Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Concours Mondial de Bruxelles. Як це влаштовано

Concours Mondial de Bruxelles (СMB) був заснований у 1994 році Луї Аво (Louis Havaux). З 2006 року конкурс подорожує виноробними регіонами різних континентів і встиг побувати, зокрема, в Лісабоні, Бордо, Палермо, Люксембурзі, Гімарайнші, Братиславі, Егле, Пекіні та Брно.


Concours Mondial de Bruxelles відзначив свій 30-й ювілей у м. Пореч, Істрія, Хорватія, де було організовано масштабний тестинг – понад 7500 вин з усього світу оцінили 320 винних професіоналів 50 національностей. Пореч став відправною точкою численних винних маршрутів та освітніх заходів, які були ідеально організовані командою CMB спільно з Vinistra – Асоціацією виноградарів та виноробів Істрії – та за участю національних та регіональних організацій.

Голова CMB Бодуен Аво (Baudouin Havaux) зазначив, що очолюваний ним конкурс відображає ринкові тенденції, найяскравіша з яких сьогодні полягає в тому, що вино стало невід’ємною частиною туризму. Хорватія та Істрія мають багату історію, чудову природу, вишукану кухню та якісні вина. Це одна з дестинацій винного туризму, що динамічно розвиваються. Неймовірна краса природи та різноманітність можливостей винного та гастрономічного туризму були продемонстровані міжнародній команді суддів, частиною якої стали журналісти Drinks+ та Wine Travel Awards.

Багатий маркетинговий досвід організаторів конкурсу та сторони, що приймає, послужили основою для рівноправного партнерства та розробки ефективної стратегії заходу. Перший день стартував із презентації регіону Істрії та асоціації Vinistra від Caroline Gilby, MW та майстер-класу, на якому були представлені флагманські сорти Malvasia Istriana та Teran винами різних стилів – свіжими та витриманими. Також судді мали змогу продегустувати створену з різних сортів оливок, різноманітну по органолептиці, проте незмінно високоякісну оливкову олію – продукт, яким славиться Істрія, а пізніше побачити найстаріше в Середземномор’ї оливкове дерево віком близько 1600 років, яке росте у національному парку на острові Brijuni і навіть продовжує плодоносити (!).

Вина Істрії та Хорватії загалом були широко представлені на конкурсі, який заслужено має реноме незалежного, чесного та одного з найавторитетніших винних конкурсів світу.

Три наступні дні розпочиналися інтенсивними дегустаціями, вина кожного флайту оцінювалися за суворим протоколом багатонаціональними суддівськими комісіями з шести членів – професіоналів різних сфер винного бізнесу, на чолі з головами – найдосвідченішими та авторитетними дегустаторами. У нашій комісії за номером 55 головував Pasi Ketolainen, MW з Фінляндії, решта суддів представляла Македонію, Францію, Грецію, Мексику та Україну.

На Concours Mondial de Bruxelles оцінюють вина, але цінують, нагороджують та просувають не лише виробників вин. Організатори відзначають роботу та публічно вітають найдосвідченіших суддів, багато з яких беруть участь у конкурсі десятиліттями. Спеціальне визнання одержують і компанії, які беруть участь у конкурсі з перших років його заснування та мають особливі досягнення. Так Casa Santos Lima з Португалії здобула титул «Most awarded company at the Concours Mondial de Bruxelles 1994-2023».

У кожному прояві, у кожній активності Сoncours Mondial de Bruxelles відчувається грамотний активний та органічний маркетинг. І це природно, адже CMB – це проєкт досить досвідченого маркетингового агентства Vinopres, яке вже понад 30 років займається просуванням вин та спиртних напоїв, має у портфоліо власний журнал VINO! та успішні винні конкурси, а також запускає нові проекти.

На ювілейному Сoncours Mondial de Bruxelles було зроблено ємну презентацію розвитку проєкту. Для спрощення міжнародних комунікацій Сoncours Mondial de Bruxelles все частіше згадуватиметься як CMB. Щороку конкурс CMB проходить у чотири сесії: Rose wine session, Red & white wine session, Sparkling wine session та Sweet & fortified wine session. Деякі сесії проводяться за окремими сортами винограду: Sauvignon Blanc, Vranec та Marselan. Під загальним брендом CMB проходять спеціальні національні конкурси, а також окремі конкурси для специфічних продуктів: Spirit seleсtion та Sake seleсtion.

Два нові проєкти CMB нещодавно стартували в Мексиці. Це Wine Bar by Сoncours Mondial de Bruxelles – перший винний бар, відкритий у Mexico City, який пропонує побокально та у пляшках виключно вина, що є переможцями CMB. Другий проєкт Wine Corner з Concours Mondial de Bruxelles запущено у партнерстві з United Airlines: у першому терміналі міжнародного аеропорту Мехіко пасажири United Airlines можуть вибрати вина та спиртні напої з винної карти, складеної з продуктів-переможців CMB.

За такої бази цілком логічно, що наступний Сoncours Mondial de Bruxelles 2024 відбудеться в Мексиці, в Ґуанахуато. Нова приймаюча країна була яскраво анонсована під час останньої дегустаційної сесії та ланчу зі стравами національної кухні та винами Мексики.

Сoncours Mondial de Bruxelles став місцем зустрічі зі старими друзями та партнерами Drinks+, а також із членами ком’юніті Wine Travel Awards. Ми були раді вітати Thomas Brandl, Per Karlsson, Rojita Tiwari, яка стала переможцем WTA 2022-2023 у категорії The brightest journey номінації Food & Wine Influencer, партнерів з Wines of Moldova та багатьох інших.

Результати CMB дають привід привітати номінантів WTA. Серед власників золотих медалей такі компанії як Zlaten Rozhen, Болгарія – два золота; Armenia Wine Factory та Gevorkian Winery, Вірменія; Vinaria Purcari, Молдова – десять золотих медалей!

Ювілейний Сoncours Mondial de Bruxelle, Red & white wine session відкрив нові імена на винній карті світу: Індія здобула своє перше золото, лави медалістів поповнили Казахстан та Албанія.

Всі результати конкурсу тут

Наступна сесія Sparkling wine session відбудеться з 1 по 3 червня у Кампанії, Італія.

Concours Mondial de Bruxelles (СMB) був заснований у 1994 році Луї Аво (Louis Havaux). З 2006 року конкурс подорожує виноробними регіонами різних континентів і встиг побувати, зокрема, в Лісабоні, Бордо, Палермо, Люксембурзі, Гімарайнші, Братиславі, Егле, Пекіні та Брно. Concours Mondial de Bruxelles відзначив свій 30-й ювілей у м. Пореч, Істрія, Хорватія, де було організовано масштабний […]

Burgenland: яскраві вина з сонячної землі

Burgenland, найсхідніша федеральна земля Австрії, знаходиться під впливом спекотного континентального паннонського клімату і виробляє найавторитетніші червоні вина в Австрії, а також складні білі та надзвичайно вишукані солодкі. З точки зору природних умов, особливості регіону не можна недооцінювати.


Регіон і вино

Eisenberg, розташований на півдні, з його унікальними ґрунтами та легким впливом штирійського клімату, пропонує найкращі умови для винограду Блауфранкіш, з якого виробляють червоні вина з найтоншою мінералізацією та незрівнянною елегантністю. Ruster Ausbruch також є одним з найвідоміших солодких вин у світі і невід’ємною частиною регіональної виноробної ідентичності. Важкі суглинкові ґрунти Mittelburgenland та регіону Rosalia надають винам Блауфранкіш особливої глибини фруктового смаку та довгий посмак, в той час як у холмистих районах на захід від озера Нойзідль вони іноді доповнюються виразними мінеральними нотами та відчутними танінами.

Schützen am Gebirge, Leithaberg, Burgenland

Східний схил хребта Leitha з його вапняковими та сланцевими ґрунтами є унікальним теруаром для складних білих вин – особливо для Піно Блан і Шардоне, але також і для Грюнер Вельтлінер, – а також для червоних вин з Блауфранкіша. Вишуканий, легендарний Ruster Ausbruch завершує трійцю вин, які демонструють виноградарську палітру Бургенланду.

Hummergraben, Eisenberg, Burgenland

На схід від озера Нойзідль переважає сорт Блауер Цвайгельт, з якого виходять потужні, соковиті червоні вина, хоча Блауфранкіш і Сен-Лоран також досягають тут видатних результатів. Південний регіон Seewinkel з його особливим мікрокліматом належить до одного з небагатьох у світі справжніх бастіонів солодкого вина. Висока вологість, зумовлена наявністю численних невеликих озер, або Zicklacken, сприяє появі Botrytis cinerea (благородної гнилі). Це дозволяє виробляти тут вина преміум-класу Beerenauslese та Trockenbeerenauslese. Вельшрислінг досягає виняткового рівня виразності в цьому стилі, як і інші сорти винограду, такі як Шардоне, Шойребе і Трамінер.

Burgenland, Mittelburgenland, Girm-Deutschkreutz

Однією з найвизначніших особливостей виноробства в Бургенланді є новаторський підхід виноградарів, який дозволив винам, виготовленим з міжнародних сортів, а також потужним червоним кюве, досягти найвищого рівня визнання в останні роки.

Ried Ragaberg, Raiding, Mittelburgenland, Burgenland

Після випуску першого регіонально типового вина Бургенланду (Mittelburgenland DAC, врожаю 2005 року), інші регіони також отримали статус DAC: Leithaberg DAC, Eisenberg DAC та Neusiedlersee DAC. З тих пір колишній Großlage (великий колективний виноградник) Rosalia отримав власний DAC у 2018 році, а у 2020 році – Ruster Ausbruch DAC, що зробило сім’ю DAC Burgenland остаточно завершеною.

Геологія

Burgenland – типовий виноробний регіон складається зі Штирійського та Паннонського басейнів, Австроальпійських гірських масивів та Пеннінської зони. Австроальпійський покрив складається з декількох шарів гірських порід, причому нижній рівень Пенінської зони обривається в тектонічних вікнах. Осадові відклади четвертинного періоду особливо поширені на півночі регіону. Грубозернисті піщано-гравійні ґрунти з різним вмістом карбонатів, що походять з колишнього русла Дунаю, складають тут понад 60% ґрунтів. Зокрема, гравій Seewinkel зустрічається приблизно на третині всіх виноградників у регіоні. Гравій Seewinkel лише в кількох місцях перекритий дрібними відкладеннями, тоді як суглинистий, часто з дефіцитом вапна верхній шар покриває старіші тераси.

Добра третина виноградників регіону розташована на осадових відкладеннях неогенового періоду. Вони дуже різняться за складом, розміром зерен, вмістом вуглецю та ступенем консолідації, варіюються від глин (іноді мулистих, а іноді майже чистих і без вапна) у Mittelburgenland до твердих вапняків у Leitha. Хоча існує лише невелика частка виноградників, що лежать на твердих породах, ці породи дуже різноманітні і включають доломіт і вапняк, вапняковий сланець, глинистий сланець і слюдяний сланець, а також різні форми гнейсу, амфіболіту і серпентиніту.

Така складна палітра грунтів регіону дозволяє місцевим виноробам створювати розкішні вина з багатими відтінками ароматів.

Фото: © Austrian Wine

Burgenland, найсхідніша федеральна земля Австрії, знаходиться під впливом спекотного континентального паннонського клімату і виробляє найавторитетніші червоні вина в Австрії, а також складні білі та надзвичайно вишукані солодкі. З точки зору природних умов, особливості регіону не можна недооцінювати. Регіон і вино Eisenberg, розташований на півдні, з його унікальними ґрунтами та легким впливом штирійського клімату, пропонує найкращі […]

До 2025 року Франція стане найбільш відвідуваною країною у світі

Дослідження аналітичної та консалтингової компанії GlobalData показало, що в найближчі два роки Франція стане найбільш відвідуваною країною у світі. Найпопулярнішим напрямком для винного туризму є Прованс.


До пандемії Франція регулярно займала перше місце за відвідуваністю, потім її випередила Іспанія. Проте торік Францію відвідало близько 66,6 млн осіб і, за даними GlobalData, очікується, що це число зростатиме на 12,1% що року, а це означає, що до 2025 року країну відвідають близько 93,7 млн осіб.

«Відвідування Франції та Іспанії найближчими роками залишиться високим, фестивалі, культура та гастрономія є приманкою для туристів», – каже Ханна Фрі (Hannah Free), аналітик з подорожей та туризму GlobalData.

Франція

У звіті зазначається, що добре транспортне сполучення, особливо залізницею, було основним фактором для туристів з Європи. До 2026 року планується відкрити високошвидкісне залізничне сполучення з Великобританії до Бордо.

Найбільш популярним місцем у Франції є Прованс з його теплою погодою, приголомшливими пейзажами, знаменитою кухнею та винами.

Франція

Брайс Еймар (Brice Eymard), керуючий директор Conseil Interprofessionnel des Vins de Provence (CIVP), сказав, що різноманітність того, що пропонують виробники Провансу, стала ключовим фактором зростання винного туризму в регіоні. «Виробники пропонують все: від дегустацій та заходів у льохах та на виноградниках до сімейних заходів, ресторанів, концертів джазової чи класичної музики, художніх виставок, кінопоказів під зірками, чарівних номерів у міні готелях, йоги на виноградниках, пішохідних стежок, верхової їзди, їзди велосипедом… Варіанти безмежні!»

Еймар каже, що рожеві вина Провансу набули неймовірної популярності за останнє десятиліття. «Прованс – став туристичним центром Франції, наші виноградники становлять більшу частину нашої культурної спадщини, тому інтерес з боку туристів, які бажають забрати із собою частинку Провансу додому, є неминучим».

Франція

У 2021 році CIVP запустив безкоштовний додаток Destinations Vins de Provence, доступний на IOS та Android, це допомагає в режимі реального часу побачити, що пропонують виноробні та спланувати свою подорож, додаток безпосередньо зв’язує любителів рожевого вина регіону з його виноробами.

Керуючий директор CIVP наголошує, що для Vins de Provence винний туризм «великий напрямок». «Нова онлайн-платформа стане універсальним магазином, що забезпечує доступ до всіх рішень щодо винного туризму, які пропонують виноробні та маєтки регіону».

Джерело: thedrinksbusiness.com
Фото: chateaudesbertrands.com, avis-vin.lefigaro.fr, twitter.com/vinsdeprovence

Дослідження аналітичної та консалтингової компанії GlobalData показало, що в найближчі два роки Франція стане найбільш відвідуваною країною у світі. Найпопулярнішим напрямком для винного туризму є Прованс. До пандемії Франція регулярно займала перше місце за відвідуваністю, потім її випередила Іспанія. Проте торік Францію відвідало близько 66,6 млн осіб і, за даними GlobalData, очікується, що це число […]

Туристична галузь Спарти робить ставку на гастрономію

Очільники туристичного сектору в грецькому місті Спарта на Пелопоннесі оголосили про плани включити місцеву гастрономію в туристичний досвід, а також запропонували заходи, спрямовані на просування місцевих продуктів харчування.


Про новий кулінарний напрямок діяльності оголосили під час Першого гастрономічного та туристичного форуму, організованого муніципалітетом Спарти, в якому взяли участь експерти з туризму та харчування, а також професіонали з харчування та напоїв та місцеві виробники.

Місцеві фахівці обговорили створення реєстру, в який будуть включені місцеві виробники та продукти. Також запропонували ряд стимулів для створення професійних об’єднань та спільних ініціатив між туристичними підприємствами, такими як готелі та ресторани, з місцевими власниками фермерського бізнесу та виробниками.

Заступник мера Спарти з питань туризму та громадських робіт Джорджія Захаракі

«Наша мета – продемонструвати кулінарний досвід Спарти та включити гастрономію в наш туристичний маркетинговий план», – заявила Джорджія Захаракі (Georgia Zaharaki), заступник мера Спарти з питань туризму та громадських робіт, додавши, що місцеві підприємства привітали цю ідею, яка, за їхніми словами, сприятиме подальшому розвитку туризму Спарти.

«Місцеві зацікавлені сторони хочуть, щоб кулінарна ідентичність кожного напряму була сертифікована, пов’язана з місцевими угодами про якість, згідно з якими постачальники будуть сертифіковані та отримають спеціальні сертифікаційні етикетки», – розповіла пані Захаракі.

Продукти, які стануть смачною візитівкою Спарти, включають копчену шинку та ковбаси місцевого виробництва «siglino», оливкову олію та вина, виготовлені з місцевих сортів винограду, а також місцеві пироги.

Туристи з усього світу направляються в це місто, щоб на власні очі побачити історію славетної Спарти. Але, крім давніх артефактів, тут пропонують високоякісний сервіс, який постійно розвивається і вдосконалюється. Це приносить користь не тільки гостям регіону, а й місцевим жителям.

За матеріалами news.gtp.gr

Фото: Real Sparta

Очільники туристичного сектору в грецькому місті Спарта на Пелопоннесі оголосили про плани включити місцеву гастрономію в туристичний досвід, а також запропонували заходи, спрямовані на просування місцевих продуктів харчування. Про новий кулінарний напрямок діяльності оголосили під час Першого гастрономічного та туристичного форуму, організованого муніципалітетом Спарти, в якому взяли участь експерти з туризму та харчування, а також […]

Niederösterreich: різноманітні теруари та чудові вина з берегів Дунаю

Niederösterreich (Нижня Австрія) є найбільшим виноробним регіоном Австрії. Він славиться багатством стилів вина, виробленого з унікального місцевого винограду, а також міжнародних сортів. Niederösterreich охоплює вісім виноробних районів Qualitätswein – від Вахау на заході до Карнунтуму на сході.


Цей регіон можна розділити на три окремі кліматичні зони: Вайнфіртель на півночі, Дунайський регіон і долини на захід від Відня та Нижня Австрія з паннонським кліматом на південному сході.

Виноградники  Kremstal 

Регіон і вино

Величезний Вайнфіртель (Weinviertel) потрапив у заголовки газет у 2003 році, коли став першим виноробним регіоном в Австрії, де вирішили використовувати назву регіону для продажу свого найбільш типового вина, а саме флагманського Grüner Veltliner. Відтоді позначення Weinviertel DAC на етикетці гарантує, що вино, яке міститься в ньому, є ароматним, перцевим і освіжаючим Grüner Veltliner. Починаючи з урожаю 2009 року, під цим позначенням також випускаються потужні вина Reserve. Різноманітний асортимент сортів з Weinviertel включає освіжаючі білі вина, фруктові червоні вина та навіть декілька солодких вин, які мають позначку походження Niederösterreich.

Виноградники  Wachau

Уздовж Дунаю від Мелька до Клостернойбурга, а також вздовж приток Кремс, Трайзен і Камп, як нитка перлин, протягнуто кілька чудових виноробних сіл. Тут Рислінг зарекомендував себе як флагманський сорт поряд із Грюнер Вельтлінер. Ці два сорти виражають типові регіональні характеристики під назвами Wachau DAC, Kremstal DAC, Kamptal DAC, Traisental DAC і Wagram DAC.

 Виноградники  Carnuntum

Круті кристалічні схили долини Вахау переходять у лесові тераси у східній частині сусіднього Кремсталя (Kremstal), що також певною мірою впливає на характер вин у Трайзенталі (Traisental) та Кампталі  (Kamptal). Однак цей вплив особливо помітний у Ваграмі, де Ротер Вельтлінер став провідним поряд із Грюнером Вельтлінером. У Кампталі, особливо на горі Хайлігенштайн, конгломерат і невапняні ґрунти надають винам особливого характеру. Такі фірмові сорти як Піно Блан і Шардоне в цій частині Нижньої Австрії разом із елегантними червоними винами доповнюють барвисту пропозицію регіону.

Виноградники Weinviertel

Під впливом паннонського клімату Нижня Австрія – на південь і схід від Відня – є домівкою для деяких з найвидатніших австрійських червоних вин з сортів Цвайгельт і Блауфранкіш у Карнунтумі (Carnuntum), що є основою для відмінних вин цього регіону DAC. Тут також виробляють типові для регіону білі вина, в основному Шардоне, Піно Блан і Грюнер Вельтлінер. У Thermenregion червоним винам задають тон Піно Нуар і Сен-Лоран. Білі сорти Цирфандлер і Ротгипфлер є унікальними місцевими сортами, які зустрічаються майже виключно в цій місцевості. Niederösterreich – це величезний регіон, вина якого настільки ж різноманітні, як і видатні.

Виноградники  Kamptal 

Геологія

Niederösterreich включає такі геологічні одиниці: Молданубську зону, Моравську зону, Молассову зону та Віденський басейн, зону Вашберга, Флішову зону, Північні вапнякові Альпи та Центрально-Східні Альпи. Усі основні геологічні одиниці вкриті відкладеннями четвертинного періоду, такими як порошкоподібний лес і крупнозернистий терасовий гравій, які мають значний вплив на виноробство. Лес є вихідним матеріалом для більш ніж половини виноградників у цьому регіоні, що забезпечує гарну глибину вкорінення та ґрунт, що містить різні пропорції вапна та доломіту. Майже третина виноградників регіону росте на відкладеннях неогенового періоду в зоні Моласи та Віденського басейну. Крім конгломерату, вапняку Leitha, мергелю та пісковику, які утворилися в деяких місцях, домінуючі породи тут є неконсолідованими. Вони містять всі можливі комбінації глинистого мулу, піску, гравію та грубого гравію в різних пропорціях, а також можуть сильно відрізнятися за вмістом карбонатів.

Трохи більше 6% виноградників тут розташовані на ґрунтах, які перекривають тверду кристалічну породу Богемського масиву. У цих районах переважають кислі гнейси, граніти та грануліти. Особливо в районі, відзначеному великою кількістю листяного парагнейсу, поширені шари амфіболіту, а також випадковий шар мармуру. Варто окремо відзначити залишки першого циклу ерозії гірського хребта, які збереглися у формації Цьобінг з пізнього палеозою.

Досліджуйте Австрію! Austrianvineyards.com

Фото: © Austrian Wine

Niederösterreich (Нижня Австрія) є найбільшим виноробним регіоном Австрії. Він славиться багатством стилів вина, виробленого з унікального місцевого винограду, а також міжнародних сортів. Niederösterreich охоплює вісім виноробних районів Qualitätswein – від Вахау на заході до Карнунтуму на сході. Цей регіон можна розділити на три окремі кліматичні зони: Вайнфіртель на півночі, Дунайський регіон і долини на захід […]

Винні регіони Австралії

Сомельє та винний блогер з Сіднея, Саманта Пейн, проводить різні винні заходи та тури виноградниками своєї країни, а також регулярно пише про вино та напої, їжу та подорожі для різних видань усередині країни та за її межами. Останній матеріал Саманти розкриває тонкощі виноробства винних регіонів Австралії.


«В Австралії, понад 100 сортів винограду, які вирощують у 65 регіонах. Це молода виноробна країна, особливо, якщо порівнювати її зі Старим Світом, але країна, яка багата на інновації, оскільки нас не обмежує контроль над найменуванням. Ця свобода дозволяє нашим виноробам і виноградарям експериментувати зі стилями і швидко адаптуватися до кліматичних умов, що постійно змінюються», – починає свою розповідь Саманта Пейн (Samantha Payne).

Винні регіони Австралії

Йдучи в історію австралійського виноробства Пейн розповідає, що австралійський винний ландшафт сформувало французьке виноградарство. «Вирощений виноград та вживані вина були переважно французькими за походженням: Shiraz, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc. Щоправда, за останні двадцять років приплив італійських, іспанських та грецьких сортів почав залишати свій слід в Австралії і наразі стає звичайним явищем серед любителів вина по всій країні».

Новий Південний Уельс

Винні регіони Австралії

Історія виноробства тут налічує близько 180 років, що робить Новий Південний Уельс одним із найстаріших виноробних регіонів Австралії. Hunter Valley є домом для традиційних австралійських лоз Chardonnay, Shiraz, Semillon. Для всіх любителів шаблі текстурний та мінеральний Semillon із цього регіону «стане справжнім подарунком», особливо зі 100-річних лоз родини Тіррелл*. Semillon Hunter Valley відомий своїми вапняними, мінеральними властивостями, також нотками лимона та рожевого грейпфрута. Все це надає вину твердого характеру» аж до його п’ятдесятиліття, коли воно наповнюється смаками мигдалю та кураги.

Цей регіон пронизаний традиціями, однак, за останнє десятиліття винна спільнота вдихнула нове життя у Hunter Valley. Нові покоління виноробів намагаються «оживити» стилі вин, що виробляються в цьому історичному місці, наприклад, висаджуючи такі сорти, як Touriga Nacionaland, та застосовуючи регенеративні методи ведення сільського господарства. Semillon, Chardonnay та Shiraz завжди будуть нашою базою, але планування майбутнього через зміну клімату означає, що ми повинні шукати й інші сорти, щоб у важкі роки почуватися впевнено».

Дуже цікавим, хоч і достатньо молодим місцем з погляду виноробства, у Новому Південному Уельсі є Orange. Перші комерційні лози тут було висаджені у 1980 році. «Привабливою картою для посадки винограду тут завжди була висота від 376 до 1390 метрів над рівнем моря». Вирощують сорти Mourvedre, Cabernet Franc, Pinot Noir, Chardonnay. Регіон примітний своїми витриманими ігристими винами. «Хоча, треба зауважити, Orange завжди був раєм для любителів їжі та напоїв».

Вікторія

Винні регіони Австралії

Штат, розташований на півдні материка, є батьківщиною двох найплодючіших регіонів Австралії для сортів Pinot Noir та Chardonnay – Yarra Valley та Macedon Ranges. Останній має репутацію найхолоднішого материкового виноробного регіону Австралії, багаті вулканічні ґрунти Macedon Ranges і велика висота над рівнем моря є ідеальними екосистемами для створення строгих, мінеральних стилів вин.

Mornington Peninsula – це «духовний дім» Австралії для Pinot Gris/Grigio. Наприкінці 80-х минулого сторіччя винороби Кевін Маккарті (Kevin McCarthy) та Кетлін Куїлі (Kathleen Quealy) привезли сюди саджанці, щоб створити першу масову посадку цього сорту винограду. Їхній перший комерційний реліз відбувся в 1993 році.

Південна Австралія

Винні регіони Австралії

На виноробні регіони Південної Австралії припадає майже 50% щорічного збирання винограду в країні. Штат демонструє велику різноманітність: від класичних сімейних виноробень у McLaren Vale та Barossa, якими на сьогодні управляють шості покоління сімей, до новаторів, наприклад, таких як Adelaide Hills.

Саманта Пейн вважає, що немає нічого більш класичного та типового, ніж келих австралійського ширазу. Це вино, яке підняло Австралію на міжнародний рівень виноробства, а сорт Shiraz вирощується у всіх виноробних регіонах країни. «Ми часто жартуємо, що це наш національний виноград. Історія виноградників Shiraz сходить до 1842 року (з оригінальних французьких живців), а Barossa має найстаріші виноградні лози Shiraz у світі що збереглися». Пейн підкреслює, що виноробний регіон Barossa включає субрегіони – Barossa Valley та Eden Valley, що робить цей район одним із небагатьох в Австралії, де є сусідами теплі та прохолодні кліматичні умови для вирощування. Ця різноманітність температур створює неймовірну розмаїття сортів Shiraz, Grenache та інших класичних червоних сортів на 11609 гектарах посаджених тут виноградників.

Але Південна Австралія складається не лише з традиційних виробників у шостому поколінні, цей регіон довгий час був «інкубатором для нових талантів», які залишаються в країні, щоб робити вино у цих історичних місцях.

McLaren Vale – це історія про інновації та традиції, що співіснують пліч-о-пліч в одному регіоні; це перетин сонячного світла, моря та піщаних ґрунтів, що робить місце унікальним та ідеальним для вирощування середземноморських сортів, таких як Sangiovese, Tempranillo та Nero d’Avola.

Аделаїдські пагорби часто розглядають як місце зародження руху натурального вина в Австралії, місце, де виробляються одні з найавангардніших стилів, які розсувають смакові межі тих, хто їх дегустує.

Тасманія

Винні регіони Австралії

Це найпівденніший виноробний штат Австралії. «У 1970-х роках фермери жартували, що в Тасманії занадто холодно, щоб вирощувати щось, але перенесемося на 50 років уперед і ми побачимо такі південні виноробні краї Тасманії як Coal River Valley та Huon Valley, які стали домом для ігристих вин, що домінують на світовій арені».

Через меншу кількість опадів і нижчих температур, виноробні регіони Південної Тасманії підходять для органічного землеробства та є ідеальними кліматичними умовами для трьох домінуючих сортів винограду: Pinot Noir, Chardonnay, Riesling.

Північні виноробні регіони Тасманії можуть похвалитися історією виноградників Pinot Noir, що походить від 1820-х років. «У 30 хвилинах від Launceston знаходяться субрегіони – Tamar Valley та Pipers River, де помітні відмінності в стилях вина з Pinot Noir, яке тут виробляється. Клімат Pipers River прохолодніший і вологіший, ніж у Tamar Valley, тому ми бачимо вина з більш пікантною та вищою кислотністю, тоді як Tamar Valley зосереджена на виробництві мускулистіших вин».

Західна Австралія

Винні регіони Австралії

«Коли ми говоримо про спадщину вина Західної Австралії, на думку відразу ж спадає Margaret River, при цьому часто не беруть до уваги Swan Valley, регіон, в якому виноград вирощують з 1829 року і який відомий своїми видатними винами з сорту Chenin». Описующи ці вина, Саманта Пейн наголошує, що вони демонструють «сухіший варіант, лимонну серцевину, морську мінеральність і зелене яблуко, на відміну від розкішніших французьких стилів».

Що ж до Margaret River – це еталонний приклад щодо впровадження стійких методів виноградарства та виноробства, це місце можна назвати будинком для деяких із найзнакових біодинамічних та органічних виноробень, наприклад, Cullen Wines, яку в Австралії прозвали «верховною жрицею біодинаміки».

____________

* Компанія Tyrrell’s Wines, розташована в долині Хантер, є однією з найстаріших виноробень Австралії. Сьогодні Tyrrell’s Wines керує Брюс Тіррелл (Bruce Tyrrell), який уособлює четверте покоління.

Джерело: foodandwine.com
Фото: britannica.com, vinepair.com, downunderendeavours.com, facebook.com/DeBortoliWines, orogoldstores.com, younggunofwine.com, facebook.com

Сомельє та винний блогер з Сіднея, Саманта Пейн, проводить різні винні заходи та тури виноградниками своєї країни, а також регулярно пише про вино та напої, їжу та подорожі для різних видань усередині країни та за її межами. Останній матеріал Саманти розкриває тонкощі виноробства винних регіонів Австралії. «В Австралії, понад 100 сортів винограду, які вирощують у […]

CroisiEurope анонсує круїзи по Бордо на 2023 рік

Відоме французьке круїзне агентство пропонує маршрути, в яких учасники зможуть не тільки насолодитися чудовими краєвидами Бордо, але й продегустувати вина цього регіону.


CroisiEurope Cruises оголосила про свої рейси на 2023 рік з маршрутами по Бордо вздовж річок Дордонь і Жиронда. Наразі шанувальники вина можуть відкрити для себе відомий винний регіон Франції в комфорті одного з плавучих готелів CroisiEurope за ціною від 1589 доларів США на людину.

Круїзи CroisiEurope по Бордо 2023 року включають тур ‘The exceptional region of Bordeaux’, який веде гостей вздовж річки Жиронда, з зупинками в Кюссак-Фор-Медок, Бле, Лібурн та Сент-Еміліон. Мандрівники можуть знайти вина з регіону вздовж лиманів Гаронни та Дордонь, а також досліджувати Медок. Ціни на п’ятиденний маршрут починаються від $ 1589 за людину.

Круїз ‘A cruise in Aquitaine’ пропонує подорож, яка досліджує великі вина Південної Франції. Шестиденний маршрут включає поїздку туди та назад з Бордо з зупинками на винному маршруті Гран Крю: Бле з його підземними пам’ятками у історичній цитаделі Вобан; місто Лібурн, де знаходиться середньовічне село Сент-Емільйон. У цю поїздку включені берегові екскурсії з можливістю велосипедних маршрутів по Пойяку, а також екскурсії до Cité du Vin. Ціни на круїз стартують від $ 1828 на особу.

Ще одна подорож під назвою ‘Cruise through the Aquitaine region’ проведе мандрівників приморськими містами південно-західної Франції, де можна доторкнутися до її винної культури. Цей маршрут, що йде з Бордо туди і назад, включає екскурсії по винному маршруту Медока: Ла-Рошель, місто на березі моря, якому понад 1000 років; затока Аркашон, відома своїми приголомшливими видами на найвищу піщану дюну в Європі – дюну Пілат. Ціни на цей семиденний маршрут починаються від $ 2543 на людину.

Наразі доступне онлайн-бронювання на різдвяні та новорічні круїзи CroisiEurope 2023 через Бордо. Компанія пропонує знижку 15% на раннє бронювання на 2023 рік на всі подорожі, зроблене до 31 серпня з кодом BOOK2023.

Джерело: thedrinksbusiness.com
Фото: france.promotour.info

Відоме французьке круїзне агентство пропонує маршрути, в яких учасники зможуть не тільки насолодитися чудовими краєвидами Бордо, але й продегустувати вина цього регіону. CroisiEurope Cruises оголосила про свої рейси на 2023 рік з маршрутами по Бордо вздовж річок Дордонь і Жиронда. Наразі шанувальники вина можуть відкрити для себе відомий винний регіон Франції в комфорті одного з […]

Тепло, тепліше, ще тепліше… Знайшли! 5 нових старих винних регіонів

Чи знали ви, що до Середньовіччя на півночі Європи вирощували виноград і виготовляли вино? Але потім клімат змінився, температурні показники стали нижчими, скоротилася кількість сонячних днів – настав так званий Малий льодовиковий період. Тож Англії, Польщі, Нідерландам та іншим країнам на віки довелося забути про виноробство. Та наразі знову все змінюється…


Як не прогинатися під мінливий світ

Сучасні зміни клімату звинувачують у лісових пожежах, затопленнях і цунамі, у пізніх заморозках, що шкодять культурним рослинам, – вони загрожують людству безліччю жахливих наслідків. Але є й позитив – поява нових виноробних регіонів.

Донедавна усі класичні винні регіони світу мали одну спільну рису – географічну широту, де вони розташовувались. Переважна більшість якісних вин і зараз виробляється між 30 та 50 паралелями. Але потепління клімату поступово змушує виноробів шукати більш прохолодні зони для вирощування винограду і просуватися далі на північ (в Північній півкулі) чи південь (в Південній) в пошуках природних умов, придатних для цього. Адже під впливом занадто сильного тепла чи холоду змінюється якість винограду, який стає непридатним для виготовлення вина.

5 нових старих винних регіонів

Щоб не зникли традиційні виноробні регіони, виноградарям і виноробам доводиться дбати про внесення деяких змін у процес вирощування винограду, адаптувати його до наслідків зміни клімату. Ймовірно, доведеться збирати ягоди раніше, щоб не допустити підвищення рівня цукру і зниження кислотності через занадто високу температуру. Також є сенс висаджувати виноградники на більшій висоті, де вдень інтенсивне сонячне проміння сприяє вистиганню ягід, у той час як холодні нічні температури допомагають зберегти кислотність.

Багато амбітних виноробів уже взяли на озброєння цей інноваційний підхід – прийняти мінливі умови, адаптуватися до них і виготовляти прекрасні вина, враховуючи всі фактори.

Крім того, внаслідок кліматичних змін нові можливості для виноробства почали з’являтися на нових територіях – у Північній та Східній Європі, у деяких частинах Північної Америки та Азії. Давайте розглянемо, у яких з них є шанси стати новим Бордо чи новою Шампанню?


Англія

5 нових старих винних регіонів

Міжнародні експерти винного світу вважають, що виноробна промисловість Англії може стати першою з тих, що максимально виграє від глобального потепління. Як вважають дослідники із Університетського коледжу Лондона, через зміну клімату до 2100 року температура підвищиться в середньому на 2 градуси за Цельсієм, а річна кількість опадів збільшиться на 5%. В результаті в центрі Лондона можуть з’явитися виноградники Темпранільо і апелясьйон Піно Гріджіо на шотландських кордонах.

Проте, вже починаючи з кінця 1990-х років, у південних частинах Британії працюють сотні виноробень, більше половини з яких виготовляють ігристе вино. Площі виноградників у Великій Британії нині складають 3578 га, що на 83% більше, ніж у 2015 році. Навіть королева посадила виноградні лози у садах Віндзорського замку. Використовуючи переваги холодного клімату своєї країни для отримання високої кислотності, необхідної для ігристого, багато англійських виноробень якістю свого продукту вже завоювали прихильників у всьому світі. А ігристе вино з півдня Англії вже не вважається екзотичним напоєм, а є справжнім конкурентом шампанському, навіть інколи перемагаючи в сліпих дегустаціях.

Nyetimber

8 Sackville Street, London, W1S 3DG
www.nyetimber.com
+44 20 7734 8490
info@nyetimber.com

Nyetimber

Маєток Nyetimber, розташований у долині Нітімбреха, де ще в 1988 році на підвітряному боці Саут-Даунс були висаджені легендарні сорти винограду для ігристих вин – Шардоне, Піно Нуар і Піно Меньє.

Nyetimber

У 2006 році власником Nyetimber став Ерік Хірема (Eric Heerema), який за допомогою виноробів Чері Спріггс (Cherie Spriggs) и Бреда Гретрикса (Brad Greatrix) створив якісні ігристі вина. З того часу вина Nyetimber здобули всесвітнє визнання, неодноразово завойовуючи міжнародні нагороди. Наприклад, винні експерти з усього світу не раз відзначали Nyetimber Blanc de Blancs – елегантне та делікатне вино, бленд класичних сортів Шардоне, Піно Нуара та Піно Меньє. Вино піддається тривалій витримці на осаді, щоб розвинути чарівні аромати цитрусових та жимолості, що переходять у тонкі відтінки бріошу. Смак пропонує щедрі, але елегантні ноти печеного лимона і білого персика. Тонкі мінеральні ноти підкреслюють свіжу, чітку кислотність, що призводить до довгого та складного посмаку.

Chapel Down

Small Hythe, Tenterden, Kent,
TN30 7NG
01580 766111
retail@chapeldown.com
www.chapeldown.com

Chapel Down

Генеральний директор Chapel Down Ендрю Картер (Andrew Carter) вважає своєю місією змінити ставлення світу до англійського вина. Адже його талановита команда виноробів виробляє відзначені нагородами ігристі та тихі вина преміум-класу з винограду, вирощеного в Південно-Східній Англії – регіоні, дуже схожому на теруар Шампані.

Chapel Down

Виноградні лози Шардоне, Піно Нуар, Піно Меньє та Бахус культивують на крейдяних ґрунтах в теплому морському кліматі, в результаті чого виходять збалансовані вина з унікальними смаковими характеристиками.

Chapel Down

У Chapel Down є широкий асортимент вин – від найпопулярнішого ігристого Brut NV до більш експериментальних вин, таких як перше в Англії біле вино з сорту Albarino, вирощеного в Sandhurst – на єдиному в Туманному Альбіоні винограднику з лозами цього сорту, яким, до речі, вже понад 10 років. Brut NV є класичним блендом сортів Шардоне, Піно Нуар, Піно Меньє і Піно Блан. Аромати червоного яблука, лемонграсу та свіжоспеченого хліба поєднуються в незабутні відчуття разом з відтінками полуниці та айви у смаку та тонкими стійкими бульбашками. Виноробний маєток відкритий для публіки і запрошує гостей на екскурсії та за новими враженнями.

Hattingley Valley

office@hattingleyvalley.co.uk
+44 (0)1256 389 188
Wield Yard, Lower Wield, Nr Alresford,
Hampshire, SO24 9AJ
hattingleyvalley.com

Hattingley Valley

У 2020 році WineGB, організація, що представляє виробників, присуджує нагороди найкращим винам, визнала абсолютним чемпіоном ігристе вино 2014 року з долини Хаттінґлі в Хемпширі. Hattingley Valley – екологічно чиста виноробня, яка спеціалізується на виробництві преміальних англійських ігристих вин з використанням традиційного методу шампанізації. Одна з найвпливовіших винних критиків Дженсіс Робінсон (Jancis Robinson) дуже високо оцінює цю виноробню, у своїй статті на jancisrobinson.com вона написала наступне: «Виноробня Hattingley Valley – одна з найакуратніших і найбільших, де я коли-небудь бувала. Навіть дрова для багаття, які я бачила у кутку одного з їхніх двох виноградників поруч із виноробнею були складені з особливою ретельністю!»

Hattingley Valley

Компанія Hattingley Valley, заснована Саймоном Робінсоном (Simon Robinson) у 2008 році в сільській місцевості Хемпшира, завдяки зусиллям досвідченого винороба Емми Райс (Emma Rice) швидко зарекомендувала себе як одна з найуспішніших виноробень Великої Британії, завоювавши понад 100 медалей, 13 призів та три нагороди Bestin Class за свої ігристі вина, що експортують до 16 країн світу. Протягом останніх двох років тут виробляють півмільйона пляшок на рік. Тихі та ігристі вина у Hattingley Valley виробляються з винограду Шардоне, Піно Нуар, Піно Меньє, Бахус та Піно Грі.

Hattingley Valley

Одна з зірок Hattingley – ігристе Classic Reserve NV. Вино блідо-золотистого кольору з ніжними бульбашками. Гарний складний букет поєднує в собі аромати зелених яблук із вершковою нугою та свіжою випічкою. У смаку ноти лимонного щербету, бісквіту з тонким дубовим характером. Освіжаюче, ідеально збалансоване вино із чудово довгим посмаком. Classic Reserve NV має нагороди Wine GB Awards, Decanter World Wine Awards та інших міжнародних премій і конкурсів. У Hattingley Valley також можна насолодитись екскурсією з гідом та дегустацією.

Досьє D+

Тур по виноробнях Великої Британії можна поєднати з нагодою відвідати виставку London Wine Fair 2022. Найбільший винний майданчик для винних професіоналів у Великій Британії та партнер премії Wine Travel Awards запрошує гостей 7-9 червня до Лондона. Виставку організовано у гібридному форматі онлайн+офлайн. Після успішного цифрового дебюту під час пандемії динамічна команда LWF цієї весни об’єднує найкраще з живих подій із найкращим з цифрового світу. У культовій Олімпії та на онлайн-майданчиках планується більш ніж 80 майстер-класів та панельних сесій для винних професіоналів. Тут представлятимуть десятки тисяч вин, які можна продегустувати протягом трьох днів. А також відбудеться нагородження переможців LWF Wine Buyers Awards.


5 нових старих винних регіонівІрландія

5 нових старих винних регіонів

У світі добре відомі ірландські віскі, лікери та сидри, а про славу Guinness можна і не згадувати. Але наразі мало хто знає про існування ірландського вина. Для багатьох сама ідея вирощування винограду в Ірландії раніше звучала досить абсурдно. Але все змінюється – сміливі місцеві винороби вже почали вивчати виноробний потенціал Ірландії, переважно на південному сході країни. Невідомо, чи розвинеться тут великомасштабне комерційне виноградарство, але сучасні моделі глобального потепління дозволяють припустити, що це цілком можливо.

Luscа Winery

www.llewellynsorchard.ie
+353 87 284 3879
david@llewellynsorchard.ie

Luscа Winery

Один із таких сміливих ентузіастів Девід Ллевеллін (David Llewellyn) вже з 2002 року вирощує виноград у селищі Ласк на півночі від Дубліна і виробляє вина під брендом Luscа. Багато років він експериментував із сортами, які б могли давати тут гарний урожай. Його наполегливість принесла свої плоди – Девід почав виробляти червоні вина зі свого винограду.

Luscа Winery

Сепаж Рондо виявився цікавим, з нього вийшла невелика кількість напрочуд гарного і характерного червоного вина, хоча основне вино Ллевелліна є блендом Каберне Совіньйона і Мерло. Після багатьох років коливань, у 2018 році Девід вирішив зробити ігристе вино. Неймовірно, але його перші результати перевершили всі очікування. Lusca Sparkling Wine, 100% Каберне Совіньон, має гарну освіжаючу кислотність, спочатку у смаку стигла чорна вишня, що переходить у червоні літні ягоди, з продовженням ноток підсмаженого мигдалю та пісочного печива і надзвичайно гарною тривалістю у посмаку. Винний критик Irish Times Джон Уілсон (John Wilson) просто був у захваті: «Коли я вперше спробував це вино, я був вражений, наскільки воно прекрасне! Це абсолютно чудовий напій, доросле ігристе вино».

Viking Irish Drinks

vikingirishdrinks.com
353(0)872515346
info@vikingirishdrinks.ie

Viking Irish Drinks

Основну продукцію компанії Viking Irish Drinks, заснованої підприємцем Девідом Деннісоном (David Dennison), складають сидри і лікери, але нещодавно тут почали виробляти й свої вина. Девід Деннісон має більш ніж 35-річний досвід роботи в індустрії продуктів харчування та напоїв. Крім того, він представляв Ірландію на світових та європейських конкурсах сомельє, є володарем диплома Wine & Spirit Education Trust (WSET) і раніше викладав у цій організації. Тож Девід Деннісон не міг не спробувати створити власне вино.

Viking Irish Drinks

Виноградник Деннісона, висаджений у 2010 році, займає всього один гектар, засаджений лозами сортів Соляріс, Бахус, Сейваль Блан, Oріон, Рондо та Піно Нуар. Справжній великий прорив у винороба трапився через вісім років після посадки винограду, у 2018 році. Viking Irish White Wine 2018 – унікальне ірландське біле вино, виготовлене з суміші сортів Соляріс та Сейваль Блан. У смаку присутні тони тропічних фруктів, відтінки лічі та червоного грейпфрута з м’яким чистим посмаком. Viking Irish Red Wine 2018 (випуск другої партії відбудеться 10 березня 2022 року) – червоне вино, що є блендом сортів Рондо і Піно Нуар. Це справжнє теруарне вино. Має повний, м’який та фруктовий смак з відтінками дикої ожини та лаврового листа, таніни рівномірно структуровані по всьому вину.

Досьє D+

Винний критик Джон Уілсон (John Wilson) протягом 15 років займався купівлею та продажем вина на всіх рівнях торгівлі у Великій Британії та в Ірландії. З 2001 року він розпочав кар’єру журналіста. Джон Уілсон є автором бестселера «101 велике вино до 10 євро» (101 Great Wines Under €10) і редагував чотири видання «Винного гіда» – найбільш популярної винної книги Ірландії.

Джон Уілсон публікувався у різних журналах, з’являвся на телебаченні та працював на місцевому радіо. Зараз він обіймає посади консультанта та винного кореспондента The Irish Times, а також має свій винний блог wilsononwine.ie.


5 нових старих винних регіонівСкандинавія

5 нових старих винних регіонів

Данія, Норвегія та Швеція протягом останніх років розглядалися лише як великі експортні ринки для виробників вишуканих вин. Але скандинавські зими теплішають, тож місцеві амбітні ентузіасти розпочали власні експерименти у виноградарстві. Данія вже з кінця ХХ століття розвиває виноробство. Тут вирощують переважно Каберне Кортіс і Каберне Кантор. У 2007 році данське ігристе вино Dons Cuvée 2006 завоювало срібну медаль на конкурсі вин Effervescents du Monde. Мінівиноробні з’явилися і у шведському регіоні Скане. На більшості виноградників вирощують стійкі до вологості та холодостійкі гібридні сорти Рондо та Соляріс. А в Норвегії багатообіцяюче виглядає Рислінг, з якого тут вже виробляють вино.

Enggrav vineyard (Норвегія)

Enggrav vineyard

Джулия Хардинг (Julia Harding) MW – відомий винний журналіст, у своїй статті на сайті www.jancisrobinson.com розповіла про виноградник в Крістіансенді (Kristiansand), що знаходиться на 58-му градусі північної широти на південному березі Норвегії. Його посадили 10 років тому Клаус Петер Келлер (Klaus Peter Keller) та Джулія Келлер (Julia Keller) разом із норвежкою Анне Энгграв (Anne Enggrav), що навчалася у Weingut Keller і вирішила вирощувати виноград на своїй землі. Клаус Петер Келлер виробляє найпопулярніші у Німеччині рислінги, тож посадив свій фірмовий сорт і у Норвегії. Келлер покладає великі надії і на Піно Нуар, що також вже чудово дозріває у цій суворій місцині.

Enggrav vineyard

Свій перший успішний урожай Рислінгу з норвезького винограднику Клаус, Джулія та Анне зібрали у 2018 році – на кілька десятиліть раніше, ніж було заплановано. «У 2008 році, коли ми посадили Рислінг на гранітній скелі в Норвегії, Університет Гайзенгайма передбачив, що лози можуть почати дозрівати там десь з 2050 року. Коли ми змогли зібрати перший стиглий виноград у 2018 році, були щасливі та шоковані одночасно! Але зміна клімату, як і раніше, буде набагато серйознішою проблемою, ніж спалах коронавірусу», – сказав Клаус Петер Келлер в своєму інтерв’ю Гевіну Сміту (Gavin Smith) на сайті www.frw.co.uk

Vingаrden i Klagshamn (Швеція)

Mоllevаgen 31, 218 51 Klagshamn
vingardeniklagshamn.se

Vingаrden i Klagshamn

Компанія Vingаrden i Klagshamn, заснована ще у 2001 році, є ветераном місцевого виноробства. Багато що змінилося з того часу, як Мурат Софракіс (Murat Sofrakis) та Лєна Йоханссон (Lena Johansson) посадили свої перші лози. «Це два різні світи, – каже Софракіс. – Швеція зараз – винна країна. У нас є гарні вина. Щороку з’являється близько десяти нових виноградників, а існуючі зростають». Господарі Vingаrden i Klagshamn пройшли свій шлях, протестувавши величезну кількість сортів винограду, зрештою зупинились на Солярісі, який нині становить близько 85% посадок. Їхня філософія підтримує мінімальне втручання, екологічно чистий підхід як до виноробства, так і до вирощування, а їхнє портфоліо включає велику кількість білих вин, витриманих у дубових бочках, також є невелика кількість рожевих та ігристих вин. Зараз Vingаrden i Klagshamn виробляє близько 10 тис. пляшок на рік. І цього вина недостатньо, щоб задовольнити попит, стверджують винороби. Vingаrden i Klagshamn знаходиться неподалік міста Мальме. Влітку тут організовують екскурсії та дегустації.

Досьє D+

Пер Карлссон (Per Karlsson), журналіст і професійний фотограф, що спеціалізується на тематиці вина та подорожей, співзасновник журналу BKWine, також родом зі Швеції. Сайт про вино, створений Пером разом зі своєю дружиною Брітт Карлссон (Britt Karlsson), ще в 1996 році був першим у Швеції (а можливо, й у всій Скандинавії). Також у співавторстві вони видали 11 книжок про вино (зокрема Biodynamic, Organic and Natural Winemaking: Sustainable Viticulture and Viniculture), відзначених міжнародними нагородами. Книги були добре сприйняті як у Швеції, так і за кордоном.

Per Karlsson

У 2021 році Пер Карлссон став суддею міжнародної премії нового формату в галузі винного туризму Wine Travel Awards (WTA), що запроваджена за підтримки Communication Media Group Drinks+. Адже ця тема йому дуже близька й цікава. Пер і Брітт Карлссони мають власне туристичне агентство, яке є одним із провідних у світі, що займається організацією винних турів. Тож, якщо ви зібрали ся у винну подорож, найкращий маршрут можна обрати тут: www.bkwinetours.com


5 нових старих винних регіонівНідерланди

5 нових старих винних регіонів

Попри те, що виноробство в Нідерландах існувало ще за часів Римської імперії, в сучасному світі донедавна майже ніхто про голландські вина не чув. Проте через зміни клімату і завдяки субсидіям ЄС тепер і в цій країні вирішили відновити винну індустрію. Наприкінці ХХ століття тут було всього сім виноробень, а сьогодні в кожній голландській провінції є як мінімум один виноградник. Зараз Нідерланди виробляють близько мільйона пляшок вина на рік. Нідерландські виноградарі беруть приклад із класичних виноробних регіонів, таких як Ельзас і Шампань (Франція), та країн із традиційно прохолодним кліматом – Австрії та Німеччини. Якість та кількість місцевого вина постійно зростає завдяки покращенню досвіду та знань про виноробство. Це стало можливим також завдяки виведенню нових сортів, що мають стійкість до грибкових захворювань, таких як – Йоханітер, Соляріс, Совіньє Грі, Каберне Блан, Каберне Кортіс, Пінотін та Регент. На півдні також вирощують традиційні сорти винограду, як-от Піно Блан, Оксеруа, Мюллер Тургау, Шардоне та Піно Нуар. Кліматичні умови та ґрунти Нідерландів більше принадні для вирощування винограду для білих вин, що відрізняються високою кислотністю і мають схожість із німецькими.

Wijnhoeve Middeldorp

Wijnhoeve Middeldorp, Appelsestraat 38, 3862 PH Nijkerk
winehoevemiddeldorp@outlook.com
+31 (0)6 23273356
wijnhoevemiddeldorp.nl

Wijnhoeve Middeldorp

Виноробне господарство Wijnhoeve Middeldorp було засноване у 2017 році батьком та сином Тисом та Рулофом ван Дейками (Ties and Roelof van Dijk). Виноградник Wijnhoeve Middeldorp, розташований у долині Гелдерсі, має площу близько 1 га. Тут вирощують чотири білих сорти винограду – Совіньє Грі, Йоханітер, Мускаріс, Соляріс та два червоні – Регент і Каберне Кантор. Виробляють білі, червоні та рожеві вина.

Wijnhoeve Middeldorp

Всі вина нагороджені медаллю Винної інспекції Нідерландів, яка щорічно проводиться у Нойштадті. У 2018 році винороби виготовили два білих вина першого врожаю, Cepage та Cuvee. Сепаж на 100% складається з винограду Совіньє Грі. Souvignier Gris – свіже та стильне біле вино з нотками груші та дині. Cuvee Vin Blanc є сумішшю сортів Йоханітер, Мускаріс та Соляріс. Фруктове і дуже доступне біле вино, ідеальне як аперитив або доповнення до смачної літньої трапези.

Apostelhoeve

Susserweg 201, 6213
NE Maastricht, Nederland
+31(0)433432264
info@apostelhoeve.nl
www.apostelhoeve.nl

Apostelhoeve

Apostelhoeve – один з найстаріших і найбільших у Нідерландах сучасний виробник вина. Перші лози повернулися у маленьку провінцію під назвою Лімбург у 1970 році, після того, як садівник Х’юго Хюльст (Hugo Hulst) вирішив посадити виноград ник. Перший урожай 1973 року дав 1400 пляшок вина. Сьогодні Apostelhoeve щорічно виготовляє понад 110 тис. пляшок вина.

Apostelhoeve

Виноробне господарство Apostelhoeve складається з 14 га, на яких культивують п’ять сортів винограду: Мюллер Тургау, Оксеруа, Рислінг, Піно Грі, а з 2020-го також Віоньо. Зараз тут виробляють шість прекрасних тихих білих вин: Müller-Thurgau, Auxerrois, Apostelhoeve Cuvée XII, Riesling, Pinot Gris та Pinot Gris Barriques і два ігристі: Riesling Brut і Apostelhoeve Cuvée XII Brut. Cuvée XII Brut – ігристе вино є блендом, що складається з 50% Оксеруа, 25% Рислінгу і 25% Піно Грі. Брют має багатий аромат квітів та тропічних фруктів, а також ноти мигдалю та троянди. У смаку гарні живі кислоти, які забезпечують витонченість та свіжість, і все це з бархатистим мусом.

Досьє D+

У Нідерландах існує єдина професійна торгова асоціація імпортерів вина – Vereniging Nederlandse Wijn Producenten (KVNW), яка допомагає підприємцям винного сектора формувати якість, стійкість та корпоративну соціальну відповідальність. Підставою для цього є знак якості KVNW – Register Wine Merchant. KVNW стояла біля витоків й інших організацій, для яких вино та його якість мають першочергове значення:

  • «Асоціація голландських агентів, брокерів та оцінювачів вина та спиртних напоїв»;
  • «Колегія винних оцінювачів та брокерів»;
  • «Фонд винної комунікації»;
  • «Асоціація МW».

5 нових старих винних регіонівПольша

5 нових старих винних регіонів

Польща найчастіше асоціюється з пивом та горілкою, які мають тут давні традиції як вживання, так і виробництва. Але мало хто знає, що у цій країні здавна існувала й своя культура виноробства, яка має майже тисячолітню історію. З Х до XV століття виноград вирощували в Сілезії, Зеленій Гурі, Познані, Торуні, Плоцьку, Сандомежі, Любліні та Кракові. Природні умови були тоді ідеальними для його дозрівання, поки не настав Малий льодовиковий період. В наші часи, коли клімат знову змінюється, у Польщі з’являється дедалі більше виноградників. Хоча ця країна розташована в зоні помірного континентального клімату, як і виноробні регіони Бургундія та Долина Луари, Ріоха, П’ємонт та більшість виноградників Австрії, Чехії, Словаччини, – клімат тут характеризується значними сезонними та добовими коливаннями температури. Саме тому тут працюють над виведенням своїх гібридних сортів винограду, стійких до несприятливих кліматичних умов. Таким, наприклад, є автохтонний сорт Ютшенка (Jutrzenka). Також широко використовують інші гібриди та міжнародні сорти, які витримують такий клімат.

Winnica Kinga

Stara Wieś 28, 67-100 Nowa Sól,
Województwo Lubuskie
+48 609 528 581,
inga@winnicakinga.pl
winnicakinga.pl

Winnica Kinga – одна із найстаріших виноробень Польщі. Виноградник був закладений ще у 1985 році. Це підприємство, створене кількома поколіннями сім’ї Ковалевських-Козьярських (Kowalewski-Koziarski). Площа виноградників Winnica Kinga складає 2 га. Основні сорти: Сейваль Блан, Соляріс, Мускат, Шардоне, Регент, Цвайгельт, Піно Нуар. Щороку на ринок виходить кілька видів вин від Winnica Kinga, переважно купажі. Нині виробляють вина Remedium Alba 427, Remedium Rose 427, Remedium Nigrum 427. Вина Winnica Kinga внесені до списку традиційних продуктів Польщі та були відмічені на виставці Eno-Expo. Більшість продається безпосередньо на виноробні. У Winnica Kinga приймають туристичні групи, яким пропонуються проживання, екскурсії, дегустації та частування регіональною кухнею.

Winnica Rajska

Szczygla 8a, 42-300 Myszków,
Województwo Śląskie
+48 518 057 417,
winnicarajska@gmail.com
winnicarajska.com

Winnica Rajska

Сімейний виноградник Winnica Rajska знаходиться в Юрі Краковсько-Ченстоховській. Тут почали займатися виноробством у 90-ті роки, але лише у 2016 році підійшли до цього серйозно, посадивши на площі понад 1,5 га типові для місцевого виноробства сорти: Зігерребе, Трамінер, Рислінг, Піно Нуар, Цвайгельт, Йоханітер, Соляріс, Мускаріс, Каберне Кортіс, Каберне Кантор, Регент.

Winnica Rajska

У 2019 році Winnica Rajska випустила у продаж перші власні вина, які одразу здобули п’ять медалей на міжнародній виставці Wine Expo Poland Awards 2019. Вина Słowik, Jaskółka та Skowronek 2018 року були удостоєні трьох золотих медалей професійного журі та золотої медалі журі споживачів. Cabernet Cortis 2018 було відзначено професіоналами срібною медаллю. Таке визнання міжнародних експертів, безсумнівно, говорить про гідну якість цих польських вин.

Winnica Mickiewicz

OpoleLubelskie, ul. Zagrody, 86
+48 605 831 255
winnicasolaris@gmail.com
winnicasolaris.pl

Winnica Mickiewicz

На виноградниках родини Міцкевичів, розташованих на найвищому південно-західному пагорбі на околиці міста Ополе-Любельське та в долині Вісли, вирощують сорти Рондо, Регент, Сейваль Блан, Гібернал, Трамінер, Соляріс, Рислінг, Цвайгельт, Йоханітер, Мускаріс та Каберне Кортіс.

Winnica Mickiewicz

Вина приємні на смак, свіжі, чисті та невибагливі. Mеtlik Akacja, Mickiewicz, вино з винограду Йоханітер, мацерованому на шкірці протягом п’яти днів, нефільтроване. Має аромат білого персика, абрикоси, квітів, меду та яблук. На смак терпкувате, як айва. Вино сухе, з вираженою кислинкою. З травня по листопад господарі запрошують на екскурсії, що включають у себе прогулянку виноградником з келихом вина, показ винного обладнання, дегустацію кількох видів місцевого вина, сирну тарілку, м’ясне асорті.

Winnica Mickiewicz

Щоб домовитися про зустріч, з господарями треба зв’язатися заздалегідь.

Досьє D+

У Польщі майже не щомісяця відбуваються різноманітні виставки, ярмарки, конкурси у галузі спиртних напоїв, пива та вина, на яких можуть представити свою продукцію місцеві виробники. Найближчий такий захід World Food Poland проходитиме 5-7 квітня 2022 року у Варшаві. World Food Poland – найбільша та найважливіша виставка продуктів харчування та напоїв у Польщі. Участь у ній дає можливість познайомитися, співпрацювати з професіоналами харчової промисловості, HoReCa, роздрібної торгівлі з Польщі, Європи та всього світу. Захід спеціально присвячений регіональним дистриб’юторам, ритейлерам, виробникам та асоціаціям. Виставка розділена на такі сектори: Food & Drinks, EcoFood, NutraFood, Ingredients, Wine & Spirits, FoodTech та ColdChain. В листопаді цього року очікуються ще два великих міжнародних заходи – Wine Expo Poland у Варшаві та Enoexpo у Кракові. Івенти будуть корисні як для виробників, імпортерів, дистриб’юторів, сомельє, так і для любителів вина, щоб спілкуватися, вчитися та знаходити нові можливості для зростання.

Чи знали ви, що до Середньовіччя на півночі Європи вирощували виноград і виготовляли вино? Але потім клімат змінився, температурні показники стали нижчими, скоротилася кількість сонячних днів – настав так званий Малий льодовиковий період. Тож Англії, Польщі, Нідерландам та іншим країнам на віки довелося забути про виноробство. Та наразі знову все змінюється… Як не прогинатися під […]

Ідеальні бочки Château Smith Haut Lafitte

Видатне вино заслуговує на ідеальну бочку – впевнені Даниель и Флоранс Катьяр (Daniel & Florence Cathiard), власники стародавнього Château Smith Haut Lafitte, яке стало номінантом на премію Wine Travel Awards у категоріях Must Visit, Objet d’Art та Progressive Approach. Тут не лише виготовляють вишукане вино, а й знають секрети створення досконалих бочок для нього. Патрісія Вілкокс (Patricia Wilcox) не просто зазирнула в бочки, до цієї унікальної бондарні та за лаштунки шато, – вона пірнула з головою, попрацювавши в легендарній команді колишніх спортсменів, а нині славетних виноробів Катьяр. Своїми враженнями Патрісія ексклюзивно поділилася з Drinks+.


Маєток серед зеленого моря

Château Smith Haut Lafitte розташоване на південь від міста Бордо у виноробному регіоні Пессак-Леоньян, серед моря зелених лісів, квітучих польових квітів і виноградних лоз. Щоби дістатися до замку, вам доведеться сміливо проїхатися французькими заміськими дорогами, які за американськими мірками здаються занадто вузькими. Пейзаж настільки зелений і яскравий (о теплій порі року), що важко уявити, що ви покинули урбанізований Бордо менше ніж півгодини тому.

Château Smith Haut Lafitte

Серед розгалужених виноградників височіє башта XIV століття, побудована в епоху Відродження, демонструючи стародавню спадщину маєтку Smith Haut Lafitte. Взагалі споруда виглядає так, ніби її обережно підняли з пагорбів стародавньої Шотландії та м’яко телепортували в Мартіллак.

 

«Поєднання певного рівня випалу з деревиною з визначеної місцевості може створити дуже відмінні між собою результати»

 

Є ще одна, менша вежа, розташована в задній частині шато. Вона не настільки приваблива, але містить один з найцінніших елементів виноробства в Château Smith Haut Lafitte. Це важлива частина їхнього виноробного престижу. Тут немає баків чи пресів. Сюди не привозять виноград. Цей куточок маєтку наповнений теплим запахом дерева та диму. В повітрі стоїть гул, стукіт, дзвін молотків, що б’ють по долотах. Це власна тоннелерія (tonnelerie), або бондарня – місце для виготовлення бочок.


Непоказна досконалість

У наші часи вкрай рідко трапляється, що шато має власну тоннелерію. Виготовлення власних бочок вимагає інструментів та досвіду, у які мало хто хоче інвестувати. А зробити це як слід, вручну, – це демонстрація людської сили, що межує з надсилою.

Château Smith Haut Lafitte.

Є різні види досконалості. Коли на співбесіді запитують: «…яка ваша найбільша вада?», хтось може сказати, що занадто перфекціоніст. Але ви знаєте, що людина може при цьому мати на увазі будьщо. Наприклад, те, що вона прасує шкарпетки. Або інший приклад перфекціонізму – людина, яка очищує злив раковини пензлем… А є досконалість, яка проявляється, коли людина пилососить килими прямими, рівними рядами, щоб отримати ідеальні чисті «смужки». Це рівень досконалості, який бачимо на практиці в тоннелерії Château Smith Haut Lafitte.

Château Smith Haut Lafitte

Штатний тоннельє Ян такий женепоказний, як і вежа тоннелерії. Здалеку він виглядає як офісний робітник, але зблизька починаєш бачити його жилаву фізичну силу. Подивіться на його руки, і ви помітите щось за розміром і формою схоже на м’ячі для гольфу. Це не пухлини. Це м’язи 🙂 .


Складна природа простої бочки

Бочки можуть бути зі слабким, середнім або сильним ступенем випалу, а також з будь-яким проміжним ступенем. Деревина може надходити зі спеціально визначених лісів, або навіть більш конкретно: вона може бути з певних ділянок. Поєднання певного рівня випалу з деревиною з визначеної місцевості може створити дуже відмінні між собою результати.

Château Smith Haut Lafitte

Коли Ян вперше прийшов до Château Smith Haut Lafitte, він провів місяці з родиною Катьяр, технічним директором та майстром льоху, вибираючи ідеальну деревину з ідеальних лісів. Вони перевірили всі можливі рівні випалу, наповнили ці пробні бочки винами з різних сортів винограду та різних виноградників. І після кількох місяців витримки у бочці провели дегустаційні панелі. Пробуючи сотні зразків, команда прийшла до висновку, що не було жодної «правильної» бочки. Натомість можна було створити правильний бленд бочок, так само, як і бленд вин.

Château Smith Haut Lafitte

Отже, вони винайшли рецепт, в якому використовуються три типи бочок, відмінних одна від одної за ступенем випалу та походженням. При цьому пропорція тут завжди три до двох, тобто на кожні три бочки першої партії береться дві з іншої партії, відмінних за ступенем випалу та однакових за походженням. Останній інгредієнт у цьому бленді – додавання ще однієї третини третього типу бочок, деревина яких відрізняється за походженням від першої й другої партії та іншим ступенем випалу.


Крок за кроком

За цим рецептом тоннельє виробляє до двох бочок на добу. Бочки в тоннелерії знаходяться на різних стадіях завершення. Деякі з них зібрані нещодавно, форма скріплена товстими чорними металевими кільцями тільки вгорі, нижня частина розгортається, як труба. Інші виглядають повністю закінченими для ока непрофесіонала, але їм ще потрібно пройти години шліфування та полірування.

 

«Так само, як хороше вино виготовляється шляхом ретельного відбору винограду, хороша бочка вимагає точного відбору дерев’яних шматочків»

 

Зробити одну бочку від початку до кінця за один день неможливо – занадто неефективно. Таким чином, поки бочка, яку тоннельє зібрав вчора, обсмажується, він може готувати деревину для нової бочки, або надягати торцеві дошки на другу, або тонко шліфувати третю.

Château Smith Haut Lafitte

Але, якщо йти по порядку, все буде відбуватися приблизно так: спочатку дуб надходить у вигляді заздалегідь сформованих шматків різної ширини, складених на піддоні заввишки два метри. Кожен піддон ідентифікується за своєю ділянкою. Так само, як хороше вино виготовляється шляхом ретельного відбору винограду, хороша бочка вимагає точного відбору дерев’яних шматочків. Тоннельє окремо оглядає кожну дошку, уважно вдивляючись в кожну сторону, щоб класифікувати її міцність та якість. Коли дерево росте, серцевина стовбура є місцем, по якій рідина з коренів транспортується до гілок. Отже, якщо дерев’яний сегмент має серцевину, яка проходить від внутрішньої частини бочки до зовнішньої, вино може протікати через неї. А Château Smith Haut Lafitte не виготовляє діряві бочки 🙂 .

Оглянувши дошки по частинах, тоннельє починає розкладати бочку на великому пласкому столі. Він чергує широкі та вузькі дошки. Фрагменти з ідеальною текстурою дерева йдуть донизу. Деякі частини, які здалися йому більш ризикованими, все ще можна використовувати. Вони  розміщуються вгорі, де тиск рідини менше. Найширший шматок в центрі столу – це місце, де буде пробка.

Château Smith Haut Lafitte

Потім бочку збирають і випалюють у десять різних етапів. Кожен крок детальний і фізично виснажливий. Наприкінці тоннельє шліфує всю зовнішню частину бочки до досконалості нового дерева. Верхнє кільце стовбура спочатку виголюють за допомогою вигнутого ручного зубила, потім шліфують і полірують вручну, поки воно більш нагадуватиме скло, ніж дерево. Незважаючи на те, що ці зовнішні поверхні ніколи не стикатимуться з вином, вони є важливою частиною якості. Тоннельє пояснює: «Якщо бочка ідеальна зовні, то ви знаєте, що вона ідеальна і всередині».

Зважаючи на всю роботу, яка йде на створення виняткового вина, дивно, що в Бордо не часто можна зустріти виробників бочок. Хоча, здавалося б, вино перед розливом у пляшки проводить більшу частину свого життя в саме в дерев’яній тарі. Бочка – це більше, ніж просто ємність для зберігання. Вона надає елаготаніни, кетони та інші важливі речовини для структури та елегантності вишуканих вин. Видатне вино заслуговує на ідеальну бочку.


Досьє D+

Патрісія Вілкокс (Patricia Wilcox) – письменниця, яка живе між Нью-Йорком, Бордо та Порту.

Patricia Wilcox

А ще вона підприємець, власник і засновник Awestruck Ciders у Нью-Йорку. Зараз перебуває в академічній відпустці, здобуваючи ступінь міжнародного магістра з інновацій винного туризму в Університеті Ровіри і Віргілі (Іспанія), Університеті Бордо та Університеті Порту. Вона сертифікована з відзнакою WSET Level 3 Wines. І наостаннє: Патрісія Вілкокс приєдналася в якості колумніста до міжнародної премії Wine Travel Awards.


Досьє D+

Оточений лісами, живоплотами та вуликами Château Smith Haut Lafitte нагадує мальовничий зелений острів. Його лози, вирощені на власних виноградниках завдяки розпліднику винограду на острові Ланде (Іle de la Lande), висаджені єдиним блоком на гравійному плато Гюнц в апелясьйоні Пессак-Леоньян. Покриті гравієм корені черпають свої ресурси з глибини понад 6 метрів, а виноград отримує ефект віддзеркалення сонця від каміння для ідеального дозрівання. Все це надає винам виняткових характеристик.

Château Smith Haut Lafitte

Кожне з вин Château Smith Haut Lafitte має свою унікальну суміш і характерний ароматичний профіль. Білі злегка «копчені», червоні – рівні та складні. У Château Smith Haut Lafitte приділяють багато уваги збереженню природи та біорізноманіття як на винограднику, так і у винниці: «Ми робимо все можливе для покращення мікробного життя, використовуючи наш власний органічний компост. Ми також захищаємо ґрунт, висаджуючи живі огорожі та дерева, а також встановлюючи вулики на території шато. Крім того, ми використовуємо запряжені кіньми візки, щоб орати тендітні схили виноградників білих вин. Підтримка лісових масивів та живоплотів не лише прикрашає сільську місцевість, а й посилює гармонію, яку ми постійно шукаємо з природою, – заявляє команда виноградарів і виноробів. На сьогодні Château Smith Haut Lafitte – одне з чотирьох бордоських шато (всього їх в регіоні біля 6 тис.!) з власною бондарнею.

За результатами публічного голосування Wine Travel Awards Château Smith Haut Lafitte стало одним з п’яти переможців в категорії The Visiting Card of the Country/ Objet d’Art. Наразі списки переможців публічного голосування потрапляють до наступного етапу, де професійне журі, що складається з дванадцяти провідних експертів у галузі виноробства, гастрономічного туризму, маркетингу та журналістики, визначить переможців WTA. Відбір буде відбуватися за 10-бальною системою за єдиними протоколами Wine Travel Awards. Переможці WTA будуть оголошені в травні на офіційному сайті та представлені 8 червня 2022 року на церемонії WTA в рамках London Wine Fair.

Видатне вино заслуговує на ідеальну бочку – впевнені Даниель и Флоранс Катьяр (Daniel & Florence Cathiard), власники стародавнього Château Smith Haut Lafitte, яке стало номінантом на премію Wine Travel Awards у категоріях Must Visit, Objet d’Art та Progressive Approach. Тут не лише виготовляють вишукане вино, а й знають секрети створення досконалих бочок для нього. Патрісія Вілкокс (Patricia […]

Вино. Історії про кохання

У вино закохуються пристрасно і безповоротно. А що, коли вино одночасно зваблює пару? У день закоханих 14 лютого – на часі згадати про такі ідеальні випадки.


Що може бути краще, ніж коли ваш партнер по життю розділяє вашу пристрасть у роботі? Ми знаємо чимало успішних сімейних бізнесів у світі вина. І навіть нова міжнародна спільнота Wine Travel Awards вже має такі власні приклади. Славетне шато, винний блог, агентство з енотуризму, школа сомельє – проєкти, які створюють з любов’ю пари, про які ми хочемо зараз розповісти. Наша подорож почнеться логічно: з Франція, країни, де вино і кохання – чи не найвагоміші рушії життя.

Daniel and Florence Cathiard та їх Château Smith Haut Lafitte

Château Smith Haut Lafitte – автентичне місце, історія якого сягає шести з половиною століть. Нинішні власники, Даніель і Флоранс Катьяр, більше 30 років присвятили своїй пристрасті – виробництву вина в цьому чудовому маєтку, розташованому на півдні від міста Бордо.

Chateau Smith Haut Lafitte

Виробництво маєтку складає близько 120 000 пляшок червоних (67 га) і 30 000 пляшок білих вин (11 га). Château Smith Haut Lafitte завдячує своїй репутації le plus Graves des Graves (Crus Classés) з характерними димними нотками і гравійними підйомами річкової гальки та навіть напівдорогоцінного каміння, відкладених Гаронною мільйони років тому.

У Château впроваджуються традиційні технології виноградарства, такі як заземлення виноградних лоз або оранка тендітних ділянок білого винограду. У стайні шато вже є 8 коней для роботи на виноградниках завзятої пари. Використання хімічних продуктів повністю заборонено, перевага надається органічним методам для боротьби з різними шкідниками, які загрожують виноградній лозі.

Château Smith Haut Lafitte

Наразі Château Smith Haut Lafitte номіноване в Wine Travel Awards в таких категоріях:

Нагадуємо, що з 1 березня запрошуються усі небайдужі винного світу до голосування за членів чудового ком’юніті Wine Travel Awards.

BKWine by Britt and Per Karlsson

Наступна пара закоханих у вино теж осіла у Франції, у Парижі, хоча родом Брітт та Пер Карлссон походять зі Швеції. У 2004 році вони заснували свій журнал BKWine, на сторінках якого діляться статтями зі сфери еногастрономії. Окрім мистецтва слова, Пер захоплюється фотографією, тому їх матеріали супроводжуються якісними знімками та відео з винних подорожей. Любителям винного туризму пропонуємо голосувати за Пера Карлссона (№110).

Пер Карлссон

Брітт і Пер – судді міжнародних винних конкурсів та шановані винні журналісти, які пишуть також для таких популярних ресурсів, як Forbes. Вони – автори змістовних неперіодичних видань: в їхньому доробку кілька книг про вино, відзначених міжнародними нагородами.

Їх любов до власної справи переросла у справжній бренд: поруч з пером та словом у ногу йде винний туризм. BKWine Wine Tours, один із провідних у світі спеціалізованих винних туроператорів, організовує – у звичайний рік – близько 30 винних турів по всьому світу. Франція та Італія є двома основними напрямками винного туризму.

Брітт Карлссон

Зауважимо, для Брітт успішний винний тур – це не відвідування відомих виноградників та проставляння галочок у «списку винних знаменитостей». Натомість вона прагне дати винним мандрівникам справді унікальні враження, які часто неможливо здобути самостійно. Усіх, кому до душі діяльність BKWine Wine Tours, пропонуємо с 1 березня голосувати за Брітт Карлссон (№111).

Перша школа сомельє в Україні «Майстер-клас»

Оскільки ми вже у Європі, всього за 3 години і 10 хвилин наш літак прибуває до столиці країни, де не бракує завзятих виноробів та любителів вина, – України.

школа сомельє «Майстер-клас»

У 2000-х засновники Української асоціації виноробів і сомельє, Наталія та Микола Благополучні, відкрили Першу школу сомельє «Майстер-клас» у Києві. Експерти готельного та ресторанного бізнесу Наталія та Микола втілили своє бажання в реальність і досягли великого успіху. Школа має вже понад 1500 випускників, які нині є успішними сомельє, кавістами, менеджерами винних компаній і бутиків, деякі з них навіть мають власний винний бізнес.

Наталія та Микола викладають більше 20 років і водночас досліджують нескінченний світ вина. Вони постійно відвідують виноробні регіони, збирають унікальні теруари, а також поповнюють енотеку рідкісними винами, а велику бібліотеку – спеціалізованими книгами, і, звичайно ж, накопичують знання. Під час навчального процесу в школі «Майстер-клас» Наталія та Микола супроводжують своїх учнів винними дорогами світу – не лише в теорії, а й на практиці. Логічно, що задля участі у премії вони обрали категорію “Unique Program”. Для тих, хто буде з 1 березня голосувати за «Майстер-клас», повідомляємо, це номінант №15.

Honey Badger від Юлії Каленської та Артема Скубенка

(Brand – the Visiting Card of the Country, №9)

Власники бренду Honey Badger Юлія Каленська та Артем Скубенко – представники покоління міленіалів, які, як відомо, обирають найкраще. Отже, коли пара молодих українців заснувала власне підприємство з виробництва традиційних напоїв за відродженими рецептами, цілком зрозуміло, що кредо їхньої компанії стало: «Збирати та зберігати найкраще зі спадщини українських міст і сіл».

Владельцы «Хани Баджер» Юлия Каленская и Артем Скубенко

Honey Badger не має власної локації для еногастрономічних туристів, але завдяки концепції та філософії бренду кожна пляшка настоянки та наливки бренду має український колорит. Виходячи з розташування дворів і садів партнерів, які постачають високоякісну сировину, власники торгових марок розробили власну карту країни. Отже, сьогодні пляшки напоїв Honey Badger, серед яких «Дубівка козацька», «На бджолах», «Вишнева домашня», «Смородинова домашня», «У.Джин» – найкращі сувеніри, які можна привезти з України.

Ось що кажуть про себе Юлія та Артем: «Ми прагнемо відродити культуру традиційних українських напоїв, зберегти спадщину українських міст і містечок. Адже українцям є чим пишатися!».

46 Parallel Wine Group – Анна та Тарас Горкун

(Brand – the Visiting Card of the Country, №28)

Анна і Тарас Горкун

Якщо мова про гордість українців, то наразі згадати Анну та Тараса Горкун – засновників молодого винного бренду з України, гасло якого саме – Proudly Ukrainian!  Буквально за два роки з дня народження вина цього подружжя здобули понад 73 найвищі міжнародні нагороди. 46 Parallel Wine Group гідно представляє вина України на міжнародній арені. Вони здобули схвальну оцінку і досить високі бали від Дженсіс Робінсон. І сьогодні їх з подивом відкривають для себе сомельє якнайменше чотирьох континентів. Вина Анни та Тараса Горкун періодично представлені на виставках у Лондоні та Парижі, США та Японії.  Вина під брендом 46 Parallelнайкращий сувенір з України, який можна придбати у  мережі дьюті-фрі в аеропортах Києва, Львова, Херсона, Харкова, Одеси.

AdVINEtures by Chris & Allison Wallace

(The Brightest Journey, №83)

А наш глобус знову крутиться і фінальна станція на сьогодні – Канада.

Канадці Кріс та Еллісон Уоллес – завзяті любителі подорожей і вина, які відвідали понад 85 країн і спробували вина з усього світу. Їхній блог AdVINEtures ділиться історіями їхніх подорожей і вин, які вони скуштували по дорозі. У своєму блозі вони намагаються оживити приємні хвилювання та емоції, які переповнюють усіх нас під час відвідування захоплюючих місць. При цьому вони діляться історіями виноробень і виноробів, супроводжуючи свої наративи якісними фотографіями та відео. Вони жваво розповідають історії регіону, зосереджуються на винограді, дегустаційних нотатках та людях, які стоять за вином.

Кріс та Еллісон Уоллес

Інтерес до енотуризму та допитливість Кріса та Еллісон спонукали їх отримати додаткову освіту у сфері вина. Їх знання тепер підтверджують сертифікати WSET (Wine & Spirit Education Trust) Level 2, а також  Canadian Wine Scholar (CWS). У 2018 році AdVINEtures було названо фіналістом Millesima Blog Awards і у 2019 році блог потрапив у шорт-лист премії Born Digital Wine Award.

І Wine Travel Awards – це черговий дієвий інструмент по залученню підтримки і просуванню свого бізнесу, до якого вдалася ця пара.

Доєднуйтеся до професійної спільноти Wine Travel Awards – реєстрація триває!

 

У вино закохуються пристрасно і безповоротно. А що, коли вино одночасно зваблює пару? У день закоханих 14 лютого – на часі згадати про такі ідеальні випадки.

X
Украина