Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

українському вину

Все буде Україна! І бути українському вину!

22.03.2022, Новини

Сьогодні агресор робить все для того, щоб зламати наш дух, забуваючи про те, що українці – сильна нація. Попри все Україна витримає, і ми обов’язково відбудуємо все, що зараз руйнує російський загарбник. Це стосується й українських виноробень – деякі з них варвари знищують вщент. Але українському вину бути!


Легендарний український тенісист та відомий український винороб Сергій Стаховський, якого всі звикли бачити на корті або на виноградниках, сьогодні взяв до рук зброю та захищає нашу батьківщину в лавах тероборони.

Сергей Стаховский

Редакція Drinks+ сподівалася розповідати міжнародній спільноті про Сергія Стаховського  як винороба-номінанта Wine Travel Awards. Ще зовсім недавно (а здається, що в якомусь іншому житті) Сергій Стаховський розповідав кореспондентові D+ про плани щодо нових купажів, моносепажне вино з сорту Леанка та бажання додати до лінійки рислінг. Це була середина 2020 року. «Найближчі п’ять років плануємо збудувати свою виноробню, у майбутньому вийдемо на 100 тисяч пляшок на рік», – сказав тоді засновник бренду Ace & W by Stakhovsky… Сьогодні ми говоримо про відвагу Сергія на справжньому полі бою. «Путінське військо точно тікатиме з України переможеним», – запевняє тенісист-Перша ракетка України. І його колеги-винороби підтримують і словом, і ділом – наповнюючи пляшки тепер не вином, а коктейлем Молотова.

Сергей Стаховский

Зрозуміло, зараз українські винороби переживають складні часи, вони змушені зупиняти виробництво, а деякі взагалі залишаються без нього… 16 березня 2022 року в Херсонській області варварами-загарбниками  було знищено Chateau Kurin, ще одного номінанта Wine Travel Awards.

Château Kurin

Ми планували в нашому проєкті з винного туризму розказувати світу про дружню і працьовиту родину виноробів з принадливої, чарівної України. Про те, як Микола Халупенко заснував виноробню, а його син Денис з дружиною Оксаною продовжили справу батька. Ще недавно в  Chateau Kurin не тільки виробляли  вина, але й приймали у власному готелі винних туристів, влаштовували екскурсії та дегустації… Нелюди розгромили Kurin, вони пили та били, частину вина вкрали, а потім залили бензином і все спалили… Знищувати – це єдине, що вміють робити окупанти. Але ж ми українці! І для нас не існує чужого лиха. У горі ми всі як один. За ці декілька днів власники Chateau Kurin отримали багато листів та повідомлень від вайнловерів та інших виноробів зі словами підтримки та з пропозицією допомоги. На сторінці виноробні в соціальній мережі Денис Халупенко виклав номер картки monobank 5375419907212102: таким чином можуть приєднатися всі, хто бажає допомогти відродити херсонську виноробню.

Chateau Kurin

Також власники Chateau Kurin звертаються з проханням до тих, хто має зв’язки з виноробами та сомельє інших країн: «Ми потребуємо допомоги у вигляді старого обладнання для виноробства (прес, дробарка, насос, холод, розлив, бочки та вініфікатори, барік), напишіть нам на  helpkurin@gmail.com».

Ще одна виноробня, що постраждала від рашистів, – легендарне господарство, засноване князем Трубецьким у 1889 році, Prince Trubetskoi Winery, одне з найвідоміших та старовинних, що також є номінантом Wine Travel Awards. Донедавна виноробня створювала найкращі теруарні вина в країні. «Перлина степу», «Наддніпрянське», «Оскамит України» стали візитівкою України. Багато золотих та срібних медалей з міжнародних конкурсів зібрала в свою скарбничку Prince Trubetskoi Winery за понад 120 років своєї історії. Свого часу ці вина поставлялися до британського королівського двору.

Prince Trubetskoi Winery

Мир на нашій рідній землі настане дуже скоро, і винороби продовжать робити свою справу. Згадались слова Рікардо Ф. Нуньєса, власника міжнародної групи компаній Vinos de La Luz, що стала спонсором номінації Influencer, та судді Wine Travel Awards: «Найсильніший бік країни – це люди, які хочуть бути її частиною. І в яких живе дух виноробства!»

Нуньес

А Україна – країна героїчних виноробів. І  Wine Travel Awards  має під час виставки London Wine Fair (7-9 червня), яка підтримала проєкт в якості Офіційного Виставкового Партнера премії, розповісти про ці героїчні сторінки нашої історії. Про те, що Україна житиме, і українському вину – бути. Восьмого червня організатори премії представлятимуть проєкти членів комьюніті WTA, каталог зі сторіз номінантів, тоді ж назвуть імена переможців та відбудеться тейстинг вин від номінантів. Українські вина будуть представлені на тейстингу Wine Travel Awards та, завдяки пропозиції  London Wine Fair, на національному стенді України безкоштовно.

І ще одна подія в планах, що має актуальну героїчну символіку: Drinks+ і Wine Travel Awards стали медіапартнерами Balkans International Wine Competition, що відбудеться 1-3 червня у Греції на острові Саламіна. І ось на цьому легендарному острові, де багато століть тому порівняно невелика армія давніх греків дала переміжний та історично переламний бій орді персів, команда Wine Travel Awards проведе тейстинг вин наших номінантів, а також презентацію українських вин. Drinks+ представлятиме бренд Українське вино в Греції, як і в Лондоні та в інших місцях світу, на безоплатних засадах, адже це те, що сьогодні можуть зробити наші журналісти – повідомляти, що ми боремося, ми існуємо, і разом ми переможемо!

Команди D+ і Wine Travel Awards бажають усім українським виноробам мирного неба і перемоги – як нашої загальної над ворогами, так і  в премії. Нагадуємо, що голосування триває до 31 березня.

Фото: klike.net

X
Украина