Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Вина Срібної Землі

Конкурс та конференція, присвячені “Винам Срібної Землі”

18.06.2024, Новини

29 та 30 червня на Закарпатті відбудуться дві важливі події: конкурс «Вина Срібної Землі» та конференція «Вина Срібної Землі: філософія, стратегія та перспективи розвитку ГЗ». Мета заходів неймовірно цікава – дослідити та продемонструвати на загал відмінності теруару та стилістики вин, які сьогодні об’єднані під цією, на перший погляд, ліричною назвою. Але за цією лірикою стоїть майже математика. Принаймні хімія та органолептика, що вирізняють ці унікальні вина України. Організаторами заходів є ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття», проєкт ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства» (IPRSA), а також Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).  Міжнародним інформаційним партнером виступає  медіа-група Drinks+.


Перший дегустаційний конкурс серед малих виноробів «Вина Срібної Землі» відбувся у 2023 році. Тоді участь у заході взяли 30 виробників з усієї області, які надали близько 150 зразків вина. Вина оцінювали у кількох категоріях: сухі (білі, рожеві й червоні), ігристі, солодкі вина та вино глядацьких симпатій.

Цього року конкурс відбудеться вдруге, дегустаційна комісія складатиметься з двох підрозділів (окремо для білих та окремо для червоних вин); всі зразки пройдуть хімічний аналіз (регламент OIV).

«Це останній конкурс, організований «Асоціацією виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття, у якому участь зможуть прийняти усі бажаючі. В наступних конкурсах брати участь зможуть виключно ліцензовані виробники», – каже пан Олександр Гарновдій, голова Асоціації, засновник та власник господарства «Винна мануфактура Штифко».

Членами журі конкурсу є представники різних країн, у тому числі – Румунії, Угорщини, Грузії, а також члени Асоціації сомельє України. Директор конкурсу, професорка Одеського національного технологічного університету Наталія Каменєва, а в якості міжнародного спостерігача (представник FAO) доктор технічних наук, завідувачка кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету Оксана Ткаченко.

Основними доповідачами Конференції стануть експерти IPRSA та науковці Закарпаття. Спікер ключової доповіді про філософію та історичне коріння «Вин Срібної Землі» – Олександр Шершун, колишній голова «Асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття» (через вступ до лав ЗСУ пан Олександр склав свої повноваженння).

Місце події: місто Мукачево, вул. Миру 2.

Організатори раді бачити усіх бажаючих.

З більш детальною інформацією можна буде ознайомитись на сторінці «Асоціації Вина Срібної Землі».

 

X
Украина