Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

OIV

Українське виноробство: повернення в OIV

30.11.2022, Новини

4 листопада 2022 року на Генеральній асамблеї International Organisation of Vine and Wine (OIV)  в Мексиці було офіційно проголошено відновлення членства України в цій авторитетній міжнародній організації.*


Повернення нашої країни до лав OIV сьогодні сприймається усіма не лише як підтримка нашого народу в часи страшної війни, але і як визнання України конкурентоздатною виноробною державою. Втім, не всім відомо, що ця значуща для розвитку українського виноробства, та й для всієї світової спільноти подія мала досить бурхливу передісторію. Та матиме, ми впевнені, славне майбутнє. Тому, на думку редакції, важливо знати, який непростий дипломатичний шлях довелося здолати українським амбасадорам задля того. І кому персонально маємо дякувати за те, що повернення відбулося.

Отже, згідно фактів, Україна була представлена – та, як свідчать дані, певний час виконувала наглядову функцію – в OIV понад 10 років, з 1997 по 2008-й. Але втратила своє членство через прикрі обставини – перш за все, через недалекоглядність тодішнього керівництва галуззю. Втім, як підписант угод про відновлення організації від 3 квітня 2001 року, країна мала право подати запит на повторне прийняття її до складу OIV. І цього року – попри війну – тим правом скористалася. Український уряд ратифікував правовий документ 30 вересня, щоб запустити процес відновлення та офіційно оформити його юридичне прийняття. Рушійною силою виступив вітчизняний «УКРСАДВИНПРОМ», а вагому підтримку заради входження України до OIV надали керівництво Мінагрополітики України, співробітники відділу виноградарства та виноробства управління землеробства та насінництва Департаменту аграрного розвитку; Департаменту міжнародної співпраці та інтеграції, а також пресслужби міністерства. Оновлене членство набуло чинності з 30 жовтня.

Велика сім’я делегатів та офіційних осіб OIV. Праворуч – представники української делегації, ліворуч з прапором OIV –  Президент OIV Луїджі Мойо, генеральний директор OIV Пау Рока і доктор Рікардо Ф. Нуньес позаду.

Ні в кого не викликає сумнівів, що саме особистості творять історію. І історія стосунків України з OIV  не стала виключенням. На тлі переможного факту повернення українського виноробства до цієї потужної міжнародної організації не хочеться затьмарювати радість згадкою про минулі помахи та й недавні недолугі втручання деяких діячів вітчизняної галузі, через яких ця вагома подія могла і не відбутися. Хоч все до того йшло…

Принаймні команді активістів, які опікувалися від імені України цим процесом, довелося докласти неабияких дипломатичних зусиль не лише для проведення процедури повернення країни, але й задля подолання негативних наслідків попередніх незграбних комунікацій. Насправді, непоказна перед загалом робота з підготовки нового вступу України до OIV  тривала більше року і завершилася тріумфальною участю української делегації у  Генеральній асамблеї OIV в Мехіко.

Справа наліво: Наталія Бурлаченко, міжнародний і національний спеціаліст у винній сфері і член офіційної делегації України в OIV; Володимир Печко, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» і голова офіційної делегації України в OIV; Джон Баркер, кандидат на посаду  генерального директора OIV з 2024 року,
доктор Рікардо Ф. Нуньєс, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат.

Можливо, когось здивує (але точно не редакцію Drinks+, адже ми давно слідкуємо за прогресивною діяльністю цієї видатної особистості), що в процесі повернення України до OIV провідну роль зіграв доктор Рікардо Ф. Нуньес, власник міжнародної групи компаній Vinos de La Luz, який вже багато років допомагає нашій країні зайняти належне місце серед виноробних країн світу. Доктор Нуньєс присвятив цьому свій багаторічний досвід, потужні міжнародні зв’язки та комунікативні таланти. Редакція  Drinks+ готує спеціальне інтерв’ю з Рікардо Нуньєсом, присвячене цій надважливій події. Дозволимо собі анонсувати цю розмову і навести одну із цитат д-ра Рікардо Нуньєса: «Нарешті Україна знову є членом OIV, та й частиною не лише цієї міжнародної організації. Такі інтеграційні кроки вкрай необхідні для розвитку усієї виноробної галузі – від сільського господарства до міжнародної торгівлі, вони також зміцнюють довіру світу до українського вина. Крім того, вони знаменують потужний супротив ницим ідеям ворога України, який намагається спростувати саме право на існування нації та суверенної держави. Саме тому сьогодні Україна має бути на рівних з іншими цивілізованими країнами в усіх міжнародних організаціях усіх сфер діяльності, що здійснює ця безмежно хоробра та гідна нація».

Паралельно механізм повернення пророблявся командою, яку очолили голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ», Володимир Печко та консультант з міжнародних питань «УКРСАДВИНПРОМу», Наталія Бурлаченко (знайома нашим читачам як колумніст Drinks+ та автор блогу @nataliiawines.com.ua  і низки актуальних статей про світове виноробство).

Президент OIV Луїджі Мойо передає прапор OIV офіційній делегації України.

Результатом цієї грамотної та тривалої колективної діяльності стало запрошення української делегації до Мексики. Завдяки технічній підтримці з боку проєкту International Trade Centre Ukraine голова “УКРСАДВИНПРОМУ” одержав можливість особисто відвідати Генеральну асамблею, де Україну було знову прийнято до  OIV. Зауважимо, що усі інші 48 членів поважної організації (яка, до речі, налічує понад 100 років існування) вітали повернення України у світову виноробну родину. І на знак особливої шани та солідарності керівництво OIV надало нашим представникам безпрецедентну можливість для масштабного виступу на пленарному засіданні, яким завершився 43-й щорічний з’їзд OIV. Українські амбасадори – Наталія Бурлаченко та Володимир Печко – висловили слова подяки до світової винної спільноти і надію на взаємовигідну співпрацю.

Голова офіційної делегації України Володимир Печко виголосив змістовну промову, де були такі слова: «Наша земля зараз переживає важкі часи, але я можу запевнити вас, що дух наших виноробів сильний, як ніколи. Ми привезли вітання з усіх українських виноробних регіонів, від усіх професіоналів вина, які зараз не можуть займатися справою свого життя, тому що захищають свою країну».

Володимир Печко, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» і голова офіційної делегації України в OIV та Наталія Бурлаченко, міжнародний і національний спеціаліст у винній сфері і член офіційної делегації України в OIV перед історичною промовою на Асамблеї OIV.

Наталія та Володимир у своєму зверненні до керівників OIV та делегатів асамблеї розповіли про жахливий удар, який війна завдала українській виноробній промисловості. Адже багато виноградників були пошкоджені, знищені або опинилися на окупованих територіях. Україна має сотні зруйнованих та розграбованих виноробень, розірвані ланцюги поставок, знищені склади з готовою продукцією. А головне – постраждали люди. Серед виноградарів і виноробів є поранені і загиблі… До речі, у виступі пана Печка наводяться такі цифри: на початку російського вторгнення в лютому 2022 року, Україна займала 31 місце у світі за площею виноградників – 41 800 га. У 2021 році країна виробила 660 тис. гл вина. Також активно розвивався ринок імпорту вина, де рівень споживання демонстрував зростання на тлі подекуди негативних світових тенденцій. Звичайно, після Перемоги Україну чекає складний період відновлення галузі. Тож сьогодні як ніколи на часі подбати про майбутнє.

Наталія Бурлаченко так прокоментувала актуальність повернення України до світової організації: «Хоча війна ще триває, ми працюємо для кращого майбутнього нашої країни і української виноробної галузі. Цьому безперечно сприяє відновлення членства в OIV, завдяки якому Україна отримує переваги від важливих каналів інформації та співпраці з виноробами з інших країн. Це важлива підтримка винній промисловості, яка бореться з серйозними економічними та структурними проблемами. У довгостроковій перспективі членство також дозволить Україні отримати доступ до важливих ресурсів для повного відновлення та надасть країні шанс зіграти свою роль у формуванні еволюції винного сектору». Наведемо також цитату з промови від імені України,  озвученої Володимиром Печко під час асамблеї в Мехіко (стенограму люб’язно було надано редакції Drinks+ Наталією Бурлаченко): «…Минуло не так багато років з часу, коли ми були частиною Асамблеї Міжнародної організації виноградарів і виноробів. За ці роки багато чого сталося у світі, але ще більше в нашій країні. Світ змінився. Це вже не той світ, який був кілька років тому, і виклики набагато серйозніші. Ми стали свідками великої роботи, проведеної OIV, щоб захистити важливі основи галузі, навчити правил, які ми всі повинні прийняти, щоб зустрітися з нашими друзями – сучасністю та її технологіями, а також протистояти великому ворогу, створеному нами самими, – зміною клімату.

Україна знову приєднується до цього міжнародного форуму націй з переконанням, що об’єднані разом ми є більше, ніж проста сукупність всіх її членів. Ми є частиною Старого Нового Світу, який створив вино, і який відновлюєся останні 20 років, демонструючи всю свою енергію. Ми всі знаємо, що наша земля переживає насильство, але запевняємо вас, що на цій багатостраждалій землі моральність українських виноградарів і виноробів висока, як ніколи.

Ми передаємо вітання від українських виноробних регіонів Одеси, Криму, Закарпаття, Херсона, Миколаєва, і від кожного виноградника, посадженого на нашій українській землі. Ми також передаємо вітання від багатьох чоловіків і жінок виноробної галузі, виноградарів, енологів, сомельє, і всіх тих, хто сьогодні не може присвятити себе своїй роботі, тому що Батьківщина їх покликала стати на захист.

Ми прийшли вчитися у всіх вас і у тисяч експертів ОIV, як модернізувати нашу галузь, зайняти власне місце в світі, розвивати знання та інвестиції в Україні! Але ми також прийшли, щоб запропонувати наукові знання і дослідження наших наукових установ, в тому числі науково-дослідного центру імені Таїрова в Одеській області.

Ми тут, щоб показати беззастережно нашу територіальну цілісність, нашу сталеву волю до порятунку вина в Україні, оскільки врятоване вино України – це врятоване вино світу.

На завершення хочемо подякувати OIV, і особливо її генеральному директору пану Пау Рока і керівнику офісу Родріго де Касасу за те, що вони провели нас дорогою повернення додому. Відданість пана Рока та пана де Касаса справі OIV та всієї виноробної спільноти допомогли подолати не тільки перешкоди на шляху повернення, але навіть прояви війни. Ми вдячні всім за те, що прийняли нас назад у родину.

Слава Україні!»

Справа наліво: Володимир Печко, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» і голова офіційної делегації України в OIV; Наталія Бурлаченко, міжнародний і національний спеціаліст у винній сфері і член офіційної делегації України в OIV;  Джорджіо Дельгроссо, керівник відділу статистики та цифрової трансформації OIV і доктор Рікардо Ф. Нуньес власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат.

Президент OIV Луїджі Мойо і генеральний директор OIV Пау Рока привітали повернення України і підкреслили глибоку символічність та важливість події саме в цей непростий для нашої країни час.

Адже насправді це повернення – крок у майбутнє.

 

*На головному фото справа наліво: Родріго де Касас, керівник офісу OIV;  Пау Рока, генеральний директор OIV;  Володимир Печко, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» і голова офіційної делегації України в OIV;  Наталія Бурлаченко, міжнародний і національний спеціаліст у винній сфері і член офіційної делегації України в OIV; доктор Рікардо Ф. Нуньес, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат.

Відеозапис виступу Наталії Бурлаченко та Володимира Печка

X
Украина