виробників вина та об’єднань представити свої вина потенційним імпортерам.

Що стосується вашого другого запитання, то частка іноземних експертів значно вища, ніж минулого року.

Цього року у нас 30 іноземних членів журі, серед яких 17 угорців, а наступного року місцевих експертів буде ще менше. Члени журі – представники кількох країн: Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, США, Колумбії, Великобританії, Ірландії, Хорватії, Румунії, Болгарії, Сербії, Словенії, Польщі, Ізраїлю, Італії, Португалії, Іспанії, Нідерландів, Бельгія, Франція, Швейцарія, Німеччина та Австрія.

Ми зробимо цей винний конкурс головним винним конкурсом Центрально-Східної Європи.

У винному середовищі існує певний стереотип: якщо конкурс проводиться в Німеччині/Італії/Франції/Великій Британії, він зосереджений головним чином на покупцях і споживачах цієї країни. Як ви вважаєте, це правда, і які для вас основні «ринки впливу»?

Угорщина не є цільовою країною для більшості інших країн ЦСЄ, оскільки це виноробна країна, а не імпортер вина. Є деякі винятки, наприклад Pannon Borbolt зі значним вибором балканських вин, але більшість угорських покупців і споживачів перебувають на етапі відкриття, коли мова йде, наприклад, про українські вина. Але ми є каталізатором цього процесу – і ми єдині в цій країні з такою місією.

Але що важливіше, наша мета — відкрити ворота в регіон. Ми зобов’язані запрошувати баєрів та інших експертів заходу, виноробів сходу і створювати професійне середовище для зустрічей, смаків, спілкування та ведення бізнесу. Ми шукаємо конкурентну перевагу виноробного регіону Центрально-Східної Європи, аспекти, які можуть зробити цей регіон цікавим для дистриб’юторів і споживачів добре відомих країн-імпортерів вина.

Як, на ваш погляд, складається ситуація з українськими винами? Яким ви бачите їх місце серед інших вин Старого та Нового Світу в рамках Winelovers Wine Awards?

Торік 6 виноробень з України вибороли 3 золоті медалі, 15 срібних і 6 бронзових. Цього року ми прагнемо мати 50+ заявок від 10+ виноробень. Ми йдемо крок за кроком, і я думаю, що настав час світу дізнатися більше про українські вина. Winelovers Wine Award готова зробити ваші вина більш впізнаваними! Вам вирішувати, приєднуватися чи ні.


Українські вина-переможці Winelovers Wine Awards 2023

Члени журі WWA 2024

https://wineloverswineawards.com/jury

Міжнародні покупці WWA 2024

https://wineloverswineawards.com/buyers

Реєстрація та внесення зразків

https://enter.wineloverswineawards.com

Drinks+ поспілкувався з Табором Іштваном (István Tábor ), виконавчим директором Winelovers Wine Awards. Як і минулого року,  головний редактор Ольга Піневич-Тодорюк запрошена до команди суддів конкурсу, а для українських виноробів організатори нагадують, що участь  безкоштовна. Захід відбудеться у Будапешті 28-30 червня. Враховуючи всю інформацію, наведену на вашому веб-сайті, чи можете ви особисто визначити особливості Winelovers […]

Bottle Collection Initiative сприяла створенню International Reuse Ready Charter

22 травня в останній день London Wine Fair 2024 команда Bottle Collection Initiative оприлюднить свої результати дослідження проведеного на основі минулорічної ініціативи зі збору пляшок на ярмарку. Ініціатива, яку Drinks+ та WTA висвітлював як міжнародний інформаційний партнер,  була результатом співпраці між The Porto Protocol, Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair.


The Porto Protocol, місія якого полягає в стимулюванні кліматичних дій у світі вина, разом із Sustainable Wine Solutions, британськими експертами з багаторазового використання винних пляшок, кинув виклик LWF створити цю ініціативу ще на початку 2023 року. Згодом у звіті було створено заклик до світової виноробної промисловості: кількість вироблених пляшок має зменшитися. «Статут про готовність до повторного використання» розглядатиме пункти дій, які галузь може прийняти. Намір полягав у тому, щоб оцінити можливість багаторазового ланцюжка поставок, і як це втілити в життя.

Початкові висновки були засновані на 20 000 порожніх пляшок, зібраних від експонентів LWF. Повний аудит було проведено на 1017 пляшках з аудитом видалення етикетки на 2000 пляшках. Решта 18 000 пляшок були повторно використані або перероблені компанією Sustainable Wine Solutions, яка імпортує оптом і в пляшках до Великої Британії для розповсюдження на ринку.

Дослідження малює тривожну картину для світової виноробної промисловості: понад 32 мільярди пляшок вина виробляються щорічно, і кожна пляшка виділяє в середньому 600 г CO₂, загальні викиди вуглецю становлять 19,8 мільйонів тонн на рік. Лише Велика Британія споживає в середньому 1,77 мільярда пляшок вина на рік, більшість з яких одноразові.

Оскільки виноробна промисловість переходить до екологічної стійкості, широке впровадження багаторазових винних пляшок стає вирішальним, особливо враховуючи, що на одноразові скляні пляшки припадає 35% вуглецевого сліду, пов’язаного з кожною пляшкою вина. Ця зміна спрямована на суттєве зменшення загального викиду CO₂ в галузі та застосування цілісної циклічної моделі в усьому ланцюжку створення вартості. З іншого боку, багаторазове скло пропонує найбільший потенціал для зменшення впливу на навколишнє середовище: багаторазові скляні пляшки виробляють на 85% менше викидів вуглецю, ніж одноразові аналоги; на 75% менше викидів вуглецю, ніж пластик (PET); і на 57% менше викидів вуглецю, ніж алюмінієві бляшанки. (Zero Waste Europe).

Доброю новиною є те, що напрямок швидко змінюється, і зараз зростає консенсус щодо того, що повторне використання має стати золотим стандартом. Майкл Джаннузі, генеральний директор компанії Verallia (провідного європейського виробника скляних пляшок для індустрії напоїв), позитивно оцінив такі зміни: «Як експерти зі скла, ми не можемо дозволити собі самовдоволення виробництвом матеріалу, який нескінченно переробляється. Це чудова відправна точка для нашої галузі. Але скло є екологічно чистим лише тоді, коли воно використовується повторно, коли і де це можливо, і фактично переробляється». (Verallia white book).

Однак широке різномаїття розмірів і ваги пляшок є суттєвою перешкодою, ускладнюючи масштабованість схем, необхідних для втілення в життя ланцюга поставок повторного використання. За словами Мюріель Шатель з Sustainable Wine Solutions, результати показують «хаос у великих масштабах». У вибірці з 1047 пляшок було 947 різних типів, що відрізнялися за формою, вагою та дизайном. Оскільки лише 7% пляшок однакові, це створює значну проблему для повторного використання. Доброю новиною є те, що 73% пляшок можна використовувати повторно, що дає значні можливості для галузі.

Оскільки такі ключові світові фігури, як Дженсіс Робінсон MW OBE, виступають за легші пляшки та альтернативні формати для повсякденних вин, а молоді покоління дедалі більше вимагають протиударні упаковки, скляна пляшка ризикує втратити свій центральний статус. ПЕТ-пляшки вже все більше присутні на полицях супермаркетів; існує реальний ризик того, що пляшка втратить свій головний статус.

Висновки будуть представлені на центральній сцені London Wine Fair з 12:45 до 13:45 у середу, 22 травня: «Розкриття результатів звіту про відпрацьовані пляшки та представлення проекту «Reuse Ready»», організовані Мюріель Шатель (Sustainable Wine Solutions) і Мартою Мендонса (The Porto Protocol). Розклад сесії на 2024 рік (londonwinefair.com). Партнерство закликатиме зацікавлених сторін галузі до дій у трьох ключових сферах: відкритий лист до виробників скла із закликом прислухатися до глобальної виноробної промисловості, її найбільшого клієнта; посилення корпоративної відповідальності; та створення Міжнародної хартії повторного використання (Reuse Ready International Charter ).

Голова London Wine Fair Ханна Тові зазначила: «Цей звіт надає життєво важливу інформацію для світової виноробної промисловості. Споживання скла в промисловості просто нестабільне, і хоча рішення не прийдуть миттєво, Хартія готовності до повторного використання надає цінний інструмент для виноробів, виробників скла, покупців – усіх у галузі, бажаючих (і здатних) внести зміни».

Адріан Брідж, генеральний директор The Porto Protocol, прокоментував: « Bottle Collection Initiative 2023 на London Wine Fair підкреслюють нагальну потребу в боротьбі зі змінами кліматуу виноробній промисловості. З мільярдами пляшок, що виробляються щорічно, вплив на навколишнє середовище є значним, що підкреслює нагальність екологічних практик. Наше партнерство з Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair демонструє нашу відданість справі сприяння змінам у всій галузі для більш сталого майбутнього. Беручи участь у подібних ініціативах, ми спільно вирішуємо ці виклики та спонукаємо до важливих кліматичних заходів у світі вина»

Мюріель Шатель, керуючий директор Sustainable Wine Solutions, прокоментувала: «Багаторазова пляшка — це срібна куля, яка гарантує, що скляна пляшка збереже свій статус ємності вибору протягом тривалого часу через її низький вплив, а не просто через романтичність і традиції. Ініціативи піонерів підприємництва в усьому світі вже показують, що багаторазовий ланцюжок поставок можливий, але лише співпраця в усій галузі дозволить його масштабувати».

22 травня в останній день London Wine Fair 2024 команда Bottle Collection Initiative оприлюднить свої результати дослідження проведеного на основі минулорічної ініціативи зі збору пляшок на ярмарку. Ініціатива, яку Drinks+ та WTA висвітлював як міжнародний інформаційний партнер,  була результатом співпраці між The Porto Protocol, Sustainable Wine Solutions і London Wine Fair. The Porto Protocol, місія […]

Ексклюзивне інтерв’ю з Ханною Тові, директором заходів London Wine Fair: Інновації та основні моменти майбутнього LWF

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку інновацій, які підвищать презентаційні можливості цього експохабу та залучать додаткову аудиторію трейдерів з усього світу.


У 2024 році Лондонська виставка, як наймасштабніша подія в сфері торгівлі напоями у Великій Британії, заявляє про цілу низку нових функцій. Назвіть, будь ласка, 3-5 найбільш, на ваш погляд, суттєвих нових опцій для експонентів.

У нас є безліч нових функцій на 2024 рік, а також кілька експонентів, які беруть участь у виставці вперше, тому ярмарок матиме справжнє відчуття «новизни». Однією з найважливіших новинок є Judgement of London. Крім того, у нас є абсолютно нова зона для експонентів: The Discovery Zone, спеціальна секція, яка розміщуватиме безалкогольні та слабоалкогольні напої, зокрема No and Lo. Ще однією новинкою у 2024 році є програма розміщених покупців, яка буде доступна для всіх експонентів і відвідувачів, а також Concierge Service для 50 найкращих покупців Великобританії.

Як відомо, ринок Британії – одна з провідних арен для винних трейдерів, він завжди мав особливі принади для торгівлі вином. І все ж яким чином LWF додатково приваблює провідні торгові компанії? Розкажіть, будь ласка, про мотивацію, послуги. Мабуть не останню роль грає Wine Buyers Awards – що нового в цьому проєкті сталося цього року, як саме працює мотиваційний механізм?

LWF має завидну репутацію події для професіоналів у сфері напоїв з Великої Британії та інших країн. Це базується на трьох ключових елементах: бізнес; освіта; і мережі. Ми є великою платформою для наших експонентів, будь то дистриб’ютори, винні бренди, організації, дистилятори, щоб показати свої портфоліо найкращим покупцям Великобританії від супермаркетів до незалежних продавців і сомельє. Саме цей щасливий шлюб аудиторії наших експонентів і відвідувачів робить LWF такою привабливою пропозицією.

Кого з нових учасників цього року ви хотіли б відмітити особливо – нових, або тих, хто повернувся після перерви?

Кілька провідних агентів, імпортерів і логістичних компаній Великобританії повертаються цього року. Mentzendorff виступить вперше за 12 років і проведе серію майстер-класів, які не можна пропустити. Buckingham Schenk, Freixenet Copestick, Hillebrand Gori UK, Ланчестерські вина, і Origin Wine також повертаються. Ми також вперше приймемо Японію з загальним павільйоном, і у нас будуть присутні чотири китайські виробники.

Вина Південної Африки повернуться з великою дегустацією у вівторок. На дегустації візьмуть участь деякі з найкращих виробників Південної Африки та висвітлять широкий спектр пропонованих вин, від відомих імен, таких як Spier, DGB, Waterkloof і Springfield, до менш відомих виробників і тих, хто шукає представництва. Групи Cap Classique (традиційні ігристі вина Південної Африки) і Stellenbosch Cabernet Collective підкреслюють важливість цих двох категорій для Південної Африки на ринку Великої Британії.

Ми також побачимо багатьох наших давніх учасників на виставці: Hatch Mansfield, Awin Barratt Siegel, Richmond Wine Agencies, Ellis Wines, EWGA, Felix Solis, H2Vin, Marcato Direct, Beyond Wine і Friarwood Fine Wines.

Найважливіше, мабуть, питання організації таких глобальних форумів як LWF – планування зустрічей. Чи є якась статистика, наскільки відвідувачі та учасники використовують надані вами можливості комунікацій через онлайнплатформу? Що в цьому плані ви могли б порадити виробникам вина, які хотіли б мати можливість привернути увагу результативного трейдера/байера тощо?

Наша пошукова база даних продуктів експонентів на виставці, якою керує Bottlebooks, є безцінною для відвідувачів, які бажають створити персоналізовану дегустаційну таблицю, щоб максимізувати свій час на виставці. Це дуже широко використовується, і минулого року ми побачили 7000 унікальних користувачів списку продуктів. Програма розміщених покупців надасть відвідувачам і експонентам доступ до цифрової мережі London Wine Fair та платформи для планування виставок, де вони зможуть бронювати сеанси та запрошувати інших учасників на зустрічі, на основі спеціального пошуку. VIP-покупці спеціально запитували індивідуальні послуги, і це призвело до створення спеціального приміщення для зустрічей «The Hosted Buyers Lounge».

Прошу пояснити детальніше для потенційних користувачів, яким чином планується інтеграція в ваші послуги такого ресурсу як Bottlebooks.

Офіційним цифровим каталогом ярмарку керує Bottlebooks – тепер універсальна платформа для збору даних про вино, яка була запущена з LWF ще в 2016 році. Bottlebooks – це інструмент, який надає винній промисловості одне місце для розміщення та обміну повною інформацією, введеною виробником, про продукт, фотографії, карти, контрольовані за джерелом. Таким чином, це дійсно підвищує рівень довіри LWF для відвідувачів та експонентів.

Мабуть, доцільно напередодні виставки дещо більше розказати про поділ експозиції. Як на мене, особливо привабливо звучать наступні розділи: DRINKS BRITANNIA, ESOTERICA, TRADING FLOOR, WINES UNEARTHED… Що саме знайде там відвідувач, кому вони адресовані?

DRINKS BRITANNIA відзначає наших англійських і валлійських виробників. У нас їхрекордна кількість – 18 зареєстрованих цього року, деякі з яких виставляються під WineGB. ESOTERICA завжди одна з найзавантаженіших рубрик, тут розміщені бутіки, незалежні імпортери, головним чином націлені на преміум-торговлю та незалежних продавців. TRADING FLOOR є головною зоною виставки, де розміщуються великі британські агенти-дистриб’ютори та загальні організації. У WINES UNEARTHED беруть участь іноземні виробники, які шукають британського агента.

DISCOVERY ZONE – пропоную зупинитися на цьому детальніше. Чи відомо вже, які саме стартапи та іноваціні технологію будуть тут представлені?

DISCOVERY ZONE була перенесена в центр виставки. Ідея полягає в тому, що продукти та послуги, розміщені в цій зоні, є справді центром підготовки нашої галузі до майбутнього. Незалежно від того, чи це агентство сталого розвитку, додаток чи логістична компанія.

Чи є нові майданчики або розділи в вашій експозиції цього року, які з’являться вперше? Чим викликана їхня поява?

Уперше у нас є велика кімната для проведення зустрічей. До цього підштовхнула розмова минулого літа з двома ключовими покупцями. Вони пояснили, що зустрічі на стенді часто чудово підходять для дегустації, але іноді їм потрібно більш приватне місце, щоб провести поглиблені зустрічі з постачальниками.

Не можу не спитати про JUDGEMENT OF LONDON – кому саме належала неймовірна ідея відтворити зараз в Лондоні славетну дегустацію в Парижі? Медіа-група Drinks+ вже в загальних рисах анонсувала на своїх ресурсах принципи майбутньої дегустації. І сподіваємося, що матимемо можливість висвітлити і її результати. Але ще хотілося б уточнити – як підбиралися вина-аналоги зі Старого та Нового світів, чи є у вас особисто якісь прогнози або передчуття?

Я вперше придумала JUDGEMENT OF LONDON у 2019 році з наміром запустити його на виставці 2020 року, але це було зірвано Covid-19 і подальшим карантином Великої Британії. Логістично це було досить значним доповненням до шоу, але ми відчули, що цього року ми знаходимося в ідеальному місці, щоб переглянути оригінальну ідею. Суд у Лондоні віддасть шану новаторському Суду Парижа Стівена Спур’єра, але матиме ширшу сферу діяльності.

Замість сліпої дегустації між Францією та Каліфорнією, Judgment of London представить пари вин з Європи та решти світу – вісім білих і вісім червоних. Вони були відібрані для порівняння за стилем і готовністю до вживання. Двоє найдосвідченіших професіоналів виноробної індустрії Великої Британії, генеральний директор The Court of Master Sommeliers , Ронан Сейберн MS і високоповажна винна письменниця та суддя міжнародних винних конкурсів Сара Еббот MW, відбиратимуть вина та куруватимуть дегустацію. Такожі у нас є група з 20 найбільш вражаючих смаків UKS для дегустації. Оцінювання відбудеться в перший день шоу, а результати ми оголосимо у вівторок на центральній сцені.

У мене немає жодних упереджень щодо того, як це вийде, але якими б не були результати, це буде неймовірно цікаво.

Логічно продовжити тему світовими трендами, які, безперечно, JUDGEMENT OF LONDON продемонструє своїми результатами. Але чи не могли б ви назвати основні напрямки, якими рухається світ вина, і які особисто ви спостерігаєте з висоти власного досвіду і років діяльності в цілому? Які з них матимуть критичний вплив на галузь? Приміром, чи можете прокоментувати таке явище, якому приділяє увагу LWF як regenerative.

«Стійкість» — це питання номер один для вина на даний момент, і LWF дає можливість привернути увагу до цього питання та створити середовище для стимулювання змін. 2023 рік найбільш це продемострував, і ми посилили цей фокус на 2024 рік, провівши більше семінарів і майстер-класів щодо ключових проблем, з якими стикається наша галузь, таких як зміна клімату та викиди вуглецю. Ми також повідомимо про нашу Bottle Collection Initiative, яку ми розробили для Sustainable Wine Solutions і The Porto Protocol минулого року. LWF є демонстрацією майбутніх тенденцій у виноробній промисловості, і 2024 рік не є винятком: наприклад, демонструючи використання штучного інтелекту.

Можливо, окремо варто зупинитися на виділеній зоні LWF – MINDFUL DRINKING EXPERIENCE. Як зростає цей сегмент, чи здатні вина з пониженим вмістом алкоголю або й зеро повернути дещо втрачену аудиторію вайнловерів – адже світова статистика, наскільки відомо, свідчить про зниження попиту на вино практично в усіх сегментах. Чи можете деталізувати ініціативи такого обєднання як Club Soda?

No and Lo залишається одним із найшвидше зростаючих секторів індустрії напоїв, а також одним із найбільш інноваційних і захоплюючих. Цього року ми приймемо 16 експонентів/брендів у Mindful Drinking Experience, сім з них – уперше.

За спостереженнями оглядачів Drinks+, після пандемії різко загострилася конкуренція між виставками – світовими лідерами професійного винного комьюніті. Чи відчуває Лондон тиск? Які ваші найсильніші позиції, що дозволяють триматися у вищій лізі? Які плани – якщо не секрет – на подальші роки?

Захід масштабу London Wine Fair, який обслуговує британський ринок – один із найрізноманітніших у світі – ніколи не був таким необхідним. Наявність платформи, яка порушує найактуальніші проблеми та виклики, а також можливості, є абсолютно необхідною. Наслідки Brexit, зміни, що насуваються, щодо обов’язків, падіння споживання вина, наші викиди вуглекислого газу – усе це потребує обговорення та впровадження рішень, і LWF надає простір для цього, поряд із веденням бізнесу та визначенням тенденцій на майбутнє.

Наближається одна з найвизначніших виставкових подій Європи – London Wine Fair. Напередодні цієї важливої події Ханна Тові, Event Director London Wine Fair, незважаючи на неймовірну кількість організаційних завдань, знайшла час поспілкуватися з керівником Drinks+ Media Group. І хоча британський ринок історично приваблює всіх, хто має відношення до продажу вина, цього року організатори LWF впроваджують низку […]

Grillo DOC Sicily – амбасадор сицилійського вина у світі

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномен Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції.


Антоніо Ралло (Antonio Rallo), президент DOC Sicily Wine Consortium (Consorzio di Tutela Vini Doc Sicilia), розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону  власне Grillo виділяється як символ зростаючого престижу вин Sicilia DOC, це спостерігаємо як в Італії, так і за кордоном. Це, можна сказати, знак сицилійської енологічної якості на глобальному рівні».

Згідно з даними Nielsen, споживання Grillo повернулося до рівня 2019 року, що спочатку було ознакою сильної стійкості ринку, а потім пішли реальні піки зростання: Grillo зріс на +20% за обсягом, +19% за вартістю та +15 % продажів в упаковці у 2023 році порівняно з попереднім роком, зауважимо – таких значень вино з сицилійського автохтону ніколи не досягало в минулому. Важливі та надзвичайно значні цифри також отримані в результаті аналізу даних, зібраних на німецькому ринку: враховуючи лише продажі GDO (велика роздрібна торгівля), Sicilia DOC вдалося продати майже 3 мільйони пляшок Grillo у цьому сегменті ринку у 2023 році.

Те, що видно з цих даних, є справді показовими цифрами, які говорять про зростання популярності сорту винограду, що заслужив звання беззаперечного головного героя серед автохтонів Сицилії.

Успіх Grillo на внутрішньому та міжнародному ринках є результатом низки цілеспрямованих та багаторівневих стратегій, реалізованих Консорціумом DOC Sicily протягом останніх років. Ці стратегії були спрямовані не лише на популяризацію сорту винограду, а й на сицилійську територію, посилюючи її унікальну ідентичність за допомогою інноваційних та ефективних рекламних заходів. Варто також зазначити, що, з точки зору території, Сицилія сьогодні є одним із ключових регіонів у ландшафті італійських білих вин DOC, демонструючи невикористаний потенціал для Grillo.

Grillo і надалі має потенціал для подальшого розширення своєї присутності як на національному, так і на міжнародному рівнях. Перспективи зростання значні, зокрема за рахунок розширення дистрибуції та збагачення асортименту в торгових точках. Ця розробка не тільки зміцнить роль Grillo як лідера серед білих вин DOC, але й позицію на зовнішніх ринках, де вже демонструються багатообіцяючі ознаки.

Висока якість, сильна ідентичність, цілеспрямовані маркетингові стратегії та ефективна рекламна кампанія: ось елементи, які формують шлях та історію Grillo DOC Sicilia. Історію, якій судилося зберегти свій статус енологічного явища, що відображає здатність передавати традиції водночас втілюючи сучасність, притаманну сицилійському вину.

Досьє D+

Консорціум DOC Sicily був створений у 2012 році з метою представлення вина Сицилії та просування найменування Sicilia DOC, підвищення впізнаваності символічного бренду. Майже 8000 виноробів і близько 500 ботлерів є промоутерами контрольованого найменування походження, що є вагомим внеском для представлення кращих сицілійських вин, а також для поліпшення та захисту виробництва вина на острові. Система Sicilia DOC забезпечує стійку досконалість: багато з понад 24 тисяч гектарів виноградників тут вирощуються відповідно до правил сталого виноградарства Фонду SOStain Sicilia.

Фото: @ConsorzioDocSicilia

DOC Sicily Wine Consortium на останньому Vinitaly презентував «феномен Grillo». Доповідь «Grillo DOC Sicily, історія успіху» була в центрі уваги конференції. Антоніо Ралло (Antonio Rallo), президент DOC Sicily Wine Consortium (Consorzio di Tutela Vini Doc Sicilia), розповів про значне зростання продажів Grillo, як за обсягом, так і за вартістю: «Серед понад 70 місцевих сортів регіону  […]

X
Украина