Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Вина з Кахетії поїдуть до Швеції

Вина з Кахетії поїдуть до Швеції

07.12.2021, Новини

Як повідомляє Міністерство сільського господарства і продовольства Грузії, в Кахетії відкрилося кооперативне підприємство із переробки винограду, яке планує продавати вино в одну із скандинавських країн.


Нове підприємство Грузії планує вже найближчим часом розпочати поставки вина до Швеції. Кооператив «Ламіані» об’єднує 21 місцевого виноградаря (Кварельський район), яким належить понад 20 гектарів виноградників. У підприємство було інвестовано понад 900 тисяч ларі, з яких 500 тисяч – це грант Агентства розвитку села. Цього року на підприємстві перероблено до 400 тонн винограду.

Директор агенції Ілля Тамарашвілі каже, що за їхньої підтримки по всій країні створено 26 кооперативів із переробки винограду.

«Сільськогосподарська кооперація – хороший спосіб об’єднати кілька фермерів та знизити собівартість первинного виробництва і при цьому отримати більший дохід у вигляді доданої вартості», – сказав Тамарашвілі.

Вина з Кахетії поїдуть до Швеції

З 26 кооперативів – 24 розташовані в Кахетії. Два інших – в Імеретії та Рача-Лечхумі і Квемо Сванеті.

Можливо, бажання співпрацювати зі Швецією продиктовано тим, що шведи, як відомо, позитивно ставляться до грузинських вин, і це буде не перший випадок, коли винороби Грузії заявлять про себе на скандинавській землі. Деякий час тому на півдні Швеції було відкрито «Грузинський льох квеврі», де пропонують вина, витримані у традиційних «квеврі», та пригощають грузинськими стравами.

Також у Швеції працює винний клуб «Марані», який має на меті популяризацію грузинського вина у Швеції та регулярно проводить дегустації.

Підготувала О.Бантишева за матеріалами newsgeorgia.ge, news.myseldon.com, bizzone.info
Фото: allwine.ge

X
Украина