Внимание!

На сайте используются cookie файлы

The site uses cookie files

Данный сайт имеет возрастное ограничение!

This site has age restrictions!

Я подтверждаю, что мне, увы, уже давно исполнилось 18 лет
I confirm that I have 18 years!

Gastronomy and Wine Portal

Українські вина

Українські вина дебютують на фестивалі виноградної лози у Діжоні

08.07.2024, Новини Автор: Вікторія Макарова

У розпал літа виноробна столиця Бургундії Діжон традиційно прийматиме фестиваль виноградної лози Fête de la vigne. Захід направлений на популяризацію культур світу у всіх їх формах і в усьому різноманітті. Родзинкою цьогорічного святкування буде участь України у виставці як виноробної країни.


Вперше за всю історію фестивалю гості матимуть можливість відкрити для себе та скуштувати українські вина у центрі вина та гастрономії Діжона Cité International de la Gastronomique & du Vin.

Дегустація українських вин відбудеться 8 липня з 18:00 до 20:00. У добірці – білі, рожеві, червоні, ігристі, і тихі, виготовлені з міжнародних та локальних сортів винограду. Тельти Курук, Одеський Чорний, Сухолиманське від різних виробників – це чудова нагода показати потенціал та розмаїття українського виноробства. Доповнять атмосферу вечора традиційні страви, музичні виступи українських артистів.

Українські вина

Винна добірка дегустації:

Artwinery Brut Rose і Withe. Ігристі вина Артемівського заводу шампанських вин – одного з найбільших виробників вина у Східній Європі. Підприємство було змушене закрити виробництво у місті Бахмут Донецької області через вторгнення російських загарбників, але частину пляшок вдалося вивезти у безпечніші місця, а виробництво найпопулярніших видів Артемівського ігристого облаштували на базі виробничих потужностей партнерів у Одеській області.

Kolonist презентує свої непересічні вина: Одеське біле (Сухолиманський), Одеський чорний та Каберне-Мерло “Висока гама”. Виноград для вин сімейної виноробні Плачкових вирощується на березі найбільшого в Україні озера, розташованого на одній широті з Бордо та П’ємонтом.

Тельти Курук та Одеський Чорний від Big Wines Big Art – молодої виноробні, заснованої під парасольковим брендом всесвітньо відомої компанії Vinos de La Luz. Етикетки їх вин прикрашають роботи знаменитого українського художника Івана Марчука.

Розе Wine by Eduard Gorodetsky – одне з найкращих українських рожевих, від винороба у четвертому поколінні Едуарда Городецького.

Тельти Курук від виноробні Shabo. Це український автохтонний сорт винограду, який можна скуштувати лише в Україні. Найбільші посадки Тельти Курука розташовані власне у Шабо. Це вино є однією з візитівок виноробні сім’ї Іукурідзе. Виноробня обладнана найсучаснішими виробничими потужностями та має Wine Culture Center, що розташований у старовинних двохсотлітніх швейцарських підвалах. Власні виноградники Shabo займають 1200 га.

Одеський Чорний від Wine Idea. Виноробня розташована у Київській області, на території еко-комплексу, де також є зоопарк, страусина ферма та ресторан.

Під час російського вторгнення російські загарбники знищили готель, що знаходився на території екопарку. Хоча виноробня залишилась неушкодженою, ударна хвиля пошкодила ємності з вином, і його довелося вилити. Попри труднощі зараз виноробня цілком відновила діяльність і повернула туристичні екскурсії.

Українські вина

Шардоне оранж та Каберне Совіньйон від Cassia. Сімейна виноробня розташована у Київській області. Батько з сином Микола та Володимир Касьяненки виготовляють вина на виноробні у своєму маєтку. Бродіння здійснюється виключно на диких дріжджах, без додавання сульфітів. Незважаючи на те, що виноробня Cassia і власне сімейний будинок двічі постраждали від мінометних обстрілів, вина вціліли і приїхали на фестиваль.

Мускат Оттонель і Каберне Совіньйон від харківської виноробні Drunk Master.

Винороб Євген заснував свій винний бренд 10 років тому. Він працює з сортами Мерло, Каберне, Бастардо, Шардоне, Мускат, Ркацителі. Виноробня також виготовляє сухий натуральний сидр із вторинним бродінням у пляшці, зі своїх харківських яблук.

Цього року фестиваль виноградної лози (Fête de la Vigne) пройде у Діжоні з 5 по 10 липня 2024. Організатор української частини фестивалю асоціація Ukraine Dijon Bourgogne та компанія WSG@WINEEGOIST.

X
Украина