Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Національний День вина

У Молдові відбувся Національний День вина

21.10.2022, Новини

Після дворічної перерви Національний День вина повернувся на центральну площу Кишинева – Piața Marii Adunări Naționale з гаслом «Моє вино приносить мир, а ненависть перетворюється на любов».


Номінант та переможець Wine Travel Awards 2021-2022 у номінації Enogastronomic Events/Magnet of the region – The National Wine Day of Moldova, як завжди гостинно приймав відвідувачів – за 2 дні понад 120 000 місцевих та іноземних вайнловерів відвідали захід.

Національний День вина

Офіційне відкриття Національного Дня вина відбулося біля стенду Vinul Moldovei, участь взяли Президент Республіки Молдова Майяй Санду (Maia Sandu), Прем’єр-міністр Республіки Молдова Наталія Гаврилице (Natalia Gavriliță), Міністр сільського господарства та харчової промисловості Володимир Боля (Vladimir Bolea), а також офіційні гості з США та Румунії.

Національний День вина

Високопоставлені гості та професіонали галузі мали змогу продегустувати вина відзначені нагородами.

Національний день вина

Багато гостей та організаторів свята були одягнені у національних вишитих блузках (іє), які, до речі, дуже схожі на українські вишиванки.

Національний День вина

Організатори заходу – USAID та Національне бюро винограду та вина (Республика Молдова) на знак солідарності з Україною та задля підтримки колег-виноробів запрошували українські виноробні до участі у Національному Дні вина. Люб’язною пропозицією безкоштовної участі скористалася компанія «Вінхол Оксамитне», ТМ Villa Tinta.

Національний День вина

На Національному Дні вина у Молдові були присутні всі номінанти-виноробні Wine Travel Awards 2021-2022, а саме: Milestii Mici Winery, CRICOVA Winery, Château Vartely, Castel Mimi, Crama Mircesti SRL, Vinuri de Comrat, Vinaria Purcari.

Національний День вина

За даними міністерства сільського господарства та харчової промисловості, близько 90 виноробів та виробників спиртних напоїв, у тому числі малих виноробів з усієї країни зібралися, щоб представити те, що вони вміють робити найкраще.

Національний День вина

Для дегустації та продажу було запропоновано понад 4 000 видів якісної виноробної продукції: сухі вина, ігристі вина, вина з/без захищеного географічного зазначення, вина, отримані з екологічного винограду, divin. Загалом було спожито 108 тисяч пляшок, з яких 20 тисяч було запропоновано на дегустацію та понад 108 тисяч пляшок на продаж.

 

Національний День вина

 

Кожного року Національний День вина приймає багато іноземних туристів, цей рік не став винятком, свято відвідали гості з 15 країн світу, серед яких США, Румунія, Україна, Китай, Японія, Туреччина, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Словаччина, Велика Британія, Чехія, Латвія. Серед туристів були винні експерти з різних країн, які спеціально приїхали взяти участь у західі.

Національний День вина

Але багато було і тих, хто приїхав просто отримати задоволення від життя та якісних молдавських вин: люди різного віку, з сім’ями та компаніями, з коханими та з улюбленцями 🙂

Національний День вина

Святкувати День вина можна було як на головній площі в Кишеневі, так і відвідати виноробні. 10 000 відвідувачів, у тому числі іноземні туристи, мали можливість стати учасниками Drumul Vinului (Винні дороги) та вирушили у подорож понад 20 виноробнями, вояж виявився приємним і для гостей, і для виробників, 8 000 пляшок вина було придбано вайнловерами безпосередньо з виноробень.

Національний День вина

Відвідувачі брали участь у майстер-класах, ремісничих майстер-класах та відвідали «Школу вина». У майстер-класах «Школи вина» участь взяли 300 осіб. За два дні у рамках «Школи» відбулося 10 майстер-класів, експерти виноробства та сомельє ділилися секретами дегустації та правилами пейрінгу.

Національний День вина

Свято вина прикрасила культурно-мистецька програма із понад 100 артистами та включала танцювальні номери, концерти з оркестрами народної музики етно-фольклорних колективів Молдови та сольні концерти відомих в крайні гуртів – Zdob și Zdub, Advahov, Pasha Parfeni, Surorile Osoianu, Ansamblul Ștefan Vodă, Vali Boghean band.

Національний День вина

Докладніше ознайомитись з програмою грандіозного свята можна тут.

Національний день вина

До побачення, Національний день вина у Молдові! Побачимося у 2023 році!

Національний День вина

Фото: facebook.com/moldovawineday

X
Украина