Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Рідкісні вина з Французьких Альп

Рідкісні вина з Французьких Альп

14.12.2021, Вино

Крихітний альпійський регіон Ізер виробляє вина, які присутні у винній карті ресторану з трьома зірками Michelin на стильному гірськолижному курорті Межев.


Олдер Ярроу (Alder Yarrow) – американський винний та ресторанний блогер, видавець Vinography, одного з найпопулярніших блогів про вино та номінант Wine Travel Awards. У своєму блогу він публікує власні матеріали, а також викладає найцікавіші, на його думку, статті інших блогерів. Одна з останніх статей, що була викладена на Vinography – розповідь про рідкісні вина з Французьких Альп. Автором статті є Винк Лоч (Wink Lorch), винна письменниця та викладач з Британії.

Нещодавно винороб Себастьєн Бенар (Sébastien Bénard) подарував пляшку свого вина 2020 року літньому чоловікові, у якого він орендує виноградник біля Chartreuse distillery, неподалік Гренобля у Французьких Альпах – це була одна з 700 пляшок, які Бенар зробив із сорту винограду Servanin, урожайність якого у світі становить лише 2,47 акра.

«Власник винограднику був вражений, дізнавшись, що це вино тепер у винній карті ресторану, який має три зірки Michelin та розташований на стильному гірськолижному курорті Межев, – розповідає автор. – До того, як Себастьєн Бенар взяв виноградник у свої руки, Servanin тут збирали разом з іншими червоними сортами, пресували та поміщали у бочки на задньому дворі… Кажуть, що пити це було неможливо…»

Рідкісні вина з Французьких Альп

На недавній дегустації вин Ізера, що проходила неподалік Гренобля, вино Servanin від Бенара стало справжнім одкровенням. Дегустатори були раді відкрити для себе ще один рідкісний сорт винограду з Французьких Альп, який відроджується, щоб гордо встати в лінійку вин, що вже існують в регіоні. І Ізер знаходиться в центрі цього руху.

Бенар та інші саджають дедалі більше Servanin разом з іншими маловідомими сортами. «Врешті-решт, ми розраховуємо побачити в Ізері вина таких сортів, як Onchette, Mècle de Bourgoin, Joubertin, Bia Blanc, а також Etraire de la Dhuy, Persan та Verdesse», – коментує винороб.

І, як кажуть фахівці, справа не тільки в історичному значенні цих сортів, вони також розглядаються як відповідь на зміну клімату – більшість з них дозрівають пізно, з нижчим рівнем потенційного алкоголю, ніж у основних сортів. У минулому це вважалося недоліком. Сьогодні – все навпаки.

Відродження Ізера з його такою важливою виноробною промисловістю – це не тільки відновлення старих сортів. Насамперед, для виноробів департаменту, це можливість зберегти та засадити традиційні схили виноградників, що повертає місцевим громадам частину спадщини, сприяє збереженню біорізноманіття та, зрештою, дає більше можливостей для працевлаштування місцевих жителів, а також почуття спільності.

«Виноробам необхідно об’єднатися, так вони зможуть стимулювати зміни на місцевому рівні, заохочуючи новачків влаштуватися в регіоні, я впевнений, що їм нададуть допомогу в пошуку потенційних земель для виноградників та фінансову підтримку», – каже Вілфрід Дебруаз (Wilfrid Debroize) з Domaine des Rutissons, нинішній президент Vins de l’Isère (об’єднання виноробів та виноградарів Ізера).

Рідкісні вина з Французьких Альп

Часткою Ізера, що найбільш розвивається, є Грезіваудан (адміністративний підрозділ Ізера). У 19 столітті вина з Грезіваудана мали гарну репутацію, тут були тисячі акрів землі. Але швидко зростаюча промисловість і будівництво приватних будинків взяли гору, це приносило більший прибуток, ніж земля під виноградниками. Сьогодні на всій території IGP Isère менше 173 акрів виноградників, але вони поступово розширюються.

Вина з виноробних господарств Грезіваудана, вік яких менше 15 років, викликали інтерес у кількох ресторанах сусіднього Гренобля, але переважно вони знаходять свої ринки далі – Ліон, Париж або навіть інші країни.

«Нам важливо на місцевому рівні забути ідею, що вина Ізера – це щось дешеве і погане, ми повинні справити враження на світ саме якістю своїх вин, – підкреслює Вілфрід Дебруаз. – Ми маємо намір подати заявки на зміну правил IGP з включенням останніх відновлених рідкісних сортів винограду, щоб на етикетках був зображений Ізер, а не ширше поняття – Vin de France».

3 вина з Ізера, які варто спробувати:

♦ Domaine Giachino Frères Giac Isère Coteaux du Grésivaudan 2020 ($25)

Бленд Gamay, Syrah и Etraire de la Dhuy. Насичений червоний колір. В ароматі червоні фрукти та лісові ягоди. Смак округлий з нотами чорної вишні, чорниці, інжиру, рожевого перцю та кедра.

Алкоголь 12%

♦ Domaine Finot Isère Coteaux du Grésivaudan Etraire de La Dhuy 2019 ($25)

Сорт винограду Etraire de La Dhuy. Гранатовий колір, складний аромат із квітковими нотами та нотками компоту, змішаними зі спеціями. Свіже питне вино, з помірними танінами та гарною кислотністю.

Алкоголь 11,5%

♦ Domaine des Rutissons Isère Coteaux du Grésivaudan La Bête Rouge 2019 ($30)

Бленд Gamay, Persan, Etraire de la Dhuy, Peloursin. Насичений колір та багатий смак. В ароматі вишнева кісточка, ожина, чорний перець. Хрумкий гострий смак з легкою солодкістю та помірною міцністю.

Алкоголь 12%

Підготувала О.Бантишева за матеріалами pix.wine/the-drop/isere-french-wines
Фото: pix.wine/the-drop/isere-french-wines, plantgrape.plantnet-project.org, facebook.com

X
Украина