Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Віртуальне вино

Віртуальне вино…

24.10.2022, Вино

Шведські вчені розробляють та випробовують технологію, яка дозволить проводити віртуальні дегустації за допомогою спеціального пристрою. Ні, це не ті віртуальні дегустації, які стали популярними під час пандемії. Це гра, яка дозволить не тільки розслабитись за допомогою відходу у віртуальну реальність, але й розвивати нюх.


Віртуальними гонками на автомобілях, надшвидкісних літаках та мотоциклах навряд чи кого сьогодні можна здивувати. Існують навіть ігри, де будуються віртуальні будинки, створюються віртуальні сім’ї і заводяться віртуальні домашні улюбленці… Скандинавські вчені пішли далі – віртуальна дегустація вин, ось чим наразі можна зайнятися на дозвіллі. Ольфактометр – саме таку назву має унікальна новинка, яка була розроблена Пітером Лунденом (Peter Lundén), інженером-дослідником Стокгольмського університету та членом дослідницької групи SCI LAB.

Потрапляючи до віртуального винного льоху, учасник гри може у віртуальній реальності відчувати аромати вина та вгадувати що саме перед ним зараз – мерло, рислінг, совіньйон. Все це можливо за допомогою спеціального пристрою, якій складається з чотирьох резервуарів для ароматичних рідин, кожен резервуар має клапан, що відкривається під різним кутом – таким чином аромати змішуються та імітують запах вин. Усередині пристрою знаходиться вентилятор.

Розробники «віртуальної дегустації» кажуть, що пристрій можна використовувати для навчання сомельє або парфумерів. Крім того, вчені впевнені, що такий апарат – чудове тренування нюху, метод, який рекомендують лікарі тим, хто втрачає здатність відчувати запахи після застуди та вірусів.

За матеріалами eurekalert.org, su.se/english
Фото: su.se/english

X
Украина