Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Rosebank

Історична винокурня Rosebank вітає відвідувачів

21.06.2024, Новини

Один із найвідоміших виробників віскі у Шотландії – Rosebank, відкривається вперше з 1993 року. Закривши виробництво 30 років тому, винокурня, яка колись була відома як «Король нижніх земель», готова повернути собі трон завдяки новій команді та новим перегінним кубам, але маючи той самий характер та курс на успіх.


Винокурня Rosebank, розташована у Камелоні на березі каналу Форт і Клайд між Единбургом та Глазго, бере свій початок у 1840 році, коли Джеймс Ренкін (James Rankine), місцевий торговець вином, перетворив колишні солодовні у власну гуральню. В подальшому виробництво стало частиною United Distillers & Vintners (UDV). Протягом сорока років Ренкін доставляв свій віскі через півсвіту до Австралії. Віскі Rosebank завжди мав репутацію супер елітного шотландського скотчу.

За свою історію винокурня перенесла низку криз (інфляція, падіння світового попиту на віскі тощо). Щоб відродити об’єкт, тут був навіть запущений проєкт броварні Arran Brewery. Але пивоварня проіснувала не довго. У жовтні 2017 році будівлю викупила родина Расселл (Russell), власники Ian Macleod Distillers (IMD), компанії, що володіє Glengoyne Highland Single Malt Scotch Whisky, Isle of Skye Blended Scotch Whisky King Robert II, London Hill Gin та ін.

«Ми придбали торгову марку Rosebank Whisky у Diageo, щоб відновити її шляхом будівництва нового заводу та відновлення виробництва в старому стилі», – прокоментувала родина Расселл.

І ось наразі родина Расселлів вітає гостей на офіційному відкритті оновленої Rosebank, збудованої з використанням вторинної цеглини та деревини з оригінальних покинутих будівель винокурні. У центрі нової винокурні знаходяться три перегінні куби. Віскі Rosebank розливається в бочки з-під бурбона та хересу. Найстаріша бочка, що збереглася, датується 1989 роком, вважається, що залишилося менше 100 бочок Rosebank епохи United Distillers.

«Віскі Rosebank є кращим у Лоуленді* і має бути в п’ятірці кращих шотландських солодів», – пише Джим Мюррей (Jim Murray), англійський письменник, журналіст та віскі-критик. Автор щорічної «Біблії віскі Джима Мюррея».

* Одна із двох історико-географічних частин Шотландії.

Джерело: decanter.com, whiskyadvocate.com
Фото: decanter.com

X
Украина