Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Найстаріша лоза

Кіно про вино

15.12.2022, Вино

У новому документальному фільмі від SOMM TV досліджується коріння винної культури Каліфорнії. Лос-Анджелес називають «серцем американського кіно» та «батьківщиною найстарішої виноградної лози в Сполучених Штатах», саме так і назвали свій фільм творці проєкту – «Найстаріша лоза».


«Лос-Анджелес – батьківщина каліфорнійського вина, – зазначає один із виноробів-учасників фільму. – За часів нашого розквіту, у середині 1800-х років, Лос-Анджелес виробляв 25 мільйонів пляшок вина на рік, і це було ще до того, як Напа та Сонома з’явилися на карті виноробства країни».

Але творці «Найстарішої лози» (The Oldest Vine) прагнуть не тільки дослідити історію першого виноробного регіону Каліфорнії, але й зрозуміти, що саме зробило його таким особливим. «І, як і багато іншого у світі вина, відповідь сягає корінням у церкву», – кажуть творці проєкту.

Найстаріша лоза

«Більшість історії Бургундії, наприклад, можна простежити до цистерціанців та бенедиктинців, які обробляли там землю і прагнули зрозуміти різницю між одним виноградником та іншим і сьогодні більша частина цих знань відображена у поділі на Grand Cru, Premier Cru і так далі. У Лос-Анджелесі культура вина походить від місій, розкиданих у цьому регіоні у 1700-х роках. Зокрема, одна з них – San Gabriel Mission, була домом для процвітаючого виноградарства та виноробства ще до того, як Сполучені Штати стали незалежною країною. І саме там, через усі ці століття, можна знайти одну з оригінальних лоз, і що є більш вражаючим – вона залишається «робочою», – розповідають автори проєкту.

Найстаріша лоза

«Виноградна лоза, яка пережила підписання «Декларації незалежності», світові війни, всіх наших президентів, повені, пожежі, посухи та багато іншого, має стовбур, схожий на дерево, – каже Емі Люфтіг-Вісте (Amy Luftig-Viste), співзасновниця компанії Angeleno Wine Co. – Виноград росте зверху, вздовж альтанки, що підтримує лозу. Після довгих років забуття цей виноград тільки недавно почали використовувати за його прямим призначенням – виробництво вина.

Але вино не почне виробляти себе саме… і для відродження цієї лози об’єдналися чотири піонери багатообіцяючої виноробної сцени Лос-Анджелеса. Емі Люфтіг-Вісте разом зі своїм партнером Джаспером Дікінсоном (Jasper Dickinson), Марк Байрон Блатті (Mark Byron Blatty), співзасновник і винороб Bryon Blatty Vines та Патрік Келлі (Patrick Kelley) з Cavaletti Vineyards вирішили спробувати виробляти вино з плодів цієї найстарішої виноградної лози. За натхненням вони «звернулися до минулого».

Замість того, щоб виробляти класичне червоне вино, команда ентузіастів дізналася, яке саме вино, найімовірніше, робили в місії у 18 столітті. Змішавши виноград сорту Mission (також він має назву País) з бренді, вони змогли виготовити кріплене вино під назвою Angelica, яке схоже на те, що виробляли багато століть тому.

Найстаріша лоза

«Причиною для відтворення стародавнього стиля виноробства – стало бажання поєднати минуле та сьогодення лос-анджелеського вина, – розповідає Марк Байрон Блатті. – Це можливість побачити, доторкнутися і зрештою спробувати історію, а також продемонструвати ТУ історію, яка настільки втрачена в Лос-Анджелесі, що люди не знають про неї. Своєю працею ми відтворили та вшанували традицію місцевого виноробства».

Про свою роботу творці «Найстарішої лози» кажуть, що документальний фільм вийшов яскравим, захоплюючим і «вгамуючим спрагу».

Джерело: foodandwine.com
Фото: facebook.com/sommtvstreaming, sommtv.com

X
Украина